PDA

Zobacz pełną wersję : wylewka - drzwi tymczasowe



majki
06-09-2008, 20:47
Cześć

Problem jest taki :

http://img123.imageshack.us/img123/5363/000701qs6.jpg

Na zdjęciu widać otwarte drzwi do wewnątrz domu. Jestem na etapie kładzenia styro pod wylewki. Ma być 15 cm styro, na to wylewka ... jak tak zrobię to drzwi mi sie nie otworzą do środka.
A chciałbym wylać wylewke wewnątrz domu równo ze ścianą zew. żeby mieć "próg" pod drzwi docelowe.
Pewno przerabialiście taki sytuacje u siebie - poradzicie co zrobić ? :P
Opcja podcięcia drzwi odpada - drzwi wypożyczone od firmy montującej okna.

dzięki za wszelkie sugestie / przemyślenia

pozdrawiam, majki

Trociu
06-09-2008, 20:53
Zamontować inne drzwi?

Trociu
06-09-2008, 20:53
Zamontować drzwi wyżej

Trociu
06-09-2008, 20:54
Zamontować drzwi tak, aby otwierały się na zewnątrz

majki
06-09-2008, 21:00
Zamontować drzwi tak, aby otwierały się na zewnątrz

No i ta opcja jest mi też znana - drzwi na zewnątrz.
Bo rozumiem chyba dobrze - lepiej wylać od razu wylewkę po całości, niż dolewac później ... :roll:

dzięki, pozdrawiam, majki

Trociu
06-09-2008, 21:17
Zamontować drzwi tak, aby otwierały się na zewnątrz

No i ta opcja jest mi też znana - drzwi na zewnątrz.
Bo rozumiem chyba dobrze - lepiej wylać od razu wylewkę po całości, niż dolewac później ... :roll:
W zasadzie chyba nie ma przeciwskazań, aby zostawić sobie ganek i wylać go później, bo i tak dylatacje pomiędzy pomieszczeniami będzie trzeba zrobić. Ale kto przyjedzie Ci wylać te 5m2? I czy policzy tak samo jak przypadku reszty m2

Nefer
06-09-2008, 21:26
Wylewałam później. Się okaże czy to problem. Niestey stolarz nie zrobił drzwi docelowych na czas więc nie miałam wyjścia.

majki
07-09-2008, 07:38
Wylewałam później. Się okaże czy to problem. Niestey stolarz nie zrobił drzwi docelowych na czas więc nie miałam wyjścia.

A wylewałaś też z np. miksokreta, czy "ręcznie" mieszając jakąś zaprawę - jaką ?

Trociu - też to jest jedna z opcji - zostawić na później, ale nawet później będzie trzeba w końcu wyjąć te drzwi i zrobić tam podłogę ...
Widzę, że nie ma opcji - musze zrobić drzwi "potymczasowe" po tymczasowych przed docelowymi ... :roll: :wink:

pozdrawiam, majki

Tomkii
07-09-2008, 08:32
Na zdjęciu widać otwarte drzwi do wewnątrz domu. Jestem na etapie kładzenia styro pod wylewki. Ma być 15 cm styro, na to wylewka ... jak tak zrobię to drzwi mi sie nie otworzą do środka.
Te drzwi są typowe. Czyli jak chcesz podnieść o 15cm+wylewka to u góry musi być miejsce na podniesienie drzwi. Jak go nie ma to i tak będziesz musiał w przyszłości je zrobić. Ja u siebie podnosiłem drzwi tymczasowe (znaczy wywaliłem i wstawiłem ponownie wyżej).
PS.
U siebie mam odcięcie wylewki na linii drzwi. Pod progiem drzwi styropian! Po wylewce będzie Ci uciekało ciepełko z domu. :)

majki
07-09-2008, 18:48
Na zdjęciu widać otwarte drzwi do wewnątrz domu. Jestem na etapie kładzenia styro pod wylewki. Ma być 15 cm styro, na to wylewka ... jak tak zrobię to drzwi mi sie nie otworzą do środka.
Te drzwi są typowe. Czyli jak chcesz podnieść o 15cm+wylewka to u góry musi być miejsce na podniesienie drzwi. Jak go nie ma to i tak będziesz musiał w przyszłości je zrobić. Ja u siebie podnosiłem drzwi tymczasowe (znaczy wywaliłem i wstawiłem ponownie wyżej).
PS.
U siebie mam odcięcie wylewki na linii drzwi. Pod progiem drzwi styropian! Po wylewce będzie Ci uciekało ciepełko z domu. :)

Do typowych to im jeszcze hen, hen ... Mam miejssce na podniesienie, więc o to sie nie martwię.
Co do ciepła, to niech sobie trochę poucieka, niech ma, taki rozrzutny jestem :wink: Ale wolę mieć solidny próg pod drzwiami. Poza tym dam jakiś pasek styro między końcem wylewki a początkiem kostki / progu pod drzwiami, więc jakoś strasznie nie będzie :wink:
W sumie już wiem co zrobię - te drzwi obecne wywalam i zakładam na zewnątrz otworu, otwierane na zewnątrz

pozdrawiam, majki

07-09-2008, 19:24
... W sumie już wiem co zrobię - te drzwi obecne wywalam i zakładam na zewnątrz otworu, otwierane na zewnątrz

pozdrawiam, majki
wystarczyło przekręcic zawiasy w futrynie, futryna mogła zostac ...

majki
07-09-2008, 19:27
... W sumie już wiem co zrobię - te drzwi obecne wywalam i zakładam na zewnątrz otworu, otwierane na zewnątrz

pozdrawiam, majki
wystarczyło przekręcic zawiasy w futrynie, futryna mogła zostac ...

Wiem, teoretycznie tak, ale te obecne są robione pod wymiar, z stalowym spawanym "obrzeżem". Dospawane zawiasy do obecnej futryny ... Nie przekęcę ... :cry:

pozdrawiam, majki

07-09-2008, 19:40
jesli to futryna uniwersalna - powinna miec przygotowane miejsca po zawiasy dla drzwi prawych i lewych
wystarczyło by wiec dokupic ten typ zawiasów w jakie trzeba ja doposażyc /moga byc wkrecane lub wsuwane starszego typu/
czasem te otwory sa jednak tak przyniszczone ze łatwiej wymienic całe drzwi
pzdr