PDA

Zobacz pełną wersję : porotherm 44 hmm. wienerberger czy leier ???



raydenstream
11-09-2008, 19:52
Witam

Mam dylemat

Bylem zdecydowany na porotherm wienerberger w cenie 7.39 brutto z hds i transport, ale dzis goscmowi ze moze chce leier (n jest tanszy) to chybs sie nazywa poromur czy cos w kazdym razie tez 44 i twierdzi ze to ma takie same wlasciwosci cieplne itd.

Co o tym myslicie. Nie chce ocieplac budynku styropianem

dzieki za porade

jamaju
11-09-2008, 20:38
Thermopor Leiera jest bardzo kruchy, zdarzają się nierówne pustaki, a to przy ścianie 1 warstwowej może być problemem. Wienerberger ponoć lepszy jakościowo (nie miałem okazji porównywać).

rybkin
11-09-2008, 23:42
Witam

Mam dylemat

Bylem zdecydowany na porotherm wienerberger w cenie 7.39 brutto z hds i transport, ale dzis goscmowi ze moze chce leier (n jest tanszy) to chybs sie nazywa poromur czy cos w kazdym razie tez 44 i twierdzi ze to ma takie same wlasciwosci cieplne itd.

Co o tym myslicie. Nie chce ocieplac budynku styropianem

dzieki za porade

Chcialem budowac z Leiera,alie wybralem w koncu Ytong.Bo, ciezko znalezc ekipe murazy,kture sie znaja,chyba ze chcesz zeby na twojej budowie temu sie uczili "klejeniju"Leiera.
Wiecej zaplacisz za robocizne ,bo pustaki sa wieksze i wiecej waza.
Jesze ciezej znalezc ekipe do elewacyj,bo nikomu sie nie chce w takie tanie elewacji bawic,bo wszystkie robia teraz styro.
Jak bedziesz robil elektrike,pan elektrik,podejzywam ze tez wiecej skasuje,bo pod kazdy gwozd ,bedzie musial wywiercic dzjure i wbic tam kolek.
I ostatnie,gosc od Leiera byl bardzoo niemily.Alie to akkurat mialo najmniejszy wplyw za decyzje do Ytonga.
Pozdrawiam

ubek
12-09-2008, 10:53
Witam

Mam dylemat

Bylem zdecydowany na porotherm wienerberger w cenie 7.39 brutto z hds i transport, ale dzis goscmowi ze moze chce leier (n jest tanszy) to chybs sie nazywa poromur czy cos w kazdym razie tez 44 i twierdzi ze to ma takie same wlasciwosci cieplne itd.

Co o tym myslicie. Nie chce ocieplac budynku styropianem

dzieki za porade

Leier to chyba produkuje thermopor. Poromur to pustakfirmy Jopek - ja go mam i mimo pierwszych trudności chwalę sobie (ściany bez dodatkowych dociepleń).
Co do parametrów to wydaje mi się że są takie same (przecież o parametrach pustaka decyduje jego forma, technologia i materiał a nie producent. Co do Winerbergera to parę pustaków miałem i były zdecydowanie bardziej kruche niż Jopek. Z Leiera mam część wewnętrznych ścian nośnych - bardzo kruche.

Ps Ile za tego Leiera wołają? Jaka hurtownia?

cieszynianka
12-09-2008, 14:35
U nas porotherm 44 cm, nic sie nie kruszy, mur równy :wink:
(na zaprawie ciepłochronnej)

pierwek
12-09-2008, 14:53
nadproża masz też ciepłe? a jak będzie ocieplony wieniec?

cieszynianka
12-09-2008, 18:06
Nadproża i wieniec są ocieplone styropianem. Strop był gruby (akerman).
:wink:

pierwek
12-09-2008, 18:23
a jaką grubość się daje żeby te elementy były tak ciepłe jak reszta muru?

cieszynianka
12-09-2008, 18:44
Wieniec najczęściej ma 25 cm grubości, więc reszta styropianu (w zależności od grubości muru). Nadproża zależnie czy są monolityczne, czy prefabrykowane (niektóre są już ocieplane).
:wink:

coulignon
12-09-2008, 19:27
a jaką grubość się daje żeby te elementy były tak ciepłe jak reszta muru?

Raczej tak samo zimne jak reszta tego zimnego muru. :lol: :lol:
Przepraszam, nie mogłem sie powstrzymać :wink:

pierwek
12-09-2008, 20:19
nie wywołuj wilka z lasu... bo zaraz zrobi się tu jatka

ja akurat jestem za ścianą 2W - ale byłem autentycznie ciekaw i nie robiłem sobie jaj.

jak ktoś woli ścianę 1W - jego sprawa

Lookita
12-09-2008, 20:44
no wlasnie ;-)

ubek
15-09-2008, 10:21
a jaką grubość się daje żeby te elementy były tak ciepłe jak reszta muru?

Raczej tak samo zimne jak reszta tego zimnego muru. :lol: :lol:
Przepraszam, nie mogłem sie powstrzymać :wink:
Taaaaa ....

Wgregor
15-09-2008, 12:09
Porotherm T-50 współczynnik 0.14W/m2 xK ( ściany nie materiału) . Trochę mu jeszcze brakuje, ale zasze coś. Aktualnie nie ma sensu stosować "przewodzących" cegieł, tylko termiczne z literką T.
T-9 T-8 czy najnowszy T-50.

raydenstream
17-09-2008, 17:35
a co myslicie zeby dac poroton( z niemieckiej fabryki) 36.5 jest to dobry materiał na ściany??
czy wziąść poprostu porotherm wienerberger i go nie ocieplac