PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciszenie dachu??



Daru
13-10-2003, 12:57
Witam!
Przepuszczam że temat był juz poruszany jednak nie mogłem za bardzo sie doszukac w archiwum. Otóz przymieżam sie do ocieplenia poddasza. Mam dach pokryty blachodachowka. Jednak okazuje sie ze jest to bardzo akustyczny dach - szczególnie podczas opadów deszczu. Mam pytanie jak moge zminimalizować ten hałas właśnie na etapie ocieplania. Co mam zrobić i jakie materiały uzyc aby opady byly jak najmniej słyszlne. Będe wdzieczny za wszelkie sugestie.

tom soyer
13-10-2003, 13:30
niech zgadne: nie masz deskowania?
powinno ono w znaczacy sposob ograniczyc przedowstawanie sie halasu na pddasze. poza tym im grubsza warstwa welny miedzy krokwiami tym ciszej. Halas przedostaje sie tez latwo w okolicach okien polaciowych - sam zastanawiam sie dlaczego.

Daru
13-10-2003, 13:36
Tak nie mam deskowania i zastatanawiam sie jak to ewentualnie zrobić aby hałas był jak najmniejszy.

Wojciech Nitka
13-10-2003, 14:12
Proponuję, na izolację nowy wyrób Isover'a - Optima Sonic.
Montaż Optima Sonic - na przeznaczonej do zaizolowania przegrodzie należy zamontować łączniki, na które "nabijana" jest specjalna mata z wełny Isover o grub. ok. 3 cm - Sonic-Mata, stanowiąca warstwę wygłuszającą. Następnie mata przykręcana jest do ściany za pomocą talerzyków obrotowych. Nie tylko przytrzymują one matę, ale stanowią miejsca zakotwienia pionowych profili metalowych, do których mocowane płyty g/k.
Optima Sonic poprawia izolacyjność akustyczną nawet o 20 dB.
Dodatkowo, dla zwiększenia izolacyjności akustycznej można założyć podwójną płytę g/k. Nie należy też zapomnieć o opóźniaczu pary (paroizolacji).