PDA

Zobacz pełną wersję : PRACE PRZEZ ZIME



NASZBLUSZCZ
11-09-2008, 13:02
Witam!

mam zrobione juz mury domku.
do konca wrzesnia/poczatek pazdziernika mam miec zrobiony dach.
Zastanawiam sie jakie prace mozna wykonywac do zimy, co mozemy robic przez zime?
chcemy zamknac dom oknami i drzwiamy, pozniej hydraulike, elektryke.
czy mozna robic tynki czy raczej poczekac do wiosny?
czy lepiej ocieplic dom z zewnatrz teraz czy na wiosne?
kiedy mozna ocieplic dach welna?

pozdrawiam :D

Trociu
11-09-2008, 13:17
Możesz robić non stop przez zimę pod warunkiem, że w środku będzie min jakieś +3-5 stopni. W mniejszych elektryk sobie nie poradzi z kablami i po prostu może mu być zimno.

Ja w zimie robiłem
- strop drewniany: wełna, OSB, folia od spodu.
- ocieplenie skosów aż do folii
- szambo
- słupki ogrodzeniowe
- od lutego elektrykę

Tak więc można śmiało iść do przodu i ewentualnie stanąć jak ścisną mrozy. Ale kiedy to będzie :D

Darek G
11-09-2008, 13:20
Witam!

mam zrobione juz mury domku.
do konca wrzesnia/poczatek pazdziernika mam miec zrobiony dach.
Zastanawiam sie jakie prace mozna wykonywac do zimy, co mozemy robic przez zime?
chcemy zamknac dom oknami i drzwiamy, pozniej hydraulike, elektryke.
czy mozna robic tynki czy raczej poczekac do wiosny?
czy lepiej ocieplic dom z zewnatrz teraz czy na wiosne?
kiedy mozna ocieplic dach welna?

pozdrawiam :D

Ocieplenie z zewnątrz dopiero po tynkach i wylewkach (taka jest praktyka - chodzi o wilgoć z tynków i wylewek).
Ocieplenie dachu tak ale do momentu folii paroizolacyjnej i ewentualnie rusztu - bez płyt.
Śmiało można zamknąć dom i robić instalacje.
Nie wiem jak z tynkami i wylewkami, ale WYDAJE MI SIĘ że musi być plusowa temperatura. Jeśli tak to przy instalacjach weźcie pod uwagę to czy ktoś wam ich nie ukradnie zanim zostaną zakryte tynkiem/wylewką.

pawelurb
11-09-2008, 13:28
miałem podobnie, w październiku skończyli dach , zaraz potem okna , weszli elektrycy i hydraulik ( rozprowadzenie wody i kanalizacji ) instalacja grzewcza dopiero po tynkach przed wylewkami, przez zimę robiłem ścianki działowe parteru i poddasza , tynki i cała reszta na wiosnę ( nie porobiłem zbyt wiele bo miałem to "szczęście" że zima w 2005 / 2006 r. była bardzo mroźna , i mróz -10 stopni trzymał do końca marca...co innego 2 zeszłe zimy, można było robić praktycznie wsztstko, tynki, wylewki, itp...

NASZBLUSZCZ
11-09-2008, 13:44
to w sumie duzo mozna robic :D
mam nadzieje ze bedzie ciepla zima bo do wakacji musimy sie wprowadzic (sprzedajemy mieszkanie i musimy sie wyprowadzic).
myslicie ze jest to realne??

Trociu
11-09-2008, 13:47
to w sumie duzo mozna robic :D
mam nadzieje ze bedzie ciepla zima bo do wakacji musimy sie wprowadzic (sprzedajemy mieszkanie i musimy sie wyprowadzic).
myslicie ze jest to realne??Zgrywaj ekipy, myśl z wyprzedzeniem o kolejnych etapach a się uda. Mój obecny sąsiad ma teraz ściany, dach i okna. Dalsze prace chce wznowić w maju i wprowadzić się we wrześniu.

Piczman
11-09-2008, 13:53
Ja planuję tak :
Do końca Października SSZ i :
1. ocieplenie fundamentów i zasypanie
2.Ocieplenie ścian
3.elektryka
4.Instalacje wodną
5.docieplenie i obicie osb stropu drewnianego
6.podłączenie wentylacji

Reszta na wiosnę czyli tynki, CO, wylewki i cała reszta!

Śpieszy mi się bo do Kwietnia mam czas( po pracy oczywiście) bo później aż do Listopada charuwa po 15 godzin na dobę i nic nie ruszę!

Zastanawia mnie tylko czy jak przykleję styro to wentylacja załatwi sprawę wilgoci!
Tak na "zdrowy rozum" TAK !
Ale nie mam doświadczeń więc jeśli ktoś się wypowie na ten temat to będę wdzięczny :roll:

Trociu
11-09-2008, 14:22
Zastanawia mnie tylko czy jak przykleję styro to wentylacja załatwi sprawę wilgoci!
Tak na "zdrowy rozum" TAK !
Ale nie mam doświadczeń więc jeśli ktoś się wypowie na ten temat to będę wdzięczny :roll:Zawsze będziesz mógł jeszcze okna zostawić uchylone. U mnie tak stoi od kwietnia. Tylko rolety lekko opuszczone, coby wiatr nie chulał.

pierwek
11-09-2008, 14:29
to w sumie duzo mozna robic :D
mam nadzieje ze bedzie ciepla zima bo do wakacji musimy sie wprowadzic

zima w tym roku ma przyjść szybko, ma być długa i ostra...

NASZBLUSZCZ
11-09-2008, 14:41
"zima w tym roku ma przyjść szybko, ma być długa i ostra..."

no to malo optymistyczna perspektywa :(
ale w tamtym roku tez zapowiadali zime stulecia a wiadomo jaka byla!

pierwek
11-09-2008, 14:43
zależy gdzie się budujesz bo jak w jakimś Białymstoku to ...

Izulek
11-09-2008, 14:44
Ocieplenie dachu tak ale do momentu folii paroizolacyjnej i ewentualnie rusztu - bez płyt.

A dlaczego bez płyt?

Trociu
11-09-2008, 14:57
Ocieplenie dachu tak ale do momentu folii paroizolacyjnej i ewentualnie rusztu - bez płyt.

A dlaczego bez płyt?Żeby nie pociągnęły wilgoci z tynków i wylewek robionych później.

Izulek
11-09-2008, 15:00
Ale jeśli tynki i wylewki będą zrobione wcześniej to można robić całość?

Trociu
11-09-2008, 15:03
Ale jeśli tynki i wylewki będą zrobione wcześniej to można robić całość?Tak. NIc więcej tak mokrego robić nie będziesz, więc po tynkach i wylewkach można śmiało kłaść płyty i wykańczać.

NASZBLUSZCZ
11-09-2008, 15:18
"zależy gdzie się budujesz bo jak w jakimś Białymstoku to ..."

dolnyslask :D

nieosiagalny
11-09-2008, 15:32
W tym roku u mnie wybudowali dom, kończą właśnie dach i kładzenie blachodachówki. W tym roku chcę zrobić jeszcze taras, ocieplić fundamenty i je zasypać (przynajmniej do połowy).

Nie spieszy mi się tak jak autorowi tego tematu i spokojnie mogę się (chyba) wprowadzić dopiero pod koniec przyszłego roku lub za dwa lata. W związku z tym poczekam aż puszczą mrozy (mam nadzieję, że już w marcu) i wtedy dopiero wstawię okna (na zimę zabiję je dechami zostawiając małe szczeliny) i rozpocznę resztę prac - jeśli, Bóg, zdrowie i pieniądze pozwolą. :)

pierwek
11-09-2008, 15:48
(na zimę zabiję je dechami zostawiając małe szczeliny)

jak nic w środku nie będziesz robił to szkoda Twojej fatygi - otwory zostaw w spokoju- możesz jedynie zabezpieczyć folią mur pod oknem

pierwek
11-09-2008, 15:49
"dolnyslask :D

to raczej spoko - o ile zima będzie podobna do tej ostatniej

majkoski
11-09-2008, 18:24
A czemuz to w Białymstoku ma być zima szybko, długo i mroźnie a na Śląsku nie? Ską taka przepowiednia?

Bigbeat
11-09-2008, 18:32
W telewizji mówili, że w sejmie zgłoszony został projekt ustawy, regulującej czas trwania i "moc" zimy. Zima ma być w/g grafiku ustalonego przez władze rozdzielana w/g zasady: albo dajemy krótką, mocną zimę, albo długą i bylejaką. Żeby sprawiedliwie było.

pierwek
11-09-2008, 18:41
A czemuz to w Białymstoku ma być zima szybko, długo i mroźnie a na Śląsku nie? Ską taka przepowiednia?

stąd że na Dolnym Śląsku zimy są zdecydowanie łagodniejsze niż w Suwalskiem

Izulek
11-09-2008, 19:47
Ale jeśli tynki i wylewki będą zrobione wcześniej to można robić całość?Tak. NIc więcej tak mokrego robić nie będziesz, więc po tynkach i wylewkach można śmiało kłaść płyty i wykańczać.
Tak myślałam , ale wolałam się upewnić.
Ile Waszym zdaniem powinno minąć od skończonych tynków i wylewek aby móc zabrać się za ocieplanie dachu?
Tynki i wylewki będą w październiku.

edde
11-09-2008, 19:54
A czemuz to w Białymstoku ma być zima szybko, długo i mroźnie a na Śląsku nie? Ską taka przepowiednia?

stąd że na Dolnym Śląsku zimy są zdecydowanie łagodniejsze niż w Suwalskiem

ale bez przesady... wciąż pokutuje też teoria białych niedźwiedzi w Suwałkach... :)

mikolayi
11-09-2008, 20:20
A czemuz to w Białymstoku ma być zima szybko, długo i mroźnie a na Śląsku nie? Ską taka przepowiednia?

stąd że na Dolnym Śląsku zimy są zdecydowanie łagodniejsze niż w Suwalskiem

ale bez przesady... wciąż pokutuje też teoria białych niedźwiedzi w Suwałkach... :)

a na Kielecczyźnie zające w goglach biegają 8)

edde
11-09-2008, 20:35
A czemuz to w Białymstoku ma być zima szybko, długo i mroźnie a na Śląsku nie? Ską taka przepowiednia?

stąd że na Dolnym Śląsku zimy są zdecydowanie łagodniejsze niż w Suwalskiem

ale bez przesady... wciąż pokutuje też teoria białych niedźwiedzi w Suwałkach... :)

a na Kielecczyźnie zające w goglach biegają 8)

pewnie po tym dworcu, na którym pi....dźi :)

piotrynski
11-09-2008, 20:49
zależy gdzie się budujesz bo jak w jakimś Białymstoku to ...
...to co?