PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie pustaki/cegły wybrać



cardesign1
20-09-2008, 19:06
Witam Wszystkich!
Na wiosnę 2009 rozpoczynam budowę niewielkiego domku ( 123 m2) i mam problem juz teraz, dokładnie z wyborem materiału na mury- pustak czy cegła. Objeździłem już trochę hurtowni i składów budowlanych orientując się w cenach i móc jeszcze tego roku sobie zaliczkowac lub kupić. Waham się pomiędzy pustakiem żużlowym ( ze względu na koszty) oraz cegłą Porotherm. W projekcie co prawda przewidziano Porotherm 25 ale ja chcę użyć 30... , no właśnie, tylko czy pustak żużlowy czy Porotherm? Czy różnica cieplna pomiędzy żużlem a Porothermem jest duża? Im więcej czytam , tym bardziej zaczynam się przekonywać do Porothermu, ale pewności wciąż mi brak, ponieważ boję się że te oszczędności, wybierająć pustak żużlowy, odbiją się na przyszłość ( różnica cenowa pomiędzy obydwoma materiałami).

Pozdrawiam,

cieszynianka
20-09-2008, 21:53
Niestety w przypadku pustaków żużlowych ściany pracują bardzo długo i pękają :-?

BetyBlue
21-09-2008, 14:43
My również zaczynamy na wiosnę budować, podobny rozmiarem domek. Długo zastanawialiśmy się z czego budować, wybraliśmy w końcu bloczki z keramzytu, Optirok. Buduje się z nich na pióro-wpust, wychodzi ok. 8 na 1 m2.