PDA

Zobacz pełną wersję : Odrolnienie działki - wniosek o ustalenie warunkow zabudowy



smerf
14-09-2008, 09:41
Witam temat pewnie sie juz tu pojawial nieraz takze wybaczcie ze pytam.
Jestem na etapie kupna dzialki na chwile obecna rolnej.
W piatek jade do notariusza spisac umowe przedwstepna. Uzyskalem juz z urzedu wypis z rejestru gruntow, oraz nowe mapki, wypisy z ksiag wieczystych mam z zeszlego roku. Jakie papiery bede jeszcze potrzebowal do notariusza nie liczac dowodow osobistych i nr NIP ??

Drugi temat. Pobralem z geodezji wniosek o ustalenie warunkow zabudowy. Potrzebuje do tego warunki przylacza pradu i wody. I tu zaczynaja sie schody. Bylem w energetyce i dowiedzialem sie ze mam wypelnic wniosek i przyniesc mapki z naniesionym budynkiem. Czy to jest naprawde potrzebne. Po pierwsze sam nie wiem jaki bedzie budynek, budowe rozpoczne moze za rok. Na chwile obecna chce tylko odrolnic dzialke i podpiac w miare mozliwosc prad do znajdujacej sie tam altany. A chyba nie ma sensu placic za naniesienie kwadratu na mapke tylko po to aby jakis urzedas sie odczepil. Podobnie wyglada spraw wodocigow. Na dzialce mam fizycznie wode (wraz z licznikiem). Czy tak samo musze miec warunki przylacza jak przylacze juz jest ?? W wodociagach pani byla bardzo zdziwiona jakim cudem mam wode na dzialce rolnej. I wsumie ona sama nie wie co mam zrobic. Najlepiej mam sie udac do Tychow gdzie moze dowiem sie cos wiecej o ile zastane tam kolejna mila pania. Prosze o odpowiedz bo sam juz wymiekam. Przynajmniej pocieszyl mnie notarisz ze on zalatwia reszte papierow z przeksztalceniem gruntow.

Dzieki

ekmir
15-09-2008, 22:08
Drugi temat. Pobralem z geodezji wniosek o ustalenie warunkow zabudowy. Potrzebuje do tego warunki przylacza pradu i wody.

Ja złożyłem tylko:
- wniosek o określenie warunków przyłączenia (ENEA)
zaznaczając, że wniosek dotyczy obiektu projektowanego oraz moc przyłączeniową, przewidywany termin rozpoczęcia poboru energii elektrycznej i przewidywane roczne zużycie. A w uwagach, że wniosek dotyczy działki.
W bardzo krótkim terminie otrzymałem warunki przyłączenia, a po podpisaniu umowy i dokonaniu przelewu zamontowano mi "skrzyneczkę" :D .
- wniosek o warunki przyłączenia do sieci gazowej oraz wodociągowej i kanalizacyjnej z mapkami do celów projektowych. Mapki uzyskałem ze Starostwa. Na mapkach nanoszone są trasy przebiegu mediów i miejsca przyłączy.

ekmir
16-09-2008, 07:51
Mapka do celów opiniodawczych to koszt ok. 70 zł.