PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA SALAMANDER 3D!!!! UWAGA



enzo 30
13-10-2003, 18:55
ZAMOWIŁEM okna salamander 3d( 5komorowy) dwukolorowe
własnie sie dowiedziałem ze nie maja aprobaty ITB (CHODZI O KOLOROWE) nie mogą być sprzedawane
czy ktoś moze to potwierdzic albo ma jakies informacje?

14-10-2003, 10:54
Chyba nie mają. Poczekaj na wyrok Pchełka - on wie najlepiej. :P

pchelek
15-10-2003, 08:39
Nie nie mają. Ale masz do wyboru - GEALAN, KOMMERLING, VEKA, REHAU, TROCAL, AURA, PANORAMA, SCHUCO, DECEUNINCK.

ZbyszekW
15-10-2003, 09:29
Witam, co to jest aprobata techniczna i dlaczego jest tak ważna ?

Przecież okna zamawiane u stolarza też nie mają aprobaty i stolarz odpowiada z rękojmi/gwarancji

pozdrawiam

pchelek
15-10-2003, 12:49
Odpwiem Ci jutro bo dziasiaj piszę jakąś "pieprzoną" opnię dla firmy co się stara o dofinansowanie z funduszu PFHARE - dają kasę na rozwój firmy.
Aprobata jest jak norma - określa cechy okna. Nie ma w Polsce normy na okna PVC - dlatego wydawane są aprobaty. Stolarz jak robi okna drewniane to je robi wg norm.

zbyszekP
15-10-2003, 18:38
Właśnie, właśnie. Też bardzo podobają mi się okna Salamender 3D o obustronnym kolorze mahoniu. Czy brak atestu oznacza, że mogą mi tych okien nie zaakceptować przy odbiorze domu? Chociaż nie bardzo wiem skąd będą wiedzieć czyjej firmy okna kupiłem.

pchelek
16-10-2003, 08:33
Może tak być. Każdy wyrób budowlany musi mieć certyfikat lub deklarację zgodności z aprobatą. Jak okien kolorowych nie ma w aprobacie to nie może być i certyfikatu. Nie ma punktu odniesienia do wystawienia certyfikatu/deklaracji. Ponadto są niesprawdzone i jak Ci się pokręcą od nagrzania od słońca to koniec. Mogiła.

16-10-2003, 09:18
Zbyszek P, mi się też podobały, kupiłem a teraz są tak pokręcone, że dwa skrzydła nie mieszczą się w ramie.

pyzia
16-10-2003, 11:32
Witam! Dziękuję, że się dzielicie uwagami - bo mój mąż też chciał te okna kupić. Teraz chyba pozostaniemy przy alternatywnym wariancie.
pozdrawiam

16-10-2003, 17:42
dzieki za informacje!! tylko jeden problem dalem zaliczke 6tys i co mam zerwac umowe i powolac sie na aprobate??!

16-10-2003, 17:47
A w umowie jest mowa o możliwości zerwania jej z powodu jakiejś niedoskonałości okien ? Doczytaj !!!
Jak dałeś zaliczkę, to pół biedy, jak zadatek to .... ciężko będzie. A czas ??? Każda dostawa trochę trwa. Chyba szybko musisz działać.

ponury63

16-10-2003, 17:58
w takie sytuacji chyba nie ma znaczenia czy zaliczka lub zadatek-przeciez nie dotrzymali warunkow tzn.wprowadzilimnie w blad!!!
enzo 30

ARETE
16-10-2003, 21:01
No dobra, a co z gwarancją producenta/dystrybutora/sprzedawcy?
Jeśli dają gwarancję na profil np. 5 lat, to znaczy, że jest ona nieważna, bo wyrób nie ma certyfikatu... nie bardzo wierzę.
Poza tym te profile mają aprobatę w Niemczech, więc chyba nie jest to jakiś chłam.

Zbig

Wojtek_doktorek
16-10-2003, 21:43
Ostatnio czytałem, że ponoć jest jakiś przepis, że w momencie, kiedy okno nie ma aprobaty ITB, to nie można skorzystać z ulgi remontowej przy zakupie takich okien.

Komuś urząd skarbowy niezłego doła finansowego w tem sposób wykopał.


Pozdrawiam

Wojtek_doktorek
16-10-2003, 21:52
Już nie jestem gość :D

enzo 30
16-10-2003, 22:06
dzieki!! :o ale z ta skarbowka to chyba jakas bajeczka!! a jesli nie to niezle bagno!!
co do tego ze profil ma aprobate w niemczech to spoko ale nie ma na Polske ( ma tylko na okna biale)
ciekawe kto u nas je okleja
jutro jade to producenta ,niech pokazuje wszystkie aprobaty!!
ale co dalej z moja zaliczka jesli okaze sie ze te okna sa do bani!!! :evil:

16-10-2003, 22:29
dzieki!! :o ale z ta skarbowka to chyba jakas bajeczka!! a jesli nie to niezle bagno!!
co do tego ze profil ma aprobate w niemczech to spoko ale nie ma na Polske ( ma tylko na okna biale)
ciekawe kto u nas je okleja
jutro jade to producenta ,niech pokazuje wszystkie aprobaty!!
ale co dalej z moja zaliczka jesli okaze sie ze te okna sa do bani!!! :evil:
Wystarczy że spytasz czy wiedzą (a na pewno wiedzą) ile wynosi kara za wprowadzenie do obrotu towaru bez wymaganych dokumentów (w wypadku okien - certyfikat zgodności lub deklaracja zgodności z Aprobata Techniczną)

enzo 30
16-10-2003, 22:33
:evil: spoko nie tylko o to spytam!!! bedzie goraco jak sie wkurze :evil: :evil: :evil:

16-10-2003, 22:40
Powiem jeszcze że certyfikat zgodności wydaje ITB natomiast deklarację zgodnosci z AT wydaje producent na podstawie aktualnych badań okien wykonanych w akredytowanym laboratorium. Co jeszcze musi żeby taką deklarację zgodności wystawić jest opisane dokładnie w Aprobacie.

Wojtek_doktorek
16-10-2003, 22:45
... że z tą skarbówką , to bajeczka. Ale czytałem o tym w szanowanej gazecie

Sprawdzę i jak znajdę to powiem gdzie

Pozdrawiam

zbyszekP
16-10-2003, 22:48
Enzo 30 - Jestem bardzo ciekawy tego co Ci powiedzą. Mój kolega kupił niedawno ich okna obustronnie kolorowe. Zamontowali je jakieś 4 tygodnie temu. Na razie wszystko było OK.

enzo 30
16-10-2003, 22:53
DZIEKI DOKTORKU!! :D

16-10-2003, 22:58
na pewno napisze jak sie to skonczylo :lol:
a co do kolegi to nie sprawdzal tych aprobat?

17-10-2003, 09:45
Nie wiem. Zapytam w niedzielę i dam znać.

zbyszekP
17-10-2003, 09:54
To powyżej to byłem ja.

18-10-2003, 10:24
To ,że kolorowy profil okienny ( w tym wypadku salamander) z którego wykonane są okna nie ma aprobaty nie swiadczy wcale o tym że okna będą złe! Jeżeli komuś okna się nie zamykają lub się pokrzywiły to świadczy jedynie o nierzetelności producenta lub błędach montażu Przyczyn moze być bardzo wiele i pewnie nie czas i miejsce zeby o tym pisać. Ale wracając do aprobaty ITB , większość profili wprowadzanych na rynek polski ma stosowne aprobaty instytutów zachodnich w większości przypadków niemieckich.Dodatkowa certyfikacja tych profili w Polsce to jest jedynie BRANIEM KASY za coś co jest już stwierdzone w laboratoriach i w praktyce u klientów.Niestety takie mamy przepisy ( może zmienią się po wejściu do UE).

PIOT_R
18-10-2003, 11:02
Przepraszam zapomniałem się zalogować,ten GOŚĆ to ja :D

Teska
18-10-2003, 14:13
Juz wczesniej pisałam, moj sasiad ma okna salamander, w kolorze mahoniu, ta okleina zlazła, nie powiem po jednym lecie i dwa okna sie wykreciły...

Sasiad klął ale okna wymienił na inne...


pozatym te okna widziałam w supermarkecie budowlanym obi.....jakos nie mam przekonania co do produktów sprzedawanych w marketach budowlanych....

19-10-2003, 10:36
Dzieki za wszystkie informacje :)
Teska jestes pewna ze chodzi o profil SALAMANDER 3D ?

enzo 30
19-10-2003, 10:39
:-? znowu mnie wylogowało ?

20-10-2003, 08:48
Niestety - muszę zmartwić obrońcę salamandra powyżej.
WSZYSTKIE systemy okien z PVC mają aprobaty polskie - i nic tu nie mają do rzeczy aprobaty zachodnie. Zdecydowana większość ma aprobaty na okna kolorowe.
Jak wejdziemy do UNII [już formalnie] to przez co najmniej 21 miesięcy obowiązywać będą aprobaty i certyfikaty. A następnie wejdzie do użycia ogólnoeuropejska norma na okna. Według tej normy [draft normy już jest] każdy producent będzie zobowiązany do posiadania certyfikatu. Nie będzie tak jak teraz, że każdy robi co mu się podoba.
Więc jak nie ma normy na okna z PVC kolorowe to jest to niezgodne z polskim Prawem Budowlanym i nie truj głupot.
Dlaczego inni mają te aprobaty.
Natomiast odklejona folia z profili to przypadek niesłychanie rzadki i świadczy o tym, że producent partaczy te profile.

zbyszekP
21-10-2003, 01:13
Kolega, który kupił okna z profilem 3D salamander wiedział, że profile kolorowe nie mają atestu. Jednak zdecydował się kupić te okna ponieważ firma dała mu 7 letnią gwarancję.

21-10-2003, 08:27
Tylko, że gwarancja udzielana przez producenta szyb na szyby - to 5 lat. A producenta okuć na okucia to dwa lata. Gwarancja na 7 lat to mrzonka.

Galowa
21-10-2003, 16:14
To ,że kolorowy profil okienny ( w tym wypadku salamander) z którego wykonane są okna nie ma aprobaty nie swiadczy wcale o tym że okna będą złe! Jeżeli komuś okna się nie zamykają lub się pokrzywiły to świadczy jedynie o nierzetelności producenta lub błędach montażu Przyczyn moze być bardzo wiele i pewnie nie czas i miejsce zeby o tym pisać. Ale wracając do aprobaty ITB , większość profili wprowadzanych na rynek polski ma stosowne aprobaty instytutów zachodnich w większości przypadków niemieckich.Dodatkowa certyfikacja tych profili w Polsce to jest jedynie BRANIEM KASY za coś co jest już stwierdzone w laboratoriach i w praktyce u klientów.Niestety takie mamy przepisy ( może zmienią się po wejściu do UE).

Wrszcie mądra wypowiedź!! Niemieckie normy są nieco ostrzejsze od tych polskich które dopiero raczkują... I proszę nie mylić profilu kolorowego od okleinowanego bo to są zupełnie dwie rózne sprawy!!!! 8)

21-10-2003, 22:16
Niestety - muszę zmartwić obrońcę salamandra powyżej.
WSZYSTKIE systemy okien z PVC mają aprobaty polskie - i nic tu nie mają do rzeczy aprobaty zachodnie. Zdecydowana większość ma aprobaty na okna kolorowe.
Aby na pewno wszystkie, bo mi sie wydaje że sporo NIE MA!!!
Poza tym nie muszę znać języka zachodniego, żeby czytać czy to jest aprobata na okna czy przepis na bułkę drożdżową. :lol:


Jak wejdziemy do UNII [już formalnie] to przez co najmniej 21 miesięcy obowiązywać będą aprobaty i certyfikaty. A następnie wejdzie do użycia ogólnoeuropejska norma na okna. Według tej normy [draft normy już jest] każdy producent będzie zobowiązany do posiadania certyfikatu. Nie będzie tak jak teraz, że każdy robi co mu się podoba.
Jak to! przecież teraz, każdy producent zgodnie z prawem musi POSIADAĆ certyfikat lub deklarację zgodności z aprobatą !!!!


Więc jak nie ma normy na okna z PVC kolorowe to jest to niezgodne z polskim Prawem Budowlanym i nie truj głupot.
Dlaczego inni mają te aprobaty.

A czy ktoś kupując okna czyta aprobaty???? A niektóre systemy mają aprobaty ale tylko na okna jedno i dwuskrzydlowych, tylko profile niezlicowane, tylko okno ze stałymi słupkami (bez balkonów dwuskrzydłowych z ruchomym słupkiem) tylko okna białe itp...
Czy producenta sytemu nie stać na wykonanie kilku dodatkowych badań?????????? czy jest w tym coś innego??????????
Sama aprobata to jeszcze nie wszystko - ważne też na co została ona udzielona!!!!

Natomiast odklejona folia z profili to przypadek niesłychanie rzadki i świadczy o tym, że producent partaczy te profile.
To tylko potwierdza tezę że nie wszystkie profile są tak samo dobre bo materiał pochodzi z tego samego żródła. To tak jak z potrawą można ją przyrządzić na wiele sposobów, tak że bedzie pyszna lub że nie bedzie jej można wziąć do ust.

enzo 30
21-10-2003, 22:26
dzieki za wypowiedzi! :D
do Teski! oj nieladnie tak klamac :P , dzwonilem do wszystkich Obi na slasku i nigdy nie sprzedawali okien salamander!!!!
Rozmawialem z przedstawicielem firmy telefonicznie i poinformowal mnie ze faktycznie w roku 2001 i 2002 mieli instalatorow tzn.zlecali firma, ktore partolily montaz teraz maja swoich pracownikow. Jutro lub pojutrze jade do producenta tych okien i wszystko sprawdze i zaraz napisze!!Pozdrawiam!

22-10-2003, 10:07
:D Do GALOWA. Tak się składa, że niemieckie normy na badania okien są identyczne jak normy polskie bo są to identyczne normy [europejskie EN]. Są obowiązujące w Polsce od kilku lat. Nie ma w Polsce normy na okna z PVC, tak jak nie ma normy na okna z PVC w Niemczech.
W Polsce są Aprobaty techniczne, w Niemczech jest to Prufbericht a we Francji - Avis technique.
Tak więc bzdurą jest, że normy niemieckie [na badania okien] są ostrzejsze jak polskie raczkujące.
Jak coś piszesz to sprawdź i nie pisz głupot.
Obecnie obowiązują w Polsce certyfikaty i deklaracje zgodności z aprobatami technicznymi - nie ma w Polsce normy na okna z PVC. Dlatego są aprobaty - jest to rodzaj normy.
Jak wejdzie do stosowania norma na okna PVC [a będzie to jednakowa norma na całą Europę] to też będzie wymaganie certyfikatów i deklaracji zgodności na zgodność z normą.
Wszystkie systemy okien z PVC [kolor biały] mają aprobaty.
Nie wszystkie systemy mają aprobaty na okna kolorowe. SALAMANDER takiej aprobaty nie ma i jest to niezgodne z polskim prawem budowlanym. Inni mają i polskie prawo przestrzegają - SALAMANDER to olewa i chwała mu za to - wyleci z rynku.
Nie mogę pojąć czym się różni profil kolorowy od profilu foliowanego [też kolorowego]
Może mi wytłumaczysz różnicę bo ja nie wiem
Aprobaty nie rozróżniają czy jest to naklejona folia na białym profilu, czy folia naklejona na profilu kolorowym, czy profil jest koekstrudowany, czy to profil lakierowany, czy też profil kolorowy w masie.[/list]

22-10-2003, 10:20
:D Jeszcze do enzo 30 - [tak na marginecsie jest to dobry system - ten SALAMANDER - możesz spokojnie kupić te okna] i wprost nie pojmuję dlaczego o tę aprobatę na okna kolorowe nie wystąpili. Możesz jedynie zażądać obniżki ceny lub jakiejś gratyfikacji bo "masz świadomość" że nie mają one dopuszczenia do obrotu i stosowania - czyli certyfikatu bądź deklaracji zgodności. W ten sposób producent okien [najmniej winny - bo nie on występuje o aprobatę a jedynie systemodawca - czyli dostarczyciel profili] może wymusi na systemodawcy wystąpienie o aprobatę na okna kolorowe. Jak trafi na dociekliwego inspektora nadzoru to może mieć kłopoty - wszak sprzedaje okna "niejako nielegalnie" bo bez wymaganych prawem dokumentów Słuszna jest uwaga powyżej że dawca systemu występuje o aprobatę obejmującą zaledwie kilka profili. Nie decyduje tu cena aprobaty.
Zobacz aprobaty SCHUCO, VEKA czy KBE - jak są bogate.
Dodatkowo.
Nie ma w Polsce aprobaty na drzwi wejściowe z PVC [nikt nie ma]
Są chyba tylko dwie aprobaty na drzwi balkonowe dwuskrzydłowe ze słupkiem ruchomym.
Żeby czytać zawartość aprobaty to trzeba być Scherlockiem Holmesem [tak się pisze????????] żeby je całkowicie rozszyfrować co zawierają. Ja mam z tym kłopoty - a wszystkie wydane aprobaty leżą u mnie w szafie.[/list]

22-10-2003, 23:30
:
....
Wszystkie systemy okien z PVC [kolor biały] mają aprobaty.
....


Nie mam szafy z aprobatami ale:
w bazie ITB znajduje się 105 pozycji dotyczących oprobat na okna pcw. Biorąc pod uwagę że połowa to aprobaty na kształtowniki do produkcji okien, druga połowa to aprobaty na okna, biorąc pod uwagę że na rynku funkcjonuje kilkudziesięciu producentów profili okienych z pcw produkujących w kilku systemach (3, 4, 5 itp komorowych) coś mało tych pozycji na to, żeby wszystkie systemy okien z PVC miały aprobaty.

22-10-2003, 23:33
zapomniałem dodać że aktualizcja bazy 20-10-2003

enzo 30
23-10-2003, 19:11
dzieki za informacje, mimo wszystko chyba bede miał okna salamander! :roll: miałem do nich jechac ale chyba w tyn tygodniu nie pojade mam instalatorów c.o iwody
ale gdy pojade to napisze co sie dowiedziałem! POZDRAWIAM WSZYSTKICH SZUKAJACYCH PRAWDY :D

24-10-2003, 09:22
Producentów profili jest w Polsce 18-stu - AURA, BRUGMANN, DECEUNINCK, PANORAMA [dwie firmy], TRAS, LB PROFILE, ROPLASTO, VEKA, REHAU, EK PROFIL, RYVEN, ROYAL, IDEAL, PLASTMO, MONTEX, THERMOPLAST, FORIS.
Systemodawców jest więcej - SCHUCO, KBE, GEALAN, KOMMERLING, KNIPPING, THYSSEN, TROCAL, PIMAS, WYMAR, WINHOUSE, FUNKE, SPECTUS, SALAMANDER, ABLAKPROFIL, PLUSTEC.
Może ktoś mi wypadł z głowy - dopiszę.
Systemów jest ok. 80 [tych co mają aprobaty]
Systemów [z ich odmianami] dostępnych w Polsce jest ok. 90.
Producentow okien PVC jest ok. 3000.[/list]

24-10-2003, 11:34
Fajnie to zbrzmiało: Peroducentów profili w Polsce jest 18-stu (licząc dwóch z Panoramy to 19-stu), a systemodawców (profile importowane) jest wiecej i wymieniasz 14-stu :lol: :lol: :lol:

Podsumowując trzeba było napisać że zdecydowana większość systemów (co prawda w różnym zakresie) posiada aprobaty techniczne, a nie pisać że wszystkie systemy dostepne w Polsce mają AT.

Producentów okien jest ok 3000 a certyfikaty zgodności z AT posiada kilkudziesięciu :o :o :o :o
Zgodnie z prawem powinien posiadać każdy - takie mamy egzekwowanie prawa w Polsce

24-10-2003, 11:49
dopisałbym jeszcze DIMEX

biblioteka
24-10-2003, 14:47
chcę wymienić okno balkonowe /1465-1435/ + drzwi/865-2295/
mam oferty z DFB/ 4 komorowy profil Plus- okucia Roto Nt/,Okfens/ też 4 komorowe, Elite lub Elegance Nt/;
Deucenincka/ 3 i 5 komorowe/ -okucia Winkhaus
Knipping /5 komorowy / - okucia Winkhaus
(biura w Radomiu-ul.Żeromskiego 87 i
Radom -ul.Lubelska )
które wybrać ? proszę o odpowiedz Pchelka i innych
bardzo pilne . Ela

24-10-2003, 15:21
Tego nie można liczyć wprost.
Fabryki tłoczące profile w Polsce - jest ich 17 i tłoczą ok. 30 systemów [niektóre mają podsystemy [np. PANORAMA 1000 i PANORAMA 2000, AURA czy ERGO-PLUS] [czy LB PROFILE - system LB STYL 2000 PAD i STYL 2000 PAD EKO] a jest jeszcze IDEAL [ma 6 systemów tłoczonych w Polsce]. Ci co tłoczą profile w Polsce muszą mieć aprobaty na profile - tych aprobat na profile jest. ok. 25.
Zagranicznych systemodawców jest około 15 i sprowadzają oni około 50 systemów z podsystemami [np. KBE AD i KBE MD, KBE 70 mm, REHAU ma 4 systemy, Aluplast ma 7] . Ci nie muszą mieć polskich aprobat na profile.
W sumie aprobat na okna z profili polskich i z profili importowanych jest ok. 80. Do tego dochodzi ok. 25 aprobat na profile - więc rachunek się prawie zgadza - jest ok. 110 aprobat. [część aprobat łączy systemy, część ma aż 4 systemy w jednej aprobacie w tym okna kolorowe.
NIE MA TAK ŻE JEDNA APROBATA TO JEDEN SYTEM

27-10-2003, 10:51
Pczelek bedzie wiedział.
Czy to prawda, że Salamander ma aprobaty tylko na system 2D i 3D, a nie ma aprobaty na system 2D+ ?

27-10-2003, 13:49
:D Na 2D + nie ma aprobaty. A nawet nie wiem co to jest.
Jest taki film "Naga broń 2 i 1/2" może to to samo - coś pomiędzy 2d i 3D
Fakt jest taki, że już nie nadążam za tym co firmy sprowadzają do Polski, co zmieniają nazwy - by się wyróżnić w tłumie. Wszystko to przypomina 126 odmian polskiego fiata 126 [różniły się lampką, zderzakiem, tapicerką]

27-10-2003, 15:10
tak wyglada 2D+ (http://matrans.webpark.pl/oferta.html) Trzeba najechać myszką na obrazek z przekrojem 2D+ aby uzyskać powiększenie.
Poważna firma (Salamander), a nie ma swojej strony internetowej :o

27-10-2003, 15:47
:D No to już wszystko jasne - 2D+ to ościeżnica 2D i skrzydło 3D.
W taki sposób to można systemy mnożyć w nieskończoność.
W aprobacie nie ma takiego rozwiązania.
Tak jak napisałem jest to taka odmiana jak "Naga broń 2 i 1/2"
To ja pchelek. Dzięki za współpracę.

27-10-2003, 19:20
A czy jeszcze Gość Pchelek mógłby powiedzieć dlaczego na system 2D+ producenci mówią, że jest czterokomorowy, a na 3D że pięciokomorowy?
zobacz przekroje profili Salamander! (http://stanmal.pl/Strony/okna1.htm)

zbyszekP
28-10-2003, 07:59
Poważna firma (Salamander), a nie ma swojej strony internetowej :o

Polska strona firmy Salamander to: http://www.salamander.com.pl/

28-10-2003, 08:11
:D Jak mówią, że 2D jest czterokomorowy to oszukują bo ościeżnica jest przecież trójkomorowa.
Ale więcej komór lepiej brzmi.
To jeszcze rybka. Znam takiego oszusta co liczył wszystkie komory w profilu i wychodziło mu że ma profile siedmiokomorowe a w profili dwukomorowym potrafił dorysować przegrodę wewnętrzną.

28-10-2003, 08:13
:D Jak mówią, że 2D jest czterokomorowy to oszukują bo ościeżnica jest przecież trójkomorowa.
Jak mówią, że 3D jest pięciokomorowy to też oszukują bo skrzydło jest czterokomorowe.
Ale więcej komór lepiej brzmi. Na oszustów nie ma rady.
To jeszcze rybka. Znam takiego oszusta co liczył wszystkie komory w profilu i wychodziło mu że ma profile siedmiokomorowe a w profili dwukomorowym potrafił dorysować przegrodę wewnętrzną.

28-10-2003, 08:28
Poważna firma (Salamander), a nie ma swojej strony internetowej :o

Polska strona firmy Salamander to: http://www.salamander.com.pl/
Żadna wysyszukiwarka (wp. onet...) tej strony nie znajduje dlatego myślałem, ze jej nie ma, a pod salamander.pl jest strona z butami...

28-10-2003, 09:43
Jak jeszcze mieliście mało problemów na budowie, to sobie kupcie okna z tych profili. Załamanie nerwowe gwarantowane.
Wykończony posiadacz super okien SALAMNDER 3D.

Ftoras
28-10-2003, 15:04
:D Jak mówią, że 2D jest czterokomorowy to oszukują bo ościeżnica jest przecież trójkomorowa.
Ale więcej komór lepiej brzmi.
To jeszcze rybka. Znam takiego oszusta co liczył wszystkie komory w profilu i wychodziło mu że ma profile siedmiokomorowe a w profili dwukomorowym potrafił dorysować przegrodę wewnętrzną.

Tak się składa , że Salamander 2D+ posiada ościeżnice 4 komorową ,więc jak wyrażacie swoje opinie na forum to mogłyby one być potwierdzone rzetelnymi informacjami.!!!!!!!!!!!

AndrzejC2
28-10-2003, 17:21
Czy możecie coś powiedzieć nt. okien PCV f-my ,,Butzbach'' z Dąbrówki k/Warszawy oraz f-my ,,Darek''z Dobrego Miasta ; Knopin2.???

Proszę, dajcie znać.

Andrzej

28-10-2003, 17:42
:D Jak mówią, że 2D jest czterokomorowy to oszukują bo ościeżnica jest przecież trójkomorowa.
Ale więcej komór lepiej brzmi.
To jeszcze rybka. Znam takiego oszusta co liczył wszystkie komory w profilu i wychodziło mu że ma profile siedmiokomorowe a w profili dwukomorowym potrafił dorysować przegrodę wewnętrzną.

Tak się składa , że Salamander 2D+ posiada ościeżnice 4 komorową ,więc jak wyrażacie swoje opinie na forum to mogłyby one być potwierdzone rzetelnymi informacjami.!!!!!!!!!!!
Pewnie nie wiesz, ale żeby komora coś dawała to musi mieć min 5 mm, w przeciwnym wypadku mielibyśmy już profile 10-cio komorowe przy niezmienionej grubości 60mm.
A co powiesz o systemie 3D znajdziesz tam pięć komór w skrzydle? bo to podobno system pieciokomorowy.

Ps. Jak by była Aprobata na system 2D+ to byśmy na pewno o tym wiedzieli :lol: (że istnieje ościeżnica "czterokomorowa")

29-10-2003, 09:16
:D SALAMANDER 2D+ nie istnieje taka aprobata.SCHUCO [przykładowo] ma system 7-komorowy pod nazwą SCHUCO CT 80 z aluminiowymi wstawiami a PLUSTEC system 8-komorowy. Ale w NIEMCZECH.
SALAMANDER 2D ma: ościeżnica 3-komorowa nr. 210020, ościeżnica 3-komorowa nr. 210030, skrzydło 3-komorowe nr. 211025, skrzydło 2-komorowe nr 211040, skrzydło 4-komorowe [licowane i trudno je nazwać, że tak naprawdę jest 4-komorowe] nr. 211120, skrzydło 3-komorowe nr 211226, słupek 3-komorowy nr. 212025, słupek 2-komorowy nr. 212020, szceblina 3-komorowa nr 212010, słupek 3-komorowy nr 212120.
TAK więc jest to system TRÓJKOMOROWY i tak jest ZAPISANE w APROBACIE
SALAMANDER 3D ma: ościeżnica 5-komorowa nr 110220, skrzydło 4-komorowe nr 211220, skrzydło 3-komorowe nr 211230, słupek 3-komorowy nr 112220, szczeblina drzwi balkonowych 3-komorowa nr. 212220.. Tak więc jest to system "zaledwie" czterokomorowy. Jedna ościeżnica nie załatwia sprawy.
Zamiast zarzucać nierzetelność w opisie swojego systemu to lepiej uzyskajcie aprobatę na kolory i na system 5-komorowy. 8) [/list]

Ftoras
29-10-2003, 13:09
To ,że Salamander 3D ma 4 - komorową ramę to fakt. Ale przy takim zeestawieniu osiąga b.dobry współczynnik przenikania ciepła k=1,1 , co potwierdza stosowna dla niego ITB. Nie ulega też wątpliwości , że ten fakt jest trochę niestosowny do marki jaką firma Salamander utrzymuje.

29-10-2003, 15:35
:D Skąd Ty wziąłeś 1, 1 dla tej ramy. Nie ma takich danych.
W aprobacie jak byk stoi 1,4 [rama, skrzydło, szyba 4/16/4 niskoemisyjna].
1,1 to jest dla środka szyby!!!

Ftoras
29-10-2003, 15:48
Przepraszam bardzo za moje mylne informacje ale podałem je z głowy. Sprawdziłem w aprobacie i faktycznie jest to 1,39 a okna stałego 1.26.
Jeszcze raz przepraszam i dziękuje za sprostowanie. Pozdrawiam.

wr
18-11-2003, 11:18
Gościu ty wogóle nie masz pojęcia o aprobatach w Polsce wszyskie systemy okienne mają aprobatę na okna Białe a Na okna kolorowe wystawia sie " papier" o jednostkowym stosowani za wiedzą i zgodą zamawiającego :P

Niestety - muszę zmartwić obrońcę salamandra powyżej.
WSZYSTKIE systemy okien z PVC mają aprobaty polskie - i nic tu nie mają do rzeczy aprobaty zachodnie. Zdecydowana większość ma aprobaty na okna kolorowe.
Aby na pewno wszystkie, bo mi sie wydaje że sporo NIE MA!!!
Poza tym nie muszę znać języka zachodniego, żeby czytać czy to jest aprobata na okna czy przepis na bułkę drożdżową. :lol:


Jak wejdziemy do UNII [już formalnie] to przez co najmniej 21 miesięcy obowiązywać będą aprobaty i certyfikaty. A następnie wejdzie do użycia ogólnoeuropejska norma na okna. Według tej normy [draft normy już jest] każdy producent będzie zobowiązany do posiadania certyfikatu. Nie będzie tak jak teraz, że każdy robi co mu się podoba.
Jak to! przecież teraz, każdy producent zgodnie z prawem musi POSIADAĆ certyfikat lub deklarację zgodności z aprobatą !!!!


Więc jak nie ma normy na okna z PVC kolorowe to jest to niezgodne z polskim Prawem Budowlanym i nie truj głupot.
Dlaczego inni mają te aprobaty.

A czy ktoś kupując okna czyta aprobaty???? A niektóre systemy mają aprobaty ale tylko na okna jedno i dwuskrzydlowych, tylko profile niezlicowane, tylko okno ze stałymi słupkami (bez balkonów dwuskrzydłowych z ruchomym słupkiem) tylko okna białe itp...
Czy producenta sytemu nie stać na wykonanie kilku dodatkowych badań?????????? czy jest w tym coś innego??????????
Sama aprobata to jeszcze nie wszystko - ważne też na co została ona udzielona!!!!

Natomiast odklejona folia z profili to przypadek niesłychanie rzadki i świadczy o tym, że producent partaczy te profile.
To tylko potwierdza tezę że nie wszystkie profile są tak samo dobre bo materiał pochodzi z tego samego żródła. To tak jak z potrawą można ją przyrządzić na wiele sposobów, tak że bedzie pyszna lub że nie bedzie jej można wziąć do ust.

18-11-2003, 17:07
Gościu wr, a dlaczegóż by nie wystawiać "papier" tak samo na okna białe o jednostkowym stosowaniu za wiedzą i zgodą zamawiającego :lol: Pocóż Aprobaty, certyfikaty itp bzdury.

enzo 30
19-11-2003, 22:16
WITAJCIE WSZYSCY :D
jestem po rozmowie z wykonawca okien salamander,jak pisał pchełek nie maja polskiej aprobaty na okna kolorowe :-?
sprawdziłem trzy domy z tymi oknami(montowane 2002,2003) jak na razie
wszystko jest ok!!!
moim zdaniem okna jak inne sa ok! a WSZELKIE PARTACTWA TO PO PROSTU ZŁY MONTAŻ!!!!
mam poradnik PCHELKA JAK PRZYJADA MONTOWAC TO WSZYSTKO SPRAWDZE, BEDZIE UBAW-BEDA MONTOWAC Z MIESIAC :wink:
POZDRAWIAM WSZYSTKICH SZUKAJACYCH PRAWDY!!

05-12-2003, 13:32
Po co firma ma robić jakieś aprobaty i wydawać kasę, jak klient i tak je kupi i sam przetestuje :lol:
Przynajmniej Pchelek ma pewność że nie zostanie bezrobotnym.
Coś nie dawno pisał, że jeździł na ekspertyzę do okien z okleiną.
Czy rok użytkowania nie sprawdzonych okien to nie za mało, żeby stwierdzić, że warto ryzykować?
Ciekawe jak się zakończy montaż u tak przygotowanego teoretycznie klienta. Nie można z góry zakładać, że wszystkie firmy nie potrafią montowac okien. :oops:
Pozdrawiam i czekam na relacje.

W-waBiker
05-12-2003, 14:21
Cholera po przeczytaniu tych wszystkich Waszych postów a głównie Teski troche się wystraszyłem i zaczełem się zastanawiać czy dobrze postąpiłem, ponieważ wczoraj właśnie dałem ZADATEK na okna SALAMANDER w obustronnej okleinie Złoty Dąb i sprzedawca baaardzo zachwalał te okna i mówił, że mają wszystkie aprobaty a w dodatku mają okucia Roto NT i że są to najleprze okucia w europie (podobno) i troche mnie tym wszystkim chyba zbajerował bo dałem się namówić , a i jeszce w oknach na parterze będą okna P2 i po 4 zaczepy antywłamaniowe i to wszystko za bardzo atrakcyjną cene, a miałem już kupić w innym miejscu okna Royala też w obustronnej okleinie ale z szybami P1 w tej samej cenie i się cieszyłem z mojego wyboru do momentu przeczytania waszych postów...i teraz już sam nie wiem co mam myśleć...a najbardziej wystraszył mnie post Teski....Teska czy to prawda z tymi oknami SALAMANDER Twojego sąsiada???Czy znów coś Ci się pomyliło???Co radzicie zrobić w takiej sytuacji???Wycować zaliczke czy kupić te okna???

05-12-2003, 14:46
do gościa wr - tak się skada, że to ja właśnie mam udział w wydawaniu aprobat technicznych ITB.
Żle trafiłeś. Od 12 lat przeprowadzam badania okien z PVC, z drewna, aluminium - tak więc niestety mylisz się. Mam na swoim koncie wszystkie wydane w Polce aprobaty ITB na okna PVC, większość na okna drewniane i ze trzy na okna aluminiowe. Przebadane mam około 2000 okien, drzwi balkonowych najrozmaitszych typów. Mam na koncie przebadane ok. 50 okien kolorowych na wygrzewanie termiczne. mam na koncie ok 200 ekspertyz okien z PVC i z drewna.
Nie wszystkie systemu na okna białe mają aprobaty ITB - np. nie ma jej system HORIZONT, nie ma kilka innych.
Co do wystawiania jednostkowego dopuszczenia na okna kolorowe to nie można go wystawić bo nie ma punktu odniesienia, czyli aprobaty i jest to niezgodne z polskim Prawem Budowlanym.
Więc gościu po prostu zwyczajnie "chrzanisz". mam do Ciebie prośbę, jak coś nie wiesz to nie "chrzań" bo te posty czytają ludzie co mogą uwierzyć w te Twoje bajdurzenia i kupią kota w worku.
Pchelek
W-waBiker Salamander nie ma aprobaty na okna kolorowe - to fakt. Możesz tylko zażądać w umowie, że Ci zagwarantują, że okna się nie pokręcą i nie pokrzywią od nagrzewania termicznego - i wpisz to w umowę jako warunek gwarancji. Będziesz spał sokojnie - a jak okna faktycznie się pokrzywią to masz zagwarantowaną w umowie wymianę.
Okna kolorowe są na nagrzewanie termiczne bardziej podatne. jak mi dasz adres na priwa to Ci wyślę artykuł o oknach kolorowych - nie każdy potrafi je robić - muszą być sztywniejsze usztywnienia, sztywniejsze mocowanie, otwory odprężające w ramach [ spytaj się czy w oknach są otwory odprężające - daję głowę, że Ci zrobią taaaaakie oczy]
Pozdrawiam
Jak dałeś zaliczkę to trudna sprawa. Możesz się wycofać. Jak nie daj boże coś się stanie z tymi kolorowymi oknami - a ostatnio mam całą serię zgłoszeń - to klęska. Wymiana okien jest bardzo trudna

W-waBiker
05-12-2003, 14:46
Cholera po przeczytaniu tych wszystkich Waszych postów a głównie Teski troche się wystraszyłem i zaczełem się zastanawiać czy dobrze postąpiłem, ponieważ wczoraj właśnie dałem ZADATEK na okna SALAMANDER w obustronnej okleinie Złoty Dąb i sprzedawca baaardzo zachwalał te okna i mówił, że mają wszystkie aprobaty a w dodatku mają okucia Roto NT i że są to najleprze okucia w europie (podobno) i troche mnie tym wszystkim chyba zbajerował bo dałem się namówić , a i jeszce w oknach na parterze będą okna P2 i po 4 zaczepy antywłamaniowe i to wszystko za bardzo atrakcyjną cene, a miałem już kupić w innym miejscu okna Royala też w obustronnej okleinie ale z szybami P1 w tej samej cenie i się cieszyłem z mojego wyboru do momentu przeczytania waszych postów...i teraz już sam nie wiem co mam myśleć...a najbardziej wystraszył mnie post Teski....Teska czy to prawda z tymi oknami SALAMANDER Twojego sąsiada???Czy znów coś Ci się pomyliło???Co radzicie zrobić w takiej sytuacji???Wycować zaliczke czy kupić te okna???

05-12-2003, 14:54
:D UWAGA, UWAGA - :o Royal też nie ma aprobaty na okna kolorowe :evil: :evil: .
W-waBiker - żeby Cię nie załamywać na weekend 8) - to Ci powiem ostatecznie, że Salamander jest lepszy. A z tym brakiem aprobaty na okna kolorowe to niedociągnięcie firmy - systemodawcy.
Aprobatę muszą mieć na okna kolorowe.
Czy wycofać zaliczkę - dalej nie wiem - ale ja bym raczej przestrzegał Prawa Budowlanego - są tacy co takie aprobaty na okna kolorowe mają - SCHUCO, DECEUNINCK, GEALAN, KBE, REHAU, AURA, VEKA, TROCAL, KOMMERLING. Chyba to wszystko. W Polsce jest 2000 firm produkujących okna - jest w czym wybierać.
W-waBiker - jak duże są te okna i gdzie mają być wstawione.
Pchelek

W-waBiker
05-12-2003, 15:22
Pchełek dzięki za pocieszenie, że jednak SALAMANDRY są leprze od Royala :) troche mnie to uspokoiło,a co do wielkości okien to najwiękrze będą drzwi tarasowe otwór jest szer.1675 x wys.2130 a poza tym otwory okienne szer.1490 x wys. 1550 (ta wysokość będzie podmurowana od dołu) no i jeszcze kilka mniejszych okien.Razem 12 sztuk.

05-12-2003, 15:34
:D W-waBiker to cię jeszcze dobiję. Salamander nie ma aprobaty na drzwi tarasowe. A to może być większy problem niż okna kolorowe.
Wystarczy nieprawidłowy próg, za mało sztywne skrzydła, czy co innego.
Czy to są drzwi tarasowe przesuwne - to już lepiej - tu nie ma takich obaw.
Czy to są po prostu drzwi balkonowe dwuskrzydłowe.
czekam na odpowiedź do 16.15
Niestety w domu nie mam internetu.
Załóżmy też taką sytuację.
- Kupujesz okna Salamander kolorowe [po moich sugestiach
- Okna się kręcą od słońca,
- Masz do mnie pewne pretensje - no wszak mi doradziłeś
- ja mam kłopot
- robię Ci urzędową ekspertyzę, że okna są do dupy i ponadto nie mają ani certyfikatu ani aprobaty [a wcześniej Ci je doradziłem].
Tak więc nie mogę Ci doradzić kup te okna. Decyzja należy do Ciebie.
Nie mogę doradzać czegoś co nie ma dopuszczenia. Mogą być kłopoty
Niezależnie od tego Salamander jest dobrym systemem.
W następnym e-mailu podam Ci telefon do siebie - będzie Latwiej. Zadzwonisz.[/list]

W-waBiker
05-12-2003, 15:39
Są to dwuskrzydłowe drzwi tarasowe z ruchomym słubkiem tzn po otwarciu obydwu drzwi w środku jest pełna przestrzeń.

05-12-2003, 15:43
Jeżeli chodzi o ruchomy słupek to też nie ma aprobaty nieprawdaż....

pchelek
05-12-2003, 15:46
Bardzo jest to paskudne.
Koorowe - lubią się rozszerzać.
Antywłamaniowe okucia - mają specjalne zaczepy na dole i górze o bardzo minimalnej tolerancji luzu. Jak się drzwi rozszerzą albo skurczą to grzybki okucia nie zejdą się z zaczepami - nie zamkniesz ich ani nie otworzysz.
Ponadto na włamania takie drzwi ze słupkiem ruchomym są stosunkowo nieodporne.
Pchelek
Wysyłam Ci na priva telefon

05-12-2003, 16:02
W-waBiker Salamander nie ma aprobaty na okna kolorowe - to fakt. Możesz tylko zażądać w umowie, że Ci zagwarantują, że okna się nie pokręcą i nie pokrzywią od nagrzewania termicznego - i wpisz to w umowę jako warunek gwarancji. Będziesz spał sokojnie - a jak okna faktycznie się pokrzywią to masz zagwarantowaną w umowie wymianę.
....
Jak dałeś zaliczkę to trudna sprawa. Możesz się wycofać. Jak nie daj boże coś się stanie z tymi kolorowymi oknami - a ostatnio mam całą serię zgłoszeń - to klęska. Wymiana okien jest bardzo trudna

Spać spokojnie.... :o A jak firmy nie bedzie już na świecie to kto wymieni. Albo pójdzie w zaparte - będziesz się sądzić latami, a i z wyegzekwowaniem wyroku też może być droga przez mekę.

pchelek
05-12-2003, 16:09
:D Zależy jak duża to firma, i jak poważna. Są takie co działają już 15 lat.
Na to, że firma zniknie to faktycznie nie ma sposobu. Są takie co "znikają" przez zmianę nazwy!!!!
Cześć - pakuję się do poczty i wysyłam do domu [jak plik wordart]

Ftoras
11-12-2003, 13:05
Strasznie duże zamieszanie zrobiło się koło okien Salamander i braku ITB na okleinowane ich wersje! . To ,że Salamander ma aprobate na białe i okleinowane w Niemczech to fakt. W związku z tym mam pytanie. Czy po wejściu do Unii te aprobaty będą obowiązywały u nas w Polsce? ( Bo jeśli tak, to niech wszyscy czekają do wiosny) Czy będą tworzone nowe aprobaty w oparciu o ekspertyzy naszych fachowców? Czy w wypadku zakupu w Niemczech polska kontrola budowlana uzna aprobatę niemiecką ?

11-12-2003, 13:20
najlepiej jak Ci odpowie Zakład Aprobat Technicznych.
tel 22/8257655
Raczej powinni mieć aprobatę na kolor - nawet po wejściu do Unii.[/list]

radi76
18-12-2003, 19:15
W-waBiker
Fakt że jest ryzyko ale trochę cię pocieszę bo:
skoro mają aprobaty w niemczech + są to te same wyroby co w niemczech + mamy te same wymagania "normatywne" co niemcy to wszystko powinno być w pożądku, choć oczywiście nie z formalnego punktu widzenia.
I pytanie: Czy w razie "awari" takiego wyrobu aprobata techniczna bedzie miała znaczenie? Wydaje mi się, że czy ona jest czy jej nie ma, to będziemy w tak samo trudnej sytuacji.

19-12-2003, 11:58
:D W trudnej sytuacji jest producent, który bezczelnie łamie polskie Prawo Budowlane - wprowadza do obrotu i stosowania wyrób nielegalny.
Prawo jest do przestrzegania. Czy polskie czy niemickie [w Niemczech].
Wymaga się homologacji dla urządzeć łączności, przeglądów technicznych i dowodów rejestracyjnych dla samochodów. Wymaga się certyfikatów dla wyrobów budowlanych. Jakby nie było aprobat to by w Polsce sprzedawano najgorsze zachodnie badziewie, gnój i odpady produkcyjne, buble i knoty technologiczne, okna z demobilu, nietrafione pomysły, śmieci.
Czy ta odpowiedź wystarczy???
[/list]

enzo 30
20-12-2003, 15:17
miałem mieć okna i du.a !! :x
producent sie nie wyrabia i moja firma materiał dopiero dostanie po nowym roku :evil:
a tak w ogole sie zastanawiam czy w styczniu montowac okna gdy bedzie mróz czy czekac do wiosny- pytanie do PCHEŁKA

02-02-2004, 10:16
W-waBiker
Fakt że jest ryzyko ale trochę cię pocieszę bo:
skoro mają aprobaty w niemczech + są to te same wyroby co w niemczech + mamy te same wymagania "normatywne" co niemcy to wszystko powinno być w pożądku, choć oczywiście nie z formalnego punktu widzenia.
I pytanie: Czy w razie "awari" takiego wyrobu aprobata techniczna bedzie miała znaczenie? Wydaje mi się, że czy ona jest czy jej nie ma, to będziemy w tak samo trudnej sytuacji.

W razie awarii takiego wyrobu po prostu nie masz żadnego dokumentu, aby udowodnić że zostało źle zrobione. Producent będzie ci szedł w zaparte że okna zrobił zgodnie z jakąś tam aprobatą niemiecką czy francuską.

pchelek
02-02-2004, 10:57
I tak robią - powołując się na niemieckie np. normy lub ISO "coś tam", ewentualnie atesty higieniczne, pożarowe,

03-02-2004, 01:32
do radi76
Równie dobrze może Ci pokazać mandat za parkowanie, twierdząc że to aprobata, czy certyfikat na okna; chyba że znasz perfekt niemiecki i nie dasz sie nabrać.
Poza tym skąd pewność, nawet jeśli aprobata w innym kraju istnieje, (bez znajomości jezyka), że nie dotyczy ona okien o ograniczonym zakresie stosowania np tylko do budynków gospodarczych, ograniczonej strefie klimatycznej czy wiatrowej itp... itd...

03-02-2004, 16:37
Kurcze, jeszcze kilka miesięcy temu myslałam, że jak będę kupować okna to sobie wybiorę takie co mi się podobają i nie są strasznie drogie... A z tego co piszecie (rozumiem co drugie słowo) to wychodzi, że najpierw powinnam kilka książek pożyczonych od jakiegoś studenta z polibudy przeczytać!

pchelek
03-02-2004, 16:43
:D Poczytaj nas internautów - uzskasz co namniej Nobla w tej dziedzinie 8)

03-03-2004, 11:57
Enzo 30!
Jak tam twoje okna?

mww
03-03-2004, 12:30
Pchełku- wiem, że każdy coś od Ciebie chce, ale czy mógłbyś mi też przesłać Twój poradnik okienno-montażowy, proszę. Może do czasu montażu wykuję go na pamięć!

arzesz
03-03-2004, 12:38
pchełek
ja też poproszę ten poradnik

pchelek
03-03-2004, 14:20
Adresy e-mail proszę na moją pocztę - to wyślę. Pliki są duże 5,5 MB.
Można je pobrać z linku "szukam dobrych okien" Tam dzięki mieczotronixowi zostały zamieszczone na jego serwerze. Są gdzieś w połowie zapisów. Jest tam więcej rzeczy. Niezależnie mogę wysłać = ale proszę adresy.

Daroll
13-10-2005, 09:54
co dalej z ttmi oknami salamander?? zmienilo sie cos?? bo jestem na etapie szukania i wlasnie mi je doradzono

Daroll
13-10-2005, 14:50
bylem dzisiaj u przedstawiciela tych okien i powiem wam ze sa to chyba najlepsze okna porownywalem z RAHEL,ALUPLAST 5komorowe,wg mnie sa to bardzo dobre okna ale cena jest wyzsza niz za RAHEL czy TESSENA jakos sie to pisze;).
ma ktos z was te okna juz zamontowane??

pchelek
13-10-2005, 19:17
SALAMANDER na okna kolorowe aprobaty dalej nie ma - ale wkrótce będzie miał. Ale ale natomiast okna białe są REWELACYJNE - białe jak śnieg w górach i gładkie jak pupcia 18-latki po liftingu. Jest to rzeczywiście dobry produkt. Na Salamandrze okna produkują dobre firmy. Niestety Salamandra przejął Brugmann który jakość okien swoich producentów ma głęboko w d..... Szkoda Salamandra tylko. Kupujcie go póki jeszcze w Salamandrze jest stara kadra.

jareko
13-10-2005, 19:33
spoko - poki co mimo przejecia produkt ma sie dobrze by nie powiedziec bardzo dobrze :))))

jareko
13-10-2005, 22:04
i teraz pewnego rodzaju uzupelnienie
Poradnik i uwagi Pc helka co do montazu okien niestety zniknely ze strony Miecza i pojawily sie na mojej
http://www.jar-eko.home.pl/dla_forumowiczow.htm
i przy okazji jest tam takze przeze mnie opracowany poradnik
http://www.jar-eko.home.pl/poradnik_montazysty.htm

to taka aktualizacja powyzszych postow :))))

Grom2
14-10-2005, 06:22
Niestety, dla mnie okna Salamander to niewypał, gną się jak plastelina. Producent - wiadomo jak to w Polsce - zmienił dwie literki w nazwie firmy i już nie ma u kogo reklamować, a dostawca Salamander Polska ma wszystkich takich klientów jak ja w głębokim poważaniu i mało go interesuje komu sprzedaje profile i jaką potem marką się cieszą. Uważajcie u kogo kupujecie, bo pod tą samą nazwą firmy mogą się kryć dwie rózne działalności, jedna jest prowadzona "czysto", a druga służy tyko do tego żeby stanowić obsługę klienta i jest likwidowana a potem uruchamiana ponownie, tak żeby nie ponosić obciążeń związanych obsługą np gwarancji od klienta. Bardzo jest ciekawa lektura ksiąg rejestrowych w sądzie. Po takiej lekturze doszedłem do wniosku że wszystkie bajki o gwarancji i rękojmii można sobie wsadzić, a każdy zakup to ruletka. Niby masz firmę która działa na rynku od dziesięciu lat , a tak naprawdę to funkcjonuje tylko jej nazwa.

pchelek
14-10-2005, 08:59
Grom2 - a jaki to producent okien , podaj nazwę - z tego co się domyślam to chodzi o okna kolorowe co Ci się pogięły jak guma - dlatego Salamander nie ma aprobaty na kolory - i chyba wiem o jakie okna chodzi - coś mi się o uszy obiło kiedyś- Salamandra przejmuje Brugmann [niestety]. Salamander to dostawca profili i okien nie produkuje. fakt że są firmy co produkują okna oknopodobne i potem zmieniają nazwę.
W sumie jest to dobry system

Jolka
14-10-2005, 09:34
Ja mam okna Salamander 3D, złoty dąb już 2 lata i jestem zadowolona.
Wprawdzie okno tarasowe (pojedyńcze) raz do roku trzeba podregulować, bo zaczyna sie trochę ciężko zamykać, (firma, która nam to montowała przyjeżdża na telefon i reguluje) ale tak jak u nas ono jest eksploatowane, to chyba żadne by nie wytrzymało bez regulacji. Kilkanaście razy dziennie jest otwierane i zamykane, częściej niż drzwi wejściowe. A to kotek, a to piesek kręcą się w te i z powrotem, dla nas to jest najkrótsza droga po drewno do kominka itp. itd.

jareko
14-10-2005, 09:37
Grom :)
jak widac zle trafiles. Obsluge Panow z czapki polskiego dystrybutora profili pozostwmy w spokkoju - Ci panowie sporo namieszali ale ma sie to nijak do samego produktu i fakt zmian kapitalowych nie ma tu nic do rzeczy
Dobrze wykonane przez uczciwego producenta i tak beda liderem wsrod profili w mojej ocenie - podobnie jak Schuco
A bieli hmmm......wzor niedoscigniony dla innych :)

mmmad
26-01-2006, 14:54
Czy cos sie zmienilo przez ostatnich kilka m-cy? Warto jeszcze inwestowac w Salamander? Maja juz aprobate na kolorowe?

mlk
22-02-2006, 15:14
Nie nie mają. Ale masz do wyboru - GEALAN, KOMMERLING, VEKA, REHAU, TROCAL, AURA, PANORAMA, SCHUCO, DECEUNINCK.

czy ta lista profili z aprobatą na kolor jest ciągle aktualna, czy może też coś więcej doszło??

pchelek
22-02-2006, 19:14
spraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawdzic musze - cuuuuuuuuuś doooooooooooszło

mlk
22-02-2006, 21:14
spraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawdzic musze - cuuuuuuuuuś doooooooooooszło
dzięęęęęęęęęęęęęęki

Kamil1967
11-10-2006, 20:42
do gościa wr - tak się skada, że to ja właśnie mam udział w wydawaniu aprobat technicznych ITB.
Żle trafiłeś. Od 12 lat przeprowadzam badania okien z PVC, z drewna, aluminium - tak więc niestety mylisz się. Mam na swoim koncie wszystkie wydane w Polce aprobaty ITB na okna PVC, większość na okna drewniane i ze trzy na okna aluminiowe. Przebadane mam około 2000 okien, drzwi balkonowych najrozmaitszych typów. Mam na koncie przebadane ok. 50 okien kolorowych na wygrzewanie termiczne. mam na koncie ok 200 ekspertyz okien z PVC i z drewna.
Nie wszystkie systemu na okna białe mają aprobaty ITB - np. nie ma jej system HORIZONT, nie ma kilka innych.
Co do wystawiania jednostkowego dopuszczenia na okna kolorowe to nie można go wystawić bo nie ma punktu odniesienia, czyli aprobaty i jest to niezgodne z polskim Prawem Budowlanym.
Więc gościu po prostu zwyczajnie "chrzanisz". mam do Ciebie prośbę, jak coś nie wiesz to nie "chrzań" bo te posty czytają ludzie co mogą uwierzyć w te Twoje bajdurzenia i kupią kota w worku.
Pchelek
W-waBiker Salamander nie ma aprobaty na okna kolorowe - to fakt. Możesz tylko zażądać w umowie, że Ci zagwarantują, że okna się nie pokręcą i nie pokrzywią od nagrzewania termicznego - i wpisz to w umowę jako warunek gwarancji. Będziesz spał sokojnie - a jak okna faktycznie się pokrzywią to masz zagwarantowaną w umowie wymianę.
Okna kolorowe są na nagrzewanie termiczne bardziej podatne. jak mi dasz adres na priwa to Ci wyślę artykuł o oknach kolorowych - nie każdy potrafi je robić - muszą być sztywniejsze usztywnienia, sztywniejsze mocowanie, otwory odprężające w ramach [ spytaj się czy w oknach są otwory odprężające - daję głowę, że Ci zrobią taaaaakie oczy]
Pozdrawiam
Jak dałeś zaliczkę to trudna sprawa. Możesz się wycofać. Jak nie daj boże coś się stanie z tymi kolorowymi oknami - a ostatnio mam całą serię zgłoszeń - to klęska. Wymiana okien jest bardzo trudna



Znalazłem aprobatę ITB
http://www.horizontps.com/img-hl_str/certifikace/certifikat_po.jpg
Na profil Horizont
Więc może nie jest taki zły?

fenix2
11-08-2012, 18:55
UP!!!

Czy cos sie zmienilo przez ostatnich kilka m-cy? Warto jeszcze inwestowac w Salamander? Maja juz aprobate na kolorowe?

Miśka76
28-08-2012, 12:25
Dziwna ta sprawa z aprobatą, nie ma jej salamander czy jakiś konkretny producent okien z tych profili? Okna na pewno są wysokiej jakosci, bo to firma chyba ponad 30letnia, niemiecka. Z tego, co wiem, to w niektórych krajach mozna salamandra w okleinie stosowac w budynkach uznanych za zabytki zamiast oryginalnych okien drewnianych, a niewielu producentom na to się pozwala.

Ewa7506
25-06-2016, 13:57
UP!!!

Czy cos sie zmienilo przez ostatnich kilka m-cy? Warto jeszcze inwestowac w Salamander? Maja juz aprobate na kolorowe?

Może pomogę, jeśli ktoś zajrzy na ten wątek.
Od 2007r. mam zamontowanie okna Salamander 3D, okleina orzech. Złego słowa nie mogę o nich powiedzieć. Wygląd się nie zmienił, nie było potrzeby regulowania, jak dla mnie super.