PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwszy krok w kierunku budowy domu



tedasss
18-09-2008, 21:13
Witam wszystkich forumowiczów.
Na wstępie chciałbym się przywitać ponieważ właśnie się zarejestrowałem.

Od pewnego czasu zastanawiałem się nad budową domu i zrobilem pierwszy krok. Kupiłem działkę o pow. 1000 m2.

Oglądam projekty i chyba najbardziej pasuje mi coś w tym stylu: http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_amarylisach/m485ba29cad739,2273

Tu się pojawia moje pytanie - co sądzicie:
CZY ZA 300 TYS. JESTEM W STANIE SIĘ DO NIEGO WPROWADZIĆ?

Dodam, że budowa odbywać się będzie systemem gospodarczym, tj.:
- projekt za darmo (tylko mapa i uzgodnienia),
- media na działce,
- roboty ziemne i transport znajomy,
- robocizna za fundament i ściany - 20 tys. a za dach 14 tys.
- dach - blachodachówka,
- c.o - ekogroszek + robocizna trochę taniej,
- elektryka (tylko materiały),
- elewacje - ja z 2 znajomymi.
- Ściany Thermopor 25+ 10 styropian,

Z GORY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI OSÓB CHETNYCH DO POMOCY.
:lol:

ekmir
18-09-2008, 21:43
Oglądam projekty i chyba najbardziej pasuje mi coś w tym stylu: http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_amarylisach/m485ba29cad739,2273.

Niestety strona ta nie otwiera się.

ponury63
18-09-2008, 22:16
Oglądam projekty i chyba najbardziej pasuje mi coś w tym stylu: http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_amarylisach/m485ba29cad739,2273.

Niestety strona ta nie otwiera się.
zbędna kropka po adresie - poprawiłem

Nefer
19-09-2008, 00:31
Ja zakładałam 2500 za metr. Już wiem, że to nieprwda :) Ale może u Ciebi ejest taniej i umiesz sam dużo zrobić...

ekmir
19-09-2008, 06:22
Zapewne przy zaangażowaniu w większości własnej pracy jest to możliwe.

cava
19-09-2008, 08:38
Od pewnego czasu zastanawiałem się nad budową domu i zrobilem pierwszy krok. Kupiłem działkę o pow. 1000 m2.

gratuluję :D



Oglądam projekty i chyba najbardziej pasuje mi coś w tym stylu: http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_amarylisach/m485ba29cad739,2273

Tu się pojawia moje pytanie - co sądzicie:
CZY ZA 300 TYS. JESTEM W STANIE SIĘ DO NIEGO WPROWADZIĆ?

Jak wszytko dobrze przemyślisz i dobrze wybierzesz projekt to IMO tak.
Ale, musisz myśleć o drobiazgach.
IMO ten projekt jest bardzo ładny, ale IMO dośc drogi w wykonaniu mimo prostej bryły.
Wybierz projekt który:
- ma standardowe okna (w tym okna będa kosztować naprawdę dużo, naliczyłam 5 par samych drzwi balkonowych wtym jedne podwójne prowadzące do nikąd - po co Ci tyle jak ma być tanio?),
- nie ma balkonów (po co balkon jak ma się taras na poziomie podwórka i samo podwórko, ja wywaliłam wszytkie balkony z projektu zanim się dowiedziałam ze to oszczęność :D - i tak bym na nie nie wychodziła),
- przemyśl miejsca problematyczne konstrukcyjnie- tą kwadratową część domu wystającą z dachu, oraz płaski garaż będzie ciężko uszczelnić żeby nie ciekły,
- dodatkowo jak widzę nad garazem ma być wielki taras- po co ci taki byczy taras na który można wyjśc jedynie przez sypialnię, jak masz podwórko? Bedziesz rano leciał na dół do kuchni zrobić kawę a potem z powrotem z tą kawą po schodach przez sypialnię , zeby ją wypić na tarasie nad garażem?
Wystarczy ze rozlejesz kawę na schodach, albo co gorsza na wykładzinę w sypielni raz czy dwa i żona Ci tak popędzi kota że Ci się kawy nad garażem odechce raz na zawsze. :wink:
- a wykończyć to bydlę tarasowe żeby nie straszyło trzeba -kolejne zbędne koszty.

tedasss
19-09-2008, 10:16
Od pewnego czasu zastanawiałem się nad budową domu i zrobilem pierwszy krok. Kupiłem działkę o pow. 1000 m2.

gratuluję :D



Oglądam projekty i chyba najbardziej pasuje mi coś w tym stylu: http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_amarylisach/m485ba29cad739,2273

Tu się pojawia moje pytanie - co sądzicie:
CZY ZA 300 TYS. JESTEM W STANIE SIĘ DO NIEGO WPROWADZIĆ?

Jak wszytko dobrze przemyślisz i dobrze wybierzesz projekt to IMO tak.
Ale, musisz myśleć o drobiazgach.
IMO ten projekt jest bardzo ładny, ale IMO dośc drogi w wykonaniu mimo prostej bryły.
Wybierz projekt który:
- ma standardowe okna (w tym okna będa kosztować naprawdę dużo, naliczyłam 5 par samych drzwi balkonowych wtym jedne podwójne prowadzące do nikąd - po co Ci tyle jak ma być tanio?),
- nie ma balkonów (po co balkon jak ma się taras na poziomie podwórka i samo podwórko, ja wywaliłam wszytkie balkony z projektu zanim się dowiedziałam ze to oszczęność :D - i tak bym na nie nie wychodziła),
- przemyśl miejsca problematyczne konstrukcyjnie- tą kwadratową część domu wystającą z dachu, oraz płaski garaż będzie ciężko uszczelnić żeby nie ciekły,
- dodatkowo jak widzę nad garazem ma być wielki taras- po co ci taki byczy taras na który można wyjśc jedynie przez sypialnię, jak masz podwórko? Bedziesz rano leciał na dół do kuchni zrobić kawę a potem z powrotem z tą kawą po schodach przez sypialnię , zeby ją wypić na tarasie nad garażem?
Wystarczy ze rozlejesz kawę na schodach, albo co gorsza na wykładzinę w sypielni raz czy dwa i żona Ci tak popędzi kota że Ci się kawy nad garażem odechce raz na zawsze. :wink:
- a wykończyć to bydlę tarasowe żeby nie straszyło trzeba -kolejne zbędne koszty.

Piękne dzięki za bardzo cenne informacje.
Zamierzam zrobić projekt indywidualny podobny do tego i faktycznie zamierzałem uprościć okna.
Dzięki za info o balkonach i muszę się zgodzić. (tak o tym nie myślałem).
Nad garażem może zrobi zadaszenie i strych.
Wyjść na podwórko faktycznie tyle nie potrzeba.

Jeszcze raz dziękuję

Margoth*
24-09-2008, 13:49
Spokojnie 300 tys. Ci wystarczy, żeby się wprowadzić. Zaznaczam: wprowadzić, a mam na myśli, że jeszcze trzeba będzie zrobić:

- elewację
- ogrodzenie
- ogród
- bramę wjazdową,

czyli to, co nie jest niezbędne, żeby się wprowadzić.

gawel
24-09-2008, 15:11
Przy tym projekcie niestety nie :cry: .
Projekt musi na prawde być stodolasty aby wyrobić sie w tej kwocie. Poza tym jeżeli masz gdzie mieszkać to startuj z budową najwyzej wprowadzisz sie później natomiast jesli potrzebujesz mieszkania i stawiasz wszystko na 1 karte to lepiej nie zaczynaj i dozbieraj ze 100 tys. :wink:

mikolayi
24-09-2008, 15:29
za wybudowanie domku jak z projektu i wprowadzenie się do niego 300k to moim zdaniem za mało

CoolaTT
24-09-2008, 21:29
Jeżeli będziesz rozsądnie dysponować budżetem to za 300k spokojnie powinno się taki domek wybudować. I pokusiłbym się nawet, że w tych pieniązkach można by go doporowadzić do tzw standadu deweloperskiego.

Nefer
24-09-2008, 21:34
Ja tam nie wiem, ale u nasz standard developerski to brak białego montażu, kuchni, drzwi wewnętrznych, lamp, i mebli ... ciężko się mieszka bez kibelka ...
Od tego stanu trzeba jakieś 30 % wydać jeszcze do jakiego takiego stanu..