PDA

Zobacz pełną wersję : ATRIUM - opinie o pracowni



mania2
16-01-2003, 06:55
Czy ktos buduje dom według projektu " Studio Atrium " .Jak są wykonane , i jakich błedów można się spodziewać.

Olinka
16-01-2003, 11:37
Cześć. Widziałam domy ze studia Atrium. np. modelowe domy pokazujące nową technologię (taka wielka płyta, tyle że ze zbrojonej cegły- bardzo dużym skrócie) np. pod centrum handlowym M1 w czeladzi (Górny Śląsk).
Dom modelowy - rozplanowany nieźle, pow. ok. 125m2, zdaje się że XL coś tam, niezły. Parterowy, z poddaszem użytkowym, dół fajny, góra byle jak, ale wykończona. Co Cię konkretnie interesuje??? Może mogę odpowiedzieć. Poza tym chyba ze trzy wybudowane w okolicy.
Ja też jestem na etapie wybierania projektu, w zasadzie to już wybrałam, a wszystko co teraz oglądam, porównuję do "mojego" projektu. Zakochałam się w domku LMB 11 projektu <www.lipinscy.pl> Malutki 132m2, parterowy. Piękny. Może się mylę? Pozdrawiam.

Olinka
16-01-2003, 11:41
A! jeszcze jedno. To, jak go (dom) zrobisz, zdaje się, nie zależy od projektu, a od wykonania.
Każdy projekt określa sposób wykorzystania energii, sposób ogrzewania, rodzaj ścian, il. okien itp. i najczęściej jest określony rodzaj tolerancji w zakresie zmian.

mania2
17-01-2003, 06:59
Dzieki za odpowiedz. To wiem co powinien zawierac , tylko bardzo czesto projekty zawieraja bledy , jestem ciekawy jakich mozna sie spodziwac z Atrium . Olinka z jakiego studia masz projekt , jesli mozna , chetnie zobacze . Ja sie juz zdecydowalem na Atrium GL47 . I nawet zamowilem , teraz czekam na dostawe. Moja rada - jesli sie zakochalas to napewno to jest to . Pozadrawiam

BORYS i BASIA
10-10-2003, 12:11
Witam,

Nie mam zbyt dużego doświadczania na forum a również w samym budownictwie. Krok po kroku zbieram wszystkie informacje na temat budowania. Przyszły rok będzie decydujący. Na chwilę obecną jestem na etapie oglądania projektów i działki.
W planach ma być to niewielki domek. Zainteresowanie nasze wzbudziły projekty z ATRIUM (GL 123).

Moje pytanie jest następujące. Czy ktoś z was miał kontakt z tą firmą, jakie są wasze opinie na temat projektów z Atrium oraz czy jest ktoś kto budował konkretnie GL 123. A może jest inny projekt do 100 m2, który możecie mi polecić. Podstawowe wymagania to dom z poddaszem użytkowym i pokojem na parterze - tak aby poddasze wykończyć w następnych latach.

Pozdrawiamy wszystkich
Borys i Basia

KASIA-S
10-10-2003, 14:08
Zobaczcie PT firmy www.archon.pl. Ja kupiłam projekt "W prymulkach" 125m2 - na dole jest pokój dodatkowy, który posłużyć może jako sypialnia.
Powodzenia przy wyborze projektu. Pozdrawiam.[/list][/url]

22-10-2003, 13:34
Buduję dom według projektu Studio-Atrium (GLX 10 bez podpiwniczenia), kontakt z tą firmą jest rzeczowy - nie ma problemu z uzyskaniem pisemnej zgody na wnoszone zmiany. Poza tym projekt jest dokładny, zawiera wszystkie potrzebne schematy a także zestawienia materiałów (stal zbrojeniowa, materiał na ściany, elementy więźby).
Życzę wytrwałości i dystansu do rzeczywistości.

lullabysta
22-10-2003, 19:28
Zbudowałem dwa domy wg Atrium i potwierdzam, że to projekty rzeczowe i dokładne.
Bardzo dobrze rozwiązane i8 rozrysowane szczegóły techniczne wszystkich ewentualnych "trudnych' miejsc w projektach, tak że nie ma miejsca na "samowolkę :wink: wykonawcy

pzdrw

Ivo
23-11-2003, 18:05
Podobnie jak ŁUKASZ buduję domek GLX10 (bez podpiwniczenia) i zgadam się z opinią przedmówców.

Poza tym jak miałam dodatkowe prośby (np. eletroniczne rzuty mojego projektu), to zawsze otrzymywałam odp. lub pomoc.

POLECAM!!!

P.S. ŁUKASZ - przy okazji - jak tam budowa, jak postępy w pracach? Moze wrócimy do wątku GLX10?

jabko
14-11-2005, 09:41
Szukałem na forum i budujacych z Atriuma jest dosłownie kilku.\
W ankiecie też są na końcu
Jednocześnie tych kilku (i paru znajomych) twierdzi ze projekty są bez błędów, dobrze opracowane, bardzo czytelne i obszerne.
W dodatku 1400zł brutto to chyba cena niska lub srednia.

Więc pytanie:
Czemu tak mało osób wybiera ta pracownię ??

GL35
14-11-2005, 09:51
Ja buduję wg projektu STUDIO ATRIUM i błędów w nim nie zauważyłem.

Tabaza
14-11-2005, 10:09
Witam,
My tez wybralismy projekt ze Studia Atrium. Kokretnie GL 77. Jestesmy bardzo zadowoleni. W zasadzie juz finiszujemy i jak do tej pory nie bylo zadnych przykrych niespodzianek :) Kazdy, kto mial nasz projekt w reku mowil, ze wszystko jest dobrze rozrysowane, czytelne...
A czemu nie sa popularni?? :roll: Chyba duza konkurencja na rynku... W kazdym razie ja polecam!
Pozdro
Tab

amj2
14-11-2005, 10:14
My tez mamy z Atrium i budowlańcy twierdzą ,ze jest dość dokładny.Nie było jakis wiekszych niespodzianek :D

Yanek
14-11-2005, 11:23
Mamy GL124 w stanie surowym zamkniętym i podczas budowy nie było żadnych problemów ze strony projektu (ze strony wykonawców - sporo :cry: )

jabko
14-11-2005, 11:24
No właśnie o to mi chodzi.
Dobre, niedrogie, szczegółowe. A tak mało osób je kupuje.
Wszędzie tylko Archeton i Archon

miwol
14-11-2005, 12:03
Oparliśmy projekt indywidualny o pomysły z GL 121, dokładność projektu jest mi trudno ocenić, natomiast uważam, że Atrium proponuje domy o bardzo ładnej bryle - są kształtne, wyważone, widać dobry smak architekta.

JoShi
14-11-2005, 12:13
Podobnie jak przedmowcy buduje wedlug projektu Studia Atrium. Prawde mowiac to nie mam nic do dodania ponad to co juz zostalo napisane. Wedlug mnie to dobrze opracowane projektu. Moze sa mniej popularne, bo nie kazdemu musi sie podobac ta stylistyka. Mnie sie podoba.

JM
14-11-2005, 12:29
Ja też oparłem projekt indywidualny na projekcie GLX 28 ( Kacper )

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GLX-28,26,61,opis.html

Zbigniew Rudnicki
14-11-2005, 14:25
Studio Atrium ma swój styl, który sami nazywają domy z tradycją.
Nie są to domy w formie zbyt nowoczesne. Kolumny, łuki, przypory, ganki.
Dachy wielopłaszczyznowe, a więc skomplikowane ale i ładne.
To kosztuje, a może nawet niezbyt podobać się młodym.
Mój GL43A taki właśnie jest.

Gwizdki
14-11-2005, 15:23
My tez budujemy wg ich projektu - GL 197 ("ponderoza" - cokolwiek to znaczy 8) ). Zlikwidowaliśmy łuczki i powstał fajny, prost, zwarty domek, a myślę, że ciemny dach i jasna elewacja nada mu odrobinę nowoczesności :P Generalnie wszystko super - projekt, zestawienie materiałów, funkcjonalność pomieszczeń...

A ja, patrząc na domy, które właśnie powstają, mam wrażenie, że większość z nich to właśnie Atrium :D

Dr.opsik
14-11-2005, 17:53
Ja także poprzedni domek zbudowałem z pracowni Atrium (glx 52).

Jarek_75
14-11-2005, 23:12
I ja też, prblemów nie było.

jabko
15-11-2005, 05:51
Dlatego właśnie kupuje od nich GL 126 i dziwi mnie małe zainteresowanie tą pracownią.

Chatte
15-11-2005, 07:00
Ja także poprzedni domek zbudowałem z pracowni Atrium (glx 52).

O, to był mój faworyt - też chcielismy taki wybudować ale jest troszkę za szeroki na moją działkę i mamy projekt idywidualny podobny układem własnie do GLX 52.

al1
20-04-2006, 14:16
Zamierzamy rozpocząć budowę (może jeszcze w tym roku), mamy już wybranych wstępnie kilka projektów, wszystkie są z Atruim. Mam pytanko do ludków budujących domy z tej pracowni, czy spotkaliście się może z jakimiś większymi uchybieniami, błędami lub zaniedbaniami w projektach, które moga mieć duże znaczenie przy budowie??

Patos
30-04-2006, 18:59
Dołączę się ze swoim GLX 7 bez niespodzianek w projekcie,
pozdrawiam "GLX-owców" :wink:

marko30
30-04-2006, 21:12
Również buduje wg projektu Atrium dom GL232 ,projekt zrobiony bardzo dobrze a co najwazniejsze kontakt z Atrium bezproblemowy .Polecam

etrala
01-05-2006, 11:22
My też ze Studia Atrium projekt GLX 36 , problemów nie było, projekt czytelny, aż za bardzo :)
Temu ten, bo wąska działka i mało ładnych domów o takich wymiarach.
Jedno co zmieniliśmy, to zamurowane jedne z drzwi do kuchni (było troje drzwi i okono :( ) aha, no i podnieslismy scianke kolankową o 2 pustaki.
A czego nie zmieniliśmy a teraz wiem , że powinniśmy, to dziwna belka wystająca z sufitu przed wykuszem, nijak nie można tam powiesić karniszy :x

asiondek
01-05-2006, 20:34
my też :) atrium gl124A czyli "lustrzane"

Leszko
03-05-2006, 20:13
Szukałem na forum i budujacych z Atriuma jest dosłownie kilku.\
W ankiecie też są na końcu
Jednocześnie tych kilku (i paru znajomych) twierdzi ze projekty są bez błędów, dobrze opracowane, bardzo czytelne i obszerne.
W dodatku 1400zł brutto to chyba cena niska lub srednia.

Więc pytanie:
Czemu tak mało osób wybiera ta pracownię ??
Ja mam GL 134 jest ok! sam bez problemu projekt rozpracowałem

jeżyk
03-05-2006, 20:18
Ja wybrałem z KBProjektu ale obok po sasiedzku stoi już prawie wykończony GL 124 bardzo zgrabny domek

arrmi
03-05-2006, 20:25
moze mala popularnosc bierze sie z malej liczby miejsc, gdzie mozna "pomacac" taki projekt, pogadac, pomarudzic ... duzo ludzi jezdzi od miejsca do miejsca "wybrac projekt". Archon i spółke mozna kupic w zasadzie wszedzie, Atrium jakos nie ma dlugiej listy adresów w zakladce "gdzie kupic" ;-)

szczescie dla mnie, ze mialem blisko do ich warszawskiego "biura", bo ... zaczynam GL041 w przyszlym roku :-)

pozdr

stasiupomorze
03-05-2006, 20:45
zbudowałem na podstawie glx19.
Błędów nie było w projekcie żadnych.
polecam wszystkim zainteresowanym

markes
03-05-2006, 21:07
Ja zaczynam GLX 5 . I mam pytanie czy wyliczenia materiałowe wam się zgadzały bo mi wykonawca cegłe wyliczył o 500szt więcej a architekt w projekcie garażu Z9 zakwestionował krycie dachówką Brasa przy spadku 10%.

I teraz mam kłopot czy dom kryć dacówką a garaż blachą?

niktspecjalny
04-05-2006, 06:37
Szukałem na forum i budujacych z Atriuma jest dosłownie kilku.\
W ankiecie też są na końcu
Jednocześnie tych kilku (i paru znajomych) twierdzi ze projekty są bez błędów, dobrze opracowane, bardzo czytelne i obszerne.
W dodatku 1400zł brutto to chyba cena niska lub srednia.

Więc pytanie:
Czemu tak mało osób wybiera ta pracownię ??

Witam

jest mi miło że wreszcie ktoś napisał na temat atrium.Kilkanaście dni tamu chcac sprawdzić swój projekcik, napisałem w temacie Magda gl312 i niestety nikt takiego domu nie buduje.Jest na dodatek nowością która nikomu sie jeszcze nie spodobała.Na koniec powiem ,że nawet P."adaptator "powiedział ,że projekt jest opracowanu super a przy tym bardzo czytelny.

dobry wybór...pozdrawiam

zbyszekzuch
04-05-2006, 08:01
Ja buduje dom ze studia atrium :)
Maja tam najlepsze projekty, wszedzie szukalem fajnego domu z podpiwniczeniem az natrafilem na to biuro, wybralismy Perle GL 299

http://www.studioatrium.pl/res/299/big_0.jpg

czy ktos z Was budowal ten dom? niestety nigdzie nie moge znalezc zdjec z realizacji, bardzo prosze osoby ktore budowaly o kontakt

AldonkaS
04-05-2006, 15:12
zbyszekzuch - ja buduję (finiszuję) podobny GLX19 z pełnym podpiwniczeniem. Projekt nie taki łatwy w wykonaniu jak sie wydaje.
Jak liczysz, że zbudujesz ten dom pod klucz w jako takim standardzie za np. 250-300kPLN, to już dzis o tym zapomnij.
Jeżeli chodzi o dokładność - to generalnie nie ma błędów (w porównaniu z innymi pracowniami projektowymi), natomiast standardem jest, że wymiary na jednym rysunku nie odpowiadaja tym na drugim (mąż szukał tak 10cm na 8,5m), rysunki dokładne, więźba przewymiarowana i konstrukcja strasznie skomplikowana (wszyscy wykonawcy z którymi rozmawiałam - wskazywali na te same błędy - razem z moim kierownikiem budowy). Jeżeli chodzi o projekty instalacji - to są szczegółowe, ale i tak w domu robiłam wszystko (no prawie) inaczej. Projekt elektryki - to mistrzostwo oszczędności (i przyszłego użytkowania przedłużaczy w domu), resztę instalacji zmieniałam bardzo poważnie.

Generalnie - polecałam i dalej polecam to biuro projektowe.

Kangoo
04-05-2006, 19:46
Jak widać wcale tak mało NAS znowu nie ma. Ja już zbudowałem GL41. Moim zdaniem Studio Atrium robi rewalacyjne projekty. Dopracowane, czytelne, niesamowicie użyteczne. Ich projekty są charakterystyczne, bez trudu mozna rozpoznać domki budowane według tych projektów. Nie omieszkałem wprowadzić jednak kilku przeróbek, żeby domek był jescze bardziej funkcjonalny i jest funkcjonalny a do tego jaki ładny :D

monikabojano
04-05-2006, 21:59
Przyłączam się do waszych pozytywnych uwag.
jestem w trakcie budowy GLX19 i mam wrażenie że będzie to bardzo ładny domek, dopracowany w szczegółach projekt mi ułatwia pracę i nadzór nad kolejnymi ekipami.

arrmi
04-05-2006, 23:25
Jak widać wcale tak mało NAS znowu nie ma. Ja już zbudowałem GL41. Moim zdaniem Studio Atrium robi rewalacyjne projekty. Dopracowane, czytelne, niesamowicie użyteczne. Ich projekty są charakterystyczne, bez trudu mozna rozpoznać domki budowane według tych projektów. Nie omieszkałem wprowadzić jednak kilku przeróbek, żeby domek był jescze bardziej funkcjonalny i jest funkcjonalny a do tego jaki ładny :D
hello,

mozesz zdradzic czego dotyczyly przerobki ? tez mam w planie kilka ...

amelkaa
05-05-2006, 11:58
projekt glx19 tez mi sie bardzo podoba, szkoda tylko, ze nie ma jak wyodrebnic dodatkowego pokoju na dole, bardzo mi akurat na tym zalezy. Pozdrawiam i szukam dalej

jabko
05-05-2006, 12:25
Ja już o projektach Atriuma mogę powiedziec coś więcej.

Są bardzo obszerne (ujęte wszelkie szczeguły) i jak na razie nie znalazłem żadnych błędów.
Z projektem dali zgodę na zmiany w stolarce okiennej i układzie pomieszczeń.
W sumie cały środek na parterze mam całkowicie inaczej niz w orginale (czyli projekt typowy indywidualny he he )

Kangoo
05-05-2006, 13:43
hello,

mozesz zdradzic czego dotyczyly przerobki ? tez mam w planie kilka ...
Moje zmiany dotyczyły: odbicie lustrzane, powiększyłem okna do wymiaru (120x150) oraz nad garażem 130x130, zlikwidowałem balkon, zmieniłem wejscie do piwnicy aby było mozliwe i z domu i z garażu, zamiast pokoju na parterze zrobiłem pełnowymiarową łazienkę a tam gdzie było w planie WC zrobiłem szafę wnękową, doporojektowałem dodatkową wentylację, zmniejszyłem róznicę poziomów między poddaszem a pokojem nad garażem do trzech stopni, zrezygnowałem z łuków (poza jednym nad wykuszem), zmieniłem delikatnie kształt tarasu i schodów wejściowych, podniosłem sciankę kolankową (po wykończeniu mam około 1 metr i jest rewelacyjnie), doprojektowałem ogrzewanie kominkowe. w sumie to chyba wszystko :D

Uszaty1973
08-05-2006, 22:58
Już się "wykańczam" z GLX16. Podstawowym wg mnie błędem były zbyt strome schody. Cała reszta ok. W stosunku do innych projektów jakie oglądałem to kieszenią inwestora za bardzo się nie przejmują zwłaszcza jeżeli chodzi o dach i okna.

Z jednego komina i przy szczelnych oknach nie mogłem liczyć na sprawną wentylację więc zainstalowałem rekuperator (dodatkowe koszty).

Generalnie jestem zadowolony.

wicio
09-05-2006, 17:27
Witam,

Czy ktos może wybudował dom wg projektu GL 281 o nazwie SZLACHCIC ?

Ala1
09-05-2006, 18:52
a oto nastepny!! GL 153 z małymi zmianami tzn. pomniejszony garaż,powiększony wykusz (czyli jadalnia) ,lukarny zamiast okien połaciowych.Pięknie to wygląda i jest bardzo funkcjonalne!
Jedyną chyba wadą są schody, ale je też przerobiłem i zamiast zabiegowych są z dwoma podestami.
Cieszą mnie zwalniajace samochody...może to ktoś z forumowiczów...

zbyszekzuch
10-05-2006, 08:47
moglibysmy prosic o zdjecia GL 153?

Varius
10-05-2006, 09:14
My będziemy budować GL 79A. Może jest na forum ktoś kto buduje lub budował krokusa?

marcinpszczyna
10-05-2006, 09:32
Ja też buduję według projektu ze Studia Atrium, a dokładnie domek GL159 WACHLARZ.
http://www.studio-atrium.com.pl/projekt-domu-GL-159,177,61,parter.html
Praktycznie ten domek zauważyliśmy w pierwszym obejrzanym katalogu i od razu nam się spodobał. Potem jeszcze przejrzelismy tony innych katalogów z innych biur ale żaden projekt nam się już tak nie podobał. Z projektu usunęliśmy tylko garaż, lukarny z tyłu domu zastąpilismy oknami dachowymi oraz zlikwidowaliśmy mały wykusz.
Jeżeli chodzi o zawartość merytoryczną projektu to nie ma żadnych zastrzeżeń. Wszystko się zgadzało i nie było żadnych problemów z "czytaniem rysunków technicznych". Najbardziej dla mnie przydatne były wszystkie zestawienia dot. zbrojenia, więźby, powierzchni ścian, podłóg itd.
PS. Jeżeli ktos buduje według tego projektu proszę o kontakt.

Yanek
13-05-2006, 11:14
Tu parę zdjęć GL124 z budowy:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=52432&highlight=

13023209
22-06-2006, 15:15
Zachęcam do zapoznania się z najnowszą ofertą projektową Studia Atrium.
Projekty od GL366 do GL393 to najnowsza oferta.
Oto link do nowości:
http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=l&cid=61&of=360&so=1

13023209
22-09-2006, 11:49
Zapraszam:
http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=l&d=0&cid=61&so=1&ord=1&d=0

anka76
05-10-2006, 21:56
Ja też buduje z Atrium, GL124A. Projekt ok. jedyny błąd to wiąźba-nie pasowały wymiary w stosunku do zestawienia materiałów. Częściowo już mieszkamy- ale wykańczać będziemy się jeszcze wzajemnie przez wiele lat. :wink: . Zmieniliśmy troszkę ale zgode mieliśmy od projektantów już w momencie zakupu projektu. Ogólnie jesteśmy zadowoleni.

ZofiaD
06-10-2006, 13:03
GLX31. Wywaliliœmy tylko przypory, bo moim zdaniem wyglšdajš pretensjonalnie.

daggulka
06-10-2006, 15:20
My też na bazie projektu z atrium-Słodka Zosia( niewielkie zmiany jak dostawienie dwustanowiskowego garażu , podniesienie odrobinę ścianki kolankowej , zmiana techniki na ścianę jednowarstwową, zmiana pokrycia dachu na blachodachówkę ). Projekt od razu bardzo nam sie spodobał- prosta klasyka i z głową wykorzystana powierzchnia notabene niezbyt wielka :wink: .

giza25
09-10-2006, 14:01
A my budujemy GL310 częściowo podpiwniczony. Pan ze Studia Atrium podczas zamawianiasam podsunął mi pomysł na częściowe podpiwniczenie i mieli ten projekt - zero kosztów dodatkowych - cena parterówki podpiwniczonej i niepodpiwniczonej była taka sama!!! Chociaż doszukaliśmy się kilku maleńkich błędów i niektóre sprawy były na wyrost oszacowane to naprawdę nie ma problemu z projektem.

A tak wogóle to domy z tej pracowni są naprawdę bardzo bardzo ładne i kształtne. Nasza to parteróweczka - malutka i o zwartej bryle z garażem.

Polecamy.

Jax
09-10-2006, 14:30
My budujemy z projektu GL 189

kasinka83
14-10-2006, 13:05
Domki są naprawdę bardzo ładne i jak ktoś napisał wcześniej z tradycją.My budujemy maleńki domek GL212 z podpiwniczeniem. Niedaleko jest osiedle domków wg projektów Studia Atrium więc miałam okazję zobaczyć "nasz" domek na żywo. Bardzo mi się podoba :wink:

kasinka83
14-10-2006, 13:06
Domki są naprawdę bardzo ładne i jak ktoś napisał wcześniej z tradycją.My budujemy maleńki domek GL212 z podpiwniczeniem. Niedaleko jest osiedle domków wg projektów Studia Atrium więc miałam okazję zobaczyć "nasz" domek na żywo. Bardzo mi się podoba :wink:

Aieksandra
16-10-2006, 08:25
My budujemy gl134 "Oleńka"odbicie lustrzane.
Zmiany w projekcie: poszerzony garaz o 1m, drugi balkonik a pod nim wykusz w jadalni. Wzrosły koszty ale wyszło bardzo ładnie :D

Garfield
16-10-2006, 09:39
my budujemy a raczej wykańczamy bo ktos inny wybrał ten budynek
GL99 "Piknik"
:-)
projekt jest super rozrysowany i wszystko jest jak na dłoni
przy tym pracownia zgadza sie na wszystkie zmiany prawie od zaraz

eire
25-10-2006, 22:26
Wpadl mi w oko GL 153. Ogladalem wiele projektow i ten wydal mi sie bardzo przemyslany. Poza tym szukalem czegos z podwojnym garazem. Wasze opinie sa bardzo pomocne.

viamedia
26-10-2006, 11:40
a oto nastepny!! GL 153 z małymi zmianami tzn. pomniejszony garaż,powiększony wykusz (czyli jadalnia) ,lukarny zamiast okien połaciowych.Pięknie to wygląda i jest bardzo funkcjonalne!
Jedyną chyba wadą są schody, ale je też przerobiłem i zamiast zabiegowych są z dwoma podestami.
Cieszą mnie zwalniajace samochody...może to ktoś z forumowiczów...

Zastanawiam się nad 231 (TOSIEK), kolega wybudował i bardzo mi sie podoba. Jednak chcę go trochę zmodywikować, czy macie jakieś doświadczenia w tym obszarze. Chodzi mi o oczywiście modyfikacje dokonane przez studio Atrium, zarówno koszt jak i współpraca w tym zakresie w szczególności na odległość.

Andrzej

Sgt.Highway
21-11-2006, 13:16
Zastanawiam się nad GL169 Sigma. Jako jeden z nielicznych "gotowych" projektów spełnia on trzy wymagania narzucone przez moją działkę: ma niedużą szerokość (działka ma 17,5 m), dach dwuspadowy (wymóg MPZP) oraz garaż dwustanowiskowy (również wymóg MPZP).

Pozdrawiam,

Tomek

Agutek
21-11-2006, 19:49
No to i ja sie dolaczam do budujacych z Atrium. Budujemy Jagode, Gl195 i wlasnie konczymy krycie dachu.

Dekalog
14-01-2007, 09:56
Studio Atrium jest w porządku. Buduję GL 238A Olowia. Zmieniałem rodaj ścian i stropu, pokrycie dachu i okna w dachu - żadnych problemów ze zgodą ze strony pracowni. Projekt szczegółowy i bez błędów.

Małgośka Ł.
17-02-2007, 17:55
Witam wszystkich budujących wg projektów ze studia-atrium. My wybraliśmy projekt GL 304. Może juz ktoś go wybudował i może sie podzielić doświadczeniami? :D

anuskaw
19-02-2007, 18:29
Witam cieplutko.
Po miesiącach poszukiwań mojego miejsca do zamieszkania chyba w końcu dotarłam do celu. Znalazłam projekt który w 100% mi odpowiada. Szukam osób które wybudowały lub będą budować tak jak ja domek o pięknej nazwie Świt GL63 Studia Atrium. Wszelkie informacje, zdjęcia z budowy mile widziane.
Pozdrawiam

ewawojtek
21-07-2007, 22:18
kto buduje krokusa gl 79 ze studia atrium?

pado
30-01-2008, 15:07
Kto z Was buduje domki w oparciu o projekty z tej pracowni ?
Jakie domki budujecie , jakie są Wasze opinie o projektach i domkach z tej pracowni

skorpionek1975
30-01-2008, 16:37
Witaj , :D
Ja jeszcze nie buduje bo dopiero zmagam się z papierologią, ale naszym wybranym
projektem domu jest Feniks ze studia Atrium

Osobiście projekty bardzo mi się podobają , są fajnie rozplanowane.

pado
30-01-2008, 18:20
Ten FENIKS - to fajny domek.Trochę podobny do Naszego GL-a 150,choć sporo większy.
Projekty z tej pracowni bardzo Nam sie podobają. Napiszcie co zmieniacie w projekcie i czy budujecie jego z piwnicą To bardzo praktyczna rzecz i też chciałbym mieć dom podpiwniczony... choć te koszty niestety nie dla mnie.
Życzę powodzenia na Budowie.

skorpionek1975
31-01-2008, 10:45
Witaj Pado :D
Fakt że wszystkie domy studia Atrium mają swój klimat i są bardzo do siebie podobne 8)
Katalog Atrium przeleżał u mnie chyba ze dwa lata, nim go w ogóle wzięłam w ręce :-?
Wcześniej trzymałam się projektów Archonu , też mają piękne domy.
Byliśmy z mężem nastawieni na Pistację ale kiedy pojechaliśmy obejrzeć , stwierdziłam ze mi się nie podoba.Plany planami ale w realu dom wygląda inaczej i ciesze sie ze go obejrzałam :roll:
Pistacje kilka osób na Forum buduje ... i to są naprawdę piękne domy ....
I przypadkiem wzięłam sobie ten katalog prawie już zakurzony :lol:
i te domy naprawdę mi się spodobały , a zwłaszcza FENIKS, dom ma to co chcieliśmy wprowadzić do Pistacji , czyli piwnice , schody dwubiegowe , pokoje ma przestronne , a dodatkowo ma ogród zimowy bardzo mi sie to podoba.

Zmian nie będziemy wprowadzać , chciałabym jedynie podnieść ścianę kolankową na poddaszu , i powiększyć troszkę ogród zimowy .
Reszta zostanie taka jaka jest , wydaje mi sie ze dom jest wystarczająco wygodny.
Wasz dom też jest ładny , widziałam że zapisałaś sie na forum atrium :D
Ja też sie zapisałam zostawiłam swoje namiary na Feniksie i Finezji , widzę że Finezja cieszy się większym powodzeniem , a domy są identyczne , różnica jest tylko w garażu i zamiast łazienki jest ubikacja,i wejście do kuchni jest przy ubikacji a nie z
przedsionka :roll: a raczej z wiatrołapu.
Czy ktoś się do Ciebie z tamtego forum odezwał , dziwne to forum takie martwe :-?
żałuje że nikt tutaj nie buduje Feniksa albo finezji :cry: zawsze inaczej jest obejrzeć zdjęcia , lub zobaczyć dom w realu
:roll:
Nasz dom będzie z piwnicami , nie wyobrażam sobie domu bez piwnicy .
Wiem że to są ogromne koszty ,:roll: ale mnie sie marzy mała pralnia w piwnicy z wanną w której będę mogła wykąpać psa po błotnym spacerze , :roll: pralka nie będzie zagracać miejsca w łazience .
A i jakieś pomieszczenie dodatkowe też się przyda choćby zrobić też małą spiżarkę , bo w Feniksie nie ma miejsca na spiżarkę obok kuchni.

pado
31-01-2008, 11:12
Niestety Forum Studia Atrium jest martwe jak skała . Szkoda wszyscy są chyba na forum Muratora.

skorpionek1975
31-01-2008, 12:14
Nie tu ich też nie ma :cry: pobudowali domy i zamilkli

pado
31-01-2008, 16:05
Kasiaa29 przesłała mi link do : Marjuchowe dylematy przy budowie Beaty

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=110466

Jest to wersja naszego GL-a 150 Jutrzenka . Bardzo sie cieszę ,że ktoś buduje domek taki jak nasz tylko z garażem.

Czyli jednak ktoś buduje domki z pracowni Studio Atrium . Może będzie nas więcej !! :roll: :oops:

skorpionek1975
01-02-2008, 11:49
No to super nie jesteś osamotniony :D
Jak sie okazało po wnikliwym przeszukaniu forum ,przez wp03 była osoba która wybudowała Finezje :D wprawdzie trochę czasu minęło ale mam nadzieje że będzie tak miły i podeśle mi parę fotek :wink:

pado
05-02-2008, 19:40
Czy tak mało Nas buduje domki z pracowni Studio Atrium ?

skorpionek1975
05-02-2008, 21:13
Z tego wynika że niestety tak :( jest nas tylko garstka ,budujących z Atrium.
Nikt się też nie zjawił z forum atrium.... napisałam maile do kilku osób budujących Finezje,
Bo Feniksa, na atrium nie buduje nikt , za to więcej zainteresowanych jest Finezją :evil:
Ale odzew zerowy :evil: wszyscy tam jacyś drętwi są :roll:

pado
18-02-2008, 11:09
:evil: Nikt się nie zgłasza . Szkoda !

zsylwia
18-02-2008, 12:08
Na razie walczymy z papierami potrzebnymi do budowy domu. wybraliśmy jednak dom Finezja. Trochę różni się od Fenixa ale nie za dużo. Jednak już wiemy, że będziemy zmieniać projekt. chcemy zamiast 2 garażu zrobić wiatę i trochę inne wejście. Tymczasowo to tylko nasze przemyślenia, czekamy na WZ. więc przed nami daleka droga, chociaż materiały zaczęliśmy już pomału kupować.
Boimy się jakie ceny będą w lecie.

Jeśli ktoś miałby zdjęcia wybudowanej finezji lub Fenixa proszę dajcie znać.

pozdrawiam

sylwia :P

pado
18-02-2008, 17:02
Zsylwia - życzę powodzenia . U nas papierologia załatwiona , teraz pozostaje budowa. Spore wyzwanie. Ale nie ma co trzeba spełniać marzenia ! :oops:

kasiakp
18-02-2008, 17:48
My wlasnie zakupilismy GL 101 ze Studia Atrium

Szczerze mowiac narazie jestem zadowolona Przesylka darmowa, projekt nienajdrozszy, projekty w formie ksiazeczek a nie bindowanych kartek

Mam nadziej zaczac wiosna Teraz sprawy papierklowe

skorpionek1975
18-02-2008, 20:37
Witajcie, :D ]
Jak fajnie ze jednak ktoś się odezwał

Witajcie zsylwia i kasiakp

Na naszym forum Finezje wybudował kangoo , wypowiadał się trochę na moim wątku , o Feniksie :) mam nadzieje że kangoo nas nie zostawi i będzie sie z nami dzielił swoimi doświadczeniami :D obiecał mi też zdjęcia, na razie czekam :roll:

Bożena1
19-02-2008, 18:51
Witam kupiliśmy projekt z e studia Atrium Willa Jawor. Zaczynamy budowę w kwietniu.

pado
19-02-2008, 21:15
Gratuluję zakupu projektu : Willa Jawor

skorpionek1975
01-04-2008, 21:48
Witam, Dziś zakupiliśmy projekt Gl 430 Feniks :D
już nie mogę się doczekać rozpoczęcia budowy ...

Renuszka
02-04-2008, 09:14
My wybudowaliśmy i od roku mieszkamy w GLX-19 studia Atrium. Wiele projektów ogladaliśmy i bryły domów były może piękniejsze. Teraz jednak nie zamieniłabym tego domku na żaden inny,. Przede wszystkim ze względu na funkcjonalność. Nie ma zbednych przestrzeni, jest do " ogarnięcia" czyli mozna go posprzatac bez sztabu ludzi, Ma tylko jeden balkon co ma znaczenie przy wykańczaniu domu poniewaz kazdy balkon czy udziwniona knstrukcja domu to powazne koszty przy wykończeniu. Przy projekcie nie zwraca sie uwagi na okna pod katem ich późniejszego mycia ale paniom polecam uważną analizę pod katem światecznych ( i nie tylko) porzadków. W moim domku jest 17 okien ale da sie je sprawnie wyczyscic ponieważ nie sa ogromne. Podniesliśmy poddasze o jeden pustak dzieki czemu dostęp pod skosy jest bardzo łatwy.
Z jednego pokoju zrezygnowaliśmy tzn nie wybudowaliśmy sciany dzieki czemu nmamy otwartą przestrzeń. A....i na etapie fundamentów zaplanowaliśmy odwrócenie schodów. Trzeba wtedy zrobic inaczej fundament pod schody. Pozdrawiam wszystkich miłośników projektów studia Atrium :-)

kasiakp
02-04-2008, 10:31
My wybudowaliśmy i od roku mieszkamy w GLX-19 studia Atrium. Wiele projektów ogladaliśmy i bryły domów były może piękniejsze. Teraz jednak nie zamieniłabym tego domku na żaden inny,. Przede wszystkim ze względu na funkcjonalność. Nie ma zbednych przestrzeni, jest do " ogarnięcia" czyli mozna go posprzatac bez sztabu ludzi, Ma tylko jeden balkon co ma znaczenie przy wykańczaniu domu poniewaz kazdy balkon czy udziwniona knstrukcja domu to powazne koszty przy wykończeniu. Przy projekcie nie zwraca sie uwagi na okna pod katem ich późniejszego mycia ale paniom polecam uważną analizę pod katem światecznych ( i nie tylko) porzadków. W moim domku jest 17 okien ale da sie je sprawnie wyczyscic ponieważ nie sa ogromne. Podniesliśmy poddasze o jeden pustak dzieki czemu dostęp pod skosy jest bardzo łatwy.
Z jednego pokoju zrezygnowaliśmy tzn nie wybudowaliśmy sciany dzieki czemu nmamy otwartą przestrzeń. A....i na etapie fundamentów zaplanowaliśmy odwrócenie schodów. Trzeba wtedy zrobic inaczej fundament pod schody. Pozdrawiam wszystkich miłośników projektów studia Atrium :-)

czy GLX 19 to jest MAKS????

kasiakp
02-04-2008, 10:43
Renuszka
opisz zmiane schodow Jak je teraz macie
My budujemy Maxime Bardzo podobny do Maksa
Z ktorego pokoju zrezygnowaliscie?
Nie brakuje Wam wejscia z garazu do dumu Bo my wlasnie zrezygnowalismy z Maksa na rzecz Maximy dlatego zeby miedc wejscie z garazu do domu

Renuszka
02-04-2008, 12:58
Jezeli chodzi o wejście z domu do garazu to sprawa indywidualna. My nie chcieliśmy takiego przejścia ze względu na zapachy garażowe i może tez troszke dlatego że wiele włamań do domów odbywa sie przez garaz. ( ale oczywiście nie musi tak być i alarm załatwi sprawę) W naszym przypadku była to świadoma decyzja. Garaz jest tuż obok więc nie dajmy sie zwariować z tą wygodą :-) Tak jak powiedziałam kazdy ma swoje priorytety i racje. Co do schodów to nie wiem jak jest w Waszym projekcie ale schody ida w ten sposób że zejście jest na ścianę. A...juz widzę Wasz projekt...w Maximie jest inaczej. Tam gdzie masz brodzik i toalete w łazience :-) my mamy przejście do jadalni i kuchni. Co do rezygnacji z pokoju to wchodząc na górę pokój po prawej stronie ( z balkonem) W waszym projekcie na stronie Atrium pok. nr 5.

Kasiu zycze udanego budowania i szybkiej przeprowadzki. Domek juest super do mieszkania.


Pozdrawiam


Renuszka

Renuszka
02-04-2008, 13:09
Kasiu....i jeszcze jedna super wazna sprawa. Nie wiem co macie nad garażem ale w Maxie jest zwyczajnie do dachu pusto. W czasie wylewania fundamentu na podłoga poddasza zrobiliśmy normalny wylewany fundament nad garażem i powstał betonowy sufit z opuszczanymi schodkami. W tych domach jest mało pomieszczen gospodarczych a zostaną wam resztki płytek po budowie lub inne rupiecie które trzeba gdzieś schować ( nawet opony) W garazu nie ma tak duzo miejsca wiec ten schowek nad garażem to był genialny pomysł. I nie trzeba sie martwić że jeżeli bedzie coś cieżkiego to strop nie utrzyma.


Pozdrawiam


Renuszka

kasiakp
02-04-2008, 13:29
Renuszka my nad garazem robimy pokoj
tzn polowa bedzie garderoba a druga polowa bedzie pokojem hobbystycznym :wink:
powiekszamy garaz wiec pokoj bedzie naprawde spory

Mamy sporo zmian w projekcie ale jak wejdziesz w moja galerie to wszystko tam jest

Renuszka
02-04-2008, 13:52
A....juz widze Kasiu. Faktycznie sporo pomysłowych zmian :-) Pokój nad garażem na pewno sie przyda. I to jest własnie fajne że właściewie bardzo podobny projekt a całkowicie inny dom po zmianach :-) Serdecznie gratuluje domku i trzymam kciuki :-)

yolka
12-05-2008, 14:00
Witam
faktycznie budujących ze Sudiem Atrium jest bardo mało. My już wybudowaliśmy Finezję i od kilku miesiecy mieszkamy. Warunki nie sa jeszcze idealne, ale jest super.

viamedia
13-05-2008, 11:40
Mam już projekt (GL 304), w planie kilka zmian. Wybrałem pod wpływem bardzo podobnego "Tośka" również Atrium.

Andrzej

skorpionek1975
14-05-2008, 12:02
Witam
faktycznie budujących ze Sudiem Atrium jest bardo mało. My już wybudowaliśmy Finezję i od kilku miesiecy mieszkamy. Warunki nie sa jeszcze idealne, ale jest super.


Witam :D jakie zmiany wprowadziliście do waszej Finezji jeśli mogę was prosić o jakieś zdjęcia z wnętrza Interesuje mnie szczególnie kuchnia , wykusz i salon .
Będę wdzięczna.

Małgośka Ł.
28-05-2008, 18:08
Witam Wszystkich !

Ja również buduję dom ze studia atrium. Wybraliśmy projekt GL 304. Jutro mi fundamenty leją :D

pado
28-05-2008, 20:46
GL304 fajny domek choć większy od naszego GL-a 150

Małgośka Ł.
29-05-2008, 20:59
Jest sporo większy. Sam garaż ma 41 m2, a nad nim jest pokój ponad 23 m2.

Fundamenty wylane !!! :D Wszystko poszło jak z płatka.

magasia
05-06-2008, 17:59
Witam miłośników projektów Studia Atrium. Będę budować Ostoję GL-174. Pozdrawiam

Agata i Łukasz
08-06-2008, 12:30
A my też z tego studia :D :D :D
Narazie jest ok.
Pozdrawiamy wszystkich Atriumowiczów :wink: :wink:

pado
08-06-2008, 20:34
Cieszę się ,że jest Nas coraz więcej budujących projekty z pracowni Studio Atrium

pado
22-06-2008, 11:04
:oops: :oops:

Marlena.ada
30-04-2009, 09:25
my budujemy Tośka, ja średnio na razie w budowie uczestniczę - mąż za to się wypowiadał na temat błędów w projekcie, nawet zamierzaliśmy go reklamować! O literówkach nie ma co mówić, okno które trzeba "zbudować" wg własnej wyobraźni to tez pryszcz, ale brak porządnego rysunku zbrojenia schodów utrudnił nam życie! Mam nadzieję że Atrium tu zagląda... telefony do nich nie były pomocne. Ale gwoli szczerości sam domek wychodzi piękny!

artlas78
30-04-2009, 09:33
Jeśli masz jakieś problemy z projektem to zadzwoń sobie do biura projektowego pewnie wyjaśni Ci wszystkie wątpliwości bo twoja opinia ma sie nijak do tych z tego wątku :D

Marlena.ada
30-04-2009, 09:38
ależ oczywiście że dzwoniłam do biura, mąż również, a to że nie pasuje moja wypowiedz do wontku to już nie mój problem, nie zawsze muszę się ze wszystkimi zgadzać. Moja uwaga może pomóc osobom które za budowę się zabierają... mi by pomogła! wiedziałabym wcześniej że uważnie trzeba się przyglądać zanim się zbrojenie zamówi, chyba o to na forum chodzi...

artlas78
30-04-2009, 09:48
Czyli rozumiem że zadzwoniłaś do biura a oni powiedzieli Ci że brednie gadasz i żebys im dala spokój tak?

Marlena.ada
08-05-2009, 09:34
No jeżeli tak jest w Twoim biurze to gratuluję. Tak dobitnie się nie wyrazili , powiedzieli że zestawienie stali musi sobie rozpracować kierownik budowy SAM (a dużo tego było do rozpracowania - są błędne długości prętów wpisane w zestawienia, w zbrojeniu całego domu, masz szansę to sobie zerknij, może ktoś to wreszcie wyprostuje) ! Wg mnie to KB powinien mieć wszystkie dane do zamówienia i sklecenia zbrojenia, to nie on jest projektantem. Telefony do Atrium nie były pomocne!