PDA

Zobacz pełną wersję : napowietrzacz



zibi079POLSKA
11-09-2008, 17:46
Witam walczę i walczę z moim strychem i nie mogę skończyć:( Obecnie mam taki problem rurę kanalizacyjną mam zakończoną napowietrzaczem ale to dziadostwo nie zawsze się domyka :( i czasem śmierdzi . Wypróbowałem już dwa napowietrzacze jeden i drugi dziadostwo zaworek sobie tam lata bezwładnie i nie zawsze się domyka. Czy są jakieś bardziej "wypasione" urządzenia tego typu żeby jakaś sprężyna dociskała ten korek czy coś takiego. Nie chce pruć teraz dachu :(
pozdro Zibi

pablitoo
11-09-2008, 17:59
Jest jedno najbardziej wypasione i działające bez zarzutu urządzenie - jest to komin wentylacyjny ponad połacią dachu .

zibi079POLSKA
11-09-2008, 18:17
brawo szerloku :) ja pytam poważnie

pablitoo
11-09-2008, 18:22
Bardzo proszę drogi Watsonie - ale jakbyś czytał ze zrozumieniem to zauważyłbyś sens mojej wypowiedzi - jest to jedyne sensowne i ZAWSZE doskonale działające urządzenie - tylko dobra wentylacja pionów kanalizacyjnych da ci komfort i pewność dobrego działania przez wieczność .

Bigbeat
11-09-2008, 18:28
pablitoo jak zwykle ma rację.
Co z tego, że dasz napowietrzacz ze sprężyną - sprężyna przerdzewieje i pęknie, i za kilka lat znowu będzie capiło.
Wiem, że wtedy można wymienić na nowy i znowu kilka lat z bani...
Ale przy takim podejściu to chyba lepiej wymienić dom na nowy.
Nie cierpię takiego robienia na trochę, a potem się wymieni/poprawi/itp.

theodolit
11-09-2008, 20:13
ja tu tez dopisze sie do grupy wsparcia "wystawiaczy rury nad dach" ;)

Nie ma innej mozliwosci niz wyprowadzenie wentylacji pionu nad dach, zawory napowietrzające służa do uzupełniania w instalacjach, które maja takową wentylacje główną. I jak by ta wentylacja gówna główna była byś nie narzekał na wadliwe działanie zaworu napowietrzającego ... a tak podziwiasz bukiet ...

pblochu
12-09-2008, 09:47
napowietrzacz ze sprężyną - sprężyna przerdzewieje i pęknie,

zawsze możesz założyć sprężynę z 1.4310 lub 1.4568 albo lepiej z SuSn6 a najlepiej Cu Be2 i olać korozje
generalnie napowietrzniki tylko wspomagją pracę instalacji która wymaga jednak wyprowadzenia ponad połać dachu