PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk akrylowy a elektrostatyczność



Jastrzab
07-09-2008, 19:03
Cześć

Niedawno skończyłem ocieplać dom. Teraz przyszła kolej na tynk. Zakupiłem tynk akrylowy kornik 1,5 mm Webera (kolor - jasno piaskowy).
Załatwiłem ekipę do wykonania tynku (mają certyfikat Webera). niestety po rozmowie z nimi trochę się zaniepokoiłem.
Podobno tynk akrylowy ma właściwości elektrostatyczne i przyciąga wszelkiego rodzaju brud (kurz, piasek, pyłki, wysuszone drobinki trawy).
Czy to prawda ? Nie mam zamiaru malować domu za kilka (2 - 3) lat.
Jak wasze domy wyglądają po kilku latach od położenia tynku akrylowego ?

Charlie
07-09-2008, 19:22
prawda - jak mogą wyglądać po 6 latach - brudne są i już :(

igorlo69
07-09-2008, 20:51
Mam kilkuletni tynk (4 lata ) i nie jest żle, gorzej chyba z mineralnym. W ostatecznośći można wymyć myjką ciśnieniową, co chyba każdemu tynkowi, co kilka lat się przyda.

Jastrzab
08-09-2008, 08:46
Nie dobrze
Podobno mycie też niewiele pomaga.

Niestety tynk akrylowy mam już na budowie - będę musiał się do tego przyzwyczaić.
Jak będzie bardzo źle to pomalujemy elewacje farbą silikonową.

Na pocieszenie mogę dodać, że dom jest jakieś 35 metrów od drogi - tak więc najgorsze źródło pyłu jest dosyć daleko.

Charlie
08-09-2008, 09:07
Mam kilkuletni tynk (4 lata ) i nie jest żle, gorzej chyba z mineralnym. W ostatecznośći można wymyć myjką ciśnieniową, co chyba każdemu tynkowi, co kilka lat się przyda.

Jeśli chcesz to zrobić to najpierw moczysz ścianę słabym strumieniem następnie myjesz szczotką lekko dociskając - miękkie wlosie z odpowiednim płynem (zapomniałem nazwy) następnie płuczesz ścianę słabym dtrumieniem z karchera.
Wszystko delikatnie bowiem są to tzw cienkowarstwowe tynki - grubość jest uzależniona od frakcji kamienia użytego w tynku.

Widziałem taki tynk po umyciu - jeszcze gorzej wygląda bo częściowo się domył ale miejscami się nie domył i przez to jeszcze bardziej widać różnice :evil: czyste - brudne :roll:

Nasz_Dom
08-09-2008, 11:58
Nie dobrze
Podobno mycie też niewiele pomaga.

Niestety tynk akrylowy mam już na budowie - będę musiał się do tego przyzwyczaić.
Jak będzie bardzo źle to pomalujemy elewacje farbą silikonową.

.

No wlasnie ja bede mial kladzony tynk akrylowy WEBER'a na ociepleniu styropianem ale nie barwiony i zaraz jak wyschnie i bedzie gotowy to maluje go farba silikonowa i tu chetnie poznam opinie jakiej firmy wybrac farbe silikonowa