PDA

Zobacz pełną wersję : telefon



10-10-2003, 07:35
TPSA oferuje mi wykonanie telefonu ale poprzez łącze radiowe. Powiedzcie kochani z czym to się je. Jakie są plusy i minusy. Czy są jakieś ograniczenia (np internet). Czy są możliwe zakłócenie)?
Paweł

ma
10-10-2003, 07:38
ja mam zwykle, ale znajomi, ktorzy maja radiowe mowia, ze gdyby wiedzieli, jaki to szajs, to pozostaliby przy komorkach. Z internetem sa duze klopoty i na pewno nie jest to szybkie polaczenie.

GRom
10-10-2003, 07:38
Nie masz internetu przez takie coś a i z jakością rozmów tez różnie bywa.
Jak możesz to nalegaj na kablowe.

Teska
10-10-2003, 07:38
Nam tez to oferowano, i tylko 1 osoba na 26 je przyjęła...wiec tpsa sie zastanawia, ze jednak połozy kable ( ale łaska)

1. zakłócenia - czasami mozesz słyszeć ze u sasiada tel dzwoni, lub słyszeć jego rozmowe..
2. niemozliwy jest net....
3. alarm jak masz podłaczony do tego fonu- czesto nie działa...sa przerwy w sygnale ( własnie u tego faceta co wziął ten fon)

jogo
10-10-2003, 07:44
MAm to bo nie miałem innego wyjścia - telefon mi przenoszono. To naprawdę szajs. TPSA wykorzystuje starą sieć analogową Centertela.

10-10-2003, 07:53
Pracuję w banku jako infromatyk ...mam kilku klientów którzy maja włąsnie łacze telefoniczne radiowe , klną ile wejdzie gdzyż neistety nie mogą korzystać z bankowości elektronicznej i internetu ..srednio na 10 prób połaczenia z bankiem sukcesem zakonczone sa 3 czyli system działa w 30 % ..ni emozna TPSA powiedzieć ze nie działa :-)

pingo
10-10-2003, 08:15
Pracuje w firmie telekomunikacyjnej (nie TPSA). Łącze radiowe to nigdy nie będzie to samo co kabel, ale przy odpowiedniej technologii i nowoczesnym sprzęcie może działać całkiem sprawnie. Także jeśli chodzi o Internet. Wiele fimr w centrum Warszawy "chodzi na radiu", bo tam nie ma jak się kopać z kablami. Ale TPSA jak TPSA, wszystko potrafi sp...

10-10-2003, 08:42
Dzięki za odpowiedzi. No to mam problem. Pewnie będę TPSA cisnął , ale z jakim skutkiem? Jak ich zmusić do kabla?

tom soyer
10-10-2003, 08:47
olej TPSA i porozmawiaj z netia. w przyszlym roku beda tez nowi operatorzy.
abonament w sieciach komorkowych jest podobny do TPSA a rozmowy caly czas tanieja.

Teska
10-10-2003, 08:48
tez czekamy zeby moze w przyszłym roku i nie koniecznie tpsa....a komórki fakt abonament porównywalny....tylko nie wszyscy chca dzwonic na komórki...

Teska
10-10-2003, 08:49
hmmm


tak mysle, do granicy mam 2 km...3 km do najblizesz wsi na terenie Niemiec...ciekawe czy po wejsciu do Unii..mozna by było ich pociagnąć...do zrobienia sieci? chyba nie....

Wowka
10-10-2003, 08:55
Teska - raczej nie.
Usługi telekomunkiacyjne są koncesjonowne w każdym kraju. Udzielona koncesja uprawnia do świadczenia usług na takim obszarze jaki został opisany w zezwoleniu koncesyjnym i może on dotyczyć tylko obszaru danego kraju.

Teska
10-10-2003, 08:59
ech...żałuje...Deutsche telecom moze wejdzie....

marina123
10-10-2003, 09:06
Mam Netie , a telefony mam, ale jesli chodzi o internet proponuja tylko zwykly modem z numerem dostepowym lub ISDN. Ja jestem teraz w opcji ISDN i lacze jest niewiele szybsze niz modem (64 predkosc) a za 128 zadaja bajonskich oplat. Niestety kablowka to.......kablowka :roll: .Netia nie ma dostepu do miast i obsluguje tylko obszary podmiejskie.

pingo
10-10-2003, 10:45
Teska - raczej nie.
Usługi telekomunkiacyjne są koncesjonowne w każdym kraju. Udzielona koncesja uprawnia do świadczenia usług na takim obszarze jaki został opisany w zezwoleniu koncesyjnym i może on dotyczyć tylko obszaru danego kraju.
Wowka, od jakichś dwóch lat nie ma już koncesji. Działalność jest prowadzona na podstawie zezwolenia (koszt ok. 4 tys. Euro). Nie zezwolenie jest tutaj problemem, ale ogromne nakłady jakie trzeba ponieść na budowę sieci.

Wowka
10-10-2003, 10:53
pingo - jak go zwał tak zwał (niemniej jeśli chodzi o nazewnictwo masz rację) W mojej wypowiedzi chodzi o to, że organ Polski nie może wydać zezwolenia na działalność danej firmy telekomunikacyjnej na terenie innego kraju. Podobne ograniczenia dotyczą strony Niemieckiej.
Jeśli DT wystąpi o koncesję (sorry zezwolenie) na terenie Polski i takie zezwolenie otrzyma to już inna sprawa. Niemniej tu chodzi w pytaniu Teski o podłączenie jej domu do sieci DT gdyż jest ona po prostu fizycznie bliżej niż TPSA.

lenowo
24-11-2003, 19:19
Wy macie jeszcze w czym wybierać , ja dostałem właśnie odpowiedż z TPSA że brak jest możliwości technicznych wykonania przyłącza.
Do kabla telefonicznego leżącego w ziemi mam około 300m.W pobliżu
żadnych sąsiadów.
Czy pozostanę na zawsze bez możliwości otrzymania przyłącza telefonicznego?
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakiegoś operatora działającego również
na obszarach wiejskich.

Grzes z Krakowa
24-11-2003, 20:32
Nawet gdyby Teska technicznie i prawnie mogla sie podlaczyc do DT to wyobrazacie sobie jakie by rachunki placila za tel:)??? kazda rozmowa do rodziny to rozmowa miedzynarodowa by byla:)))) no chyba ze ma cala rodzine po drugiej stronie granicy :lol:

Pearl
25-11-2003, 14:57
TPSA znów ma ISDN w promocji za 1,22 - opłaca się w "to" wejść czy nie?
Nasz dom jest przedzielony na dwa "gospodarstwa domowe" :D , także potrzebne będą dwa numery (na razie mamy tylko jeden). W dodatku chcemy w przyszłości móc korzystać z fax-u, czy internetu. Jakie rozwiązanie jest dla nas najlepsze. Prawdę mówiąc nie bardzo wiem co to ten ISDN :oops: , ale słyszałem, że jego sprawność będzie coraz bardziej malała. Czy to prawda?

Pozdrawiam

Pearl