PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mozna dokonać zmian w Planie Zagospodarowania?



luknck
17-09-2008, 19:22
Zauważyłem ze na tym forum jest sporo osób które znają sie na rzeczy wiec skromnie licze ze ktos doradzi mi.

Otóż odziedziczyłem troche ziemi największy kawałek ma 2.9ha z jednej strony usytuowana jest droga asfaltowa, a niedaleko A2. Ziemia ma kategorie RVI i obok mojej ziemi budowane są juz domy jednorodzinne. Z planu ZP w gminie wynika ze dokładnie do mojej ziemi obowiązuje zezwolenie na budowa(gmina przekształciła juz te ziemie) natomiast moj kawałek nie. I teraz pytanie co zrobić czekac kolejne 5 lat az uchwala nowy plan, czy jest jakas możliwość? Pracownik ewidencji gruntów w gminie zasugerował ze mogę zarobić sporo na tym gruncie ale w pokoju obok dowiedziałem sie ze moja cześć nie została przekształcona na budowlaną, bo nie zgłosiłem tego z 2005 roku. I ze mogę złożyć sobie jakiś wniosek. Jesli tak to jaki i jak go argumentować?
z góry dziękuje

pozdrawiam

oskar0259
17-09-2008, 23:47
Można zmienić. Ale to niestety długo trwa. I w obecnym stanie prawnym nie da się znacząco przyspieszyć. :evil:

ek1977
26-10-2008, 19:48
oskar0259 pomóż nam.


Można zmienić. Ale to niestety długo trwa. I w obecnym stanie prawnym nie da się znacząco przyspieszyć.

Jakie są etapy tych zmian?
Czy jest to kosztowne?

Ja mam działkę gruntu rolnego kl VI o powierzchni 2.50 ha, położoną w lesie. Chciałem ją zalesić, bo są teraz duże dopłaty unijne. Ale okazało się, że w planie przestrzennego zagospodarowania, teren ten jest określony jako grunt orny.
Złożyłem wniosek o zmianę przeznaczenia. Odpowiedziano mi, że nastąpi zmiana przeznaczenia, gdy dla tego terenu będzie uchwalany nowy plan. (może nigdy?)

Czy mogę to jakoś przyspieszyć?