PDA

Zobacz pełną wersję : 10 lat



fred211979
19-09-2008, 07:09
Czy dziecko 11-letnie może pozostać same w domu na całą noc... wiek 11 lat jak sobie przypominam to chodziłem juz samemu do szkoły .. to była chyba 5 klasa podstawówki?

Barbossa
19-09-2008, 07:50
i za moich czasów tak bylo
tylko co z tego,
teraz to Cię zjedzą, że zostawiasz dziecko "bez" opieki

może zostawić go razem z dobrym kolesiem, jego rodzice by czuwali na dystans, Ty z telefonem pod ręką

piterazim
19-09-2008, 11:43
zależy od dziecka i podejścia rodziców
jeśli dziecko jest "chowane pod kloszem" no to problem

daggulka
19-09-2008, 12:45
moja córa ma 15 lat i mieszka sama w weekendy ... tyle, że wyrosła na dość normalną dziołche no i trochę jej ufam ...cobym się nie przejechała kiedyś :roll:

11 lat ... zależy od dziecka :roll: .... moje kobitki by nie zostały w tym wieku same w chałupie ... one by się bały - nie ja :lol:

EZS
19-09-2008, 13:29
moja jest zostawiana od ok 2 lat. Czyli w 9 roku życia się zaczęło. Teraz ma 11... Najpierw było w bloku i było oK. Teraz, w domku jest troszkę gorzej... Ostatnio została sama jak szliśmy na imprezę i biedna przesiedziała do 1 w nocy przed telewizorem bo się bała położyć :roll: mogla przecież zadzwonić...
Na całą noc - jakby musiała, to by została. Ale chyba bym nie miała serca.. No i zależy jak szybko możemy wrócić do domu. Daleko bym nie wyjechała.


W dzień zostawała sama od 5 rż. najpierw oczywiście na krótko.
Teraz to już marzy, żebyśmy sobie gdzieś poszli :lol:

Jest nauczona, że nie wolno włączać gazu (teraz już mniej rygorystycznie), że ma zamknąć drzwi i nikogo nie wpuszczać... ma telefon w sytuacji awaryjnej. Żyć trzeba. Nie jestem w stanie jej zapewnić opieki całodobowej, zresztą to nie ma sensu.

piterazim
19-09-2008, 13:36
@ EZS

moim skromnym aktualnie (jeszcze) bezdzietnym znaniem prawidłowo :D

Cpt_Q
17-10-2008, 00:15
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,10-latek-zadzwonil-na-policje-zostawili-mnie-samego,wid,10476267,wiadomosc.html

Elka62
17-10-2008, 13:03
Wszystko zależy od tego, jak chowane jest dziecko. Jeśli jest samodzielne i przeszkolone to można zostawić. Jest wówczas duża szansa, że na policję ze strachu nie zadzwoni :) Kontakt telefoniczny uspokoi i dzieciaka, i rodziców.
Ja swoje pociechy, gdy miały 11 lat nie zostawiałam na całą noc bez opieki.
Ale ja trochę nadopiekuńcza jestem
:P
fred211979 - a Ty pytasz z powodu konkretnej sytuacji, czy może przeprowadzasz badanie opinii społecznej?
Pytam, bo na konkretną potrzebę łatwiej się odpowiada. Nie lubię teoretyzować i "gdybać".

stefa1
23-10-2008, 20:21
ja bym raczej nie zostawiła dziecka na całą noc w domu :-? , to dodatkowy stres dla dziecko pomimio, że uczy go samodzielności, niektórzy daja dziecku komórkę i w razie czego dzwoń - mówia?