PDA

Zobacz pełną wersję : Jak panele ukladac



altkomp
10-10-2003, 13:24
Jak układac pnele w stosunku do okien tak by wygladalo to ladnie

Lukasz K.
10-10-2003, 14:07
Witam,

jak w stosunku do okien Tobie nie powiem, lecz zalezy tez od wymiarow pokoju.

W waskim pokoju panele "powinny" lezec w poprzeg, gdyz ten uklad rozszerza/powieksza pokoj:

__________
| | | | | | | | | |
| | | | | | | | | | krotka sciana
| | | | | | | | | |
-----------------
dluga sciana

Pozdrawiam
Lukasz

grzegorz_D12
10-10-2003, 14:10
HEj!
Mając na uwadze światło padające z okna - tak, aby węższy bok panela był równoległy do okna (czyli panele prostopadle do okna) - wtedy większe szczeliny będą mniej widoczne.

Grzegorz

jurg
10-10-2003, 14:26
A jak mam okna w salonie z trzech stron?

godul1
10-10-2003, 14:33
Jurg,
wtedy nie masz zadnych dylematów:-) jak położysz będzie źle tzn. dobrze:-)

jurg
10-10-2003, 15:03
Jurg,
wtedy nie masz zadnych dylematów:-) jak położysz będzie źle tzn. dobrze:-)
Trafiłeś, nie mam dylematów i położe tak, żeby było dobrze.

godul1
10-10-2003, 15:09
Jurg,
Jako ściane z oknem o którym mówią instrukcje układania paneli potraktuj tą, którą przez najdłuższy czas będzie bezpośrednio operować słońce, tj. to okno przez które promienie słońca będą bezpośr. padać na podłogę. światło rozproszone nie ma większego wpływu na widoczność łączeń paneli.

Pearl
10-10-2003, 16:16
powiedzcie lepiej czy układać metodą oszczędną, czy też taką "z podręcznika". O co chodzi? O to czy np.: układając barlinek (deski2,2m) mogę rozpocząć następną "warstwę" mniejszym niż 1/2 kawałkiem deski, który pozostał po odcięciu przy układaniu warstwy wcześniejszej?

podręcznik:
| | | | | | |
| | | | | | | ściana
| | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |


inaczej:
| | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | ściana
| | | | | |
| | | | | | |


Pozdrawiam

Pearl

Pearl
10-10-2003, 16:17
coś mi nie wyszło z tymi rysunkami... :(

dongato
10-10-2003, 16:39
ktoś mi podpowiedział - układaj rownolegle do okna łączenia są mniej widoczne wtedy bo wpada na nie światło, tak zrobiłem i jestem zadowolony, jeżeli chodzi o oszczędność chciałem jak najtaniej więc nabyłem bardzo dobre panele wysokiej klasy ale z przeceny, musiałem kupić tyle ile było, układałem na spokojnie pasowałem połowki i końcówki z poprzednich rzędów i się udało została mi jedna cała deska i kilka fragmentów, tanim kosztem pozbyłem się linoleum, narobiłem sie alena łączneniach stoją meble i wszystko gra.
miłego układania :) :) :)
Artur

Lukasz K.
10-10-2003, 21:49
Witam.

@Pearl:

Nie wiem dokladnie co masz na mysli "oszczedna" lub "z podrecznika", lecz nastepna warstwa nie musi byc zaczeta "polowka". Nasze deski maja dlugosc 140cm, a kladlem gdzieniegdzie kawalki o dlugosci 20cm. Krotszych od 20cm jednak juz nie uzywalem. Chodzi o to, aby deski mogly sie trzymac jedna do drugiej...


140
-------------- -------------- -------------
------- -------------- -------------- -----
70


140
-------------- -------------- --------------
-- -------------- -------------- ----------
20


Porownac by mozna to do murowania; przeciez cegly nie musza byc kladzione co do "polowy". Aby tylko nie byla jedna na drugiej...

Pozdrawiam
Lukasz

Teska
11-10-2003, 08:47
My w bloku mamy równolegle do okna....jest ok

Baal
11-10-2003, 14:08
cze mam pytanko
jak zakonczyc panele ktore dochodza z jednej strony nie do sciany ale do schodow biegnacych w dol i gdzie stoi balustradka

ma
11-10-2003, 14:38
poniewaz nie moglam sie zdecydowac w ktora strone ukladac, ulozylam w koncu po skosie i jest bosko :lol:

Pearl
13-10-2003, 10:14
dzięki za rady. Przydadzą się już w grudniu.

Pozdrawiam

Pearl