PDA

Zobacz pełną wersję : Okna dachowe "w późniejszym terminie"



Malobert
08-09-2008, 12:23
Wiem, że w jednym z wątków był już poruszany temat, w jakiej kolejności montuje się okna dachowe, niestety nie jestem w stanie go odszukać.

Jedni pisali, że przed połacią dachową, drudzy o tym, że po, ale nie wiem czy chodziło też o przypadek blachodachówki.

Czy po wykonaniu normalnej połaci - blachodachówka, nie będzie potem problemu z dołożeniem okien połaciowych ? Jeśli są jakieś wady tego rozwiązania to proszę o uświadomienie :)

Trociu
08-09-2008, 12:34
W przypadku blachodachówki może być problem z późniejszym wycięciem otworu na okno. Więc może od razu przygotować odpowiednią dziurę i jeżeli nie chcesz od razu wstawiać okien - zabezpieczyć, coby woda się nie lała bezpośrednio przez tą dziurę.

zbigmor
08-09-2008, 12:51
Wiem, że w jednym z wątków był już poruszany temat, w jakiej kolejności montuje się okna dachowe, niestety nie jestem w stanie go odszukać.

Jedni pisali, że przed połacią dachową, drudzy o tym, że po, ale nie wiem czy chodziło też o przypadek blachodachówki.

Czy po wykonaniu normalnej połaci - blachodachówka, nie będzie potem problemu z dołożeniem okien połaciowych ? Jeśli są jakieś wady tego rozwiązania to proszę o uświadomienie :)

Wszystko jest do zrobienia tylko, że później będzie trudniej. Ja robiłem później i wszystko jest OK, ale robiłem to osobiście (dach z blachodachówki).

MARTiiii
08-09-2008, 19:40
Ja mam blache i mialem jakis czas po wstawiane. Ogolnie jest to problematyczne w porownaniu do dachowek ale da sie zrobic. Najlepiej sciagnac ta jedna plachte blachy. Jest troche roboty.
Mozesz wczesniej przygotowac takie otwory i pokryc je odpowiednimi kawalkami blachy na jakis czas. Tak doczeka dach do wstawienia okien.

Najlepiej odrazu wstawiac. :lol: