PDA

Zobacz pełną wersję : Zerknijcie proszę na mój kosztorys i oceńcie..



Karollinka
08-09-2008, 14:31
Witam, powiedzcie wszyscy doświadczeni budową czy mój kosztorys jest w miarę miarodajny? projekt to dom w koniczynce z archonu, materiały na stan 0 mamy, i z robocizną wyniesie nas 14 tys. budujemy w dużym stopniu systemem gospodarczym
i teraz dalej,
ściany porotherm 25 + styropian 14 + strop terriva liczę jakieś 35000
okna 20000
więźba 8 tys
dach 17 tys
drzwi zewn 7000
ocieplenie i elewacja 15 tys
5 tys na drobniejsze nie przewidziane wydatki
robocizna za postawienie domku od stanu 0 wraz z pokryciem blachodachówką 25000, cena negocjowana na pocz roku

Karollinka
08-09-2008, 14:32
http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_koniczynce/m43c271f379b97,1
a oto i nasza koniczynka

Karollinka
08-09-2008, 14:35
zapomnialam jeszcze dodać że z jednego balkonu rezygnujemy i z 2 okien i właśnie w tej chwili przyszła mi wycena okien z lokalnej firmy- 16000 a więc miłe zaskoczenie

Karollinka
08-09-2008, 14:42
zapomnialam jeszcze dodać że z jednego balkonu rezygnujemy i z 2 okien i właśnie w tej chwili przyszła mi wycena okien z lokalnej firmy- 16000 a więc miłe zaskoczenie

daggulka
08-09-2008, 15:16
kochana ...nie ma tak łatwo jak sobie zrobiłaś ... jeśli to ma być wiarygodny kosztorys dla Ciebie to dodaj sobie do tego jeszcze 30% na rzeczy o których nie masz teraz zielonego pojęcia że istnieją i że trzeba je mieć, kupic bądź skombinować :lol:
deski, kilogramy gwoździ, narzędzia (taczki, łopaty, szpadle)... itp itd

coś za mało policzyłaś.... hm...

więźba to nie tylko drewno , ale także impregnat, wkręty takie siakie owakie ...kilogramy wkrętów , gwoździ , kotw ...itd...

dach to nie tylko blachodachówka ale także wiatrownice, dodatkowa blacha na obróbki, drewno na łaty...itd

ściany i strop to nie tylko pustaki i beton ale także nadproża, zaprawy, stemple, kubiki desek na szałunki, kilogramy gwoździ...itd

i tak można w nieskończoność ....wychodzi tyle dodatkowych rzeczy do kupienia że głowa mała :wink:

do tego co sobie obliczyłas dodaj 30% i powinno byc ok :roll:

Trociu
08-09-2008, 15:34
Rozumiem, ze to do stanu surowego zamkniętego.

brakuje mi jeszcze jakiegoś orynnowania
drzwi zewnętrzne można mieć za mniej - nawet w 2000 się zmieścić
taras robicie później czy teraz
co z ociepleniem fundamentów
schody lane czy drewniane?

Karollinka
08-09-2008, 17:52
taras robimy później, to są ceny zawyzone do których wejdą w skład jakieś drobniejsze potrzebne np do dachu czy ścian i stropów, drewno na więźbę mamy, płacimy tylko za obróbkę, a sprzęty, taczki, młotki, szpadle, traktor, przyczepę, deski i różne inne mamy swoje, tzn, teść prowadzi duże gospodarstwo i takich sprzętów u niego pod dostatkiem, na pewno będzie trzeba coś dokupić ale to już zawsze jakaś oszczędność niż po każdy drobiazg lecieć do sklepu

Trociu
09-09-2008, 10:42
A okna dachowe planujecie?

Jak zamykacie budynek, czy myślicie o alarmie?

Karollinka
09-09-2008, 10:53
okna dachowe będą 3 ale to już zamyka sie w cenie 16 tys za wszystkie okna, taką dostaliśmy wycene z rabatem z lokalnej firmy, alarmu nie plaujemy

kruk2
09-09-2008, 12:17
Witam

Myślę, że koszty budowy podane na stronie firmy projektującej tj. od 261 730,00 zł do 373 900,00 netto są bliskie prawdy i takich kosztów należy się spodziewać.
Sam się przeliczyłem jakieś 20% przy najbardziej wg. mnie pesymistycznym rozwiązaniu.
Tak jak pisali poprzednicy -> myślę, że koszty nieprzewidywalne podniosą wycenę każdego z etapów spokojnie o 30%.
W porównaniu z nimi zakupy narzędzi były czystą przyjemnością dla portfela więc proszę ich nawet nie liczyć.
Proszę się również przygotować na podnoszenie cen robocizny przez wykonawców, gdyż zawsze będzie coś "dodatkowego i ekstra" do zrobienia...

Mi zostało położyć panele, zrobić podwórko (kostka) i ogrodzenie, zamontować żyrandole i inne tego typu kosmetyczne sprawy, a jestem przekonany, że jeszcze nie raz się niemiło zaskoczę...

Pozdrawiam

AskaK
10-09-2008, 14:29
Witam,
brakuje mi w tym wyliczeniu jeszcze wszystkich instalacji - elektryczna, wodno-kan., ogrzewanie... :oops:

Karollinka
10-09-2008, 16:58
Instalacje to już inna bajka, inna kasa, chodzi mi gółwnie o te pozycje które podałam w pierwszym poście, bo wiadomo że na instalacje już nie starczy