PDA

Zobacz pełną wersję : Normstahl czy Wiśniowski???co wybrac?prosze o rade



ePiotr
10-09-2008, 09:11
Witam,jestem na etapie zakupu bramy garazowej,brama bedzie segmentowa(gr.4cm)w kolorze z napedem elektrycznym,biore po uwage te 2 firmy,która wybrać???Normstahl wychodzi o 1000zł taniej

Altaries
10-09-2008, 10:58
nie wiem w jaki sposob normstahl wychodzi taniej, jedno natomiast jest pewne: tylko normstahl. jest na pewno lepszy od przereklamowanego hormanna a juz na pewno od polskich wyrobow bramopodobnych*

*czytaj: w innej klasie jakosci ale akceptowalnej, stad polemika jest zbedna :wink:

ePiotr
10-09-2008, 11:29
http://www.allegro.pl/item428822256_brama_garazowa_normstahl_zloty_dab_a utomat.html u tego goscia brama z napedem el.(wymiar troche inny,kolor taki sam)wychodzi u mnie 1080zł taniej niz WISNIOWSKI w tym samym kolorze i rozmiarze wraz z montazem,narazie rozmawialem z gosciem przez tel. i powiedzial ze ma 2 rodzaje tych bram,mysle o tej tanszej ale drozsza bylaby i tak tansza od WISNIOWSKIEGO okolo 500zł(mowił ze roznice sa niewielkie,glownie lepsze wykonczenie estetyczne tej drozszej typu,malowane zaslepki itp.)umowilem sie dzis na wizyte,klient ma przyjechac wieczorem na dokladny pomiar i pokazac wzory itp)na co zwrocic szczegolna uwage?czy moze ta brama to jakis "żółty"krewny NORMSTAHLA z dalekiego wschodu ??? ;-)

Altaries
10-09-2008, 12:13
sprawdz sobie, czy pan nalezy do autoryzowanych dystrybutorow normstahl. jesli nie, powstaje pytanie, skad bierze te bramy - moze z twojego osiedla... znajomym ostatnio brama nie zginela?

odwiedz http://www.normstahl.com.pl/

przy okazji - normstahl ma w tej chwili promocje na bramy, G60 2400 x 2125mm zloty dab kosztuje 1799 PLN netto. co ty na to? moze to wlasnie odpowiedz skad pan bierze bramy... :)

promocja jest tutaj: http://www.normstahl.com.pl/pl/nowosci/aktualne-promocje/action.view/entity.detail/key.9.html/

ePiotr
10-09-2008, 13:14
rozmiar i kolor z promocji jest wlasnie taki jaki mnie interesuje :D wiec wiele to juz wyjasnia,a firme sprawdze sobie po wizycie goscia na budowie(najpierw zobacze co bedzie mowil ;) ) @Altaries wielkie dzieki za info. :D (sam chwilowo nie moge pogrzebac w necie bo w domu czekam na montaz po zakonczeniu umowy grrr... a w pracy moge spedzic tylko kilka chwil z doskoku)

Ushi
10-09-2008, 13:25
Dzwoniłem przed chwilą do autoryzowanego dealera Nornstahla i za bramę G60 (4500 x 2125) policzyli mi około 800 zeta drożej niż za Wiśniowskiego (4500 x 2250), o którego się pytałem w zeszłą niedzielę... Obie bramy złoty dąb, bez przetłoczeń i z automatyką.

Żeby uściślic:
- Wiśniowski - 5210 zł
- Normstahl - 6039 zł

ePiotr
10-09-2008, 15:18
u mnie "złoty dąb" (2200x2400) u Wisniowskiego 4200zł ,u autoryzowanego dealera Normstahla 4500zł,poczekam do wieczora jak przyjedzie ten klient,moze cos ustale to dam znac

ePiotr
10-09-2008, 21:21
klient przyjechal o wyznaczonej porze :) bardzo mily,mlody chlopak,okazuje sie ze nie jest dystrybutorem normstahla ale stawia pierwsze kroki w handlu(cos w rodzaju sprzedazy bezposredniej chyba ale nie wiem czy dobrze zrozumialem) mial ze soba probki i prospekty normstahla,zdecydowalem sie na te brame z cenie 2220zł+900zł(brutto z montazem)za naped el.nie chcial zaliczki :) powiedzial ze czas oczekiwania okolo 3 tygodni(montaz mozliwy tez w sobote lub w niedziele :) ) wspomnial ze to promocyjna cena i tylko w tym rozmiarze(to co podal kolega w linku wczesniej)teraz tylko jade zobaczyc do autoryzowanego sprzedawcy jak wyglada oryginalna brama i czekam az przyjedzie montowac wtedy porownam czy przypadkiem nie jest to jakas lipa

Altaries
10-09-2008, 22:35
calkiem mozliwe, ze brama to oryginalna G60. uwaznie natomiast przyjrzalbym sie montazowi i warunkom gwarancji. standard to 10 lat ale bardzo prawdopodobne jest, ze gwarancja obowiazuje jedynie w przypadku montazu przez pracownikow/firmy wskazane przez normstahl...

w przypadku klopotow nalezy kontaktowac sie ze sprzedawca, ktory odpowiada za sprzedany towar i posredniczy w kontaktach z producentem. ja osobiscie wolalbym kupic brame od autoryzowanego sprzedawcy, nawet jesli kosztowaloby to nieco drozej (chodzi pewnie o montaz - cena bramy jest ta sama)

tak czy owak, powodzenia

ePiotr
11-09-2008, 11:03
co do gwarancji to podczas wizyty klient stwierdzil ze jest 1rok na brame i na automat(myslalem ze sie poprostu pomylil)ale dzisiaj zadzwonilem i stwierdzil ze gwarancja standartowo 1 rok czasu lub dluzsza ale co roku musze robic platne przeglady???(troche mętnie sie tlumaczyl)

Altaries
11-09-2008, 12:08
normstahl oferuje 10 lat gwarancji - mysle ze to wszystko w temacie pana i jego bram. co do przegladow, calkiem mozliwe, zadzwon do przedstawiciela lub centrali

ePiotr
11-09-2008, 12:12
normstahl oferuje 10 lat gwarancji - mysle ze to wszystko w temacie pana i jego bram. co do przegladow, calkiem mozliwe, zadzwon do przedstawiciela lub centrali

wlasnie dzwonilem do autoryzowanego przedstawiciela w sprawie gwarancji i powiedzieli ze 10 lat daja w przypadku corocznych przegladow (platne150zł-200zł za przeglad) jak nie bedzie przegladow to "chyba rok"pani dokladnie nie wiedziala

Altaries
11-09-2008, 12:17
no to juz wiesz wszystko 8) mnostwo urzadzen wymaga okresowych przegladow, wiec nie ma tu niespodzianki. inna sprawa, ze jest to czesto naciagana formalnosc i nabijanie kabzy... jedno jest pewne, tak samo bedzie z innymi producentami, wiec wybor nalezy do ciebie

Lookita
14-09-2008, 15:50
potwierdzam wymogi w Normstahlu....tak juz jest,choc brama w porzadku..ja mam kilka zastrzerzen,bardziej,co do dilera niz do bramy,ale jakies tam mam...tez z okolic wawy...

_Robert_K
16-09-2008, 11:37
Hormann z napędem SupraMatic...

monika cieślak
28-09-2008, 14:59
U mnie brama Hormanna zloty dąb z automatyką za 4 200 zl.

Ushi
29-09-2008, 11:51
Zdecydowaliśmy się na Wiśniowskiego, kolor złoty dąb, 4750 x 2250 za 5500 PLN z automatyką i montażem.

Gkolo
03-10-2008, 13:51
Normstahl ma słaby panel- łatwo sie wgina i deformuje. Polecam Wisniowskiego badz Hormanna maja tego samego dostawce blachy na panele no i co najwazniejesze samie je sobie produkuja, Hormann co prawda ma bardzo dlugi teraz realizacji, takto ok

ePiotr
04-10-2008, 22:14
dzisiaj brama została zamontowana :) oryginalny "Normstahl" za 2220zł wraz z montażem :) sprzedajacego mogę szczerze polecić,konkretny,słowny,solidny :lol:

Nft
27-08-2013, 09:19
dzisiaj brama została zamontowana :) oryginalny "Normstahl" za 2220zł wraz z montażem :) sprzedajacego mogę szczerze polecić,konkretny,słowny,solidny :lol:

I jak ta brama się sprawuje bo i my szukamy jakiejś z normsthala ?