PDA

Zobacz pełną wersję : kredyty a euro



mateo
18-09-2008, 18:55
Chciałbym abyśmy podzielili się w tym wątku swoimi opiniami na temat tego co stanie się z kredytami po przyjęciu przez nasz kraj waluty europejskiej. Sam zamierzam wziąć kredyt złotówkowy z dopłatami i ciekaw jestem jak się zachowa po przyjęciu euro.
Być może ktoś z Was rozważał już ten temat

Pozdrawiam

Aguu
19-09-2008, 06:15
mateo, poruszyłeś dobry i ważny temat. Pytałem się o to w różnych bankach pod kątem kredytu w CHF i wszędzie odpowiadano mi, że nie wiadomo jak przyjęcie euro wpłynie na kredyty czy to w PLN czy w obcej walucie. Może ktoś z forumowiczów ma związek z bankowością czy szeroko pojętymi finansami i będzie miał swoją wiedzę na ten temat, którą zechce się podzielić.

arti.sa
23-09-2008, 09:47
Z mojego punktu widzenia - nie specjalista ;)
Wszystko zależy od przelicznika pln/euro. Znając wtedy wartość euro otrzymamy rzeczywistą relację euro/chf.

Oczywiście pożądanym efektem było by otrzymać jak najwięcej euro za 1zł. ;)

Nefer
23-09-2008, 09:55
Na CHF nie wpłynie. Na PLN - zależy od przelicznika.

Aguu
24-09-2008, 06:59
Nefer, ponieważ przymierzam się do CHF, to co napisałaś brzmi dla mnie dobrze, ale skąd masz takie przekonanie, zajmujesz się tym czy tak przewidujesz? Pytam, bo nie wiem czy spać spokojnie czy już zacząć ogryzać paznokcie :)

arti.sa
24-09-2008, 08:04
Pytam, bo nie wiem czy spać spokojnie czy już zacząć ogryzać paznokcie :) Szkoda nerwów i paznokci - śpij spokojnie.

Niby chf sie nie zmieni ale wszystko zależy od naszego rządu co będzie warte euro w naszym kraju a tym samym pośrednio przełoży się na euro/chf. Bo logicznie myśląc jeżeli np. mniej euro dostaniemy za 1zł to mniej wartym euro trzeba spłacić kredyt w chf natomiast przelicznik się nie zmieni .... ;)

daggulka
30-09-2008, 08:44
podnoszę ... właśnie chciałam założyć taki temat , ale szczęśliwie natknełam się na ten :D
proszę o kolejne opinie ... czy ktoś "siedzi" w temacie i mógłby łopatologicznie coś powyjaśniać? docierają zewsząd bardzo sprzeczne informacje :roll: