PDA

Zobacz pełną wersję : Blat pod dwie umywalki - pomocy...



Monika B
03-05-2006, 14:14
Tak zaprojektowała mi panienka łazienkę.
Zamierzam kupić umywalki wpuszczane w blat, raczej standard czyli około 56cm. Czy mają szanse się zmieścić? A może chociaż 50cm? Czy też pani projektant wykazała się szczególną niekompetencją? Bo po mojemu to się nie da...
Bardzo prosze o komentarz znawców!

bobo30
03-05-2006, 16:32
nie widzę problemu, blat ma 144cm, umywalki średnio do 60cm, a więc od lewej: 8cm brzegu, 60cm umywalka, 8cm środek blatu, 60cm umywalka, 8 cm brzegu

Monika B
03-05-2006, 20:39
8 cm to bardzo mało!
W reklamówce KOŁA majš tabelkę wg. której powinno być pomiędzy umywalkami i do œcian po 30cm. Nie wiem kto ma racje - projektantka czy prospekt. Komu wierzyć?

Rezi
03-05-2006, 20:49
skad ja to znam
ja miałem 2 na 150 cm - umwywalki chyba 50 czy 60
zadecydowaliśmy ze będzie jedna 90 nablatowa na środku

i pytanie które mnie męczyło dl€zy czas - czy jest mozliwe aby dwie osoby w tym samym czasie na szerokości 150 cm korzystaly z umywalek ?
i kto będzie sprzątał moja umywalkę ?

2112wojtek
03-05-2006, 22:46
1.
i pytanie które mnie męczyło dl€zy czas - czy jest mozliwe aby dwie osoby w tym samym czasie na szerokości 150 cm korzystaly z umywalek ?

2.
i kto będzie sprzątał moja umywalkę ?

ad.1 chyba nie byles w wojsku ?

ad.2 podoficer dyzurny wyznaczy mlodego kota

PS MonikoB dane z Kola mowia o gabarytach optimum , mozesz od biedy zmniejszyc te przestrzenie do 15- 20cm pod warunkiem , ze umywalka bedzie nie wezsza niz te 55cm. Jesli umywalki beda mialy po 80cm praktycznie moga byc na "styk". W przeciwnym wypadku dla umywalek 50' korzystanie jednoczesne 2 osob jest nieporozumieniem.
Projektant popelnil blad - zamontuj jedna miske. Nie ma sensu wydawac kasy na 2 umywalki jak korzystac mozna tylko z jednej - i coz z tego , ze mieszcza sie dwie jak sa nie do wykorzystania?

Rezi
03-05-2006, 22:55
ad.1 chyba nie byles w wojsku ? a no nie byłem


ad.2 podoficer dyzurny wyznaczy mlodego kota to juz wiem dlaczego żona do mnie mówi "kotku zrób to.... kotku zrób tamto" :evil:

:lol:

Monika B
04-05-2006, 10:17
Tak własnie Wojtku myslałam! Bardzo Ci dziękuję!
A swoją drogą, to nie rozumiem jak mozna placić kasę za projekt komuś kto nie ma po temu kompetencji? Obawiam się, że cały projekt jest, delikatnie rzecz biorąc do bani, bo inne odległości też nie są zachowane. Moim zdaniem nie zmieści mi sie kibelek i bidet, a paniusia wcisnęła!
Jesli znajdę skaner, to wkleję propozycje z prośbą o wskazanie innych błędów. Będę wdzieczna za Twoją pomoc!

Rezi! Na pewno da sie znaleźć jakies walory bycia kotkiem :wink:

Rezi
04-05-2006, 10:28
Tak własnie Wojtku myslałam! Bardzo Ci dziękuję!
A swoją drogą, to nie rozumiem jak mozna placić kasę za projekt komuś kto nie ma po temu kompetencji? Obawiam się, że cały projekt jest, delikatnie rzecz biorąc do bani, bo inne odległości też nie są zachowane. Moim zdaniem nie zmieści mi sie kibelek i bidet, a paniusia wcisnęła!
Jesli znajdę skaner, to wkleję propozycje z prośbą o wskazanie innych błędów. Będę wdzieczna za Twoją pomoc!

Rezi! Na pewno da sie znaleźć jakies walory bycia kotkiem :wink:

a nie mamy czasem tej samej pani "architekt" - mam wrazenie ze piszesz o moim projekcie

Monika B
04-05-2006, 13:43
Rezi! Ja to drugi kraniec Polski! Te paniusie to chyba jakiś atak klonów :wink: Szkoda, że za nasza kasę produkują takie gnioty. Ja sie tylko dziwię, że nikt tego przez te dobrych parę lata nie zweryfikował, bo moja projektantka ma już paroletni staż...

Rezi
04-05-2006, 13:58
plaga istna plaga
a moze rozmanżają się przez zapylenie - wiatry były


Szkoda, że za nasza kasę produkują takie gnioty
ja swoje ona swoje - jak zrobiła mi nadzór realizatorski chłopcy musieli ściągac połowę płytek ze ściany

ale kilka rzeczy wprowadziła też ok - niestety

monig
04-05-2006, 16:32
To mało i brak wyobraźni projektanta. Wcześniej też zastanawiałam się nad 2 umywalkami (łazienka przy sypialni) i stanęło na 1 i w rzeczywistości to dobry wybór. Ja zrobiłabym 1 na tym blacie. Poza tym jak staną obok siebie 2 osoby to będzie niewygodnie korzystać na raz z 2 umywalek.
Dla pocieszenia: moja nie zaplanowała miejsca na suszenie rzeczy (mieszkanie) a blat z umywalką nablatową umieściła na wysokości 60 cm. Wszystko zmieniałam.

Monika B
05-05-2006, 07:05
ale kilka rzeczy wprowadziła też ok - niestety
Właśnie - takie uczucia i mi towarzyszą. Okropne błędy plus fajne pomysły. Niezły zestaw...

Monika B
05-05-2006, 12:19
Oto i projekt problematycznej łazienki. Niestety nie mam skanera i tylko tak umiem to przedstwić, mam nadzieję, że będzie czytelne...

http://img79.imageshack.us/img79/5504/laz9xv.jpg

Samo wnętrze na wizualizacji wygląda pięknie, ale mam wrażenie, że strasznie tu nawciskane.
Rozumiem, że albo jedna umywalka, albo szafki na obudowie - out.
Nie podoba mi się też kąt za pralką - wychodzi taka dziura pod skosem...
I pralka zaraz obok kibelka - nie za blisko?
No i i szfka jest chyba w kolizji z drzwiami, nie?

No zupełnie nie wiem jak to naprawić! Pomóżcie bardzo ładnie please!!!

motylla
21-09-2008, 15:58
Blat jest zaplanowany na dwie umywalki - każda ma średnicę 47 cm - bateria będzie ścienna. Jaka powinna być optymalna długość blatu? Na jakiej wysokości powinna być bateria, by zminimalizować efekt chlapania?:) Czy wystarczy jedna kafla 45 cm nad blatem a potem lustro wklaejane do wysokości 200 cm? Proszę o pomoc...

vadiol
21-09-2008, 16:33
Dlugosc blatu :np. 20+47+40+47+20 .
Gorna krawedz umywalki powinna sie konczyc na wysokosci 86 - 92cm . To zalezy od wzrostu uzytkownikow . Bateria powinna znajdowac sie wiec odrobine wyzej .

motylla
21-09-2008, 20:22
Oooooj, to za dłuuuugi... A w 140 się zmieszczę? Czy bez szans?

vadiol
21-09-2008, 21:11
W 140 sie zmiescisz , jezeli bedzie umywalka (47)+40(zeby dwie osoby mogly jednoczesnie korzystac)+umywalka .
Mozesz to jednak zrobic pomijajac wzgledy ergonomii . Pakujesz wtedy umywalki tak , jak Ci sie mieszcza i jak ladniej wyglada .

jacekp71
21-09-2008, 21:14
a odmierz sobnie kredą na podlodze 140cm, przymierz wymiary dwoch umywalek i sama zobacz ....
wg mnie 140cm to zbyt malo .... choc w liczbach bezwzglednychi to wystarczy ;-)

vadiol
21-09-2008, 22:02
wg mnie 140cm to zbyt malo .... choc w liczbach bezwzglednychi to wystarczy ;-)

A to zalezy , bo jak od sciany do sciany , to rzeczywiscie za malo . Chodzi o lokcie .

motylla
22-09-2008, 05:48
Od ściany zostawiam 20 cm pustej przestrzeni do blatu - po bokach lustra mają byc symetryczne lampki... Kurczę, cięzko się planuje... :)

malmuc
22-09-2008, 13:46
mam umywalki 51 cm szerokie,
odległość od brzegów i pomiedzy nimi to 16 cm
jest ok, według mnie wiecej nie potrzeba
no chyba, że ktoś zamierza obstawic blat dziesiątkami perfumow, mydelek i innych kosmetyków ;)

http://images25.fotosik.pl/121/1c4061d0c6ab63femed.jpg

motylla
22-09-2008, 14:32
No super!!! Czuję się pocieszona:D To spokojnie tak planuję - nie zamierzam robić wystawki;) więc starczy.

malmuc
22-09-2008, 14:39
No super!!! Czuję się pocieszona:D To spokojnie tak planuję - nie zamierzam robić wystawki;) więc starczy.

cieszę sie, że mogłam pomóc :)

onna
22-09-2008, 20:25
u mnie między umywalkami (szer. 50 cm) jest tylko 12 cm. Blat jest dłuższy i nierównomiernie z obu stron - a to dlatego że planowałam tak aby pasowało do lustra między płytkami :lol: Mebel w założeniu miał zająć całą przestrzeń aż do ubikacji. Malmuc mi pomagała z blatem i dobrze wyszło . Najlepiej chyba wziąć sobie kawałek kartonu i na nim wyrysować - łatwiej sobie wyobrazić jak to wyjdzie.

motylla
23-09-2008, 06:52
Dziękuję:) Ściana ma 240 cm - ma być 20 cm odstępu od ściany, potem 140 blat i 80 na geberit:)