PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki zabudowy, grunty rolne, problem



JurekM
08-09-2008, 16:47
Witam
Czy ktoś ma pomysł jak mogę poradzić z poniższym problemem.
W lutym napisałem o wydanie Warunków Zabudowy i wszystko było przygotowane włącznie z projektem decyzji, aż zatrzymało się na Starostwie jak poniżej:

Postanowienie!
Na podst. Art. 53 ust 4 pkt 6, 60 ust 1 i art. 64 ustawy z dn. 27-03-2003 o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (dz. U. Nr 80, poz 717 z późn, zm) oraz art. 106 ustawy z dnia 14-06-1960 kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn Dz. U. z 2000- Nr98 poz 1071 z późn zm)
Postanawiam odmówić
Uzgodnienia w zakresie ochrony gruntów rolnych zamiaru zrealizowania inwestycji, polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z infrastrukturą techniczną na działkach ….., położonych ….. Gm. Supraśl
Uzasadnienie
W wyniku rozpatrzenia sprawy ustalono co następuje:
- na ww działkę nie była wydawana zgoda na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze
- dokonano analizy danych zawartych w operacie ewidencji gruntów i klasyfikacji gruntów i stwierdzono, że grunty w ww działkach zostały sklasyfikowane jako RIVb
- należy również dodać, iż uprzednio już uzgodniono projekty decyzji o WZ dla innych działek (wymienione) położone na tym samym konturze klasyfikacyjnym tj. klasy IV na powierzchnię 1,0178 ha.
Wnioskowana do uzgodnienia, w niniejszym postępowaniu, warunki zabudowy, obejmują swoim opracowaniem całą powierzchnię działki … tj. 0,31 ha gruntów klasy IV.
Zatem w przypadku, gdy zwarty obszar gruntów rolnych klasy IV, projektowany do przeznaczenia na cele nierolnicze przekracza 1ha wymagane jest uzyskanie zgody marszałka województwa wyrażonej po uzyskaniu opinii izby rolniczej, stosownie do art. 7 ust 2 pkt 3 ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.
….. itd.


Co dalej wg Was mogę z tym robić i w którą stronę iść.
Zapomnieć o tej działce, sprzedać i kupić gdzieś indziej?
Wokół wszyscy się budują, nie są to granice administracyjne miasta.
Nie zdążyłem mieć Warunków przez 1 hektarem.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Pistolero
08-09-2008, 17:40
masz nieodrolnione grunty jak widać, więc do czasu aż działka będzie odrolniona nie dostaniesz decyzji o WZ.
Na szczęscie w sąsiedztwie ktoś już starał sie o odrolnienie i o decyzję o Wz.

Musisz zgłosic wniosek o odrolnienie gruntów na Twojej działce do urzędu marszałkowskiego woj. Podlaskiego, nie będzie z tym wiekszych problemów, bo masz na całej powierzchni grunty klasy IV. Schody by były jak by były klasy I-III.

Jak odrolnisz to wtedy zgłoś sie po decyzję o WZ

smadalena
08-09-2008, 17:53
Na forum prawo i finanse udziela się oskar0259-na pewno Ci doradzi.Powodzenia. :)

zioło
10-09-2008, 12:48
To dziwne.
Ja też miałem grunty IV klasy rolne i nie musiałem odralniać i dostałem WZ. O ile mi wiadomo tylko grunty klas I-III wymagają odrolnienia, żeby dostać WZ. Chyba, że prawo miejscowe stanowi inaczej (uchwała Rady Gminy).
Nie martw się. Popytaj w urzędzie gminy co teraz. Jeśli jest wymagane wystąp o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej. W przypadku budownictwa mieszkaniowego nie ponosi się opłat z tego tytułu.

sSiwy12
10-09-2008, 13:07
Wychodzi na to, ze tam zastosowano jakąś "sztukę" - prawdopodobnie była to jedna dzialka i aby ją podzielić "odrolniono" całość, albo część.