PDA

Zobacz pełną wersję : kanalizacja



Alfzmelmack
10-09-2008, 07:43
Witam
Mam takie pytanie, chce samodzielnie wykonać kanalizację pod chudziakiem. Czy na tym etapie rozprowadza się tylko rury główne do pionów a rury z natrysku, zlewozmywaka, umywalki to już lecą po chudziaku?. Czy też do każdego urządzenia pod robie podejście pod chudziakiem?

andre59
10-09-2008, 08:15
Możesz wszystkie podejścia zrobić pod chudzialkiem o ile w miarę dokładnie ustalisz miejsce ustawienia urządzeń sanitarnych.
Możesz też wyprowadzić tylko pion(y) i później poprowadzić odpływy po ścianie. Wtedy łatwiej będzie dokonać jakiś zmian w razie potrzeby.

Lenart
10-09-2008, 11:57
zależy jakie przekroje, spadki i długości.
Też zrobiłem sam.
Do rury głównej 160 głupio mi było podłączać 50-tki.
Zrobiłem więc podłączenia pod chudziakiem 110 - tki i
w niektórych miejscach tam gdzie dalej albo po ukosie (np prysznic) żeby
nie ciagnąć naobkoło ścian wpiąłem do 110 trzy 50-tki.
Reszta będzie podpięta do 110-tek tam gdzie trzeba nad chudziakiem.

pawelurb
10-09-2008, 12:04
tez robiłem to sam, wyprowadziłem 3 piony i na tym koniec, wiedziałem tylko gdzie bedzie łazienka gdzie kuchnia , na etapie chudziaka ciężko się decydowac gdzie coś będzie stało , potem hydraulik bez problemu podoprowadzał rury w potrzebne miejsca.

theodolit
10-09-2008, 13:06
Im lepiej przemyślane i więcej zrobione - pożniej bedzie mniej problemów.

Jak sie da pod chudziakiem to lepiej, mniej ryzykownych podejsc bez spadków prowadzenia przy posadzce etc ...

jak nie ma nawet wstepnego planu co i jak - ryzyko podkuwania, przerabiaia etc...

pozdrawiam
Piotrek

Vafel
25-11-2008, 15:56
A jak głęboko pod chudziakiem powinny być rozprowadzone rury kanalizacyjne? I w jaki sposób zagęścić piasek nad rozprowadzonymi rurami, żeby ich nie uszkodzić?

klimaw
25-11-2008, 18:18
Wszystkie odcinki poziome fi160.Wyjścia pionowe na fi110 w miejscach gdzie będą muszle klozetowe.Reszta fi 50 i mniejsze nad chudziakiem w styropianie.
Rury pod chudziakiem trzeba prowadzić ze spadkiem min.2% czyli 2cm na każdy metr- i lepiej by spadek nie był za duży.Głebokośc prowadzenia zależy od tego gdzie się włączamy.Jak do przykanalika to dostosowujemy wyjscie do niego , jak POŚ to odpowiednio do niej.

mynia_pynia
25-11-2008, 18:25
Oj jak ja miałam pięknie przemyślane układy łazienek. I tak żyłam nimi przez rok, po czym przyszedł hydraulik i po krótkich sugestiach z jego strony pozmieniałam układ kibelków przysznicy, zlewów.

klimaw
25-11-2008, 18:28
Oj jak ja miałam pięknie przemyślane układy łazienek. I tak żyłam nimi przez rok, po czym przyszedł hydraulik i po krótkich sugestiach z jego strony pozmieniałam układ kibelków przysznicy, zlewów.

I co dalej???? :D

mynia_pynia
25-11-2008, 18:29
Ps.
Dobrze że hydraulik nalegał na spotkanie na budowie, bo zdążyłam zrobić zmiany przed elektrykiem i dzięki temu mam oświetlenie w tych miejscach co potrzeba, nie mówiąc już o kontaktach.

mynia_pynia
25-11-2008, 18:31
I co dalej???? :D[/quote]

Jak to co ;) rury od kanalizy były tylko główne, więc porozprowadzał przed wylaniem posadzek do wszystkich niezbędnych urządzeń.