PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy ! jak nałożyć tynk mozaikowy



blucha
10-09-2008, 16:01
pomocy !!! wymyśliłam sobie na korytarzu tynk mozaikowy na ściany , poczytałam , poszperałam w necie , wyszło że taki laik jak ja da sobie radę z położeniem tego , a tu okazuje się ...klops . tynk nie chce mi się trzymać ścian , zamiast pacą tak jak wszędzie pisze , muszę nakładac go szpachelką i dosłownie wcierać w ścianę kilka razy żeby sie przykleił , idzie to strasznie wolno !!! dziennie po 2 m2 , w tym tempie zima mnie zastanie , gdzie robię błąd ? probowałam w różne sposoby nakładać , pace metalowe i plastikowe , no i nic.. ściany mam zagruntowane specjalnym podkładem do tynków m.in. mozaikowych firmy KREISEL , może jakiś fachowiec coś podpowie , tynk firmy BOLIX , jedno wiaderko miałam żadsze , drugie geściejsze , żadnej różnicy ? moze jest gdzieś w necie filmik ,,szkoleniowy " ? co gorsza nie znalazłam w okolicy nikogo kto by to już kladł .

les111
14-09-2008, 11:10
Witam,musisz przedewszystkim dobrze wymieszać tynk,produceni mozajki mają znaczne różnice w ilości zaczynu żywicznego jeśli jest go mało to przy nakładaniu będzie wypadać ziarno.Tynk nanosisz pacą metalową na grubość ziarna a po chwili wygładzasz aby stracić łączenia itp.Ściana musi byś zagruntowana najlepiej gruntem w kolorze mozaiki

les111
14-09-2008, 11:17
Doczytałem do końca robisz bolixem :( :lol:

pierwek
21-09-2008, 22:13
a jakiej f-my tynk polecasz? chciałem położyć sobie coś takiego w kotłowni zamiast płytek - czy to jest rzeczywiście takie trudne jak piszą?

qasi79
22-09-2008, 06:54
ja robiłem pierwszy raz na dachu - kominy se tynkowałem i wyszło całkiem nieźle
tynk mozaikowy kreisela + podkład w kolorze tynku gdyż jak kupisz biały a wyjdą ci za pierwszym razem jakieś niedociągnięcia to będzie ostro widać a jak masz podkład w kolorze to jest ok

les111
26-09-2008, 17:13
nakadałem mozaike firmy chemiplast i byłem z niej bardzo zadowolony i tak jak wspomniałem wszystko zależy od ilości żywicy w mieszance jak jest jej mało to przy nakładaniu będzie się wykruszał kamień podkład najlepiej w kolorze mozaiki np. kamien biało czarno zielony przewaga zielonego podkład w kolorze zieleń pozdrawiam

blucha
26-07-2009, 10:36
z perspektywy czasu dla tych ktorych ten temat interesuje - w zasadzie każdy kto umie posługiwać się packą da sobie rade z położeniem tynku mozaikowego , moje doświadczenia to - nie kłaść gładzi pod spód ( bez sensu ) zagruntować gruntem polecanym do danego rodzaju tynku , nie kupiłabym następnym razem tynku BOLIXA :evil: ( strasznie się sypie , pewnie za malo żywicy , rozrabiany był przy mnie w meszalniku ) fantastyczny do polożenia tynk z ogromną gamą kolorów i granulacji to GRANDECO :roll: , nie nakładać dużą pacą tynkarską , małą dłużej to trwa ale robi się dokładniej . nie kłaść kolorowego podkładu pod tynk ,wówczas nie widać czy tynk pokrył całość ściany dokładnie czy są ,,łyse " place ( ten błąd zrobił właśnie znajomy i wyszło tragicznie a po fakcie poprawić niestety nie da się ) kłaść całe połacie od razu bo widać każde miejsce łączenia . tynk moze drogi ale efekt :roll: bezcenny