PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja przewodów elektrycznych ulubiony posiłek gryzoni



odaro
11-09-2008, 20:08
Dzisiaj się dowiedziałem od instalatora alarmu że izolacja przewodów elektrycznych jest przysmakiem myszy :lol:

Zwłaszcza izolacja miękkich przewodów np. alarmowych.

U siebie zrobiłem tak że na poddaszu kable energetyczne położyłem w metalowych korytkach firmy BAKS mocując je na jętkach.

Niestety w niektórych korytkach kable zaczęły kipieć bo jest za dużo i nie można już założyć metalowej pokrywy.

Wszystko to będzie schowane w wełnie ocieplającej strop na poddaszu.

Gość od alarmów twierdzi że wszystkie te nie osłonięte kable są narażone na zniszczenie przez myszy i osobiście widział co takie małe myszki mogą narozrabiać.

Na moje pytanie dlaczego niby w moim domku miały być myszy usłyszałem że myszy mogą być wszędzie :lol:

A tak na poważnie czy spotkaliście się kiedykolwiek żeby myszy w zamieszkanym domu mogły poprzegryzać przewody

pablitoo
11-09-2008, 20:17
(...)

Na moje pytanie dlaczego niby w moim domku miały być myszy usłyszałem że myszy mogą być wszędzie :lol:

Oczywiście że mogą - ostatnio nawet stwierdzono ich obecność na Marsie ...


A tak na poważnie czy spotkaliście się kiedykolwiek żeby myszy w zamieszkanym domu mogły poprzegryzać przewody

Nie - ale co tam - mam informacje z odwiedzonych kilkunastu domostw - więc może się mylę ...

PS.
Twój instalator alarmów widział osobiście białe myszki ?? ?? - hmmm - musi zdecydowanie mniej pić ...

coulignon
11-09-2008, 20:17
do mojej Dziewczyny mówie per Mysz. Na razie mi kabli nie gryzie. A to ze cztery lata już chyba.

mikolayi
11-09-2008, 20:26
trzeba jeszcze uważać na nornice, pająki (ostatnio straszne zęby dostały) i skorpiony (a co !) :) kup sobie kota jakby co, ale tu uwaga, bo jak kiedyś poszedłem z kotem do weta bo miał ostre rozwolnienie to wet mnie zapytał: "A kabla jakiegoś nie przegryzł?" :o

odaro
11-09-2008, 20:46
trzeba jeszcze uważać na nornice, pająki (ostatnio straszne zęby dostały) i skorpiony (a co !) :) kup sobie kota jakby co, ale tu uwaga, bo jak kiedyś poszedłem z kotem do weta bo miał ostre rozwolnienie to wet mnie zapytał: "A kabla jakiegoś nie przegryzł?" :o

I tu jest problem bo nie lubię kotów :lol:

odaro
11-09-2008, 20:49
Ale wracając do tematu to mój elektryk nie ten od alarmów też potwierdza że myszy często zjadają izolację przewodów choć czasami wygląda to jak na krześle elektrycznym

odaro
11-09-2008, 20:53
do mojej Dziewczyny mówie per Mysz. Na razie mi kabli nie gryzie. A to ze cztery lata już chyba.

No to pierwszy kryzys jeszcze przed Wami a wtedy dopiero zobaczysz...

BTW a co z reku Tywent w stolicy?

coulignon
12-09-2008, 06:59
do mojej Dziewczyny mówie per Mysz. Na razie mi kabli nie gryzie. A to ze cztery lata już chyba.

No to pierwszy kryzys jeszcze przed Wami a wtedy dopiero zobaczysz...

BTW a co z reku Tywent w stolicy?

jeszcze nie sprawdzałem. Na razie mój instalator postanowił zakończyć działalność. Tywenty są "podejrazanie" tanie. Czy Ty może eksplatujesz Tywenta?

odaro
12-09-2008, 07:59
do mojej Dziewczyny mówie per Mysz. Na razie mi kabli nie gryzie. A to ze cztery lata już chyba.

No to pierwszy kryzys jeszcze przed Wami a wtedy dopiero zobaczysz...

BTW a co z reku Tywent w stolicy?

jeszcze nie sprawdzałem. Na razie mój instalator postanowił zakończyć działalność. Tywenty są "podejrazanie" tanie. Czy Ty może eksplatujesz Tywenta?

Nie... myślałem że może Ty :lol:

Ale trochę się zaraziłem po rozmowie telefonicznej ale może trafiłem na mniej kontaktową osobę

Cena jest zachęcając dlatego warto ten temat dalej drążyć. Może cena pozostałych reku jest bardzo zawyżona a tutaj może realną mamy cenę.

coulignon
12-09-2008, 08:03
Wydaje mi się że Depi kupił Tywneta. Zapytam.
Nawiązując do tematu - kable w Tywencie są na pewno dobrze zabezpieczone przed gryzoniami :lol:

pierwek
12-09-2008, 09:41
I tu jest problem bo nie lubię kotów :lol:

to proste : skoro nie lubisz kotów musisz zaprzyjaźnić się z myszami.

odaro
12-09-2008, 16:53
I tu jest problem bo nie lubię kotów :lol:

to proste : skoro nie lubisz kotów musisz zaprzyjaźnić się z myszami.

Nie zamierzam

cooky.gdynia
13-09-2008, 07:40
Ludu drogi... Mieszkam sobie juz cztery lata, instalacje ( na stryszku ) odsłonięte, myszy sie w domu co jesień pojawiają, ale jakoś NIE CHCĄ ŻREĆ izolacji kabli. Nie rozumiem więc, w czym problem ? Może ten instalator miał na myśli jakieś kosmiczne myszy ? :lol:
Pozdrawiam, Mirella

Bigbeat
13-09-2008, 19:40
A jednak instalator ma rację.
Gryzonie lubią miękkie PCV na kablach - warunek: muszą być głodne.
W necie jest sporo o takich przypadkach (google: pogryzione kable), tu jest jeden z przykładów: http://usenet.elektroda.pl/index165745.html , znane są przypadki zniszczenia instalacji sieci komputerowych w biurach - tam gryzonie nie bardzo mają co jeść.

A skoro nikomu z tego forum się jeszcze to nie zdarzyło, wniosek jest prosty: dobrze karmimy nasze myszki ;)

pierwek
14-09-2008, 08:02
I tu jest problem bo nie lubię kotów :lol:

to proste : skoro nie lubisz kotów musisz zaprzyjaźnić się z myszami.

Nie zamierzam

no to rzeczywiście masz problem bo myszy będą...

nom
14-09-2008, 08:21
Mi w samochodzie jakieś zwierzątko (po odchodach sądzę, że to kuna albo szczur) wyjadło matę wygłuszająca w komorze silnika oraz pogryzło kabel. Chyba przyciąga je silikonowa izolacja, albo ostrzy sobie zęby na drucie miedzianym. :-)

http://lh3.ggpht.com/RafalKra/SMy6xiKYHnI/AAAAAAAAC-E/lHaPNqpARiI/s800/IMG_4241.JPG

To jest pierwsze zdjęcie, później wygryzło jeszcze więcej, zostawiłem trutkę na szczury, zjadło wszystko co do ziarenka. :-)
Nie było tego ze 2 miesiące i znowu się pojawiło (może było na L4 :-) ).