PDA

Zobacz pełną wersję : Piec węglowo miałowy-obsługa



Revelka
11-09-2008, 09:52
Witam Wszystkich.Proszę o radę.Zainstalowałem piec węglowo miałowy z nadmuchem.Nie mam pojęcia jak ustawić sterownik w zależności od rodzaju paliwa, zadanej temperatury itd.Chodzi mi głównie o czas nadmuchu, przerwy między nadmuchami i prędkość wentylatora. Pomóżcie!

zbigmor
11-09-2008, 10:00
Witam Wszystkich.Proszę o radę.Zainstalowałem piec węglowo miałowy z nadmuchem.Nie mam pojęcia jak ustawić sterownik w zależności od rodzaju paliwa, zadanej temperatury itd.Chodzi mi głównie o czas nadmuchu, przerwy między nadmuchami i prędkość wentylatora. Pomóżcie!

Parametry te są indywidualne w zależności od rodzaju kotła, paliwa, układu grzejnego i preferencji użytkownika.
Podaj lepiej jaki masz kocioł i jakie parametry masz do ustawienia lub po prostu uruchom go na paramatrach fabrycznych i jeśli będą jakieś problemy to wtedy pytaj.

pawelurb
11-09-2008, 10:35
obserwuj płomień, ma się palić spokojnym żółtym płomieniem, czerwony dymiący = za mały nadmuch, biały jakby z palnika = za duży nadmuch.
Przeważnie fabrycznie mają nastawione za duże nadmuchy , powinno sie zaczynać od nadmuchu na "1" na sterowniku, potem otwierać przesłonę w zależności od obserwacji płomienia.

Revelka
11-09-2008, 11:46
Dzięki za odzew.Piec Heiztechnik Q Plus, sterownik Foster alfa.Producent nie podaje parametrów fabrycznych.Paliwo to na razie drewno a zimą węgiel groszek.Jest to dla mnie nowość,bo dopiero co zainstalowałem

r-32
11-09-2008, 20:57
Dzięki za odzew.Piec Heiztechnik Q Plus, sterownik Foster alfa.Producent nie podaje parametrów fabrycznych.Paliwo to na razie drewno a zimą węgiel groszek.Jest to dla mnie nowość,bo dopiero co zainstalowałem

Włanie taki "sprzęt" mnie interesuje
Jakiej mocy jest twój i gdzie to można kupić (za dobrą cenę :lol: )

Pozdrawiam

Revelka
12-09-2008, 07:47
Ja kupiłem w hurtowni MARKON w Jatnem koło Celestynowa, Myślę że nie przepłaciłem. Moc 15KW.