PDA

Zobacz pełną wersję : Przydomowa oczyszczalnia scieków a kanalizacja ?



CityMatic
18-09-2008, 12:31
Witam serdecznie.
Mam pytanie bo może ktoś przerabiał coś podobnego lub sie orientuje ?W warunkach zabudowy mam POŚ i to samo w uzgodnieniach,projekcie -zamówiłem projekt w firmie (399,- wraz z badaniem gruntu itp)wszystko jest aby wykonać i teraz pojawił się problem.
Gmina w planach ma w tym roku i w przyszłym 2008/2009 wykonanie kanalizacji

1.Czy mogą mnie zmusić(gmina) do podłączenia się do kanalizacji gminnej.
2.Czy muszę przerabiać cały projekt kanalizacji jeśli POŚ ma odpływ w przeciwnym kierunku niż przyłączenie do kanalizacji gminnej.
3.Czy mogę dalej budować POŚ i nie przejmować się tym, że mam dostęp do kanalizacji(której obecnie nie ma-w budowie jw.)

Bardzo proszę o odpowiedz w powyższej kwestii-na pewno jest jakieś rozwiązanie
Z podziękowaniem :wink:

pluszku
18-09-2008, 13:04
Nie ma takiego przepisu ktory by Ciebie zmuszal do przylaczenia sie do kanalizacji gminnej po wybudowaniu POS, szczegolnie jesli tak miałes w warunkach zabudowy.

Łukasz_K
22-09-2008, 14:24
czyli podsumowują wypowiedź wyżej - buduj POŚ czym prędzej, jeżeli nie chcesz kanalizacji.
obowiązek przyłączenia sie do kanalizacji (póki co), mają tylko osoby posiadające szmabo, a nie poś`a

CityMatic
22-09-2008, 15:24
czyli podsumowują wypowiedź wyżej - buduj POŚ czym prędzej, jeżeli nie chcesz kanalizacji.
obowiązek przyłączenia sie do kanalizacji (póki co), mają tylko osoby posiadające szmabo, a nie poś`a

Moje pytanie dotyczyło tego ze doszły mnie słuchy ze "zmuszają"do podłączenia do kanalizacji miejskiej czy też wiejskiej pomimo tego, ze ktoś zainwestował w POŚ.
A odpowiedz w pełni mnie zadowala co zresztą zgodziło sie z moją wiedzą jak i racjonalnym myśleniem.
Pozdrawiam :wink: