PDA

Zobacz pełną wersję : projekt BIELIK WM01 pracownia WM



TommyT
10-10-2003, 07:42
http://www.wm.com.pl/katalog/domy/W01.html

to jest projekt który w chwili obecnej najbardziej się nam podoba i poważnie myślimy o jego realizacji z malutkimi zmianami, prosimy o opinie i uwagi, pozdrawiamy
Tomek i Ola

TommyT
15-10-2003, 23:37
nikomu się nie chce na niego spojrzeć ?

maag
16-10-2003, 00:06
witam,

bryła bardzo mi się podoba, układ pomieszczeń również, a szczegółowo:
na plus:
- garderoby, zwłaszcza w pokoju nr 12, w pozostałych ciasne,
- spiżarnia przy kuchni,
- pokój gościnny na parterze,


na minus:
- brak większego pomieszczenia gospodarczego,
- schody, jako główny akcent w salonie
- kuchnia bezpośrednio z garażem- brak śluzy- czuć spaliny!!!
- brak dodatkowego prysznica na parterze- jest bardzo przydatny

to tyle
a może:
http://www.wm.com.pl/katalog/domy/W02.html
bardzo podobny a większości minusów nie ma

TommyT
16-10-2003, 06:40
dzięki,
masz rację, ale ten projekt podoba się nam miedzy innymi za taras wkomponowany w dom, który u nas bylby jeszcze wiekszy, bo nad garazem na 2 samochody, schody w salonie- no cóż myślę ze schody można wkomponowac w wystrój wnętrza przez odpowiedni projekt i wykonanie , co do drzwi w kuchni i prysznica na dole to faktycznirewymaga to zastanowienia, pzdr
Tomek

Tomek_J
16-10-2003, 08:25
TommyT, nie gniewaj się, ale mi się domek nie podoba z dwóch przyczyn:

1. Bryła garażu z tarasem pasuje do reszty jak pięść do nosa. Przez tą dobudówkę ani dom piękny, ani prosty.
2. Nie widzę miejsca na kominek. A (parafrazując): "dom bez kominka jest jak szlachcic bez urzędu".

Sorki, to oczywiście tylko moja subiektywna opinia...

TommyT
16-10-2003, 14:40
a dlaczego mam sięgniewac, przeciez chodzi o dyskusję :-))))
tomek

Tomek_J
17-10-2003, 06:47
Cieszę się, że podchodzisz do sprawy spokojnie i zdroworozsądkowo. To rzadkość na forach dyskusyjnych.

Jeszcze dodam takie rzeczy:

1. Budujesz dom, więc zakładam, że masz działkę troszkę większą niż metr trawnika dookoła domu. Będziesz miał kawałek ogródka - po co Ci zatem taras ? Dla mnie większą przyjemnością byłoby w ogrodzie latem "leżeć pod gruszą na dowolnie wybranym boku" niż smażyć się na kamienno-betonowym tarasie. Oczywiście to tylko moja prywatna opinia...
2. Naprawdę uważam że garaż jest w tym projekcie "z innej bajki" i jeśli byłaby tylko możliwość, raczej postawiłbym opodal garaż wolno stojący w takim stylu, w jakim zbudowany jest dom.
3. Układ pomieszczeń rzeczywiście jest nieźle pomyślany, aczkolwiek pomieszczenia 5 i 6 połączyłbym w jedną, dużą łazienkę.

bilbo
26-10-2003, 23:26
Ciekawy projekt zwłaszcza wariant elewacji wykończonej cegłą klinkierową oraz deskowaniem. Fajny duży taras, ściana do kosza i co najważniejsze odgłosy rzucanej piłki będzie słychać w garażu a nie np. w salonie.
Justa

mrtn
29-10-2003, 10:17
Uwagi co do projektu:

1. taras na Garażu - pomyłka szpiega - i nie zgodzę się, że o gustach się nie dyskutuje - tojest BRZYDKIE i NIEPRAKTYCZNE
a) czemu brzydkie ? - przejscie z brył ściętych - dachy do klocka kwadraciaka - ten garaż z tarasem - taka przylepa.
b) czemu niepraktyczne ? - a gdzie taras w ogródku osłonięty od wiatru blisko trawy i drzew (chyba, że masz działkę z każdej strony tylko 4 m wiekszą od domu). Tarasy wyniesione ponad poziom nie sprawdzają się w praktyce. Taras na pietrze to juz makabra !! - między innymi zasuwanie do kuchni po schodach !. No i wieje jak cholera (w porównaniu do tarasu na poziomie gruntu).


2. bezpośrednie wejście z garażu do kuchni !!! (Bez komentarza )

3. wejście do WC z sieni - niby praktyczne - bo przychodzimy z dworu i mozemy się umyć. Ale jak juz urzedujemy na dole to wiatrołap przestaje spełniac swoją funkcję, jak jest co chwilę otwierany.

4. W wc na dole brak drugiego (alternatywnego do góry) miejsca kapieli - ot chociażby kabina prysznicowa.

5. Wiąże się z pkt. 4 - z pokoju gościnnego, żeby się umyć trzeba iśc na górę !

6. drzwi na dolny taras umiejscowione tak, że nie ma gdzie w tym domu ustawić stołu jadalnego z krzesłami ;-(

7. Sypialnia na górze (12) - trochę za mała - skos z jednej strony - przytłaczające wrażenie no i jeszcze komunikacja - na taras !! - więc albo bez tego pokaju, albo bez tarasu.

Generalnie projekt poprawny ale trochę niepraktyczny !

29-10-2003, 11:26
Jeśli chodzi o taras,to generalnie nie lubię takich.Ale tutaj nie mogę odmówić autorowi projektu poprawności estetycznej całości.I to we wszystkich wariantach-jest ładnie.Ale,mam wątpliwości co do wiary w wizualizację.Po przejrzeniu sporej ilości projektów stwierdzam,że znacznie się ona różni od rzeczywistości (na minus dla realnych domów)Choć zdarza się odwrotnie.

Taki taras jest drogi w wykonaniu,mogą wystąpić problemy z izolacją.Ale to na pewno wiesz,więc decyzja należy do Ciebie. :D

Co do reszty,to brak łazienki na dole i jej umiejscowienie w wiatrołapie jest dużą niedogodnością,jeśli nie dyskwalifikacją.Chyba,żeby przedłużyć kawałek łazienki kosztem spiżarni i tam wstawić we wnęce kabinę.Ale i tak za każdym razem trzeba wchodzić do wiatrołapu.
Salon mało ustawny i bez kominka.Kuchnia -przejście do garażu-nie wyobrażam sobie takiego rozwiązania.Zamurować. :D
Góra-zobacz ile dom traci powierzchni przez skomplikowany,pocięty dach.Pomijam koszt.I wrażenie nad głową.;)

Nie zdecydowałabym się na ten projekt-bo za koszt jego realizacji znalazłabym bardziej racjonalne rozwiązania i większą powierzchnię na górze.
Jeśli podoba Ci się ten styl,to przejrzyj projekty Muratora-chyba w większości są tego samego autorstwa,może tam coś znajdziesz?


Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.
:D

Kakiny
23-01-2005, 15:35
Poszukujemy informacji na temat budowy Bielika (WM01)
Ile kosztuje postawienie takiego domu, czy dobrze się w nim mieszka? Czy przy jego projektowaniu, budowaniu powstały jakieś niejasności, błędy?
Chętnie zajrzelibyśmy do kosztorysu budowy Bielika, albo chociaż szacunków dotyczących ilości konkretnych materiałów potrzebnych do jego postawienia.
Pozdrawiamy
Kakiny

Aggi_2004
07-09-2005, 15:18
Wiem juz, ze jeden powstaje kolo Wroclawia. Kolejny (nasz) ma zamiar powstac kolo Grodziska Mazowieckiego.

Czy ktos jeszcze buduje, ma zamiar budowac Bielika ??

Pozdrawiam

Aggi_2004
17-10-2005, 16:08
Naprawdę nikt nie buduje ?!

Frenklin
25-10-2005, 12:57
Mam zamiar budować Bielika i chciałbym porozmawiać z osobami którzy już zaczęli lub ukończyli budowę.

pasjonat
12-02-2006, 10:45
Chetnie zapoznam się z opiniami osób ktore są w trakcie budowy lub wybudowały dom wg.Muratora tyb. Bielik. Pozdrawiam
Pasjonat

Drupsiko
01-05-2006, 17:48
Hejka, czy ktoś budowal lub jest w trakcie budowy domu z kolekcji Muratora
BIELIK?
Fajnie by bylo zobaczyc kilka fotek domu, ktory powoli rosnie na mojej działce, a jeszcze fajniej jak urządziliscie...?;)

Drupsiko
01-05-2006, 19:14
Buduje domek bardzo podobny do projektu muratora BIELIK i super jeśli ktoś mógłby się podzielic dośwaidczeniami i zdjęciami z budowy i urządzenia wnętrz!!!!!!!!!!! :D

Drupsiko
01-06-2006, 09:55
[quote="Aggi_2004"]Wiem juz, ze jeden powstaje kolo Wroclawia. Kolejny (nasz) ma zamiar powstac kolo Grodziska Mazowieckiego.

Czy ktos jeszcze buduje, ma zamiar budowac Bielika ??

Pozdrawiam


Hejka ja buduje Bielika ( a wlasciwie firma, ktora wynajęłam;) troszkę go zmienilismy wewnątrz i taras bedzie większy ze względu na garaz dwustanowiskowy :D

Ciesze się,że są ludzie, którzy mają podobne gusta!!!

Pozdrawiam

Drupsiko
01-06-2006, 10:03
Poszukujemy informacji na temat budowy Bielika (WM01)
Ile kosztuje postawienie takiego domu, czy dobrze się w nim mieszka? Czy przy jego projektowaniu, budowaniu powstały jakieś niejasności, błędy?
Chętnie zajrzelibyśmy do kosztorysu budowy Bielika, albo chociaż szacunków dotyczących ilości konkretnych materiałów potrzebnych do jego postawienia.
Pozdrawiamy
Kakiny


Witam ,

ja buduję podobny dom pod Poznaniem :D

Troszke zmieniliśmy wnętrze i garaż będzi na dwa auta co daje większy taras!!
Budowla nam rośnie w oczach i coraz bardziej nam sie podoba.
O kosztach trudno mówić ponieważ buduje mi firma i płace za wszsystko ogólna kwotę. Myslę że stan surowy zamknięty ( z kaloryferami i piecem gazowym oraz drzwiami, oknami i instalacjami to będzie około 220 tys.zł

:) :) :)

Drupsiko
01-06-2006, 10:09
Chetnie zapoznam się z opiniami osób ktore są w trakcie budowy lub wybudowały dom wg.Muratora tyb. Bielik. Pozdrawiam
Pasjonat

No cóż, fajny projekt zwłaszcza, że go troszkę w środku przerobiłam :D
Spełnia moje potrzeby w 100 %- wygodna górna strefa nocna dla wszystkich domowników a parter bardzo rodzinny :D
Garaż robimy na dwa auta więc będzie duży taras nad nim co napewno wpłynie na nasze życie nocno-towarzyskie 8) :lol:
Ogólnie fajnie- zobaczymy ja będzie jak zamieszkamy soon!!!
:wink:

Aggi_2004
09-06-2006, 20:50
SUUUPER

Ja też się cieszę, że istnieją ludzie o podobnych, DOBRYCH gustach.

Na jakim jesteście etapie?

Aggi_2004
09-06-2006, 21:20
Drupsiko

A HOW SOON zamieszkacie ? Może to WY nam powiecie jak się mieszka w Bieliku ?

Co zmieniliście w projekcie? My tylko drzwi do gabinetu zrobiliśmy z wiatrołapu. Natomiast teraz zastanawiamy sie jeszcze nad powiększeniem wc kosztem kuchni, tak aby weszła kabina prysznicowa. Ale kuchnia zmaleje...

Drupsiko
12-06-2006, 13:38
Drupsiko

A HOW SOON zamieszkacie ? Może to WY nam powiecie jak się mieszka w Bieliku ?

Co zmieniliście w projekcie? My tylko drzwi do gabinetu zrobiliśmy z wiatrołapu. Natomiast teraz zastanawiamy sie jeszcze nad powiększeniem wc kosztem kuchni, tak aby weszła kabina prysznicowa. Ale kuchnia zmaleje...
Agi

my chcemy sie wprowadzić na surowiznę ale już w sierpniu. Narazie powoli sie buduje :)
Coz jeśli chodzi o przeróbki to bylo ich troszkę:
- pokój z wjściem na taras ( duzy bo będzie podwójny garaż) zrobiliśmy w kwadracie i obok będzie łazienka z wnęką na pralkę
- a pokoje ( te na przeciwko siebie ( bez oken dachowych -te maja normalne podwójne okna) tez sa w takim powiedzmy kwadracie z małymi wnękami na garderoby! TO POKOJE DLA NASZYCH DZIECI
- parter zrobiliśmy otwary( pod schody łazienka)
- kuchnia lekko zmniejszona na koszt pom. gospod., ktore bedzie równiez służyło na mały gabinecik :wink:
- schody zostawiliśmy otwarte tzn. nie zabudowaliśmy je ścianka; schodząc z góry widzimy salon a stojąc w salonie , holu wydaje sie więcej miejsca
Domek z zewnatrz nie stracił formy a te przeróbki u nas były konieczne ze względu na potzreby naszej rodzinki.
Teraz jek sobie pomyslę ile jeszce wpakuje w wykończenie to juz schładzam 6-pak warki 8) .
Kuchnie zmniejszylam o 1 m2 a juz wycenili mi meble z kuchenka na 7500 :-?

no na teraz to chyba wsjo!!!!

alexnike
04-12-2006, 15:13
Witam czy ktoś buduje Bielika (WM01) ? Jeżeli ma czas chętnie skorzystam z jego doświadczeń, podpowiedzi i sugestii. dzięki z góry za odpowiedź.

Paszczak
02-01-2007, 09:12
Witam Wszystkich w Nowym 2007 roku :)
mam do Państwa pytanie, czy ktoś jest w stanie rozszyfrować różnicę w koszcie budowy domu o nazwie WM01 Bielik z oferty Muratora?
zgodnie z zapisami na stronie Muratora (link: http://www.projekty.murator.pl/projekt_koszty?IdProjektu=226&IdKolekcji= ) to koszt budowy tego domu zamyka się w kwocie 169 952 zł (chyba + VAT). Jeśli natomiast dotrze się do strony biura architektów tworzących w/w projekt domu, to koszt budowy wg. ich wyliczeń wzrasta do: 235 000 zł + VAT (link: http://projekty.wm.com.pl/domy/W01_publ_db.html i http://projekty.wm.com.pl/domy/W01.html )

czy jest ktoś, kto jest w stanie mi to wyjaśnić (tak prosto i łopatologicznie - bo ja się dopiero przymierzam do budowy :) )

mpkg
03-08-2008, 12:25
Witam,

Proszę o wszelkie opinie i uwagi dotyczące obu projektów.
Zdjęcia z budów i informacje od "pobudowanych" mile widziane...

Linki do strony pracowni oraz tych 2 projektów:

WM01 Bielik
http://projekty.wm.com.pl/projekty-domow/projekty/projekt-domu-wm01-bielik

032 AVIS
http://projekty.wm.com.pl/projekty-domow/projekty/032-avis


Pozdrawiam

mpkg
04-08-2008, 15:46
Aktualne :P

mpkg
09-08-2008, 21:56
Podbijam.
Poszukuje osób, które budują albo już wybudowały bielika lub osób które pomogłyby w adaptacji projektu.

mpkb
22-11-2008, 20:52
Szukamy osób budujących ten domek chętnie wysłuchamy wszelkich rad, opinii również osób nie budujących tego projektu.

Pozdrawiamy

mpkb
08-02-2009, 18:59
W dalszym ciągu chętnie porozmawiamy z każdym chętnym na temat tegoż projektu - WM01 BIELIK, niemożliwe ze nikt nie interesował się tym domkiem...

mpkb
14-02-2009, 19:31
Tyle osób na forum a nikt nie chce się wypowiedzieć na temat tego projektu?

http://projekty.wm.com.pl/domy/W01.html

ProStaś
14-02-2009, 19:49
Masz chłopie determinacje. Już kiedyś zaglądałem, projekt mi się nie podoba, więc nic nie napisałem.
Ale skoro chcesz...

Góra jest dobra. Zmiana którą tam proponujesz daje się bronić.
Dół jest kiepski. Jeden ze starszych i mniej udanych projektów Pawła Włada Kowalskiego.
Jak przesuniesz schody na dole to na górze zmniejszy się pokój 10. I dobry układ góry powoli idzie w niebyt. Przynajmniej 2 pokoje musisz zmienić.
Na dole schody przy samej części wypoczynkowej salonu. Już same schody w salonie powinny być dokładnie przemyślane (mnie się nie podobają), bo są b. ważnym elementem użytkowym i dekoracyjnym jednocześnie. Musicie z żoną (i dziećmi ?) zaakceptować to, że każde odwiedziny znajomych córki czy syna, zaczną i skończą się przedefiladowaniem wam obok TV, kompletu wypoczynkowego lub ławy.
Kuchnia z kt. nie widać wjazdu, przy wejściu zamiast ładnego, dużego okna, dwa otwory strzelnicze (Ty chcesz je zamienić na jedno).

A na dodatek extras pt. piwnica. Koszt będzie.

Ja bym proponował (o ile projekt nie jest jeszcze kupiony) poszukać innego.

pzdr

mpkb
21-02-2009, 08:46
ProStach ;-) Dzięki za szczerą opinię, doceniam Twoje uwagi, przyznam nawet, że zainspirowały nas do pewnej zmiany w projekcie!!!
Projekt kupiony, po zakończonej adaptacji projektu wstawię jego rzuty na forum.

Pozdrawiam

W&R
27-07-2009, 14:30
Hej.
Ja również myślę o tym projekcie.
Jakich zmian dokonaliście w nim? Może jakieś zdjęcia? Pozdrawiam.

W&R
27-07-2009, 14:38
PROJEKT BIELIK.
Kto buduje, budował, lub jest fanem tego projektu:-)
Mi osobiście baaaardzo przypadł do gustu. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć , np. dziennika budowy,zdjęć czy jakichkolwiek rad :-(. Projekt jest naprawdę super i aż trudno uwierzyć , że nikt go nie buduje.....lub też nie ma czasu ..... a szkoda.......

whashchoo
08-02-2011, 19:08
Witam za tydzień wylewam fundamenty mojego Bielika więc prześle foty. Będę chyba pierwszy w internecie bo ja też szukałem i nic.

whashchoo
23-04-2011, 11:15
Witam w kwietniu w naszej budowie widać duże postępy. Mamy już parter oraz zrobiony szalunek na wylanie stropu, zobaczcie moje zdjęcia.

krzysec
09-08-2011, 17:21
Witam za tydzień wylewam fundamenty mojego Bielika więc prześle foty. Będę chyba pierwszy w internecie bo ja też szukałem i nic.


witam
kiedy możemy spodziewać się zdjęć, ja właśnie zakpiłem ten projekt i bardzo chciałbym zobaczyć zdjęcia z realizacji
pozdr

AsiaPaweł
12-09-2011, 21:37
Prosimy o opinię, ewentualnie zdjęcia jeśli posiadacie. Chcemy "Bielika" i też zastanawiamy się nad przeróbkami wewnątrz.
Prosimy o opinie i dobre rady:)
[email protected]

ekomike
09-01-2012, 18:52
ProStach ;-) Dzięki za szczerą opinię, doceniam Twoje uwagi, przyznam nawet, że zainspirowały nas do pewnej zmiany w projekcie!!!
Projekt kupiony, po zakończonej adaptacji projektu wstawię jego rzuty na forum.



Pozdrawiam

Witaj
Chciałem zapytać o adaptację projektu Avis. w poprzednich postach mówiłeś o możliwości zamieszczenia rzutów po adaptacji.
Jeżeli byłaby taka możliwość byłbym zainteresowany