PDA

Zobacz pełną wersję : połączenie ściany i podłogi w łazience



gtartur
17-09-2008, 14:06
Czy są jakieś specjalne listwy przypodłogowe do łazienek, na połączenie ściany z kg i podłogi z terakoty? Pytałem w kilku sklepach, ale nic nie słyszeli, proponują listwy takie jakie się daje do paneli. Mi tam takie rozwiązanie nie przeszkadza, ale żonie nie pasuje i chce coś „niższego”. Dodam jeszcze, że pasek z glazury nie wchodzi w grę.
Poniżej zdjęcie łazienki (chodzi o białą ścianę po lewej stronie)

http://images42.fotosik.pl/11/feb39c58b917f39amed.jpg

qasi79
17-09-2008, 14:28
no ja właśnie dałem listwę taką jak przy podłodze tylko w odpowiednim kolorze i musze powiedzieć, że wygląda nieźle
niewiem jak inaczej to można wykończyć ... bo jak np ścierasz mopem to przynajmniej przy listwie jedziesz a tak to jak coś małego by było to byś ścianę mazał

frupper
17-09-2008, 14:35
A nie lepiej było dać na ścianie kolankowej płytkę (np.tę brązową w nawiązaniu do sąsiednich ścian ) i nie byłoby problemu - listwa musi być faktycznie na tyle wysoka aby zabezpieczyć ścianę przy sprzątaniu (mimo lateksowej farby). Miałem ten sam dylemat (łazienkę niemal identyczną ) i dałem płytki na wszystkich pionowych ścianach.

Pozdr

cieszynianka
17-09-2008, 14:37
Listwy są różne i szersze i węższe, ale zawsze jest to inny, dodatkowy element. Nie wiem czy cokolik z płytek podłogowych nie byłby najpraktyczniejszy, a na pewno by pasował :wink:

boszax
17-09-2008, 18:39
Są też listwy ozdobne wykonane ze styropianu. Stosuje się je na przykład aby zasłonić dylatację pomiędzy jednym a drugim budynkiem. Można je później pomalować na dowolny kolor. Ale to trochę newralgiczne miejsce styk podłoga ścian. Styropian łatwo uszkodzić. Na dodatek to łazienka i musi to być wodoszczelne. Ja bym jednak spróbował zastosować cokolik z terakoty.

resor
17-09-2008, 19:20
jedyne rozsądne rozwiązanie to cokól z plytek.mozna sie jedynie pokusic o jego wpuszczenie w sciane zeby nie wystawał .ja robie tak zawsze :D

witu102
17-09-2008, 19:36
ja mam wszedzie cokoly z plytek zakonczone u gory aluminiowa listwa dekoracyjna, wyglada niezle i spelnia swoja role:)

cieszynianka
17-09-2008, 19:46
Jak wygląda taka listwa? Masz może jakieś fotki? :wink:

gtartur
18-09-2008, 11:17
A nie lepiej było dać na ścianie kolankowej płytkę (np.tę brązową w nawiązaniu do sąsiednich ścian ) i nie byłoby problemu obawiam się, że nie bo krzywo podwiesili mi płyty i z drugiej strony ściana obniża się. Jak bym dał płytki to by jeszcze bardziej było widać partactwo.

ja mam wszedzie cokoly z plytek zakonczone u gory aluminiowa listwa dekoracyjna, wyglada niezle i spelnia swoja role:) A mógłbyś wrzucić zdjęcia?

pawcio20
18-09-2008, 20:50
cokoly ladnie wygladaja daja wykonczenie podlogi.a przy suficie mozna dac cwierc walek styropianowy ladnie wyglada.

11-03-2009, 17:20
odświeżam temat
mam podobny problem. Jaki i z czego dac cokół, jeśli nie chcę kłaść płytek na ścianie? Ucięte płytki wyglądają chyba nieciekawie