PDA

Zobacz pełną wersję : Zbiorniki po 1000l na szambo



I.W.
08-09-2008, 15:10
Mam taki dylemat -wkrótce (tzn do 2 lat) u mnie będzie kanalizacja ale na razie potrzebuje tymczasowe szambo. Poza "klasycznym" betonowym które wraz z transportem kosztuje nie tak całkiem tanio w gre wchodzą zbiorniki z tworzywa po 1000 L po jakichś tam zywicach itp (tzw paletozbiorniki). Mogę je mieć zamniej niż połowę ceny. Oczywiście zbiorniki chciałbym ze sobą połaczyć żeby uzyskać odpowiednią objętośc. Czy mozna cos takiego wykorzystać ma ktos doświadczenie w tym temacie?

Trociu
08-09-2008, 15:29
Słyszałem o takim podejsciu. Przeszukaj archiwum - powinieneś coś znaleźć.

Ale pamiętaj, że byś musiał z 10 takich kupić i jak je ze soba połączyć. i jak potem wybierać zawartość

I.W.
08-09-2008, 15:34
Raczej planuję 4-5 połączyć przelewem a wybierać z jednego.

Trociu
08-09-2008, 15:35
Raczej planuję 4-5 połączyć przelewem a wybierać z jednego.
Ilu osobowa rodzina?
Jak duże szambiarki jeżdżą po okolicy?
Z którego planujesz wybierać?
Przelew na górze zbiornika czy na dole?

davee87
08-09-2008, 15:40
Na 2 lata to jest jakieś rozwiązanie ale nie wiem czy najlepsze ponieważ jak Trociu zauważył jak z niego wybierać zawartość? będzie to dla ciebie męczące i w gruncie rzeczy zajmie więcej powierzchni podwórka bo w głąb raczej tego nie zakopiesz tylko trzeba będzie połączyć to ze sobą szeregowo. A pozatym wierzysz władzą iż wyrobią się w 2 lata? u mnie obiecują już przynajmniej 5:/ skoro możesz dostać takie pojemnik za połowę ceny to spróbuj je kupić sprzedać z zyskiem i tak zarobić na szambo betonowe:)

I.W.
08-09-2008, 16:04
Właśnie na wiosnę tego roku oddano do użytku oczyszczalnię w naszym tzw mieście. Kolejny etap inwestycji to podłączenie domów i sądze że to wkrótce nastąpi bo oczyszczalnia musi na siebie zarabiać. Planowane jest na 2009. Zbiorniki same z siebie są sporo tańsze w porównaniu z szambem betonowym z przywozem więc biznesu na tym nie zrobię . Mają one wlew fi 150 u góry a wybierać można z obojętnie z którego. Rodzina 2 osobowa a szambiarki nie wiem.

pawelurb
08-09-2008, 16:34
szambo betonowe można potem na deszczówke przeznaczyć do podlewania i do jej gromadzenia z rynien, przeważnie nie ma co z tą wodą zrobić, a tak, podlewanie za darmo , i nic nie zalewa działki.

janusz_21
08-09-2008, 16:49
Witam! w górach montowali takie zbiorniki w "wannie" betonowej zbrojonej ponieważ napór ziemi/gliny może je zgnieść, szczególnie po wypompowaniu zawartości. Ile to kosztowało nie wiem.

I.W.
08-09-2008, 17:00
szambo betonowe można potem na deszczówke przeznaczyć do podlewania i do jej gromadzenia z rynien, przeważnie nie ma co z tą wodą zrobić, a tak, podlewanie za darmo , i nic nie zalewa działki.
mam już studnię drenażową

theodolit
08-09-2008, 20:49
Proponuje zwrócić uwaga na jeszcze 1 sprawe
- porównać ile kosztuje wywiezienia 5m3, a ile 10m3 ....

moze wyjsc na to ze z 10m3 rocznie wyjdzie to np 1200 PLN, a w przypadku 5m3 np 2000 - w okresie 2 lat to bedzie np 1600PLN roznicy ....

na dodatek takie inwestycje jak kanaliza maja czasem tendencje do 'przesuwania sie'

Następna sprawa to komfort ... oproznianie 1 raz na 3-4 tygodnie vs 1-2 tygodnie - to relax kontra ciągłe zaglądanie do szamba ...

pozdrawiam
Piotrek

Trociu
09-09-2008, 10:50
Mają one wlew fi 150 u góry a wybierać można z obojętnie z którego. No tak nie do końca z obojętnie którego. Raczej z każdego z osobna jeżeli przelew pomiędzy zbiornikami zrobisz na górze.

Pomyśl o tym jak ścieki będą się przelewać pomiędzy zbiornikami.
-zrobisz łączenie w górnej części - każdy ze zbiorników trzeba będzie niezależnie opróżniać
- zrobisz łączenie w dolnej części - wysokie ryzyko, że się zatka

Trociu
09-09-2008, 10:51
Witam! w górach montowali takie zbiorniki w "wannie" betonowej zbrojonej ponieważ napór ziemi/gliny może je zgnieść, szczególnie po wypompowaniu zawartości. Ile to kosztowało nie wiem.To też ważny element. Jeżeli nie zgniecie, to wysoki poziom wód gruntowych może opróżniony zbiornik wysadzić do góry. Aby się przed tym zabezpieczyć, konieczna będzie jakaś dodatkowa kontrukcja, zbrojenie, czy coś podobnego. A to już dodatkowe koszty

I.W.
08-10-2008, 20:34
Sprawa się zamknęła przywiezieniem z radomia betonowego. Mimo że transport (na pół z sąsiadem) stanowł połowę to itak najtaniej wyszło. Chyba zaczne szamba robić bo w okolicy konkurencji na tym poziomie cenowym brak :wink: