PDA

Zobacz pełną wersję : "ekologia" dla mas



Barbossa
20-09-2008, 20:42
1 segregujecie śmieci?
2 a czy segregujecie organiczne i nie...?
3 czy patrzycie na rozwiązania "ekologiczne" pod kątem zużycia energii, emisji czego to bądź do środowskia? chodzi o ich produkcję, czas życia i utylizację po "śmierci"?
4 czy wiecie ile z Waszych podatków idzie na cele prawdziwie ekologiczne?
5 czy macie świadomość, ile Waszych rozwiązań "ekologicznych" powoduje problem w prawdziwej ekologii?

osobiście uważam, że chałupa powinna być z gliny i słomy, ogrzewana paleniem drewna (torfu, węgla itp), oświetlana naftą, odzyskanym metanem

inne rozwiązania to demagogia dla mas, jesteście nimi?
ja tak i nikt mi nie umożliwia zmiany tego :-?

piwopijca
20-09-2008, 20:57
Dinozaury tez doprowadzily do efektu cieplarnianego i podobno krowy bardziej zanieczeszczaja srodowisku (powietrze) niz niejeden samochod. Dlaczego? Bo pozadnie "pierdza" i zdaje sie ze niektore ze skladnikow owego "prukania"-gazow sa mocno szkodliwe dla srodowiska
Dinozaury chyba "zapierdzialy" planete i po wielu tysiacach lat srodowisko zdolalo sie zregenerowac .. ale glupoty
Sam widzisz, czlowiek nie jest taki okrutny :wink:
Pzdr.

Kathi
22-09-2008, 16:54
Staram się żyć ekologicznie, w miare moich możliwości.
segreguję śmieci, oszczędzam energie, kupuje energooszczędne żarówki, staram sie kupować jak najmniej produktów w plastikowych torbach, nienawidzę jednorazówek (używam koszyk i torby wielokrotnego użytku), używam żarówek energooszczednych, nie wyrzucam starych leków (oddaję do apteki), starych baterii, zlewam zuzyty olej, używam jak najmniej chemii a staram sie zastepować środkami zrobionymi przeze mnie, oszczedzam wode...jest tego wiecej, ale wszystkiego pisac nie musze ;)
W każdym razie mój dom tez postaram się wybudowac jak najbardziej ekologicznie, co to oznacza dowiem się pewnie w trakcie.

Kanton
15-12-2008, 09:44
Barbosa jakże sie cieszę że jest osoba myśląca na tym forum, ale ten wątek nie cieszy sie chyba popularnością,

Kanton
15-12-2008, 09:45
hmmm dom z gliny.... pomażyć można

adam_mk
15-12-2008, 23:35
Zrobić - też!
Adam M.

Kanton
19-12-2008, 12:03
wiem że to nie problem ale ceny działek w okolicach wrszawy że "ceeeennnkkkkkaaaaaa ooooopada" jak to w reklamie było

adanielak1
18-01-2009, 18:12
Barbossa napisał:

... ogrzewana paleniem drewna (torfu, węgla itp),...

Hmm, to też nie ekologiczne, szczególnie wegiel i torf... 8)

mazza
06-03-2009, 10:17
Sama bym się na to nie porwała bo najnormalniej w świecie nie mam gdzie - brak ziemi i do końca "parcia" - jestem leniwa i wygodna. Wiem natomiast, że są miejsca, nawet w Polsce, gdzie buduje sie domy z gliny i stara się żyć EKOLOGICZNIE - np. w Dabrówce. To gdzieś w okolicach Lublina. Na świecie w krajach tzw. rozwiniętych jest takich całych społeczności więcej (pomijam tu ostatnie tradycyjne plemiona, które podobnie żyją od wieków).