PDA

Zobacz pełną wersję : Mur



bronek
13-10-2003, 13:57
Czy orientujecie się moze czy moge postawic mur (pełny, ceglany) pomiędzy działką moją a sąsiada?
Nie chodzi tu o jakiś wielki mur tylko o dwumetrowy odcinek - chciałbym w rogu swojej działki zrobic zadaszony i osłoniety przed deszczem kącik na składowanie drewna kominkowego.
Czy wymagane są jakieś pozwolenia, zgoda sąsiada, etc?
Bronek

altkomp
13-10-2003, 14:18
Spytaj sie sasiada co on na to.
Jesli sie zgodzi to masz problem z glowy

Moj sasiad postawil sobie mor z suporeksu ze az mi sie niedobrze nierobi ale ja jeszcze wtedy nie mieszkalem i teraz musle o zamaskowaniu tego a moze jakies zdarzenei losowe i sie rozpadnie.

tczarek
13-10-2003, 14:30
Z tego co pamiętam to nowelizacja ustawy wprowadziła możliwość zbudowania płotu o wysokości 2m. Dotyczło to jednak płotu z betonowych przeseł. Najlepiej pogadać z sąsiadem.

mrtn
13-10-2003, 16:00
Jak wiemy wykładnia prawa w naszy mkaraju może się "nieco róznić" zależnie od woli urzednika. Ale z tego co wiem mozna w zasadzie legalnie postawić 2m (nie jestm pewien czy nie 2.2 m) pełnego muru !! - bez zezwolenia na budowę.

Sąsiedzi nie za bardzo mogą kwestionowac zasodnośc samego ogrodzenia, ale mogą udownić, że zacieni im działkę, "wchodzi" na ich posesję, naruszono dobra osobiste w momenice stawiania muru ... (cieżko jest wymurowac mur 2,2 stojąc z jednej strony itd ....

Niestety (albo na szczęście) z sąsiadami trzeba rozmawiać i się "układac" :-(

Arsen
14-10-2003, 10:00
Ja bym się dogadał z sasiadem i zrobił daszek dla nas obu w obie strony - koszt niewielki, sąsiadowi tez się przyda, a waśni żadnych nie bedzie...

Jaśka
17-10-2003, 10:05
Lepiej chyba się dogadać. Taki murek można 'obrosnąć' zieleniną

Wowka
17-10-2003, 10:14
......
Nie chodzi tu o jakiś wielki mur tylko o dwumetrowy odcinek - chciałbym w rogu swojej działki zrobic zadaszony i osłoniety przed deszczem kącik na składowanie drewna kominkowego.
.....
Bronek

Bronek. Jeśli celem wybudownia murku ma być tylko chęć osłonięcia drewna do kominka to radzę byś zrezygnował z tego pomysłu. Zdecydowanie lepiej wysusza sie drewno gdy jest umożliwiona wentylacja na tzw. przestrzał. Wystarczy naprawdę konstrukcja z 4 stempli na których umieszczony zostanie daszek z desek pokrytych papą.
Oczywiście możesz wybudować bardziej wysublimowaną estetycznie konstrukcję. Niemniej radzę nie zamykać tej wiaty żadna ścianą.
Pozdrawiam