PDA

Zobacz pełną wersję : "Pocenie szyb" Pomocy!



serg42
13-10-2003, 16:14
Proszę o poradę na temat pocenia się szyb , czy jest to spowodowane złą wentylacją czy zbyt szczelnymi oknami i jak ten efekt usunąć.Dom jest nowy najbardziej jest to widoczne po nocy. :cry:
Za pomoc serdecznie dziękuję
Pozdrawiam serg42

HenoK
13-10-2003, 20:11
Proszę o poradę na temat pocenia się szyb , czy jest to spowodowane złą wentylacją czy zbyt szczelnymi oknami i jak ten efekt usunąć.Dom jest nowy najbardziej jest to widoczne po nocy. :cry:
Za pomoc serdecznie dziękuję
Pozdrawiam serg42
Wentylacja grawitacyjna jest ściśle związana ze szczelnością okien (o ile nie zamontowano specjalnych nawiewników).
Przy szczelnych oknach wentylacja grawitacyjna praktycznie przestaje działać, co zwłaszcza w nowym domu, posiadającym spore ilości wilgoci technologicznej daje efekt zaparowanych okien.
Okna muszą być rozszczelniane lub wyposażone w nawiewniki, bo inaczej kłopoty gotowe - prędzej czy później pojawi się grzyb.

Grzegorz_K
14-10-2003, 12:52
Ja miałem taki sam problem w nowym mieszkaniu. Zleciłem zamontowanie higrosterowanych nawiewników AERECO i w zasadzie problem po pewnym czasie (usunięcie istniejącej wilgoci w ścianach) znikł.

Pozdrawiam

Grzegorz

Bard13
14-10-2003, 13:53
Macie może linka, żeby się doteoretyzowac w wentylacji grawitacyjnej?

Składam się do budowy domu, jeszcze wybieram projekt, ale z rzutów kominów i dachów widzę, że może być problem właśnie z wentylacją.

Kratek przelotowych na razie niechcę robić, żeby domu nie wyziębiać, ale jak doszczelnię dom to powietrze nie ruszy, bo i jak.

Jak to rozwiązac, żeby było ciepło i dobrze odprowadzało wilgoć i zapachy a jednocześnie nie dopłacaą za magiczne rozwiązania??

Okna z kratkami wentylacyjnymi już spotkałem, ale nie wiem jak się mają do strat ciepła i nie wiem, czy nie ma lepszego rozwiązania.

Jak będę adaptował projekt, chcę już wiedzieć jak z wentylacją.
Na razie wiem, że doprowadzenie powietrza do pieca i kominka zrobię z zewnątrz, ale o wentylacji nie pomyślałem.

godul1
15-10-2003, 12:16
poczytaj na stronie :www.aereco.com.pl

el-ka
10-11-2006, 00:23
Wietrzyć, wietrzyć w jakikolwiek sposób. Bo będzie grzyb. Wietrzenie tradycyjne, miktowentylacja, wentail, aereco, mechaniczna z recu. Ceny bezpośrednie wprost proporcjonalne, odroczone odwrotnie.

Mohag
10-11-2006, 18:23
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63113&highlight=wilgotne+okna

raffran
10-11-2006, 20:39
Proszę o poradę na temat pocenia się szyb , czy jest to spowodowane złą wentylacją czy zbyt szczelnymi oknami i jak ten efekt usunąć.Dom jest nowy najbardziej jest to widoczne po nocy. :cry:
Za pomoc serdecznie dziękuję
Pozdrawiam serg42

......Do zwiekszenia przeplywu powietrza przez okno sluzy funkcja mikrowentylacji w oknach lub nawiewnik zamontowany w ramie okiennej lub w swietle szyby......(Murator 09/2006)

HenoK
14-11-2006, 18:11
Wietrzyć, wietrzyć w jakikolwiek sposób. Bo będzie grzyb. .....
Nie ma to jak odgrzebać wątek sprzed ponad 3 lat :lol: :lol: :roll: .

tomek1950
15-11-2006, 00:11
HenoK, witaj. Miło Cię widzieć :D

piotrborkowski
14-12-2006, 18:50
Ja mam okna nieszczelne drewniane Włoszczowa i niemam problemu z wilgocią
poniewarz jest dopływ świerzego powietrza .Wilgoć w domach się pojawiła w w yniku nowej technologi szczelnych okien a to jest bardzo poważny problem.
W tym przypadku musi być uruchomiona grawitacyjna wentylacja pomieszczeń.

Damian m
17-03-2010, 19:59
Witam wszystkich.
Kondensacja na szybach nie jest tylko związana z wilgotnością i wentylacją w pomieszczeniach .
Zamontowałem u siebie w mieszkaniu okna z plastiku w 1996.
W ostatnich latach z szyb się lało a nawet zamarzały bardzo przy niewielkich
mrozach.
Wymieniłem szyby na nowe z ciepłymi ramkami "ci co trochę znają się na oknach"
wiedzą o czym piszę.
Rezultat - okna są jak nowe bez roszenia i bez napowietrzników.
Pozdrawiam.