PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D09 DOM NA 102



03-02-2002, 12:39
Koszty ogrzewania propanem.Planuję ogrzewać budowany dom D-09
propanem.Powierzchnia 102 m2.Zapotrzebowanie na moc co,cwu 10 kW.
Po rozmowach ze sprzedawcami kotłów , instalatorami ,dostawcą-
przyszłym-gazu wyliczyłem koszty ogrzewania następująco:
kocioł z mocą maxymalną-Vaillant ATMOmax PLUS VU 120-5/12 kW
pracuje średnio 8 godzin na dobę
przy tym trybie pracy zużywa 1l gazu
w miesiącu zużyje ok.240l
w ciągu roku 2400l - a więc tankowanie raz na 10 miesięcy.
Acha-w łazienkach wspomaganie ogrzewaniem elektrycznym podłogowym
w salonie kominek. Myślę że jest to realne. A może nie ?

web21
03-02-2002, 15:29
Witam
Ja wybudowałem D04 i wybór nośnika energii zajął mi wiele czasu.Ostatecznie zrobiłem tak:piec olejowy ULRICH najmniejszy dwufunkcyjny 11kw z kominem "turbo"(94%),zbiornik 750l,w łazienkach i kuchni dodatkowe elektryczne podłogowe oraz planuję kupić piec wolnostąjący(koza) z płaszcem wodnym(na dni "trudne" finansowo).
Propan stanowczo odradzam zapomnij o takim ogrzewaniu!(koszty min.dzierżawa ,bezpieczeństwo itd)

27-02-2002, 13:34
Witam . Chcę budować dom D-09 , pow. 100 m2.
W projekcie jest kocioł gazowy 10 kW na co i cwu.
Instalatorzy z którymi rozmawiałem mówili że to
za mało.Proponowali kocioł 20 kW . Tłumaczyli to
komfortem podgrzewania wody użytkowej-CZAS.
Kocioł jest jednofunkcyjny , zasobnik 150 l.
Jak to się ma do zaleceń Muratora żeby nie
kupować kotła przewymiarowanego.Rozpatruję
jeszcze jedną alternatywę : solary na dachu do
wspomagania cwu + zasobnik dwuwężownicowy 300 l.
Czy w takim wypadku moc kotła powinna być większa.
Kocioł 20kW ma modulację mocy od 7 do 20 kW.
Ale czy pracując z mocą 7 kW osiąga odpowiednio
wysoką sprawność. Doradźcie coś. Pozdrawiam.
ZIBI

Frankai
27-02-2002, 14:31
Pogoń tych instalatorów - to badziewiaki. Jak masz zasobnik, to Ci wisi czas podgrzewania. Jedną wannę napełnisz, a zanim się wykąpiesz, to Ci się zdąży podgrzać. No chyba że z wanny korzystasz jak z prysznica - 3 min. Pisaliśmy o doborze kotłów, więc możesz poszukać. Zauważ, że wg szacunków wystarczy Ci 7kW na mrozy do -20st. Solary bardzo mi się podobają ze względów ekologicznych i jak Cię stać - to rób. Pomożesz naszej przyrodzie, a za jakieś 7 lat poczuje to Twoja kieszeń.

ketiso
27-02-2002, 14:48
solary przy polskim słońcu(dużo promieniowania rozproszonego )zwracają sie po kilkudziesięciu latach . Jeżeli wszystko zrobiłeś mam tu na myśli sprawy termoizolacyjne w domu zgodnie z projektem to myślę ,że instalator który liczył zapotrzebowanie na piec chyba się nz tym znał, chyba że się pomylił.
Hej!

27-02-2002, 15:06
Ketiso , wyjaśnij ostatnie zdanie , bo nie wiem co miałeś
na myśli. ZIBI

Frankai
27-02-2002, 15:23
Ketiso - są z grubsza 2 typu kolektorów i z tego co pamiętam, jeden jest droższy odrobinę, ale sprawność ma prawie dwukrotnie wyższą. Wg różnych szacunków widziałem okres zwrotu 7-10 lat. A jak dołożyć do tego wzrost cen nośników energii, to powinno się zwrócić wcześniej. Poza tym jak napisałem na wstępie tamtego posta - dobrze by było, gdybyśmy myśleli ekologicznie. Ja myślałem o kolektorze, ale jednak brak dobrego miejsca + dodatkowy koszt przeważyły. Mam jednak nadzieję, że może za parę lat sobie takowe sprawię. Napewno będę miał takie w drugim :wink: domu.

ketiso
27-02-2002, 15:24
ZIBI. wyjaśnienie ostatniego zdania pomylenie się rzecz ludzka. To miał być czarny Humor.
Tak serio to coś mi to dziwnie wygląda tylko 10 kW przy piecu z podgrzewaczem.
Hej!

Frankai
27-02-2002, 15:28
Ketiso - zaleca się 20kW przy podgrzewaczach przepływowych i chodzi o jako taką wydajność. Tu mowa o zasobniku, więc i 7kW pociągnie. O ile dobrze pamiętam moc tracona na utzymanie temperatury wody już podgrzanej to 60-100W, czyli prawie 7kW pójdzie na grzanie wody. Jak myślisz jaką moc mają podgrzewacze elektryczne (bojlery i przepływowe)?

ketiso
27-02-2002, 16:59
Frankai.
Tak mi się właśnie wydawało z tym piecem,że te 10 kW to kpina.
zaś co się tyczy kolektorów to z obiektywnych źródeł podaje się okres zwrotu na ponad 20 lat i to grubo. dodatkowo (nie wiem jak jest teraz bo przed 3 laty kolektory były takie że sie rozszczelniały po kilku latach użytkowania i bardzo traciły sprawność-też z obiektywnych niezależnych od producentów źródeł)

27-02-2002, 17:08
A propo kolektorow slonecznych - tez mnie ciagnie do tego pomyslu ale proponuje dac sobie na wstrzymanie z dwoch powodow:
- na razie jest to jeszcze dosc drogie i brak dobrych fachowcow (przynajmniej w Polsce)
- licze ze technika pojdzie jeszcze do przodu i za pare lat bedzie to oplacalne nawet w naszym klimacie (zwrot ponizej 10 lat)

Pozdrawiam
Andrzej

krzychol
27-02-2002, 20:37
ZIBI,
10 kW do c.w.u. to co najmniej 2 razy za mało. Zwróć uwagę jaki czas grzania dają podgrzewacze pojemnościowe gazowe. Poszukaj kotła, który ma zmienną moc palnika w zależności od priorytetu grzania. Ten o którym mówisz, 20 kW może być o.k. o ile ma tę funkcję. Wg mnie na zasobnik 150 l potrzeba 23 kW.
Wiem, że to co mówię może być niepopularne. Jeśli chodzi o c.o to przy dobrym ociepleniu domu 1o kW jest o.k.
Pozdrawiam Krzychol

Frankai
27-02-2002, 21:51
Krzychol - poproszę o dowód. Jak to jest, że dużo przepływowych podgrzewaczy ma moc 20kW, a Ty chcesz naciągać Zibiego na 23kW kiedy ten będzie miał zasobnik? Producenci elektrycznych podgrzewaczy montują grzałkę 1500W do takiegoż bojlera i ludziom to jakoś musi wystarczyć, a Ty chcesz ich poprawić 16-krotnie. Ulala! Wiem, że taki elektryczny to żre niezły prąd i mógłby być problem z przyłączem, ale nie przesadzajmy. 10kW jest już ponad 6-krotnie większe niż te w bojlerach i spodziewam się, że osiągnie temp. 60 st (z 20st) poniżej godziny. To będą 2 ostre napełniania wanny w ciągu godziny. Biorąc pod uwagę taką "niedogodność", a wyższą sprawność pieca, niższy koszt i większą trwałość zrobiłbym tak jak obliczył projektant i poszukał kotła, który dla c.o. daje moc 4-10kW, a na podgrzewacz pełne 10kW.

28-02-2002, 11:18
Cześć Frankai.
Myślę podobnie jak Ty.Zgodnie z zaleceniami
Muratora nie jest pożądane przewymiarowanie
kotła . Kocioł pracujący z mocą znamionową
ma o wiele lepsze warunki pracy(sprawność itd)
Powstaje jednak problem,który chcę abyście mi
wyjaśnili.Jaki będę miał komfort użytkowania
cwu przy mocy kotła dobranej przez projektanta
10 kW - modulacja 4-10 lub gdy zastosuję kocioł
większy 20 kW - modulacja 7-15 .Jak wspomniałem
zasobnik jest 150l.Rozpatruję też wspomaganie cwu
solarami.Wówczas potrzebny będzie zasobnik 300l.
Czy zimą gdy solar nie pracuje na nagrzanie wody
będę musiał czekać kilka godzin ? ZIBI

Frankai
28-02-2002, 18:24
Nie jestem specjalistą od c.o. i c.w.u. i wolałbym nie dawać rad, których nie sprawdzę od początku do końca, a to zajęłoby mi trochę czasu, którego nie mam zbyt wiele (bo tracę dużo tu :wink: ). Jak Ci ktoś tego nie policzy, to może sam wrócisz się w czasy szkolne i policzysz sobie ile ciepła należy przekazać wodzie, by zmieniła swoją temperaturę o ileś stopni. A potem z tego obliczysz sobie moc. Jako przykład (dys)komfortu podam, że bojlery elektryczne z grzałką 1500W nagrzewają się z 20 do 60st. z następującą szybkością:
80 3h30
100 4h30
120 5h30
150 6h30 (zauważ, że tu już przybyło 30l, a czas zmienił się dalej o 1h)
Pamiętaj, że najgorszy przypadek to kąpiel w wannie, bo wtedy może nawet nie wystarczy Ci zasobnik - zależy jak duża wanna i czy chcesz napełniać po brzegi. Proponuję sprawdź ile chcesz lać do niej wody. Oczywiście odlicz "swoją pojemność". Załóżmy, że zużywasz całe 150l i woda w zasobniku ma 20 stopni. Jest to najgorszy przypadek, choć trochę go poprawiono przez założone 20 stopni na wejściu, bo w zimie spodziewałbym się raczej 5-8 stopni. Do następnego brudnego osobnika musisz przygotować pełne 150l wody. Z mocą 10kW (6,67*1,5kW)zrobisz to powiedzmy w 50min-1h. W zimie też solary pracują, choć mają mniejszą moc. Pytanie jak sobie będzie radził kociołek z tymi 300 litrami. Z jednej strony lepiej bo to większa bezwładność. Z drugiej jak spuścisz całe 300l, to sobie poczekasz 2 razy dłużej. Zwróć uwagę na jeszcze jednen aspekt - taka instalacja będzie już droższa i to na starcie. Nikt Ci nie da dodatkowych 150l za darmo. Czas amortyzacji Ci się więc wydłuża.

A propos kąpieli w wannie - czy wiecie ile wody potrzebuje Amerykanka by się wykąpać? Tylko 1 szklankę wody ... bo więcej do wanny już nie wejdzie :lol:

krzychol
05-03-2002, 07:59
Frankai,
moje doswiadczenia z eksploatacji podgrzewacza gazowego przepływowego 19 kW jest takie, że zapewnia on komfort dla jednego punktu czerpalnego c.w.u. W wypadku włączenia drugiego punktu poboru wody znacznie spada wydajność, bo temp. jest o.k.
W wypadku domu 100 m2, gdzie jest łazienka, w.c. oraz kuchnia i np. cztery osoby potyencjałnie korzystające z c.w.u to przy zasobniku 150 l potrzebna jest taka moc podgrzewania, aby zapewnić bierzące podgrzewanie wody. Stąd moja wypowiedź.
Oczywiście, wszystko zależy od dziennego zapotrzebowania na c.w.u. Być może wystarczy szklanka na kąpiel.
Pozdrawiam Krzychol.

Frankai
05-03-2002, 08:11
Krzychol - wg mnie, tylko kąpiel w wannie wymaga tyle wody, że robi to różnicę zasobnikowi. Jasne, że jak liczy się tylko komfort, to lepiej dać większy zasobnik i większą moc. Większość z nas ma jednak ograniczenia finansowe i teraz i w przyszłości. Musimy iść na kompromis. Ile zużyjesz na poszczególne czynności? Najwięcej, bo 80-150l na kąpiel, prysznic szacuje się na 1/3-1/2 ilości potrzebnej do kąpieli, zmywanie powiedzmy z 15l max, mycie to 1-10l. Jak widać nie są to ilości oszałamiające.
Ja mam 2 łazienki i nie zamierzam dać zasobnika wiekszego niż 120l, bo nie mam zbyt dużo miejsca. Będę miał trochę większą moc (potrzebne mi jakieś 13kW) i tym skompensuję mniejszy zasobnik. Najwyżej będą pewne ograniczenia w korzystaniu. Oczywiście jak kto lubi.

hugo
20-03-2002, 09:21
Po co tobie zasobnik 150 l, wystarczy 100 l, a najlepiej 80 l.Ta moc jest zupełnie wystarczająca przy kotle jednofunkcyjnym, jeżeli 2-fynkcyjny to 18 kW na cwu i 7-8 co.

Dlugi
21-03-2002, 05:41
On 2002-02-28 19:24, Frankai wrote:
Nie jestem specjalistą od c.o. i c.w.u. i wolałbym nie dawać rad, których nie sprawdzę od początku do końca, a to zajęłoby mi trochę czasu, którego nie mam zbyt wiele

To nie dawaj


Pamiętaj, że najgorszy przypadek to kąpiel w wannie, bo wtedy może nawet nie wystarczy Ci zasobnik - zależy jak duża wanna i czy chcesz napełniać po brzegi. Proponuję sprawdź ile chcesz lać do niej wody. Oczywiście odlicz "swoją pojemność". Załóżmy, że zużywasz całe 150l i woda w zasobniku ma 20 stopni.


Bzdury - pokaz mi zasobnik z ktorego "wyciagniesz" cala pojemnosc wody o jednakowej temp.
Twoja odpowiedz przypomina bardzo te o katowce - glebokosc ciecia =(fi tarczy - fi wrzeciennika)/2
Bzdury ^2. :smile:)
Popatrz na katowke to bedziesz wiedzial dlaczego.

Frankai
21-03-2002, 06:01
Cześć Długi - no to czekam teraz na Twoją opinię w temacie, a nie tylko na krytykę. Do szacunków przyjmuje się pewne skrajne przypadki i zwykle najgorsze, a takim było spuszczenie całej ciepłej wody, bo chodziło o oszacowanie jak długo później woda będzie się nagrzewać.
Co do samej krytyki, to nie ja jeden wypowiadam swoje zdanie, które może nie jest super fachowe, ale jest, co zresztą uczciwie zaznaczam, po trochu chę tym sformułowanie wywołać specjalistów, którzy mnie poprawią, a jeżeli nie to gość pozna kilka opinii. Dlaczego Ty się nie odezwałeś w obydwu wątkach skoro wiesz? Może jednak zbierzesz całość wątku i go nam podsumujesz?

Dlugi
22-03-2002, 04:59
Polecam poczytac o zasobnikach
http://www.instalator.pl/archi/mi3(43)/50.html
oraz nastepna strona (51).
Co do skarajnych przypadkow - Ty zwracasz uwage na czas grzania zalozonej przez Ciebie calej pojemnosci, wg mnie bardziej niekorzystne jest zjawisko niewoznosci "wyciagniecia" calej poj. zasobnika o stalej temp. jako ze przy poborze c.w. do zasobnika doplywa zimna i zaczyna sie mieszac. wiecej w w/w skrocie.

Co do moich odpowiedzi a raczej ich braku - Forum stalo sie bardzo uciazliwe do przegladania nie mowiac o odpisywaniu. Nie mam tyle czasu by codziennie przez 1.5h przegladac Forum wiec z niego rezygnuje - jeszcze tylko czasami zagladam i pisze jak juz nie wytrzymam - czasami nawet nie warto.
Na pewno uciazliwosc te poteguje rozwijanie prywatnej dyskusji zamiast odpowiedzi na konkretne pytanie - a to ma miejsce coraz czesciej. Dla mnie nie potrzeba Anonima by wykonczyc Forum :sad:

Frankai
22-03-2002, 06:11
Długi - czyli rozumiem, że zalecasz większy zasobnik, bo wtedy świeża woda nam tak nie zamiesza. Teraz zaczynam rozumieć też sens dwufunkcyjnych kotłów z zasobnikiem - woda podgrzewana przepływowo (bo stąd chyba ich nazwa) szybciej nabierze temperatury niż ta grzana przez wymiennik. Jedna wracając na dobre do wątku, to moje założenie wynikało z chęci obalenia twierdzenia, że potrzeba aż tak duży kocioł i w zasadzie utwierdziłeś mnie w tym, z dokładnością do wielkości zasobnika - musi być 150l (Hugo - przeanalizuj swoje zdanie jeszcze raz).

Wszedłem na link i jestem pod wrażenie - uprzedziłeś moje pytanie o kruczki związane z mieszaniem się wody. Wielkie dzięki - poszukam takiego typu zasobnika. Podpis na końcu artykułu wsazuje na Vaillanta, ale mam nadzieję, że za rok będzie już kilku producentów do wyboru i nie tylko z kotłami kondensacyjnymi.

Co do Forum i Twojej obecności - po to powstał Klub i Redakcja przenosi tam wątki towarzyskie jeżeli je ktoś umieści tutaj, żeby nie zaśmiecać tego fora. Tu faktycznie chodzi o konkrety. Może wpadniesz chociaż od czasu do czasu tutaj. Ilość wypowiedzi musiała rosnąć i co gorsza (lub może i lepsza) - będzie rosnąć. Może środkiem na to może być lepsza wyszuiwarka? Dla tego fora zagrożeniem może być brak chęci udzielania odpowiedzi, a zwłaszcza takich jak Twoje. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

mkonos
22-03-2002, 07:42
A ja właśnie z uporem maniaka będę się upierał przy kondensacyjnym. Długi odpowiedział super. konkretnie aż miło.
Jak już gdzieś pisałem nastawiłem się na Urlicha kondensacyjnego dwufunkcyjnego z zasobnikiem. Do tej pory mieli zasobniki takie jak opisane w Instalatorze, natomiast ostatnio wprowadzili jeszcze wężownicę która stabilizuje temperaturą w zasobniku. Nie wiem czy to już nie przesada? Ale cieszę się że nie kupiłem w zeszłym roku, teraz będę miał coś nowszego.
pzdr. Michał

Frankai
22-03-2002, 07:45
Mkonos - ale nikt Ci nie każe nie rezygnować z kondensacyjnego, przecież w linku jest opisany kondensacyjny. Zauważ, że przy tym nowym typie zasobnika sprawność podgrzewania wody cwu wzrasta z 98 do 104%, a o to też Tobie chyba chodzi.

hugo
27-03-2002, 09:40
Zasobniki do wszystkich kotłów 2-funkcyjnych od dawna produkuje firma C&M w cenie od 1600zł do 2300zł (80,100,150 l ).

zakrzu
12-07-2002, 09:25
W poniedziałek zaczynam kopać dołek pod dom na 102, nie mam nic wspólnego z budownictwem, a wtym roku chciałbym zrobić stan surowy otwarty, chcę budować scianę jednowarstwową z betonu komórowego 37,5 cm może ktoś ma jakieś przestrogi lub dobre rady dla mnie

EM
12-07-2002, 12:24
Zajrzyj do "Zapraszamy do dyskusji" pod odpowiedni wątek. Witamy na pokładzie.

zakrzu
26-08-2002, 22:29
Czy możecie mi doradzić jaki dach położyć na d09, podobno ten z projektu jest bardzo drogi

raca
02-10-2002, 16:08
czy ktoś wybudował d09?

dolores
02-10-2002, 19:25
Ja buduję w szkielecie drewnianym. Projekt pod względem funkcjonalnym nam się podoba. Czy to prawda zobaczymy po zamieszkaniu.

Grabek
08-10-2002, 14:09
ja tez wybudowałem D09L w okolicach okolicach Żyrardowa
technologia tradycyjna - pustak klinkierowy + ocieplenie

MikroLand
24-11-2002, 16:58
Hej, o dachu nic na razie nie wiem, bo jestem na etapie zrobionej podłogi na gruncie. Gdybyś chciał sie podzielić uwagami ze swojej budowy to było by wspaniale. My budujemy w okolicach Olsztyna.

PS
03-12-2002, 09:49
Właśnie kupiłem projekt D09 w szkilecie, czy macie już jakieś doświadczenia w budowie, ewentualnych zmianach w projekcie i przede wszystkim jaki jest rzeczywisty koszt budowy tego domu.

ciuSma
10-12-2002, 10:00
Witam
Wlasnie zostalem szczesliwym (jeszcze) posiadaczem projektu D09a, Dom na 102 - wariant II.

I mam kilka pytanek.
Czy ktos probowal poszerzac domek poprzez dodanie 90 cm w kuchni i salonie.
Jezeli tak to jak rozwiazal sprawe komina ?

No i drugie (wazniejsze) pytanie jak rozwiazaliscie sprawe kominka i rozprowadzenia ciepla?

pozdrawiam
ciuSma

Grabek
03-01-2003, 11:03
D09L bez poddasza
Ja wydłużyłem dom o 75 cm do przodu. Ale w kwestii komina to mimo wszystko został przesuniety w głąb kuchni bo tak wychodził w krokwii na dachu . Najpierw wylałem fundament pod komin i wybudowałem część podstawy, a potem jak zrobilismy krokwie i przesunelismy cały komin. Teraz komin jest obok krokwii a nie przechodzi przez nia srodkiem.
Zrezygnowałem z ogrzewania kominkiem bo przy samym parterze korzysci mogłyby być nie do końca współmierne do nakładów na wykonanie takiego kominka.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Grabek dnia 2003-01-03 12:05 ]</font>

PS
03-01-2003, 14:35
Pytanie, czym zamierzasz ogrzewać swój domek?

konsultor
05-01-2003, 10:44
Ja ogrzewam ten domek gazem płynnym z butli. Z kominem przechodzącym przez krokwię miałem te same problemy.
A propos kominka, możesz zapoznać się z moimi problemami z kominkiem w tym domu. Wejdź w "Wymiana doświadczeń", temat "Ściana pęka-co robić?'

Grabek
08-01-2003, 14:08
ja mam gaz ziemny i ogrzewam przy użyciu pieca Buderus logano g124 (20kW). Przy obecnych temp, srednie zużycie gazu to do 15m3 na dobę (srednie zużycie w okresie miesiąca 6,7m3/dobę)- temp. wew.+10st C, podgrzewacz wody wyłączony. Dom jest na etapie wykańczania się (i właścicieli).
Kominek jeszcze nie wybudowany ale już czeka na blizszym planie.
Kominek jako dodatkowe źródło ciepła, oraz planowane ogrzewanie
elektryczne podłogi w kuchnii (to dla komfortu domowników)

Ada & Rafał
13-01-2003, 10:18
My budyjemy d09 z dobudowanym garażem, jeżeli chodzi o ogrzewanie to poddasze nieużytkowe aż prosi się o jakieś zagospodarowanie, u nas będą tam kanały do ogrzewania powietrzem. Źródłem energii będzie gaz ziemny. Kominka nie będzie, bo jakoś za nim nie przepadamy, a że piec do ogrzewania przenieśliśmy do garażu to komin okazał się niepotrzebny, przez co zrobiło się sporo miejsca w kuchni.

konsultor
16-01-2003, 19:26
Myślę, że zatęsknicie za porządnym kominem wentylacyjnym, kiedy zaczną sie problemy z wentylacją. Niestety, ten dom (mieszkam w nim 2 lata) ma tę wadę, że praktycznie nie działa wentylacja grawitacyjna.

Ada & Rafał
17-01-2003, 07:48
zgadzam się z tobą, że w tym domu wentylacja grawitacyjna ma małą szansę na poprawne funkcjonowanie. Miedzy innymi dlatego ogrzewanie powietrzem z funkcą wentylacji mechanicznej. I komin zbędny.

gracag
24-01-2003, 19:34
Mam pytanie, a w zasadzie prośbę do osób, które zakupiły i wybudowały (choćby w stanie surowym) dom D09, lub D09-wariant II (Dom na 102). Mam zamiar nabyć również ten projekt i wybudować według niego dom ale nie jestem jeszcze do końca przekonany czy on to właśnie ten, którego szukam. Bardzo pomocna w podjęciu ostatecznej decyzji byłaby ewentualna możliwość zobaczenia tego domu w naturze (jego gabaryty, proporcje, funkcjonalność pomieszczeń itd.) Jeżeli ktoś mógłby mi to umożliwić i pomóc w wyborze tego projektu z góry dziękuję. Mieszkam na południu Polski pomiędzy Krakowem a Bielskiem.
Grzegorz

jpawl
27-01-2003, 12:53
My mamy D09A w trakcie wykańczania i montażu instalacji. Jeśli nie przeraża Cię wycieczka w okolice między Gliwicami a Kędzierzynem, to zapraszam. Mój adres e-mail to [email protected].

Ada & Rafał
03-02-2003, 14:13
wiecie co, jak już stoją ścianki działowe to zaczynam myśleć że ten dom jest jednak za mały :sad:

koja
18-03-2003, 10:29
Od marca do września 2002 wybudowałem dom D09 wg. projektu Muratora. Jedna zmiana w projekcie to zamiana drzwi balkonowych w salonie na luksfery wymuszona szerokością działki. Dała doskonały efekt oświetlenia salonu - ściana jest po zachodniej stronie i popołudniowe słońce daje światło rozproszone.
Druga zmiana to podciąg z betonowego na stalowy co dało zmniejszenie wymiarów.
Budował jeden wykonawca, który oddał dom pod klucz.
Jedyny problem w czasie budowy dotyczył terminów dostawy drzwi, okazało się że na rynku drzwi klient jest niepożądanym elementem ( korzystałem z 2 firm i w obu przypadkach odniosłem identyczne wrażenie )

Jaga35
18-03-2003, 16:42
Bardzo jestem ciekawa, jaki efekt dały te luksfery. Też wybraliśmy Dom na 102 (lustrzane odbicie) i już mieszkamy. Działkę kupiliśmy w marcu 2000, a wprowadziliśmy się w grudniu 2002.
A gdzie ten domek wybudowaliście?

Jaga35
19-03-2003, 14:34
Czy naprawdę tylko dwie osoby budują Dom na 102? Proszę, odezwijcie się ... :smile:

Ludwiks
20-03-2003, 18:02
Taki domek zostasł wybudowany(prawie)w okolicy Wrocławia około
1,5roku temu.Jest zamieszkały.Do wykończenia brakuje tynk zewnętrzny na istniejącym już ociepleniu,paru schodków przy
wejściu i tarasu.Wszystko będzie tej wiosny!Domek jestO.K.
Pozdrawiam!

Ludwiks
20-03-2003, 18:04
Taki domek zostasł wybudowany(prawie)w okolicy Wrocławia około
1,5roku temu.Jest zamieszkały.Do wykończenia brakuje tynk zewnętrzny na istniejącym już ociepleniu,paru schodków przy
wejściu i tarasu.Wszystko będzie tej wiosny!Domek jestO.K.
Pozdrawiam!

Ludwiks
20-03-2003, 18:04
Taki domek zostasł wybudowany(prawie)w okolicy Wrocławia około
1,5roku temu.Jest zamieszkały.Do wykończenia brakuje tynk zewnętrzny na istniejącym już ociepleniu,paru schodków przy
wejściu i tarasu.Wszystko będzie tej wiosny!Domek jestO.K.
Pozdrawiam!

Jaga35
21-03-2003, 13:27
Ludwik, to właściwie jesteśmy na tym samym etapie :smile:
Mieszka nam się też bardzo miło.
Szkoda, że do Wrocławia szmat drogi...
Pozdrawiam i życzę ciepłej wiosny

Ada & Rafał
21-03-2003, 14:28
jest nas więcej ....


http://www.gamber.pnet.ws

Jaga35
21-03-2003, 17:43
Cieszę się bardzo!! Jaka profesjonalna dokumentacja :cool:,
jestem pełna podziwu :smile:
A gdzie ten domej zdudowaliście ?

Ludwiks
21-03-2003, 20:29
On 2003-03-21 14:27, Jaga35 wrote:
Ludwik, to właściwie jesteśmy na tym samym etapie :smile:
Mieszka nam się też bardzo miło.
Szkoda, że do Wrocławia szmat drogi...
Pozdrawiam i życzę ciepłej wiosny


Zyczenia wzajemnie!
Jak długi jest ten "szmat"?

Jaga35
22-03-2003, 10:03
Mieszkamy 40 km od Warszawy w kierunku południowym, więc sam widzisz ...
Kto wie, wakacje przed nami, zwykle wybieramy się w Tatry, może tym razem nieco zmienimy kierunek :wink:
Pozdrawiam. Agnieszka

Jaga35
22-03-2003, 10:16
Ludwiks, a jaka będzie kolorystyka elewacji.
U nas dach jest zielony, a tynk chyba będzie delikatny piaskowy. Chyba, bo chciałabym biały, dzięki czemu dom wyglądałby moim zdaniem tak bardzo tradycyjnie. Mąż jednak jest zdania, że biały będzie się bardzo brudził.

Ludwiks
22-03-2003, 11:54
Agnieszko!
Będziemy wypatrywać przyjaznych ludzi z kierunku Warszawy(w lecie).Zestawienie zielonego z kremowym lub zbliżonym jest bardzo
ładne!!.Nasz domek ma antracytowy kolor dachu i białą stolarkę.Stoi on w starym sadzie jabłoniowym,a płot przed domem
stanowi piękny 40 letni grabowy żywopłot.W związku zdużą ilością
zieleni elewacja będzie w kolorze zbliżonym do "ceglastego"-mniej
więcej.Taras będzie drewniany.Chętnie odpowiem na Twoje pytania!!
Serdacznie pozdrawiam!!! [email protected]

JanuszR
26-03-2003, 08:06
Pozdrawiam wszystkich. Czy ktoś buduje wg projektu D09 MURATORA na Śląsku?

Jaga35
26-03-2003, 10:08
Witam serdecznie, zerknij do wątku "jeszcze raz o D09" (troszkę niżej)
Pozdrawiam :smile:

JanuszR
27-03-2003, 06:43
Dzięki za informację, i przepraszam, ale chodziło mi o Górny Śląsk okolice Gliwic

Grabek
14-04-2003, 12:15
Ja też buduję D09 a właściwie kończę. Dom jest ulokowany 50km od Warszawy pod Żyrardowem. Na chwilę obecną czekaja do zrobienia podłogi w pokojach, malowanie, biały montaż i przeprowadzka
pozdr
Marcin

Jaga35
14-04-2003, 17:42
Cześć Grabek, to fajnie słyszeć, że gdzieś jednak są
Domki na 102 :smile:
Życzę, żeby prace wykończeniowe poszły szybko i bez poślizgów. Pozdrawiam ciepło. Agnieszka

aga_kraków
14-04-2003, 22:37
Cześć,
widzę, że już kończycie wasze domki na 102, a ja się właśnie coraz cieplej przyglądam temu projektowi.Może moglibyście podzielić się ze mną informacją : ile taki dom kosztuje ?(wybaczcie, jeśli pytanie niezbyt eleganckie..). I jeszcze : czy poddasza da się używać jako stryszka?
Aga

dolores
22-04-2003, 13:50
Ja mieszkam od grudnia. Trochę pisałam w dzienniku. Domek postawiliśmy po zachodniej stronie Warszawy. Jego zaletą jest minimalna strata na komunikację i brak piętra.

S.P.
23-04-2003, 08:13
Jest też wielu, którzy marzą o domku na 102 od bardzo dawna i chyba już wkrótce im się to ziści. To jest wspaniały projekt. Dom, który można postawić przy niewielkich nakładach i oczywiście przy sprzedaży dotychczasowego mieszkania, nie głodząc rodziny i nie pozbawiając się radości z budowania.

Jaga35
23-04-2003, 09:55
Witaj S.P., zycze powodzenia w realizacji marzen :smile:
Domek jest wedlug mnie naprawde udany. Mieszkamy od kilku miesiecy i jest nam bardzo wygodnie. Faktycznie koszty budowy (jak i utrzymania) sa do przyjecia dla przecietnego (sorry) inwestora, a my takimi jestesmy.
My dodatkowo, z mysla o przyszlosci, podnieslismy nieco dach, wedlug nas dodalo to domkowi uroku.
Jedynym jak dotad mankamentem jest dla mnie brak garderoby.
Pozdrawiam. Agnieszka

TomcioCH
09-07-2003, 21:05
Mam pytanie do was, jak sądzicie DUŻO to czy MAŁO, a może TYLE co TRZEBA:

Rozpoczynam budowę domu wg lekko przerobionego projektu MURATORA D09 "Dom na 102" (http://ryby.pzw.pl/experimental/house.php). Zmiany polegają głównie na tym, że powiększono o 5% wymiary poziome (długość i szerokość), dobudowano garaż z małą graciarnią, dodano właz na poddasze (w stropie garażowym), zmiana (w zasadzie niewielka) rozmieszczenia ścianek działowych, wykonanie ścianek działowych z bloczków BK zamiast płyt GK na szkielecie metalowym, a sam dom wykonany będzie jako lustrzane odbicie oryginału.

Wstępny kosztorys doprowadzenia domu do stanu jak poniżej opiewa na 70 tyś.
W tej cenie wykonane jest:
- roboty ziemne (zdjęcie humusu, wykopy),
- fundament,
- rozłożenie instalacji kanalizacyjnej,
- wylwki podłogowe z chudego betonu,
- ściany zewnętrzne (YTONG 36,5 cm),
- ściany działowe (YTONG 11,5 cm),
- komin (cegła + rura z kwasówki),
- więźba dachowa (wiązary stanowiące z belkami stropowymi),
- pokrycie dachu dachówką cementową BRASS,
- rynny i inne pierdołki na dachu,

Nie wspomniałem, że w cenie zawarte są materiały i robocizna, oraz, że na GRUBE materiały (dachówka, bloczki BK, cegła) będą faktury. Dom budowany będzie w odległości około 30 km od centrum Warszawy. Ekipa sama przywozi swój kontener mieszkalny. Jeżeli chcecie zobaczyć jak wygląde rzut poziomy parteru po dokonanych zmianach możecie sobie luknąć "TUTAJ" (http://ryby.pzw.pl/experimental/house.php)
Napiszcie co sądzicie o tej cenie (widziałem efekty pracy tej ekipy i są one raczej (a nawet więcej niż tylko raczej) dobre (ocena około 4+)
:wink: :wink: :wink:
BARDZO MI ZALEŻY NA WASZEJ OPINII!!!!

WTL
09-07-2003, 23:16
Osobiście bym się zdecydował.
Podobny zakres prac (ale z ociepleniem wełną, tynkiem zewn. i ogrodzeniem dużej działki) i z fakturą na wszystko kosztował mnie 147.000 (dom D26).

Pozdrawiam,

Fugas
10-07-2003, 07:46
TomcioCh
Tak na szybko wyliczylem ze to okolo 170m2??
Ja mam kilka wycen na dom o powierzchni calkowitej podlog (parter i poddasze uzytkowe) 409m2 za ta sama kase 70-75kzł ten sam stan tylko dachowka ceramiczna i wiem ze mozna taniej chce zejsc do okolo 60kzł.

Wedlug mnie i tego co czytam tutaj od dluzszego czasu to troche za duzo.
Chyba ze firma odpowiada za wszystko od a-z a Ciebie nie wiele obchodzi i bedziesz gosciem na budowie. Z tym ze wiekszosc ekippolecanych i bioracych mniejsza kase jest troche zajeta.

Mimo wszystko poszukaj jeszcze albo cos ponegocjuj.
Powiem tyle ze za ten sam dom chcieli ode mnie 140kzł oraz 100kzł wiec rozrzut jest olbrzymi.

Pzdr
Fugas

KrzysiekMarusza
10-07-2003, 10:09
Czesc - ja zaczalem juz budowe "na 102", bez dobudówek i zmiany powierzchni, przerobiony nieco uklad pomieszczen, sciany dzialowe
z BK 11.5/600, sciany nosne z BK 36.5/500 (mialy byc Zelislawice ale
chyba bedzie Ytong). Buduje firma i ona kupuje materialy i organizuje
wszystko. Sciany jednowarstwowe (moze kieys ocieple, jak mi bedzie
zimno :-). Za podobny zakres prac wyniesie ok. 115 kzl. Dachówka
Braas, bez modyfikacji konstrukcji dachu. Aha - w/w cena bez okien.
Uwazam ze to nie bardzo tanio, ale coz ... - TomcioCH - uwazam, ze
jesli tam firma juz cos zbudowala i to widziales -> to bierz te oferte !
Aha - w umowie spisz sobie dokladnie z czego co bedzie zbudowane :-)

Powodzenia -

Krzysiek

andbent
22-08-2003, 11:07
Mam pytanie czy ktoś już budował ten dom,jeśli tak to proszę o podanie kosztów całej inwestycji

25-08-2003, 08:02
A zczego bedziesz budowaj i jakim systemem kim .Proponuje poroterm bez ocieplenia a taki jest o przenikalnosci takiej jak pustak z dociepleniem :D

Ada & Rafał
15-09-2003, 13:48
pod klucz, bez doprowadzenia mediów ok 220 kPLN, z czego budowaliśmy możesz zobaczyć na www.gamber.pnet.ws

misiek9
16-09-2003, 10:59
W ostatnich dniach kolega zaczął budować dom 14x14 m - fundamenty, ściany, więźba, deski, papa - robocizna 29 tys. w Warszawie, ekipa sprawdzona, ma jeszcze wolne moce, jakby co przed zimą zdążą.
Służę namiarami

KrzysiekMarusza
16-09-2003, 20:48
Buduje mi firma, z ytonga sciana JW 36.5/400, dach wiazary + Braas,
komin schiedel, kotlownia kondens.,
wyjdzie pod klucz powyzej 200 kzl

Krzysiek

22-09-2003, 14:11
W ostatnich dniach kolega zaczął budować dom 14x14 m - fundamenty, ściany, więźba, deski, papa - robocizna 29 tys. w Warszawie, ekipa sprawdzona, ma jeszcze wolne moce, jakby co przed zimą zdążą.
Służę namiarami

Czy posiadaja cały sprzęt? jeżeli tak to proszę o namiar.

[email protected]

24-09-2003, 15:13
jestem na etapie wieńca zastanawiam się nad konstrukcją dachu czy opłaca się ją przeprojektować bo drzewa idzie aż 10 m i jak to się załatwia czy trzeba zgłaszać zmiany bo dekarz powiedział mi że przeliczy sam i będzie taniej czy to prawda

interpuk
24-09-2003, 15:21
sam nie wiem co na tak postawione pytanie odpowiedzieć można bo niby skąd my tu na forum mamy wiedzieć czy twój dekarz przeliczy taniej czy nie i czy w ogóle on jest prawdomówny czy nie a pozatym co ty masz mieć na tym dachu i dlaczego aż tyle drzewa na niego idzie pewnie coś ciężkiego leży nie więc jak przeprojektować to żeby mniej drewna było i tyle samo ciężaru udźwignęło generalnie za mało danych żeby udzielić odpowiedzi na twoje pytanie no i teraz ty mi odpowiedz po co wymyślono duże litery kropi i przecinki i czy dobrze ci się czytało moją odpowiedź

KrzysiekMarusza
24-09-2003, 17:41
Tak - Tak - przeprojektuj, zaoszczedz na tym 300 zl, a potem nie bedzie pana
co by odpowiadal za taki "nowy projekt" jak cos sie popsuje ....

hej

Krzysiek

ryby
24-09-2003, 19:08
A ile jesteś w stanie zaoszczędzić na drewnie 1m3, 2 m3? Zysk niewielki a ryzyko? sam sobie odpowiedz.

25-09-2003, 07:01
,,,,,........,,,.........,,,,,,,,.......dodaj sobie do mojego tekstu

qbrakus
25-09-2003, 07:33
Ja miałem podobny problem. Dokumentacja przewidywała dachówkę ceramiczną, a ja chciałem (ze względów ekonomicznych) blachodachówkę. W celu przeprojektowania dachu udałem się do znajomego inżyniera, który dumał, liczył i liczył i .... W końcu powiedział, że z przekroju bezpiecznie odjąłby tylko jeden centymetr, więc przestałem sobie zawracać głowę.

Jankes
25-09-2003, 07:35
Zlosliwosci jak widac ci nie brakuje, ale niech strace. Po pierwsze musisz z ta zmiana zglosic sie do architekta, bo zmiana bez jego powiadomienia, to naruszenie praw autorskich. Po drugie musisz sie zglosic do nadzoru budowlanego z pytaniem, czy to jest istotna zmiana i jesli ci odpowiedza, ze tak, to wtedy musisz wystapic o zmiane pozwolenia na budowe. Inaczej bedziesz mial dom wybudowany niezgodnie z zatwierdzonym w pozwoleniu na budowe projektem a co za tym idzie, niezgodny z pozwoleniem. Jak przyjdzie kontrola, to Ci cofna pozwolenie na budowe i klops. To dopiero poczatek klopotow. Poza tym nie ufal bym zbytnio dekarzowi. On jest od ukladania dachowek , a nie od projektowania wiezby dachowej. Architekci tez daja d....y czasem przy projektach ale to juz inna sprawa.
Jankes

pawelo
12-10-2003, 22:45
Jestem zainteresowany budową tego domu.
Czy ktoś posiada taki dom,jest w trakcie realizacji lub przymierza się do jego budowy.
Bardzo będę wdzięczny za cenne rady.
Pawelo

VOLTA1
13-10-2003, 13:29
Właśnie zamykamy stan surowy. Mamy wersję II z poddaszem użytkowym i garażem w bryle.
W projekcie zachwyciło nas wydzielenie części sypialnej dla gospodarzy, razem z garderobą i łazienką oraz poddasze dla dzieci. Nasze za 10 lat się wyniosą i po co nam te wielkie pomieszczenia - żeby płacić nie wiadomo ile za ogrzanie? Można podnieść ściany o 1 lub 2 pustaki - tylko to samo pytanie. Jeśli są garderoby, a w tym projekcie są, to pokoje i tak będą przestrzenne, bo wstawi się biurko, tapczan i małą komodę lub szafkę i nie ma potrzeby nic więcej. Dzieci i tak będą z każdym dniem coraz mniej czasu spędzać w domu.
Zmiany przez nas wprowadzone:
- wentylacja mechaniczna, ogrzewanie powietrzem (piec gazowy),
- dlatego, że wentylacja mechaniczna, to likwidacja okien na parterze: w w.c., łazience, spiżarce i luksferów w garażu,
- przesuneliśmy kominek - teraz jest pod schodami (sam komin stoi obok schodów, przy wejściu do salonu). Takie ustawienie kominka bardziej nam odpowiadało, gdyż w pobliżu wyjścia z kuchni chcemy ustawić stół, a nie przy wyjściu na taras, gdzie każdy by sie o niego potykał - przy stole zaś kominek nie mógł być.
Poza tym, co nie jest bez znaczenia, po zabraniu komina z kuchni, mamy troche więcej miejsca na szafki kuchenne.
- przesuneliśmy ścianę w holu kosztem łazienki przy sypialni. Wejście jest do pokoju gościnnego nieco pod skosem, ale na tej ścianie w holu chcemy postawić 3-metrową komodę - nasz obecny mebel,
Na co warto zwrócić uwagę:
- schody - są wąskie, ale nam to wystarcza - na górze mamy tylko pokoie dla dzieci, przy czym klatkę schodowa - ostatnie 4 stopnie odsłaniamy - będą rury aluminiowe jako taka ażurowa przegroda - od strony salonu musi być ściana z uwagi na kominek. Pod schodami (od strony sypialni) robimy półki na buty.
- salon i garaż mółby być większy - najlepiej przesunąć o ok. 0,5 m kosztem tarasu. Powiększy sie w ten sposób też garaż. My tego nie zrobiliśmy i troche żałujemy, zwłaszcza, że na końcu garażu wydzielamy małą kotłownię. Ja bardzo się bałam przebudowy konstrukcji dachu - w końcu tam będzie kładziona dachówka (u nas ceramiczna WIEKOR Holenderka Narvik).
- na poddaszu zrezygnowaliśmy ze strychu - garderoby - tego przy schodach. Zamiast tego jest taki otwarty holl, gdzie wstawimy kanapę i ew. ławę. (dodaliśmy tam 2 okna dachowe).Chodziło nam o to, aby nie było takiego wrażenia wąskiego i ciemnego wnętrza i żeby była jakaś przestrzeń wspólna dla dzieci. Pomniejszyliśmy też trochę oba pokoje - jeden, aby zwiększyć ten hol, a drugi, aby powiększyć garderobę i łazienkę (łazienka jest nieco przesunieta w stronę tego pokoju). Duża garderoba się przyda, bo nie mam miejsca w pokojach na normalne szafy (skosy).Zamiast balustrady robimy przy schodach przegrodę z rur aluminiowych od sufitu do podłogi (nie będzie korcic dzieci, aby sie wychylały, a w przyszłości chcemy postawić ściankę
z luksferów i ew. wstawić drzwi na klatkę schodową.
- likwidacja okna nad podestem schodów,
- kuchnia jest dość mała, ale nie przejmujemy się tym, bo zaraz obok jest pomieszczenie gospodarcze i tam planuję trzymać większość wielkich garów i większe zapasy. Zamiast stołu pod oknem kładziemy blat pod spodem nie zabudowany szafkami (ok. 60 cm), gdzie ew. 1 osoba będzie mogła zjeść i pooglądać sobie widok przez okno. Zaraz obok wyjścia z kuchni będzie stał stół, więc nie ma mowy o jakimś lataniu przez całe mieszkanie z jedzeniem. W dużym pokoju inne poza stołem planowane meble to stolik na RTV i kanapa, fotele (z ratanu) i koniec.
- nie rezygnujemy z prysznicu w w.c. Jest to co prawda bardzo małe pomieszczenie, ale pokój obok niego ma pełnić funkcję biblioteki i pokoju gościnnego - niech goście mają wtedy do dyspozycji swoją łazienkę, a nie będą korzystać z naszej - uwielbiamy gości i zależy nam na tym, aby oni bedąc u nas czuli się swobodnie i żebyśmy my też się tak czuli. Jak mają swój pokój i swoją łazienkę, z których przez ten czas nikt inny nie korzysta, to zaraz jest przyjemniej. Poza tym sprząta się wtedy pokój gościnny tylko raz - jak goście wyjadą. Twoja żona pewnie to doceni.
- odradzają nam garaż w bryle, ale my mamy nadzieję, że racja jest po naszej stronie, bo po pierwsze zapach z garażu raczej nie przejdą przez podwójne drzwi (od spiżarki i od kuchni) i wreszcie rewelacyjnie dobrze będzie się wyładowywało zakupy z samochodu. I jeszcze jedna rzecz - nie pomniejsza się działki, bo przy garażu wolno stojącym zbyt dużo miejsca (czesto też tego z tyłu domu, w ogrodzie) zabiera podjazd).
Generalnie więć jesteśmy zadowoleni. Ten projekt wybraliśmy jeszcze przed kupnem działki (ok. roku) a decyzja o jego kupnie zapadła po tym, jak ze wszystkich oglądanych przez nas w tym robiliśmy najmniej zmian.
Budujemy się ok. 100 km. od Warszawy - w razie co zapraszam do obejrzenia.
Pozdrowienia :lol:

pawelo
15-10-2003, 22:58
Witam "VOLTA"
Dziękuję za cenne rady,które weźmiemy pod uwagę.
Zastanawiamy się z czego mają być ściany,czym ocieplić,jakie okna,podłogi i wiele,wiele innych pytań.
Od niedawna jestem na forum,ale widzę że można dowiedzieć się tu wiele rzeczy o tej tematyce.
Mieszkamy w Koninie,a Wy 100km od Warszawy,tylko w którym kierunku???
Pozdrawiam
Pawelo

VOLTA1
16-10-2003, 09:25
Witam :D

Mieszkamy w Kozienicach (kierunek na Tarnobrzeg).

ściany z pustaków. Od razu przewidzieliśmy też, że będziemy montować rolety (ALUTECHNIKA Kielce), dlatego już przy budowie nadproży zamontowano nam skrzynki na rolety, zamówiliśmy też tam rolowaną brame garażową w tym samym kolorze (biały) i też nam zamontowali skrzynkę. Jesli chodzi o okna, to zastanawiamy się nad plastikami, ale TERMOPLAST-u lub zastanawiamy się nad oknami z fiberglassu firmy OK-TEAM. W wersji przesuwnej są w tej samej cenie co z termoplastu pięciokomorowe, ale są bardziej odporne na temperatury. Postawiliśmy na szczelność z uwagi na wentylację mechaniczną i ogrzewanie powietrzne. Drewniane odpadają głównie dlatego, że mój mąż odmówił skrobania i malowania ich co 2 - 3 lata. Poza tym po likwidacji okien pozostało nam na parterze tylko 4 okna + drzwi balkonowe. Jeśli chodzi o poddasze, to kryjemy dachówką ceramiczną (taka jest w projekcie) a okna FAKRO lub VELUX (ROTO ODPADA). Dachówka jest droga i długo zastanawialiśmy się, czy nie zrezygnować, ale z tego co wiemy to dachówka lepiej izoluje termichnie i akustycznie, a tu poddasze jest mieszkalne. Poaz tym budujemy dom na lata i nie chcemy tak jak wielu naszych znajomych za 15 lat myślec o zmianie dachu. W najgorszym przypadku, jak nam zbraknie pieniędzy, to najwyżej zamieszkamy na razie na parterze.
Budowę zaczeliśmy w lipcu, jak dobrze pójdzie w przyszłym roku chcemy zamieszkać (wrzesień - październik).
Napisz, nad jaką wresją projektu się zastanawiacie.
Jeszcze raz zapraszam.
P.S. :P Pisz na priva.
:P

elw
25-10-2003, 21:36
Witam,
Także przymierzam się do budowy domu i ten projekt D09 z poddaszem użytkowym bardzo mi się spodobał.
Jeśli możnaby zobaczyć to u Was w naturze, to chętnie skorzystam :)
Pozdrawiam.

Ada & Rafał
30-10-2003, 08:07
d09 w naszym wykonaniu: www.gamber.pnet.ws

SzymonP
15-01-2004, 12:21
Czy można dołączyć do KLUBU?
My również wybraliśmy ten projekt (wariant II), wprowadzając kilka zmian: garaż na 2 samochody, pomieszczenie na olej opałowy, narzędzia ogrodnicze, chcemy zrobić ażurowe drewniane schody zamiast wylewanych. Zaczynamy budowę na wiosnę br. Będę wdzięczny za kontakt, czy jest możliwe obejrzenie już gotowego domu w skali 1:1?
Mieszkamy w Piaseczni k/ Warszawy.

KrzysiekMarusza
23-01-2004, 18:46
Buduje D09 w lustrzanym odbiciu, wersja podstawowa (101 m2)
po niewielkich modyfikacjach rozkladu pomieszczen, poddasze
nieuzytkowe, sufit drewniany + plyty g-k, BK 400 JW,
okna plastiki KBE, ogrzewanie gazem + grzejniki stalowe,
dachówka Braas, konstrukcja dachu - wiazary.
Dom stoi zamkniety i sie juz z lekka grzeje,
zeby mozna bylo cos w zimie dalek robic w srodku

Jedna fajna rzecza jest to, ze wieniec=nadproza okien.
Buduje na szkodach górniczych, wiec fundament "pancerny" a
i kontrukcja scian tez wzmocniona slupami

Mi sie ten dom juz podoba !
hej - Krzysiek

DORKA
24-01-2004, 17:08
Mam do Was pytanie: ile kosztowało wybudowanie tego domu i jakim systemem budowaliście (chodzi mi o to czy sytemem gospodarczym).
Ja z mężem zastanawiam się czy wybrać dom parterowy czy drugą wersję z poddaszem. Wybór mój zależy oczywiście od kosztów budowy a tak naprawdę nie wiem ile będzie mnie to kosztowało.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. :P

KrzysiekMarusza
24-01-2004, 17:47
Buduje mi glówny wykonawca, wiec koszty wysokie
zamierzam sie zmiescic w 250 kzl z pelnym wykonczeniem i
urzadzeniem (bez dzialki)

Krzysiek

RYSZARD
26-01-2004, 01:19
Doskonałałe rozwiazanie, bardzo mi się podoba. Czy zmiany dokonywał autor projektu, czy wystarczyła jego zgoda. Zastanawiam sie czy isnieje możliwosc zanstalowania kominka, czy jak juz teraz tam mieszkacie to macie jakis pomysl na lokalizację.
Co sadzicie o poszerzeniu garazu aby byl na dwa samochody. Ze wzgledu ze planuje budowe na wsi z wielka dzialka interesje mnie duże pomieszczenie gospodarcze, było by ono na drugiej połowie garazu.
Pozdrawiam
Ryszard.

VOLTA1
26-01-2004, 08:26
My kominek "schowaliśmy" pod schody - bardziej odpowiadało nam takie ustawienie, bo tam gdzie jest w projekcie chcemy postawić stół (nie będzie żadnego stołu w kuchni). Salon mółby byc trochę większy - ale wtedy taras nie byłby taki fajny - a najlepiej powiększyć salon kosztem tarasu - wtedy i garaż jest większy. Minusem takiego usytuowania kominka jest to, że schody muszą byc zabudowane - zyskuje się co prawda świetny schowek pod schodami od strony sypialni, ale te schody są wąskie - 90 cm. - i ich zabudownie jeszcze optycznie je pomniejsza. Zrobimy je częściow odkryte z drugiej strony, choć wydaje mi się, że tak jak pisano wcześniej - schody ażurowe, drewniane, mogłybu tu świetnie pasować. Jest jeszcze jeden plus zmiany usytuowania komina - nie ma komina w kuchni - jest przez to trocę większa. Nie budowałabym garażu na dwa samochody - powiększa sie w ten sposób też powierzchnia poddasza, a ją jest trudno zagospodarować w tym miejscu - powiększyć i tak duży już pokój? Jeśli masz dużą działkę , to pomyśl o drugim garażu z warsztatem gdzieś w kącie działki lub tylko o wiacie - my robimy obok garażu taką a la wiatę - pnącza na belkach właśnie na drugi samochód - pozdrawiam
-

SzymonP
26-01-2004, 12:02
Garaż na 2 samochody to konieczność. Mam już dość codziennego, odsnieżania, skrobania szyb i wsiadania do zamarzniętego auta. :evil: Poza tym lubię dłubać przy aucie i mam zamiar tylną ścianę wykorzystać na warsztat, będzie też kanał, zebym mógł wejść pod samochód. A w ciepełku zawsze przyjemniej. :) Na poddaszu najprawdopodobniej dodamy wspólny hall, wokół klatki schodowej, dlatego garderoba i pokój przesuną się w głąb - nad garaż.

VOLTA1
26-01-2004, 14:21
Myśmy zrobili taki hal - zamiast strychu - dodaliśmy tam 2 okna dachowe, przesuneliśmy trochę łazienkę w tamta stronę i powiększyliśmy garderobę - a i tak to jest ten większy pokój. Tam nie wstawi się duzo mebli - ściany sa skośne no i jest garderoba, więc nie ma potrzeby wstawiac szafę do pokoju. Hal w chwili obecnej wydaje się nam b. dobrym pomysłem - dzieci (góra jest dla nich) będą miały wspólną przestrzeń a niesamowicie zyskało poddasze na wyglądzie - jest duża jasna otwarta przestrzeń. Wejdzie nam tam swobodnie duzy narożnik (jedno ramię ma 3 metry), komoda na TV i ława oraz fotele - to chyba dużo. Akurat mam położony dach i ocieplony - w chwili obecnej więc wiem o czym mówię. Warto przesunąć dom w kierunku tarasu - tzn. powiększyć salon i garaż - będzie wtedy miejsce na mini warsztat ( w garażu) - przecież nie reperuje się jednocześnie 2-ch samochodów. My w garazu wydzieliliśmy małą kotłownię, a nasz garzaż nie jest powiększany.

Marbo
08-02-2004, 15:41
W Katowicach na terenie Centrum Handlowego 3Stawy przed wejściem do Geanta stoi D09 wykonany w technologii PRAEFA (dom modelowy).

KrzysiekMarusza
08-02-2004, 15:57
Marbo - chyba niedawno go postawili ? Kiedy i jaka firma ?
Czy moze zrobila to śp. Inwest-Eko-Dom z Sosnowca w nowym
wcieleniu ?

Krzysiek

Marbo
08-02-2004, 16:53
Nie wiem kiedy go postawiono, bo bywam tam nieczęsto. Stawiał go PREF-BUD z Mysłowic www pref-dom.pl. O wcieleniach nic nie wiem.
Ponieważ widzę, że jest spore zainteresowanie tym domkiem - dałam znać.

RadekG
13-02-2004, 13:44
Mam do Was pytanie: ile kosztowało wybudowanie tego domu i jakim systemem budowaliście (chodzi mi o to czy sytemem gospodarczym).
Ja z mężem zastanawiam się czy wybrać dom parterowy czy drugą wersję z poddaszem. Wybór mój zależy oczywiście od kosztów budowy a tak naprawdę nie wiem ile będzie mnie to kosztowało.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. :P

Witam!
Nurtuje mnie dokładnie takie samo pytanie.Przypuszczam ,że spory wpływ na koszty ma lokalizacja.Warszawa i okolice będą pewnie strasznie drogie. Pod Gdańskiem - tam gdzie mieszkam chyba troszkę taniej.
Zadałem pytanie kilku wykonawcom, przepytałem architektów i wniosek jest taki: z dużą dozą ostrożności należy założyć koszt 1m kw na 1500 pln.z założeniem "średniego" standardu.Przy pewnym wkładzie własnym i energicznym szukaniu tańszych materiałów jest możliwość jeszcze zejść troszkę w dół.
Tyle ustaliłem podczas rozmów.Czas pokaże jak jest w praktyce.Na razie spłacam działkę i zacznę dopiero wiosną 2005.Pozdrawiam

Viki
15-02-2004, 10:12
ja aktualnie kryje dachem do9 koło Koszalina zmieniliśmy wiązary na więżbę tradycyjną i zyskaliśmy poddasze www.eweb.pl/forum/viki/ tam jest nasz projekt

Piotr O.
16-02-2004, 11:58
Marbo - chyba niedawno go postawili ? Kiedy i jaka firma ?
Czy moze zrobila to śp. Inwest-Eko-Dom z Sosnowca w nowym
wcieleniu ?

Krzysiek

Drogi Krzysku!

Wg mojej wiedzy firma IED z Sosnowca istnieje i prostowalem juz ten fakt, wiec nie wiem czemu piszesz śp. Czy chcialbys aby i o Tobie za zycia tak ktos napisal?
Pozdrawiam.
Piotr

KrzysiekMarusza
16-02-2004, 12:08
Witaj Piotrze !
Sam kiedys napisales ze "przeinwestowali" i nie ma ich na rynku.
Zgadzam sie ze znow sie prezentuja w necie i proponuja baaaaardzo
atrakcyjne ceny na budowane przez siebie domki.
Natomiast po moich z nimi doswiadczeniach (przypominam - w ciagu
pól roku cena zmieniala sie z 128 na 167, a potem na 195 tys. zl),
uwazam ze nie jest to firma godna zaufania (oczywiscie moze sa
inni co sądzą inaczej - szanuje ich poglady - ich sprawa=ich
pieniadze i budowa)

pozdr - Krzysiek

Piotr O.
16-02-2004, 14:28
Witaj Piotrze !
Sam kiedys napisales ze "przeinwestowali" i nie ma ich na rynku.
Zgadzam sie ze znow sie prezentuja w necie i proponuja baaaaardzo
atrakcyjne ceny na budowane przez siebie domki.
Natomiast po moich z nimi doswiadczeniach (przypominam - w ciagu
pól roku cena zmieniala sie z 128 na 167, a potem na 195 tys. zl),
uwazam ze nie jest to firma godna zaufania (oczywiscie moze sa
inni co sądzą inaczej - szanuje ich poglady - ich sprawa=ich
pieniadze i budowa)

pozdr - Krzysiek

Jasne. Czyli nie są śp. jak to pozwoliles sobie napisac na forum w jednym z powyzszych listow.
Szkoda, ze trzeba Ciebie prosic o pisanie prawdy, a sam czasem tego nie robisz w swoich listach. Masz osobisty, chorobliwy uraz do IED i mimo upływu czasu wracasz do niego ze szkoda dla firmy, ktora moze juz byc inną firmą (inny zarzad, inna specyfika ...).
Pomysl nad tym prosze, zanim kolejny raz zle o nich napiszesz.
Pozdrawiam.
Piotr

KrzysiekMarusza
16-02-2004, 14:56
Piotrze ! mysle na tym, o czym pisze :-)
Natomiast widzac ich nowa strone w necie nie moge sie oprzec wrazeniu,
ze oferta tam zawarta znowu ma sie nijak do ew. rzeczywistosci.
Tak - mam do nich uraz bo liczylem na to ze IED wybuduje mi domek
tanio i dobrze, i bardzo sie zawiodlem.
Z czasem stwierdzilem, ze jesli firma upadla, mimo ze brala przedplate na prawie wszystkie realizowane roboty, to jak to jest mozliwe ???
Firmy upadaja czesto, b zrealizuja prace, a ktos nie zaplaci - w ich przypadku bylo to niemozliwe, czyz nie ?

No cóż - forum sluzy nie tylko pisaniu panegiryków na czesc róznych
firm i technologii, ale tez opisywaniu problemów i doswiadczen.
Ja po prostu informuje innych: ludzie sprawdzcie co naprawde oferuje
firma, za ile i na jakich warunkach (np. w przypadku IED, podkreslam -
poprzedniej oferty, byla przedplata, chyba cos kolo 40% wartosci prac
jeszcze zanim firma weszla na dzialke - jest to element mocno oslabiajacy
pozycje klienta w zakresie pózniejszych ewentualnych reklamacji)

Tobie jak wiem, tez nie udalo sie z nimi wybudowac, choc, jak pamietam, z innych powodów

pozdrawiam serecznie - Krzysiek
PS nie chcialbym zeby w watku n/t D09 zbyt wiele pisac o IED, choc ich
domek Oliwia to chyba wlasnie cos bliskiego D09

dodo
15-03-2004, 13:43
Czy ktos w okolicy Warszawy buduje dom D 09. Czy nachylenie dachu 25 stopni nie jest zamałe. Może dałoby radę zobaczyć u kogoś stan surowy.

S.P.
15-03-2004, 13:45
Odwiedź dziennik budowy Ady i Rafała, oni budowali gdzieś pod Warszawą D-09.

dodo
15-03-2004, 14:00
czy mógłbyś podać mi gdzie mogę naleść dziennik budowy Ady i Rafała

KrzysiekMarusza
15-03-2004, 17:52
Ja zostawilem konstrukcje dachu jak w oryginale D09 i sie mi podoba. Odnosze
wrazenie ze jakby zwiekszyc nachylenie dachu w tym domu, np. dla uzyskania
kawalka poddasza uzytkowego, to dach bedzie "przytlaczac" ten niewielki domek ...
Polecam serdecznie wersje bez modyfikacji !
hej - Krzysiek (Malopolska)

Marcinjarosz
15-03-2004, 17:55
A KTO ROBIŁ tOBIE WIĘŹBĘ. jA ROZWAŻAM ZAMÓWIENIE W GOTOWEJ W TECHNOLOGII mITEK, ALE MYŚLĘ TEZ, ŻEBY WYNAJĄĆ CIEŚLĘ I WYKONAĆ KRATOWNICE NA BUDOWIE.

a co do 25 stopni, to jeżeli Paweł Wład Kowalski to projektował, to idę w ciemno :)

Marcinjarosz
15-03-2004, 17:58
........aaa strona Ady i Rafała: http://www.gamber.pnet.ws/

KrzysiekMarusza
16-03-2004, 07:37
U mnie wiazary, jak w oryginale. Wykonywal/prefabrykowal podwykonawca glównego wykonawcy :)
Montaz trwal ok. tygodnia, bo sie chlopcy pomylili w jednym miejscu ...
Krzysiek

NOTO
20-03-2004, 20:21
Jeżeli ktoś buduje lub zbudował według tego projektu to proszę o informację. Jest to jeden z 3 projektów który wybrałem.
Mam nadzieję, że post pozwoli i Wam i mi uzyskać dodatkowe informacje cenowe nt. tego projektu.

22-03-2004, 12:57
Ten dom wybudowali w 2003 r. Aga i Rafał. Oni są z okolic Warszawy, także ceny bedą trochę inne

Darek Opole
22-03-2004, 20:47
Chcę budować D09 w wersji parterowej i dobudować garaż. Czy ktoś to robił? Ile bedzie kosztowało doprojektowanie garażu i jak to wpłynie na koszt budowy?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat D09!!!!
Darek Opole

SzymonP
23-03-2004, 10:37
doprojektowanie nie kosztuje nic, tzn. zawiera sie w koszcie adaptacji projektu do Waszych wymagan, bo zapewne takie beda :) Koszty dot juz samej inwestycji to kilka m3 betonu wiecej i troche wiecej kasy na wiezbe dachowa i pokrycie dachu - ile? to wszystko zalezy jak chcesz wykonczyc dom. My budujemy wersje D09 w II i powiekszylismy garaz na 2 samochody - koszt robocizny taki sam jak bez powiekszania, za to mamy wiecej miejsca na poddaszu no i samochod nie bedzie stal pod chmura. Mysle ze pomysl jest b. dobry i w sumie nie wymaga znacznie wiekszych nakladow. pzdr. :D

Darek Opole
27-03-2004, 23:07
Co myślicie o dobudowaniu do D09 garażu po lewej stronie.
Mam działkę z wjazdem od zachodu więc garaż z prawej odpada.

Andrzej.S
05-04-2004, 17:05
Jestem zainteresowany kupnem projektu D09 w wersji bez użytkowego poddasza oraz z garażem. Czy mogę w cenie projektu zamówić garaż,gdyż w projektach "muratora" wersja z garażem posiada użytkowe poddasze i zmieniony dach oraz strop. Poza tym chciałbym się dowiedzieć, dlaczego w wariancie z wiązarami dachowymi potrzeba ponad 12 m sześć. drewna. Czy ilość ta przewidziana jest równiez na wykonanie stropu opartego na wiazarach?

KrzysiekMarusza
05-04-2004, 17:46
Andrzej.S - dolny pas wiązarów służy (przynajmniej w podstawowej wersji D09 - parterowej) do zamocowania rusztowania sufitu z płyt g-k

Troche tego drewna jest, ale nie mam pojecia ile ... :)

hej - Krzysiek

Andrzej.S
17-04-2004, 13:10
Darku z Opola! Zajrzyj na stronę www.gamber.pnet.ws tam znajdziesz zdjęcia tego projektu z garażem po lewej stronie, tj garaż zajmuje całą lewa scianę. Minusem wydaje się ślepa łazienka, ale garaz faktycznie jest ogromny. Może spróbuj pomysleć nad lustrzanym odbiciem tego projektu.
Andrzej.S.

Darek Opole
17-04-2004, 14:28
Widziałem dzięki

wojpys
18-04-2004, 13:36
Cześć wszystkim!

Czy ktoś budował ten dom w technologi szkieletu drewnianego, bardzo chętnie bym coś usłyszał, bo mam taką koncepcję.

Z góry dzięki :D

Wojtek z Warszawy

VOLTA1
19-05-2004, 08:34
Jeszcze raz ja. Obecnie prawie skończyliśmy - tzn. będziemy w lipcu mieszkać - równo rok od rozpoczęcia budowy - Huraa!!!
A teraz uwagi do tego co teraz widzimy, a czego nie było widać wcześniej. Zdecydowanie warto powiększyć duży pokój i garaż kosztem tarasu. Można wtedy rozważyć - a nawet trzeba - powiększenie łazienki na poddaszu kosztem korytarza tzn. aby była szersza o ok. min. 30 cm - po położeniu ocieplenia i gips kartonu osoby wysokie moga mieć problemy z korzystaniem z tej łazienki - jest po prostu za niska. Nie wiem czy projektant zakładał, że nie będą z nie korzystać osoby powyżej 180 cm wzrostu?. Być może warto byłoby podnieść poddasze o 1 pustak - ale zwiększa się kubaturę budynku, a pokoje i bez tego są spore. Poza tym okna dachowe i tak w tej chwili są wysoko (mamy FAKRO, bo maja klamki u dołu i mogę je otworzyć, do VELUX-ów bym chyba nie dosięgła - klamki u góry). Można też rozważyć łazienkę w miejscu tzw. stryszku - ja mam tam hol - byłaby bardziej kwadratowa i może przez to wygodniejsza. My zauważyliśmy to dopiero po położeniu gipskartonu, a więc trochę za późno - może po spłacie kredytu (choć części) i przy okazji jakiegoś remontu zamienimy hol z łazienką, ale na pewno nie przez najbliższe 10 lat. Mimo tej wady i drugiej - wąskich schodów - mój domek podoba mi się. Jesteśmy wykończeni psychicznie (zabójcze tempo) i finansowo (dopiero odczujemy - zaczynamy spłacać zarąbisty kredyt), ale mam nadzieję, że będziemy zadowoleni. Pozdrawiam

Barti4
03-06-2004, 08:18
Witaj Volta!
Ja podobnie jak Ty wybralem juz projekt d-09, ale parterowy (ten ich urok), aczkolwiek caly czas nie daje nam za wygrana wersja z poddaszem.
Wiedzielismy juz z zona pod piasecznem k. Warszawy wersje parterowa, ale czy jest szansa zeby sie z Toba umowic, podjechac i zobaczyc wasze cudo? Moze wtedy zdecydjemy o zakupie wersji z poddaszem...
Droda rzecz to chcialem sie niesmialo zapytac ile Was kosztowal ten domek faktycznie od A do Z. Mam troche swoich srodkow, lwia czesc to bedzie kredyz zlotowy z stalym % gwarantowanym przez Rzad w wys 6,5%. Odpadnie mi wtedy ryzyko kursowe i ryzyko gdyby niedaj Panie Boze lepper doszedl do wladzy....No i interesuje sie tym, ile bede musial wnioskowac....
No i na koniec nie ukrywam, ze czesc finansowa jest dla mnie bardzo wazna, wiec 60% decyzji bedzie zalezalo od kosztow ew. zmian i dolozenia....Jesli roznica okaze sie nie taka wielka to jest szansa na poddasze :)

Swoja droga, moze ktos z Was drodzy forumowicze buduje lub budowal dom D-09 wg wariantu I i II???
Moze jestescie mi w stanie pomoc apropo pelnych kosztow budowy?
Ja planuje budowac z BK 24cm i do tego steropian 15cm
Z dodatkow GWC, Rekuperator i grzanie na piece akumulacujne, bo wyjdzie mnie chyba podobnie, a w poblizu niestety nie mam gazu....

Z gory dzieki za info....

VOLTA1
03-06-2004, 09:38
Jak zaczynaliśmy budowę to też bylismy bardzo ciekawi kosztów - normalne. W zeszłym roku w publikacji MURATORA była wycena tego projektu na ok. 310.000 zł i niestety tego trzeba się trzymać. Nie można jednoznacznie powiedzieć - ile. Wszystko zalezy od tego, z czego budujesz - my mamy dachówkę ceramiczną - droga - ok. 8.000 taniej była cementowa. Okna na parter mogliśmy mieć za ok. 4.000 - wzielismy za 2 razy tyle, bo mamy nadzieję nie wymieniać. Za to na podłogi w większości kładziemy panele, glazura jest polska (średnia cena ok. 31 zł m2) a największa łazienka poczeka na lepsze czasy. Elektryka zależy od tego, ile masz punktów - mamy charakter leniwców i tych punktów jest dużo. Tez budujemy za kredyt - PKO BP Własny Kąt - wzieliśmy w zł, bo zarabiamy w złotych. Chcemy skorzystać z odliczenia odsetek, dlatego wzieliśmy kwotę max. - taką, od jakiej pozwalają odliczyć odsetki - reszta ze sprzedaży mieszkania - a i tak za mało. Nie da się dokładnie powiedzieć ile kosztowało. Musieliśmy kupić w grudniu steropian na całą budowę, bo ceny szalały. Podwyżki już w listopadzie były takie, że teraz podejrzewam, że ok. sierpnia powinni zrzucać z ceny - spadł popyt. Można założyć ok. 300.000 + 15 % najwyżej zostanie :wink: Uważaj też na częćś w projekcie - koszty budowy. Wyceny niech robią na podstawie projektu tzn. rysunków.U nas był błąd w dachówce - w kosztorysie było 235 m2, a w wycenach (z 4 firm) na podstwie rysunku było 325 m2. Zapisujemy wszystkie wydatki i dziś mogę jedno powiedzieć - cały czas jestem w podziwie, ile pieniędzy wchłania budowa i jak bardzo potrafimy się ograniczać w innych wydatkach. W tej chwili jesteśmy w okolicach tych 315.000 zł. :(
I jeszcze jedno - jak mijam gdzieś po drodze zaczętą budowę, to autentycznie współczuję tym co zaczynają - ja mam dość. Pocieszam się tym, że posiadanie własnego domu i kawałka ziemi zrekompensuje mi to (tak mówią ci, co skończyli budowE). W lipcu będę mieszkać - na pudełkach, bo na meble nie starczy, ale może będę już bardziej pozytywnie nastawiona do świata. :-?
Pozdrawiam

kanadyjczyk
09-06-2004, 12:27
Cześć wszystkim!

Czy ktoś budował ten dom w technologi szkieletu drewnianego, bardzo chętnie bym coś usłyszał, bo mam taką koncepcję.

Z góry dzięki :D

Wojtek z Warszawy

cześć ja budowałem w szkielecie, zacząłem w czerwcu ubiegłego roku, wprowadziliśmy się w listopadzie. Szybkość budowy takiego domu to podstawowa zaleta, koszty niestety podobne do tradycyjnego.
W wersji standardowej, bez wodotrysków można się zmieścić w 140 tys. Swoją drogą po przeczytaniu kilku postów w tym wątku zaczynam podziwiać ludzi, tórzy wywalają kupę kasy na dachówkę ceramiczną (super sprawa) a potem na podłogi dają panele :roll: (proszę nie obrażajcie się).

VOLTA1
14-06-2004, 12:17
Na pewno nie obrażę się na uwagi o panele - mnie zmusiły do tego finanse - na początku budowy wydaje się, że wystarczy na wszystko, a później trzeba wprowadzać modyfikacje. Dachówkę kupowaliśmy siłą rzeczy na początku - poza tym zawsze łątwiej wymienić podłogę, niż dach. U mnie panele mam w 1 pokoiku na parterze - na razie będzie to magazyn pudełek i całą górę dla dzieci. Poza tym trochę się boję położyć parkiet, bo budowaliśmy rok, na gruncie piaszczystym i boję się, że budynek jest trochę za świeży - jak zacznie osiadać to mogą być szpary. Mojemu znajomemu tak się porobiło i on twierdzi, że za szybko położył. Są to róznice w pionie, a nie w poziomie - to nie parkiet się rozsechł. Może są jakieś błędy w budowie - ma podpiwniczony. Ale mam pytanie do kanadyjczyka - któą wersję budowałeś - z poddaszem? Jeśli tak, to jak ci wyszłą wysokość łazienki górnej po ociepleniu i jakie robiłeś schody
Pozdrawiam

kanadyjczyk
21-06-2004, 14:57
Mam wersję parterową :cry: , nie lubię schodów. Coś na temat kosztów wiem, też zastanawialiśmy się nad dachówką ceramiczną. A co do paneli "złośliwość" wzięła się z tego, że po prostu nie lubię paneli. Mimo gorszej odporności na zarysowania od początku zdecydowałem się na podłogę z desek (sosna niestety :cry: ale wszystko inne było poza zasięgiem), koszt bardzo zbliżony.

gryczy
04-07-2004, 21:34
Jestem zainteresowany kupnem projektu D09 w wersji bez użytkowego poddasza oraz z garażem. Czy mogę w cenie projektu zamówić garaż,gdyż w projektach "muratora" wersja z garażem posiada użytkowe poddasze i zmieniony dach oraz strop. Poza tym chciałbym się dowiedzieć, dlaczego w wariancie z wiązarami dachowymi potrzeba ponad 12 m sześć. drewna. Czy ilość ta przewidziana jest równiez na wykonanie stropu opartego na wiazarach?

Drewna jest w projekcie faktycznie 12m bez stropu. Mam już mury 10.07 wchodzi cieśla.
pozdrawiam
Gryczy

SzymonP
22-07-2004, 12:13
Dawno się nie odzywałem, ale to dlatego, że cały czas od świąt Wielkanocnych, aż do końca czerwca spędziłem na budowie zrządzenie losu zmiana pracy, ale wyszło mi to na dobre. W tej chwili mamy już stan surowy otwarty uzbrojony w instalacje. Mamy zamiar skończyć do końca tego roku. Jak na razie budowa domu to była przyjemność - w dużej mierze dzieki ekipie, są tak dobrzy, że zatrzymałem ich również do prac w środku :D i jak na razie nie odstąpię, ale polecam na przyszłość. Ale może też dlatego, że mogłem jej się poświęcić, i nie rozpraszać się na pracę w firmie :wink:
Ekipa zresztą, jak już wspomniałem, to solidni i myślący ludzie, oczywiście z polecenia i sugeruję, aby tylko w ten sposób szukać.
Muszę przyznać, że gdy wykopaliśmy fundament dom wydał się mały, ale teraz oboje z zoną uważamy, że jest to kawał domu.
Gratuluję Volta1!!! Jak Wam się mieszka? Czy można zobaczyć ajkieś zdjęcia? Biorąc pod uwagę obecne ceny mat. budowlanych, planujemy najpierw wykończyć parter, zrobić "brudne" roboty na poddaszu i wykończyć resztę w miare możliwości finansowych. Co Wy na to?

KrzysiekMarusza
08-08-2004, 17:48
Witam po jakimś-czasie :)
Wprowadzilem sie w koncu czerwca br (czyli budowa 1 rok+1 miesiąc).
Do tych którzy obawiają sie ze sam parter to za mało: ja po prostu od
góry na dolny pas wiązarów (między nimi jest ocieplenie - 15 cm wełny)
przykręciłem na części powierzchni deski i płyty paździerzowe,
zyskując w efekcie jakies 40 m2 stryszku na rzeczy chwilowo
niepotrzebne. Rozwiązanie jest tańsze od klasycznego poddasza użytkowego
bo nie robi się schodów (ja mam rozkładaną drabinkę z włazem
z s-marketu za 250 zł) i klasycznego stropu "konstrukcyjnego"

poza tym jest OK

pozdr - Krzysiek

IZAPIOTREK
26-08-2004, 09:13
Witam wszystkich przeglądałam wasze opinie na temat tego projektu, ale jak wywnioskowałam wypowiadaloście się dosć dawno na ten temat.
Ja dopiero zaczynam , wybrałam wersję nową z garażem ale bez poddasza i interesują mnie wszystkie opinie.Po datach widzę,,ze już parę takich domków stoi.

rafał ...
26-08-2004, 16:25
stoi tego dosyć dużo, nasz możesz zobaczyć na stronach www.gamber.pnet.ws

KaeR
01-09-2004, 19:08
tak, my też to budujemy, jednak w wersji bez poddasza i garażu (miało być z garażem ale jest bez). Teraz przymierzamy się do dachu.

Gdzie budujecie?

KrzysiekMarusza
02-09-2004, 07:18
Ja zbudowalem podobnie jak KaeR (bez garażu, poddasza) - już
mieszkam 3-ci miesiac, budowa trwala 1 rok i 1 miesiąc, zbudowano
koło Oswięcimia

pozdr tych co się samego parteru nie boją :)

Krzysiek

kanadyjczyk
10-09-2004, 12:58
Ja też budowałem. Budowa rozpoczęta w czerwcu 2004 (od zera), wprowadziliśmy się 6 listopada 2004 chociaż jeszcze troche jest do zrobienia. Ogólnie jest ok chociaż nie mogę być obiektywny bo przeprowadziłem się z bloków.

Redii
22-03-2005, 11:14
Witam i proszę o radę
Buduję domek z Muratora D-09 i jestem na etapie wykończenia.
W salonie według projektu powinna być ścianka:
http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d09r1.jpg
zamierzam ją zrobić z karton-gipsu i poszerzyć tak aby była w niej szafa od strony korytarzyka.
http://foto.onet.pl/upload/16/3/_444206_n.jpg
Proszę o jakieś rady i sugestie dotyczące tej ścianki (szafy) w salonie np.:
- czy od strony salonu w tej szafie zrobić jakiś podświetlane wnęki, czy powiesić obrazek, a może zostawić gładką - która z tych rzeczy bardziej powiększy optycznie ten zakątek ?
- czy ścianka na wprost wejścia to dobry pomysł , czy nie będzie uczucia wchodzenia bezpośrednia na mur ?
- jak powinna być minimalna odległość takiej ścianki od wejścia ?
- może ta ścianka powinna być wykonana z półek takich z prześwitem lub jakieś inne pomysły ?
Bardzo będę wdzięczny z jakieś rady , sugestie i pomysły, a może znajdzie się ktoś kto ma taką ścianę w salonie i na wprost wejścia ?
Krzysiek / redii

maxymov
23-03-2005, 11:25
Będę miał ten sam dom z taką samą szafą :D .
Ścianę na przeciwko wejścia chcę przerobić na półokrągłe, podświetlane półki z ekspozycją "wynalazków" mojej żony.

Pozdrawiam.

rafał ...
23-03-2005, 16:22
hmm... nic nowego nie wymyśliłeś. A ściankę zrób sobie jak chcesz, ważne żeby Tobie się podobała.

wojtek12
26-05-2005, 14:08
sam mieszkam od pol roku w D 09 ale fotki dopiero wstawie
napiszcie co sie wam podoba a co nie
i jak sie mieszka

a791b5
14-07-2005, 12:45
D09 - czy ktoś go przebudowywał (rozbudowywał)? Jeśli tak, będę wdzięczny za info, w jaki sposób, w którą stronę, może jakieś fotki itp. Ja w swoim mieszkam 5 lat i czas na zmiany :wink:

Sebulba
28-09-2005, 14:31
Witam . Jestem również zainteresowany tym projektem /Dom na 102 wariant III / wiec może zaprezentujesz Swój domek na fotkach.

Loxia
06-12-2005, 14:43
czy może ktoś budował 102 ostatnimi czasy?
chciałabym móc zobaczyć ten domek na żywo i porozmawiac o kosztach budowy.

agnes0204
07-12-2005, 12:48
my właśnie kończymy zostałonam centralne no i wykończeie,budujemy koło Gorzowa Wlkp. więc jeśli masz po drodze to zapraszam.

Mc Peter
28-03-2006, 08:29
Cześć,
właśnie kupiłem ten projekt ale z poddaszem i garażem. Żona truje mi głowę o brak jadalni. Jesli ktoś ma juz stan surowy to z chęcią odwiedze miejsce budowy.Mieszkam w Gdańsku.

tomblak
15-05-2006, 07:25
Witam buduje dom D09Diom na 102 podstawowa wersja w małopolsce - Wadowice
Mam pytanko ile płaciliście za konstrukcje dachu z wiazarów?
Widze że na północy polski jest wiecej firm specjalizujących sie w w wiązarach chyba. Ja znalazłem firme w Bielsku i Limanowej.
Ale narazie gosc z bielska ( obie firmy robia w techn. Mitek) wyliczył mi dach - oczywiscie wiązary bez pokrycia jakąs dachowką itp. - na 25 000 netto z montażem i transportem -- odbiór własny wiązarow z fabryki -- 15 600 netto.
Dosc sporo chyba -- moze warto zmienic konstrukcje na tradycyjną?
A moze ktos ma jakis sprawdzony namiar na wykonawce z wiązarów lub ciesle w małopolsce?

wis10
29-05-2006, 05:07
Witam
Dołączam sie to pytania. Z tego co zauwazylem w malopolsce i na slasku nie ma wielu takich wykonawcow (oprocz wspomnianych przez ciebie Bielska i Limanowej na slasku a moze to juz lodzkie ;) jest kolo wielunia) Generalnie cena o ktorej mowisz wydaje mi sie wysoka. Prawie 9K netto za transport i montaz !!! Sam zamierzam budowac dom z wykorzystaniem prefabrykowanych wiazarow, strop podasza uzytkowego bedzie oparty na dolnej pasie wiazara.

arkoxxx
13-06-2006, 10:43
Witam. Czy ktoś z Państwa buduje lub wybudował dom D09 w okolicach Konina?
Mam zamiar postawić taki domek i z chęcią bym go obejrzał "na żywo" (nie wiem jak można na martwo :D) . Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
To mój pierwszy raz :oops:

piotrass
13-06-2006, 11:57
Inaczej mówiąc Dom na 102. Wybudowany jest w Starym Mieście na osiedlu zachód. Jadąc w stronę Barczygłowa po lewej stronie jak sie kończą zabudowania jakieś 200 metrów od głównej drogi. Jest to dom z garażem........pozdrawiam:))

arkoxxx
20-06-2006, 13:25
Dzięki, już jadę obejrzeć.

zielonooka
29-07-2006, 22:52
Mam do Ciebie prosbę o spojrzenie na projekt, który wybraliśmy (jeszcze nie ostatecznie) ale po prawie 3 miesiącach oglądania ten wydaje się nam najbliższy ideałowi. Jest to domek muratora Dom na 102 http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=211&IdKolekcji= , chcieliśmy cos z dwuspadowym dachem zeby taniej było, ale nic nie znaleźliśmy. Co do projektu chcemy powiększyc kuchnie kosztem salonu i moze z lewej strony troche powiekszyc dom zeby sypialnie były wieksze, nie wiemy co zrobić zeby powiekszyc troche pom gosp nr 9 o jakis metr. to chyba tyle moich uwag na ten temat. Będę wdzięczna za opinię





To zgodnie z obietnica D09 czyli Dom dom na 102 :wink:

- projekt jest dosyc popularny i generalnie jest to projekt dobry :wink: (zachecalabym do poszukania kogos kto zbudowal i zobaczenia w naturze)
- uklad jesny prosty czytelny (itp)
- ja mam do tego projektu jedno "ale" - nie moge powiedziec ze to jest wada, ale ma cos czego bardzo nie lubie (i zawsze marudze na ten temat :wink: ) i juz w paru watkach w tym dziale wyżywalam sie na takim rozwiazaniu (architekt Pan Pawel Wład Kowalski bardzo czesto go stosuje w swoich projektach i tu zaczynam zastanawiac sie czy czasem po prostu faceci pewnych rzeczy nie zauwazaja ktore dla kobiet sa wazne :wink: :D )

No to juz powiem co to jest :wink:
Przejscie z garazu przez kuchnie!!!!! :-?
Ja tego nie lubie! :-? Pisalam mase razy o tym , ale napisze po raz kolejny...
Dla mnie droga z garazu ma prowadzic jak najkrotsza trasa do przedsionka (wiatrolapu).
Nie przez salon, nie przez czesc prywatna i nie przez kuchnie!
Tylko do pzredsionka gdzie sie rozbieramy, zdejmujemy buty z "dworu" i dopiero wtedy wchodzimy " na salony" :wink:

Czemu? Bo nie znam osob ktore majac bezposrednie przejscie z garazu do domu kozystaly by z wejscia frontowego :wink: :D
teraz mamy lato (cieple i suche) - fajnie , ale zacznie sie jesien i zima - nie wyobrazam sobie ze stoje w kuchni robie obiad a np. moj maz pakuje mi sie prosto z samochodu z butami "z dworu" w kurtce (byc moze mokrej lub brudnej) z rzeczami z pracy itp. przez kuchnie! (raz kuchnia jest to miejsce gdzie przygotowuje sie jedzenie a nie teren "przechodni" a dwa - bo to ja bede potem sprzatac slady jego butow :wink: :D )

Ktos kiedys ostro ze mna polemizowal na ten temat (chyba mezczyna ale juz nie pamietam :wink: ) i napisal ze racji nie mam i ze wlasnie tak jest fajnie bo jak sie z zakupami idzie to ma sie blisko do kuchni.
Odpisalam wtedy ze jak sie ma sile doniesc zakupy ze sklepu do bagaznika samochodu to powinno miec sie i sile zrobic 3 kroki z przedsionka do kuchni zeby je tam umiescic, a dwa- nie wiem jak inni, ale ja czasem robie tez inne zakupy niz zywieniowe i wtedy bliskosc kuchni jest mi zupelnie zbedna :wink:


Mam jeszcze jeden argument - cos na co kobieta zwroci uwage - a mezczyzna moze niekoniecznie(tu przepraszam wszystkich Panow ze tak "feministycznie" mi wychodzi :wink: :lol: )

Mam bujna wyobraznie i bardzo plastyczna.... i poprostu "widze" oczami wyobrazni siebie jak stoje w tej kuchni , gotuje pyszna (goraca) zupke, nalewam na talerz (ew. zamiast zupki wystepuje goraca kawa w kubku :D ) i mam zamiar przeniesc do jadalni...a w tym samym czasie np. maz wraca do domu z dziecmi, ktore radosnie i z impetem wpadaja mi z samochodu(i garazu) do domu ...i wierze w prawo Murphyego ktore jest nieublagane.... i jestem pewna ze sie idealnie znajdę na drodze ich biegu.... :-? :roll:

To oczywiscie moje zdanie (i bede sie go trzymac :wink: ) - ale wiem ze sporo domow ma taki uklad jak w tym projekcie i ... nie narzekaja :wink: . Wiec byc moze wyolbrzymiam ten "problem" :wink: .

Do reszty nie mam najmniejszych uwag - natomiast jest pare rzeczy ktore najczesciej sa zmieniane w tym projekcie (czy wlasciwie adaptowane do indywidualnych potrzeb)

Tu maly szkic na szybko (prosze sie nie smiac :wink: ) a wlasciwie dwa zeby bylo bj czytelne

http://images1.fotosik.pl/120/d8fae2114327cea2.jpg (www.fotosik.pl)

http://images3.fotosik.pl/112/a620094555eab023.jpg (www.fotosik.pl)

1. Zadaszenie (calkowite lub czesciowe tarasu) - zielona linia - bardzo i zdecydowanie polecam!!!! Nawet niech to bedzie niewielka czesc ale warto zadaszyc fragment tarasu (chroni pzred deszczem, sloncem) :wink:

2. podzielenie malej lazienki na pol i z czesci zrobienie szafy wnekowej z pokoju (ew. składziku na szczotki deski do prasowania i takie tam) dostepnego z przedsionka (wtedy szafy po drugiej stronie przedsionka i lekko przesuniete drzwi wejsciowe i te na hall)

3. przesunieta sciana miedzy jadalnia a korytarzykiem - powstaje miejsce na naprawde spora szafe wnekowa ( w tym projekcie nie ma garderoby!) wiec dodatkowa szafa sie przyda :wink:

4. Zlikwidownaie sciany miedzy salonem a kuchnia (nie polecam :-? )

4. zrobienie przejscia z pokoju na taras

5. Zrobienie przejscia z pom gosp przy garazu na zewnatrz budynku (dobre rozwiazanie - latwo wstawic ogrodowe drobiazgi i np kosiarke i nie latac dookola budynku) a koszt niewielki - tyle co zewnetrzne drzwi
:wink:

6. poszerzenia garazu na 2 stanowiska (robi sie naprawde duze pom. gospodarcze (lub dwa mniejsze) wtedy to pom przy kuchni mozna zmienic na spizarnie (mozna tez tak zrobic przy pierwotnej wersji garazu o ile takie pom gospodarcze jak to nr 11 wystarcza dla naszych potrzeb)

7. Przesuniecie kominka (czerwone z K :wink: ) i zrobienie tez kominka zewnetrznego na tarasie

8. Przelozenia calego garazu z pom nr 11 (wtedy sie mocno wydluzy) na przeciwna strone budynku - wtedy tracimy bezposrednie przejscie z garazu do domu i lazienka traci okno (a okna w pokoju nr 6 musza byc na scianie tak jak w pok nr 7)


(acha zeby nie bylo ze to ja taka genialna - w ktoryms starym nr muratora tez sie pastwili nad tym projektem :wink: :D - i mieli takie tez pomysly) plus inne - np. zmiana miejsca pom gosp. kosztem salonu (co akurat uwazam za lekkie nieporizumienie :wink: )

Pamietaj ze poszerzenie domu - tak jak sie zastanawiasz to dodkowy koszt adaptacji (architekt musi na nowo rozrysowac caly projekt - rzuty, przekroje, wiezbe dach czy elewacje) i prawdopodobnie sobie za to policzy wiecej niz za adaptacje polegajaca na zmianie wymiarow okien i wrysowanie chalupki na dzialke (no moze 1 metr to na tyle nieduzo da sie to zrobic na org. projecie czerwonym mazakiem) moze nie trzeba bedzie duzo przerabiac ale pewne zmiany beda np dlugosci krokwi w wiezbie itp i trzeba bedzie o tym pamietac!)

uwaga co do pom nr 10 ktore chcesz poszerzyc - chyba poszerzylabym caly garaz (jest dosyc waski i moze byc niewygodny do wysiadania z samochodu - wtedy przy okazjii pom nr 11 gospodarcze tez troche sie poszerzy) ) na tyle zeby pom. nr 10 czesciowo "weszlo) w przestrzen garazu

asiaf1
31-07-2006, 10:34
czy może ktoś budował 102 ostatnimi czasy?
chciałabym móc zobaczyć ten domek na żywo i porozmawiac o kosztach budowy.

Nam tyz się marzy:)mam pytanie czy moze ktos sie odedzwał do Ciebie na priv w sprawie obecnych (aktualnych) kosztów domku na 102? My tez sie bardzo powaznie zastanawiamy nad jego budowa - okolice Warszawy

pozdrawiamy

asiaf1
02-08-2006, 07:44

kasia w
04-08-2006, 21:46
Witaj Zielonooka!
Wiem, że to nie miejsce na dyskutowanie o moim projekcie, ale jakbyś mogła to bardzo proszę o ocenę mojego domku. Powiem szczerze też jestem pod wrażeniem twojej zdolności widzenia rzeczy, których ja tak jak asiaf1 ja nie dostrzegam. Będę wdzięczna jeśli poświęcisz kilka chwil i swoim fachowym okiem spojrzysz na mój wymarzony domek.

Oto on:
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/0/0/7/17605157_d.jpg

pater
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/9/1/6/17605155_d.jpg

1. przedsionek 3,9 m&sup2;
2. hol 6,7 m&sup2;
3. spiżarnia 1,0 m&sup2;
4. kuchnia 11,0 m&sup2;
5. pokój dzienny 27,9 m&sup2;
6. pomieszczenie gosp. 2,1 m&sup2;
7. sypialnia 12,2 m&sup2;
8. pomieszcznie gosp. 4,0 m&sup2;
9. wc 1,9 m&sup2;
Razem: 70,7 m&sup2;
10. garaż 19,9 m&sup2;
11. taras 10,6 m&sup2;

poddasze
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/2/5/7/17605154_d.jpg

12. schody 4,6 m&sup2;
13. hol 4,0 m&sup2;
14. łazienka 6,0 m&sup2;
15. sypialnia 10,1 m&sup2;
16. sypialnia 10,3 m&sup2;
17. sypialnia 10,0 m&sup2;
Razem: 45,0 m&sup2;

Będę bardzo, bardzo wdzięczna za wszelkie uwagi na jego temat.
Serdecznie pozdrawiam kasia w

zielonooka
05-08-2006, 00:09
Ależ prosze :wink:

Ogolnie - baaardzo zgrabny i nieglupio pomyslany projekt
:wink:
- plan kwadratu czyli ponoc najbardziej ekonomiczna do grzania bryła
- kuchnia - widok na wjazd na posesje (ja tak b. lubie :wink: )
- dokladnie o takim przejsciu z garazu mowiłam ze jest wg. mnie najlepsze :wink:
- szeroki i wygodny garraz!!! (rewelacja - wreszcie jakis projekt z normalnym garazem ktory nie sparwia ze wysiadajac z samochodu czyscimy soba scianie :wink:
- na gorze dobrze usytuowane lozko (albo okna :wink: ) nie polecam okien polaciowych bezposrednio nad lozkiem :wink:


pare drobiazgów bo "nobody's perfect" :wink:
- malenka szafa w wiatrołapie (moze nalezy pom nr 3 tez przeznaczyc na te funkcje?) wtedy albo zrezyg. ze spizarki albo ja zrobic zabierajac troche kuchni (ew. stol jadalny przeniesc do salonu - tak jak jest teraz jest troche ciasno i niewygodnie) [rys.] czy to przez cala dl spiz czy tylko czesc - kwestia wyboru :)

- troche za wysokie i za cienkie kominy - ale to wylacznie efekt wizualny - takie ciut nieproporcjonalne mi sie wydaja - pamietaj tez ze przy kominku w rogu - jest mozliwosc zrobienia kominka zew. ale nawet jak nie - towiecej jest pow. komina nad dachem do wykonczenia plytkami elewacyjnymi - to tez jakies (moze nie duze ale koszty)

-zamienilabym (przy takim ustawieniu mebli jak tu zaproponowano miejscami te balkonowe otwierane okna z fixem) - fix kolo kominka teraz moze kolidowac z fotelem przy kominku )

- poddasze - super - male , naprawde malutkie "ale" - drzwi powinny byc tak umieszczone ze nie sa tuz przy scianie (tak jak ma to miejsce w pom nr. 16 i troche w 17) a poprawnie tak jak w pom 15 czyli jest troche przestrzeni...
Po prostu - jak jest tak tuz przy scianie - przy ktorej zwykle stoja meble - to wchodzac - wpadamy na fotel, sofe, biurko itp (zwl. w niewielkich pomieszczeniach) - na tych rzutach idealnie to widac - zwl w 16 ;) czasem tez lepiej jest jak drzwi otwieraja sie pod wiekszym katem
nie jest to bald - tylko odstepstwo od "idealnych" zasad ;)

- drzwi do lazienki - koliduja z ciagiem komunikacyjnym -schody-pokoje - mozna oberwac przechodzac w twarz ;) - poniewaz lazienka jest sporawa mozna by pomyslec o lekkim cofnieciu sciany tak by schody mniej "wlazily" wtedy lekko mozna przesunac sciane sypialni i wpom. 16 nie mamy tycg drzwi tuz przy scianie (nawet latwiej je otworzyc bo pod szerszym katem niz 45 stopni :wink:
oczywiscie umywalki w lazienke wtedy lekko przesuniete lub inna aranzacja tego pom.

- zmienilabym usytuowanie wanny - nie mam przekroju ale moze sie okazac ze tam jest ciut ciasno ew wysunac lekko wanne "do przodu" a czesci przy scianie zabudowac "poleczka" na ktorej sa np kosmetyki do kapieli itp.

http://images2.fotosik.pl/117/eb9e8353dc5b1f97.jpg (www.fotosik.pl)

http://images2.fotosik.pl/117/d8239bef05393e6d.jpg (www.fotosik.pl)

Jesli projekt pasuje do dzialki i stron swiata i ogolnych potrzeb rodziny (bo tego nie wiem) - mysle ze to b. dobry wybór

ps. zastanawia mnie jaka jest wys scianki kolankowej

kasia w
05-08-2006, 12:15
Zielonooka jestem Ci ogromnie wdzięczna za te wszystkie sposrzerzenia na temat naszego projektu. Razem z mężem wszystko przemyślimy i prawdopodobnie większość proponowanych przez Ciebie zmian wprowadzimy, bo są bardzo trafne i funkcjonalne (likwidacja spiżarni, stół w salonie, drzwi w pokojach na poddaszu, wanna i dzwi w łazience na górze). Jestem pod wielkim wrażeniem.
Naprawdę ślicznie Ci za to wszystko dziękuję :lol:

Jeśli chodzi o naszą działkę to wjazd mamy od południa i dlatego ten północny taras z tyłu chcemy połączyć z tarasem od frontu. Taki taras dookoła domu. W związku z tym w salonie na północnej i zachodniej ścianie chcemy wstawić okna balkonowe. Co o tym myślisz. Ważne jest jeszcze to, że dom chcemy postawić możliwie najbliżej północnego płotu. Taki główny taras chcemy mieć od strony zachodniej.

Oto widok tyłu domu:

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/1/3/0/17605156_d.jpg


Jeśli chodzi o wysokość ścianki kolankowej to wynosi 94cm. :lol:


Pozdrawiam serdecznie kasia w

kasia w
05-08-2006, 12:29
Aha zapomniałam napisać, że mamy 14 miesięcznego synka i planujemy za rok siostę dla niego. Potem może jeszcze jednego dzidzisia. Zobaczymy, ale ta góra to wyłącznie dla dzieci, dlatego szukaliśmy projektu z dodatkowym pokojem na dole.

Te pokoje na górze powierzchni po podłodze mają po około 18,5 m, łazienka około 12m. Czy to naprawdę malutko? Teraz mieszkamy w 44m2 i jak sobie pomyślę o 115 użytkowej a 166 netto to dla mnie ooooogromna chata.

Jeszcze raz pozdrawiam Kasia w.

zielonooka
05-08-2006, 13:15
Jesli chodzi o pow. pokoi na gorze - po podlodze to jedna rzecz - jednak skosy robia swoje :wink: - za to Murator podaje ze pow. uzytkowej maja 10 m2 tu bym brala to pod uwage
Te 10 m2 - moim zadniem - minimalna ale w zupelnosci wystarczajaca pow dla pokoi .
Tak naprawde funkcjonalnie i ciekawie mozna uzadzic pokoik o pow. 7 m2 tylko ze to nie takie proste i trzeba poglowkowac :wink: a totalnie zle urzadzic wnetrze i 30 metrowe :wink:

10 - mysle ze ze jest ok. (optymalnie to - dla mnie- ok.12-15 m2 ) ale spokojnie 10 metrowy pokoik wystarczy - tym bardziej ze sa w planie kwadratu czyli beda raczej ustawne.

Spizarnia - jak przerzucicie stol do jadalni to spokojnie starczy miejsca i na spizarnie :wink:

Co do tarasu - to nie wiem czy dookola domu jest sens - raczej "zagielabym" go na zachodnia strone (talka litera L) po prostu musicie sie zastanowic czy naprawde bedzie wykozystywany taras od frontu (teraz juz jest taki maly w podcieniu i od strony wschodniej - przy garazu (jesli tam jest jakis ladny widok i atrakcyjnie wyglada działka[ja nie znam waszego ustawienia domu na dzialce :wink: wiec nie wiem ] to owszem ma to sens - jesli nic tam ciekawego nie ma - mysle ze niepotrzebne koszty "otaczania " bud dookola tarasem)

Ewentualnie - wpadlo mi to teraz do glowy - mozna by pomyslec o wysunieciu sciany kuchni do przodu - tak na rowni z tarasem - koszt -praktycznie zaden - bo i fundament i strop juz tam jest (nie zmienia sie ani wiezba dachowa ani dach) i doslownie dochodzi pare m2 sciany i ocieplenia , wyglad domu tylko minimalnie sie zmienia od frontu
a dzieki temu :
- powiekszamy salon (bo przesuwa sie kuchnia) lub kuchnie
- jesli ten tarasik od przodu bylby uzytkowany to niech zostanie (ladnie to wyglada) jesli tylko tak sobie jest bo jest (a raczej Polacy nie wydsiaduja na gankach od frontu wzorem amerykanow :wink: to moze warto pomyslec ) tzn. to jest jakis tam pomysl na ktory nie namawiam zeby zastosowac ale namawiam zeby przemyslec i skonsultowac z arch adaptujacym Wasz projekt :wink:

http://images1.fotosik.pl/126/ae9b1c57d815c84e.jpg (www.fotosik.pl)

kasia w
05-08-2006, 23:18
Witaj zielonooka!
Bardzo ci dziękuję za spostrzeżnia. Jak mi się uda to postaram się pokazać ci cały układ naszej działki.
Jak na razie to jestem ci wdzięczna za wszelką pomoc i rozjaśnienie umysłu!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam kasia w

ARKA13/13
09-08-2006, 17:01
TEŻ ZASTANAWIAM SIĘ NAD DOMEM NA 102 - WERSJA PARTEROWA. ALE CZY KTOŚ MÓGŁBY MI ODPOWIEDZIEĆ NA DRĘCZĄCE MNIE PYTANIE. CZY JEST TAM WYSTARCZAJĄCO POWIERZCHNI GOSPODARCZEJ. GARAŻ PLANUJEMY WYBUDOWAĆ PÓŹNIEJ. OBAWIAM SIĘ ŻE BRAKNIE MI MIEJSCA NA TE WSZYSTKIE SPIŻARNIE, PRALNIE, SZCZOTKI ITP....

KrzysiekMarusza
09-08-2006, 17:16
My zrobiliśmy pomieszczenie gospodarcze o powierzchni 6.25 m2 (i tamże klape do wyjścia na stryszek) - ale daliśmy go w <centrum> domu (kosztem zmniejszenia gł. pokoju do 19 m2) a nie tak jak w oryginalnym projekcie. Używamy go też do suszenia prania.
Dużo gratów trzymamy na stryszku , który powstał przez obicie dechami powierzchni nad ociepleniem sufitu.

pozdr - Krzysiek
PS spiżarnie o pow. 1.8 m2 mamy koło qchni

haor
16-08-2006, 10:14
czy koło Wrocławia jest wybudowany dom na 102 wersja II lub III

haor
16-08-2006, 10:19
czy w okolicach Wrocławia jest zbudowany dom na 102 wersja II lub III

kasia w
20-08-2006, 11:16
Witaj zielonooka!
We wcześniejszym poście napisałam, że ściana kolankowa ma 94cm. Sorry, pomyłka. :roll:
"Ścianka kolankowa (konstrukcyjna) będzie miała 50cm, ze względu na funkcjonalność zaproponowaliśmy dostawienie dodatkowej niekonstrukcyjnej ścianki kolankowej, która zabudowuje skos poniżej 90cm. Ocywiście taką wnękę można zabudować nie ścianką ale np wykorzystać na zabudowanie szafą" - to odp.ma maila w sprawie ścianki kol.

Pozdrawiam kasia w

Aris.as
20-08-2006, 14:30
Czesc:)

Chciałam powiedzieć że również ten sam projekt (prawie :) ten sam) spodobał mi się . Dom jest mniejszy 90m2. Chciałam wkleić go tutaj ale nie umiem. Dzisiaj jestem pierwszy raz na forum . Podam linka do strony murator gdzie się znajduje.

http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=330&IdKolekcji=21&action=showRzuty#L

Co do tarasu to wymysliłam identyczny pomysł tylko w literkę tak samo L czyli zakręcić na zachód zrobić okna tarasowe po dwóch stronach ścian zach-północ. Tak samo ze spizarką usunełabym ją na rzecz większego przedsionka w 100%, ale to zależy oczywiście co nam bardziej się przyda :). U mnie to jeszcze bbb dalekie marzenie bo dopiero składam na działkę.

Pozd.

kasia w
20-08-2006, 20:03
Oto twój wymarzony domek Aniu :lol: :

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/4/2/2/17957116_d.jpg

Życzę powodzenia i szybkiego rozpoczęcia budowy.
Pozdrawiam kasia w

carringtontomas
23-08-2006, 14:59
Witam buduje dom D09Diom na 102 podstawowa wersja w małopolsce - Wadowice
Mam pytanko ile płaciliście za konstrukcje dachu z wiazarów?
Widze że na północy polski jest wiecej firm specjalizujących sie w w wiązarach chyba. Ja znalazłem firme w Bielsku i Limanowej.
Ale narazie gosc z bielska ( obie firmy robia w techn. Mitek) wyliczył mi dach - oczywiscie wiązary bez pokrycia jakąs dachowką itp. - na 25 000 netto z montażem i transportem -- odbiór własny wiązarow z fabryki -- 15 600 netto.
Dosc sporo chyba -- moze warto zmienic konstrukcje na tradycyjną?
A moze ktos ma jakis sprawdzony namiar na wykonawce z wiązarów lub ciesle w małopolsce?

witaj, namiarów na wykonawców więźby prefabrykowanej w małopolsce nie mam
natomist ja korzystam z firmy Kasper-Polska z Gliwic
wycenilki mi konstrukcję z transportem i montażem na 12 000 - jeszcze się potarguję :lol:

Aris.as
24-08-2006, 18:37
Dziękuje kasiu w za wklejenie mojego domku :) A mogę wiedzieć jak to się robi :)
Ja już mam kilka planów zmian parteru jak nudzi mi się w pracy to sobie zmieniam i dorysowuje albo kasuje co nie co :D I tak mam już parter z dodatkowym pokojem (sypialnią) wychodzącą na taras, ale z mniejszym pom. gosp. no bo gdzie łazienkę podziać, albo z pokojem i dużą łazienką ale bez pom. gosp. Ale w tedy można zaadoptować do tego garaż :D Albo bez pokoju ale inaczej usytuowane jest pom. gosp. i łazienka ale za to jak fajnie wszystko jest większe i w tym wypadku i w przypadku dodatkowego pokoju na parterze zabudowujemy połowę tarasu mniej więcej jak w twoim projekcie :) . Niedługo będę miała wersji że nie zliczę :wink: . Tylko na razie na papierze u mnie budowanie to będzie dopiero za 2, 3 lata może :) .
A u Ciebie jak z budową :) ?.
pozd.

kasia w
24-08-2006, 19:30
jak wkleić zdjęcia - zobacz tutaj:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63615

Pozdrawiam :lol: :lol: :lol:

Aris.as
24-08-2006, 19:52
dzieki! :D

kasia w
24-08-2006, 20:17
:lol:

kingawr
10-10-2006, 16:33
Czy ktos z was ma porównanie cen domków z prefabrykatów keramzytowych i prefabrykatów drewnianych ?

supergienio
14-10-2006, 03:28
czy może ktoś budował 102 ostatnimi czasy?
chciałabym móc zobaczyć ten domek na żywo i porozmawiac o kosztach budowy.

Nam tyz się marzy:)mam pytanie czy moze ktos sie odedzwał do Ciebie na priv w sprawie obecnych (aktualnych) kosztów domku na 102? My tez sie bardzo powaznie zastanawiamy nad jego budowa - okolice Warszawy

pozdrawiamy

Witam Ja i druga moja połowa za 2 miesiące wprowadzamy sie do Blonia fajny projekt

tomblak
22-10-2006, 11:50
:) Dzieki za namiar - nie byłem tu ostatnio bo sprawy papierowe mnie dobiły troche ale juz jest ok - ok 15 listopadam ma byc pozwolenie :).
Do tej pory sprawdziłem jeszcze jedną firme z Limanowej u nich koszt wiązarów + transprt + montaz ok 17000 brutto

lafela
30-11-2006, 10:25
Witam,
od razu informuję, że przejrzałam wszytkie wypowiedzi po wpisaniu w wyszukiwarkę, interesującego mnie projektu.
Mam jednak kilka pytań do osób, które pobudowały ten domek, albo które rozważają ten projekt. Planuje wprowadzic kilka zmian i proszę pokornie o podpowiedzi i komentarze.

Interesuje mnie wersja z wydłużonym garażem o strony sypialni.
1. Czy pokój, 14 m kw., taki tramwaj za dużą łazeinką jest w jakikolwiek sposób ustawny? przez przeniesienie okna na elewację ogrodową wydaje mi się, że mało. Podpowiedzice proszę.
Czy gdybym skróciła trochę ww. pokój i zmniejszyła łazienkę- uzyskam kilka m dodakowj wnęki np. na komputer, ksiązki, fotel itp. dostępny z holu dla wszytkich domowników. Nie chcę miec komp. w sypialni, a 2 pokoje dodatkowe przewidzien sa dla dzieci.

2. Czy sensowne jest zrobienie małego pomieszcenia gosp., wejście z wiatrołapu, a zrobienie tylko wc tam gdzie mała łazienka?

3. Chciałabym zamknąć kuchnie, i zrobic do niej wejście z wiatrołapu z jednej strony a wyjscie na salon przy tzw. końcu kuchni, trcohe większe, bez dzrzwi, ale nie bardzo duze. I zaraz tam w salonie pod oknem ustawic stół. Jak dla mnie jadalnia to blisko kuchni a nie gdzies w drugim koncu pokoju, moje dziecko na razie ma srednice brudzenia podłgi 2 m wokół krzesełka.
Czy to ma sens, czy kuchnia bedzie wstarczająco duza, chodzi mi tylko o blaty i szafki?

4. Zadaszenie tarasu, czy robic od razu czy może zrobic taką markizą?

5. Czy ktoś może powiększał dom o 0,5 m od strony sypialni? Czy wysoki jest koszt takiej adaptacji?

6. Czy ktos pobudował w okolicach Łodzi i mogłabym zobaczyć ten dom na zywo? Gdyby ktoś pozwolił...

7. I teraz pytanie mega- hicior!!! tylko pytam, prosze nie komentować! Czy płaski dach wchodzi w grę przy tym projekcie?

Będę wdzięczna dozgonnie za wszelkie informacje uwagi i podpowiedzi:)

Ola.

lafela
01-12-2006, 10:23
słuchajcie pomóżcie? naprwde nikt mi nic nie podpowie?

krzysztof11
01-12-2006, 15:29
wklej linka do tego domu bo jest kilka wariantów

i wtedy zobaczymy co da się zrobić!

Aga - Żona Facia
01-12-2006, 16:35
Powiem szczerze to jest mój ulubiony projekt, początkowy faworyt. Niestety budujemy inny (tylko ze względu na kąt nachylenia dachu).
Nie wyobrażam sobie płaskiego dachu przy tym domu.

lafela
05-12-2006, 12:35
link do projektu :http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=211&IdKolekcji=

lafela
05-12-2006, 12:38
zapomniałam dodac, że garaż miałby byc po przeciwnej stronie, po dłuższej stronie domu.

Bardzo prosze o poradę.

krzysztof11
06-12-2006, 15:24
tzn. w lustrzanym odbiciu czy wogóle przenieśćgaraż na drugą strone?!
domek bardzo ładny! jedyna rzecz która naprawde mi się nie podoba to rozwiązanie pomieszczenia gospodarczego!osobiście to bym je zlikwidował!WOGÓLE NIE PASUJE W TYM MIEJSCU!

lafela
11-12-2006, 08:30
Niestety nie moge byc codziennie na necie.
Garaż chcę przeniesć na druga strone po całej długośic budynku, nie w lustrzanym odbiciu.
Pomieszcenie gospodarcze do likwidacji.
Opisałam co chciałabym zmienic w pierwszym poście. Czy ktos może mi odpowiedziec co o tych zmainach sądzi. Naprwde się na tym nie znam.

Pozdarwiam

moominek
13-12-2006, 07:44
Przeniesienie garażu na dłuższą ścianę domku to fajna sprawa. Zobacz link: http://www.gamber.pnet.ws/ w którym opisują swoją budowę ci co już go wybudowali (mam nadzieję, ze nie naruszam ich prywatności podając za nich ten link :) ).
Z tego co widzę to są zalety i wady takiej adaptacji garażu. Do zalet można zaliczyć jego wielkość, bo zmieszczą się dwa auta lub w garażu można założyć instalacje wszelakiego rodzaju. Jednak przy tym rozwiązaniu traci sie okno w łazience (do przeżycia) okno w sypialni można przenieść na stronę ogrodowa. My natomiast w sypialni 14m2 postanowiliśmy mieć dwa okna, na ogród i to z projektu, na ścianę boczną. Co więcej, pojawia się problem przejścia do garażu. Albo go nie ma, albo robimy przejście do garażu z któregoś z pokoi.
Musisz na spokojnie przemyśleć za i przeciw, co Tobie odpowiada, a co by przeszkadzało.
Co do płaskiego dachu. IMHO domek straciłby na wyglądzie... raczej wyglądałby jak większy garaż ;)

Pozdrowionka

tres34
20-08-2007, 10:20
I tak gazem wyjdzie drogo.

joannaa
12-01-2008, 22:28
Poszukuje kogoś, kto buduje Dom na 102 w wersji z garażem, chciałabym obejrzeć zdjęcia z realizacji, jakich zmian dokonał?
Joanna

alfa36
17-01-2008, 21:01
Nie bardzo umiem posługiwać się po forum, bo nie udało mi sie odnaleźć żadnego wątku o projekcie dom na 102 z muratora. Może sa tu osoby budujące ten domek? A może podpiwiecie mi, jak wyszukać wąki o tym projekcie?.Pozdrawiam Joanna

tomasz-13
28-01-2008, 20:03
zbudoeałem ten dom ,zrobiłek kilka przeróbek, np zlikwidowałem podciag, zmieniłem więzbe dachowa z deskowej na belkowa przesto mam strych,super dom dla 4os. rodziny.pozdro

Kasiaa29
28-01-2008, 20:42
przydatne linki
http://forum.muratordom.pl/kaaj-domek-na-102,t79128.htm
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/oni-juz-zbudowali/historia-budowy-_domu-na-102_,6316_3858.htm

http://www.gamber.pnet.ws/

alfa36
03-04-2009, 20:47
Te domy już chyba wybudowane. Jeśli ktoś jeszcze buduje, proszę o odzew. ma mamy stan surowy domu na 102.

jaremy
14-05-2009, 12:55
Witam jestem nowym użytkownikiem ale od dawna czytam to forum. Ja właśnie od dawna rozmyślam nad tym projektem. A możecie mi mniej wiecej jakie są koszty postawienia takiego domu (czy kosztorys w projekcie miał odzwierciedlenie w rzeczywsistości).

jaremy
14-05-2009, 12:55
Witam jestem nowym użytkownikiem ale od dawna czytam to forum. Ja właśnie od dawna rozmyślam nad tym projektem. A możecie mi mniej wiecej jakie są koszty postawienia takiego domu (czy kosztorys w projekcie miał odzwierciedlenie w rzeczywsistości).

zbrojarz
24-05-2009, 21:23
kto buduje dom murowany na 102 d09? proszę o info i opinię bo jestem zainteresowany tym projektem.

alfa36
11-07-2009, 14:18
Dziennik co prawda sprzed kilku lat, ale... może ktoś buduje/ zbudował dom na 102?

Badzia
31-03-2010, 07:31
Witam,

Planuję budowę domu na 102 (projekt Muratora D09) - konstrukcja szkieletowa.
Czy ktoś budował taki dom? Jak się mieszka? Proszę podzielcie się swoimi sugestiami i radami związanymi z tym domem

SZUKAM TAKŻE FIRMY KTÓRA WYBUDUJE DOM W KONSTRUKCJI SZKIELETOWEJ

kulisty
09-06-2010, 21:40
Witam wszystkich,

Dopiero zaczynam poważne myślenie o budowie domu, określiłem swoje wymagania i mam w planie postawienie niewielkiego parterowego domu, tak około 100m2. Oczywiście koszty mają pierwszorzędne znaczenie i szukam taniego, prostego projektu. Obecnie rozważam dwa:

1) Z8 z biura projektowego Z500: http://www.z500.pl/projekt/z8.html
2) D09 z Muratora: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=25

Zastanawiam się, czy będzie duża różnica w kosztach postawienia tych domów. Oba nie mają garażu i nie są podpiwniczone, mają prosty fundament, brak wewnętrznych ścian nośnych, drewniany strop. Chyba różnica jest tylko w konstrukcji dachu, który w D09 będzie pewnie droższy. Czy zakładając te same technologie (beton komórkowy, blachodachówka itd.), koszty zbudowania do SSZ + instalacje będą bardzo się różniły?

Pozdrawiam

kulisty
09-06-2010, 21:47
Aha, dom ogrzewany byłby kotłem na paliwo stałe (węgiel), byłoby CO.

mjakob
10-06-2010, 06:15
Niestety ale w obu nie widać miejsca na kocioł na paliwo stałe.
Porównaj nie tylko z zewnątrz ale i rozkład pomieszczeń. W D09 pralnia razem ze spiżarnią - jakoś średnio to widze. Chociaż z zewnątrz D09 ładniejszy.

kulisty
10-06-2010, 09:13
@mjakob: myślałem o adaptacji, na przykład dla Z8 (wariant A) zrobienie większego pomieszczenia gospodarczego z dostępem do komina, kosztem przejścia do kuchni i zrezygnowania z toalety. To chyba nie powinien być wielki problem?

mjakob
10-06-2010, 10:07
@mjakob: myślałem o adaptacji, na przykład dla Z8 (wariant A) zrobienie większego pomieszczenia gospodarczego z dostępem do komina, kosztem przejścia do kuchni i zrezygnowania z toalety. To chyba nie powinien być wielki problem?

Pewnie nie, ale do kuchni będziesz chodzić przez salon. stracisz WC (zależy ile osób w domu). No i kocioł na węgiel cichy nie jest, do tego kurz z węgla, ktory i tak będzie trzeba nosić z zewnątrz. Ja jestem przeciwnikiem stawiania kotłów węglowych blisko pomieszczeń gdzie przebywa się na co dzień - stąd takie moje zdanie.
Nie masz gazu w pobliżu?? energooszczędnie wybudowany mały domek nie będzie potrzebował wiele energii.

julzab30
02-02-2011, 08:31
Witam,

Może ktoś z Was podsunie mi pomysł jak można by rozbudować w/w dom. Mamy zbudowaną wersję z garażem, ale bez użytkowego poddasza. Potrzebny nam jest jednak jeszcze dodatkowy pokój przeznaczony na gabinet. Tak myślimy, żeby ewentualnie zrezygnować z garażu i zaadoptować go na pokój, jednak trochę nam go szkoda, bo nie będzie gdzie trzymać samochodu. Może ktoś ma lepszy pomysł? Może jakaś dobudówka?

Projekty Gotowe MURATOR
08-08-2017, 06:45
Zapraszamy do wnętrza D09

http://muratordom.pl/filmy/budowa-domu/stan-surowy/wizyta-w-domu-na-102-dorota-i-filip-buduja-dom,0_y1dklj13/