PDA

Zobacz pełną wersję : waska pralka, od frontu - jaka???



smutna lidka
03-02-2005, 00:56
zagadka jak w temacie
musi być płytka
Hoover (wsad 5kg), Bosch (4 kg) i Whirlpool (5 kg) oferują modele o szr. 40 cm
cena wszystkich to ok. 2000 - tzn. Hoover ok. 2300, a Whirlpool niecałe 2000
cena nie ma dla mnie w ogóle znaczenia, zależy mi po prostu na jakości

niestety te czterdziestki nie są zbyt wyrafinowane ( np. Whirlpool nie ma nawet szóstego zmysłu :))

Siemens (4 kg) i AEG (4,5 kg) 44 cm więc raczej nie biorę ich pod uwagę
a może nie warto kruszyć kopii o 4 cm
a może jednak warto, skoro zrezygnowałam z 60-tki z bajerami :)

to zadanie mnie troszkę przerasta :)

Pagin
03-02-2005, 06:54
Witam,
Coby nie mnozyc "bytow pralkowych" :wink: na forum proponuje watek znajdujacy tutaj (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=32295).
A co do pralki. Wyglada na to ze szukasz pralki gornoladowanej. Ostanio kupilem takowa firmy AEG model 47080 (1000 obr/min). Pralka jest szerokosci 40 cm (wys. 85, gl. 60), wsad 5kg. Polecam ta firme i ten model. Jakosciowo wyrob lepszy od podobnego modelu firmy Whirpool, Hoovera nie widzialem.
Pozdrowienia

żenia
20-02-2005, 22:24
ja odradzam whirpole ładowane od góry, w dwa lata mimo częstego czyszczenia zniszczył sie nam dozownik do proszku i płynów (dozownik podwieszany do otwieralnej klapy), 7 letnia gwrancja :wink: nie uwzglednia dozownika więc pralkę wydaliśmy i kupiliśmy Boscha też ładowanego od góry ale z dozownikiem w tylnej części obudowy, za bębnem. pracuje bardzo intensywnie już trzy lata jak na razie bez problemów :D :D
pozdr

mdzalewscy
20-02-2005, 22:45
jak 40cm to bierz z góry ładowaną, to lepsza technologia, jak ostatecznie chcesz od frontu i wąsko to wybierz pełnowartościową pralkę, np. 45cm LG WD-10170ND

mmmagdaa
21-09-2008, 20:31
prosze doswiadczonych i znawcow o porade . Musze zakupic pralke, waska, koniecznie ladowana od frontu ( od gory nie kupie juz nigdy!!!). Myslalam o Candy, ale nawet przegladajac strone producenta dostalam zawrotu glowy!!! Musi miec ladownosc powyzej 4 kg, obroty - nie musi byc wiecej niz 1000, energo- i wodooszczedna.

nom
21-09-2008, 21:01
daj sobie spokój z Candy.
Ja mam Boscha, produkcja jeszcze Germany. :-)
45cm, od przodu, spoko, już 2 lata śmiga, ale przy wirowaniu 1000obr/min. jest bardzo głośna (jak startujący F16), ale takich obrotów rzadko używam, bo ubrania są bardzo zmięte. :-)
Więc nie ma co kupować więcej jak 1000obr/min, 800 starczy. :-)
Dobre marki to AEG, Electrolux, Bosch i Siemens to to samo.
Poczytaj na elektrodzie, tam dostaniesz konkretne odpowiedzi serwisantów co się najczęściej psuje. :D

katarsis
21-09-2008, 21:46
rzeczywiście Bosh jest świetny

Depi
21-09-2008, 22:08
waska, koniecznie ladowana od frontu

Hmmm... :lol:

Wizjer
22-09-2008, 00:41
A czy ma ktoś pralkę informującą, o której skończy prać? czy to praktyczne rozwiazanie?

Cpt_Q
22-09-2008, 00:52
... czy to praktyczne rozwiazanie?

bardzo praktyczne

mmmagdaa
22-09-2008, 12:37
a co oprocz bosha mi zaproponujecie?

reng
22-09-2008, 14:55
mamy pralkę LG, 44 cm głębokości. przy 1000 obrotów pranie wychodzi prawie suche, wcale nie tak bardzo pogniecione. ma elektroniczny programator, mamy ją od sierpnia i na razie jestem zadowolona, niestety nie mam porównania z innymi pralkami bo to moja pierwsza. klasa A+, 5kg.

http://www.ceneo.pl/661363

widziałam też fajne indesity, jeszcze węższe. ale nie znam opinii na ich temat, oprócz ogólnie panującej, że włoszczyzna jest kiepska.

grave
22-09-2008, 15:08
ja też myśle o wąskim BOSHu... wcześniej paliłem się na silvernano Samsunga z ceramiczną grzałką, ale czytałem na forach,ze ludzie narzekają, a już zwłąszcza na serwis...

Depi
22-09-2008, 15:40
a co oprocz bosha mi zaproponujecie?

Ja proponuję BOSCHA - słyszałem, że to dobra, niemiecka firma...

MSPANC

Cpt_Q
22-09-2008, 16:16
a co oprocz bosha mi zaproponujecie?

Ja proponuję BOSCHA - słyszałem, że to dobra, niemiecka firma...
...

z ust mi to wyjąłeś :lol:

juka11
22-09-2008, 19:12
Wizjer, ja mam pralkę informującą o skończeniu prania sygnałem dźwiekowym (krótka melodyjka) i dodatkowo wyświetla się napis END. Czy to praktyczne? Takie sobie, przecież i tak nie lecę wyjmować prania, gdy ona da mi znać, że własnie skończyła, tylko wtedy kiedy mi pasuje, czyli zwykle kilka, kilkanaście minut póżniej. To taki bajer raczej.
Pralka jest ładowana od przodu, płytka (chyba 40 cm - nie zmierzę dokładnie, bo zabudowana), ładowność 4,5 kg, Samsung Silver Nano F1045AV. Słyszałam sporo negatywnych opinii na jej temat, ale już po tym jak ją zakupiłam. U mnie w każdym razie póki co działa bez najmniejszego zarzutu :D

Cpt_Q
22-09-2008, 19:19
... czy to praktyczne rozwiazanie?

bardzo praktyczne

Myśląc o praktycznym rozwiązaniu miałem na myśli wyświetlacz, na którym widoczny jest czas pozostały do końca prania (w minutach). I myślę, że o to chodziło w pytaniu.

juka11
22-09-2008, 19:20
A,Wizjer sorki, jakoś nie doczytałam, chodziło Ci o informację kiedy skończy prać. Też takie info jest, wyswietla się czas jaki pozostał do zakończenia prania. To jest przydatna informacja, zwłaszcza jak ma się wyjść z domu i nie wiadomo czy czekać aż skończy i jeszcze powiesić pranie, czy wychodzić, bo jeszcze sporo to potrwa. A tak: zerkasz na wyswietlacz i wszystko wiesz :) [/b]

emild
22-09-2008, 19:54
mmmagdaa czy Tobie na pewno chodzi o szerokość pralki? a nie o głębokość?

gawel
22-09-2008, 21:00
mmmagdaa czy Tobie na pewno chodzi o szerokość pralki? a nie o głębokość?

Dokladnie !

dragasia
22-09-2008, 21:50
Ja mam beko i w sumie jestem zadowolona chociaz nie do konca. Czasem zdarza jej sie zawiesic i nie chce sie otworzyc. No i do tego nie ma funkcji krochamlenia, dla mnie bardzo potrzebnej. Ma 3,5 kg co sobie bardzo chwale :D

O candy slyszalam ze brudzi ubrania :o

mmmagdaa
23-09-2008, 07:22
tak, glebokosc 40cm

reng
23-09-2008, 09:14
... czy to praktyczne rozwiazanie?

bardzo praktyczne

Myśląc o praktycznym rozwiązaniu miałem na myśli wyświetlacz, na którym widoczny jest czas pozostały do końca prania (w minutach). I myślę, że o to chodziło w pytaniu.

LG własnie ma taką funkcję

Mymyk_KSK
23-09-2008, 10:11
O candy slyszalam ze brudzi ubrania :o

:o :o :o
nie zauważyłam ;-)

my - póki co - mamy 7 letnią juz candy - taką "mini", jedyną jaka zmieściła się w naszej byłej garsonierze - i jak na taki bądź co bądź stary sprzęt pierze doskonale. Znajomy serwisant twierdził zresztą że Candy są dobrej jakości i rzadko się psują, tylko, no cóż... finezji im trochę brakuje ;-)

A co do firmy Bosch - kupiliśmy ich piekarnik i...teraz juz każdy sprzęt będzie Bosch ;-)

GGGosik
24-09-2008, 19:22
Ja mam płytką pralkę Candy CS 125 TXT i jest super!
Bardzo ładowna, z wyświetlaczem i w ogóle....
Poczytaj tutaj:
http://www.agdexpert.pl/pralki-ladowane-od-frontu/candy-cs-125-txt?v=2844367
Jest też info o długości prania (ile pozostało do końca)-
nie wiedziałam, żę to taka fajna funkcja.
1200 obrotów, więc pranie jest prawie suche.
Poprzednio tez miałam Candy z 1200 obrotów
i nic się nie działo przez 10 lat.

Ineso
24-09-2008, 22:24
GGGosik, czy nie wiesz czy ten model pralki, który masz był również w kolorze niebieskim zamiast pomarańczowego? Bo właśnie się w którymś sklepie zachwyciłam podobną, niebieską, ale z wyświetlaczem właśnie - a igdzie na necie nie mogę jej znaleźć :x

leli1
25-09-2008, 09:28
ja mam Simensa, głębokosc 42 cm i ma funkcje wyswietlania czasu prania i ile zostalo do końca. Wszystko super, tylko....ma tez sygnał dźwiekowy zakonczenia prania, co mnie wpienia bo musze wtedy isc i wylaczyc pralke, bo samoistnie przestaje przypomiac cos po 15 minutach, no i nie ma przydatnej dla mnie w poprzedniej pralce funkcji połowy wkładu. czasem chce zrobic szybka przepierkę z mała ilością ciuchów, a tu klops. Poza tym bardzo OK.

Cpt_Q
25-09-2008, 09:42
....ma tez sygnał dźwiekowy zakonczenia prania, co mnie wpienia bo musze wtedy isc i wylaczyc pralke, bo samoistnie przestaje przypomiac cos po 15 minutach...

Można odciąć buzzerek.

GGGosik
26-09-2008, 15:51
GGGosik, czy nie wiesz czy ten model pralki, który masz był również w kolorze niebieskim zamiast pomarańczowego? Bo właśnie się w którymś sklepie zachwyciłam podobną, niebieską, ale z wyświetlaczem właśnie - a igdzie na necie nie mogę jej znaleźć :x
Tzn pralka jest biała :) a wyświetlacz pomarańczowy.

GGGosik
26-09-2008, 15:55
ja mam Simensa, głębokosc 42 cm i ma funkcje wyswietlania czasu prania i ile zostalo do końca. Wszystko super, tylko....ma tez sygnał dźwiekowy zakonczenia prania, co mnie wpienia bo musze wtedy isc i wylaczyc pralke, bo samoistnie przestaje przypomiac cos po 15 minutach, no i nie ma przydatnej dla mnie w poprzedniej pralce funkcji połowy wkładu. czasem chce zrobic szybka przepierkę z mała ilością ciuchów, a tu klops. Poza tym bardzo OK.
U mnie w tej Candy jest tylko jeden sygnał dźwiękowy, krótki
i sam się wyłącza.

Ineso
27-09-2008, 00:11
GGGosik, czy nie wiesz czy ten model pralki, który masz był również w kolorze niebieskim zamiast pomarańczowego? Bo właśnie się w którymś sklepie zachwyciłam podobną, niebieską, ale z wyświetlaczem właśnie - a igdzie na necie nie mogę jej znaleźć :x
Tzn pralka jest biała :) a wyświetlacz pomarańczowy.

ok, niby jestem blondynką z natury (ciemną) ale tyle, że biała to widzę hihi. Chodzi mi właśnie o wyświetlacz i inne dodatki (m.in.pokrętło). Zanotowałam w sklepie ten model, ale prawie jestem pewna (i koleżanka oglądająca ze mna też), że było z wyświetlaczem. więc...hmmmm....

http://www.katalog.avans.pl/img/avans/getProductPhoto.php?photo_id=157105

GGGosik
01-10-2008, 15:50
ok, niby jestem blondynką z natury (ciemną) ale tyle, że biała to widzę hihi. Chodzi mi właśnie o wyświetlacz i inne dodatki (m.in.pokrętło). Zanotowałam w sklepie ten model, ale prawie jestem pewna (i koleżanka oglądająca ze mna też), że było z wyświetlaczem. więc...hmmmm....

http://www.katalog.avans.pl/img/avans/getProductPhoto.php?photo_id=157105
Ja mam inny model, inny wyświetlacz (jeden i w poziomie) i nic nie jest niebieskie, nawet pokrętło. Musisz dokładnie sprawdzić numer tej pralki,
ja też jak chciałam kupić, to sprawdzali kilka razy, bo podobno
jest inna Candy z podobnymi numerami.
Przyjrzyj się dokładnie tej, której zdjęcie wstawiłam (ja mam identyczną)
i jej numerom, i jeśli chcesz taką samą, to musisz tak w sklepie poprosić.

Ineso
01-10-2008, 21:49
Okazuje się, że Candy robi specjalne modele dla różnych sklepów, np. Saturna, Avansa. Wtedy te pralki wyglądają inaczej, mają inne funkcje, etc. No i ta moja wypatrzona jest z takiej serii właśnie. Na necie nie do wytropienia.

marekq
02-10-2008, 11:47
A co sądzicie o takich pralkach jak whirpool, zelmer, amica? Cena troszkę niższa.. a jakość?

GGGosik
02-10-2008, 16:20
Okazuje się, że Candy robi specjalne modele dla różnych sklepów, np. Saturna, Avansa. Wtedy te pralki wyglądają inaczej, mają inne funkcje, etc. No i ta moja wypatrzona jest z takiej serii właśnie. Na necie nie do wytropienia.
A to nie wiedziałam.... Ja znalazłam w internecie i zamówiłam
w hurtowni agd koło mnie. :)

reng
03-10-2008, 08:37
A co sądzicie o takich pralkach jak whirpool, zelmer, amica? Cena troszkę niższa.. a jakość?

rodzice od 5 lat mają amicę i nic się nie popsuło. jest prosta w obsłudze i nie wiem czy nawet nie pierze lepiej niż nasza LG. poza tym ma funkcję odpompowania wody w razie awarii, czego LG nie ma, w ogóle mało pralek to ma. już raz mi była potrzebna ta funkcja, po awarii prądu, jak zaczęli "migać" prądem i pralka zgłupiała, a była pełna wody.

Ineso
04-10-2008, 19:02
Moi rodzice użytkują od kilku lat Amicę, ale niestety czesto są z nią problemy - albo jakoś dziwnie bęben się tłucze przy wirowaniu, albo się wyłącza z byle powodu. Na szczęście tata jest złota rączka więc zazwyczaj wystarcza, że sam ja rozkręci i coś podreperuje. Ostatnio sprzedawca AGD powiedział mi, że to wina słabej elektroniki we wszystkich Amicach - jak jej jest więcej (a teraz w prawie każdej pralce tak jest), to awarie dośc czeste.

grave
04-10-2008, 19:50
ja juz Amici nie biorę... mam jedną i po dwóch latach wyje jak odrzutowiec, teraz celuję w Boscha lub Siemensa!

grave
12-10-2008, 20:29
Witam,
pomóżcie mi w wyborze prali 40cm głębokości.
Po namyśle zdecydowałem się na:
SIEMENS WS10460PL ok.1530zł http://www.topmarket.pl/pralki/SIEMENS_WS_10_X_460_PL.php

albo
BOSCH WLX20460PL http://www.sirius.pl/audio_video/towar_cennik_726/towar_karta_47653/Pralka_Bosch_WLX_20460PL__wysylka_w_24_za_80zl.htm l

Parametry mają podobne: A+C, 1000 obr, 0,76kWh / 40litrów, programy te samo tylko inaczej nazwane.

Zastanawiam się tylko, która firmę wybrać? Niby działają jako wspólnie, ale która ma lepszy serwis? Gdzie częsci są tańsze? Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że własnie niby Siemens droższy w tych sprawach?

kamyk68
12-10-2008, 21:02
Może poszukaj z dłuższą gwarancją?

grave
12-10-2008, 21:10
hmm, a nie mają tyle samo... 2 lata?

kamyk68
12-10-2008, 21:19
hmm, a nie mają tyle samo... 2 lata?
Jakiś czas temu kupowałem Aristona i za 100zł mozna było przedłużyć gwarancję na 5 lat .Czy tak jest teraz nie wiem ? :D Można pewnie to sprawdzić trzeba zapytać ale może warto :D

grave
12-10-2008, 21:29
hmm wiem, że w EURO czy Saturnie można było taki akcje stosowac, ale przy sklepach z netu to chyba nie bardzo, albo po prostu to przedłuzenie było ograniczone czasowo...

kamyk68
12-10-2008, 21:36
Ja kupowałem nie w sieci i nie w tych dużych sklepach .Zwykły sklep z Agd dali dobrą cenę(lepszą niz te molochy) ,dostarczyli i oni mnie poinformowali o gwarancji .Trzeba było w ciągu miesiąca wpłacić 100zł i z Aristona mi przysłali gwarancję!!! :D

grave
05-11-2008, 23:24
no i w końcu zdecydowałem się na tego Boscha... z Siemensa odchodzi/rysuje się srebrna farba na drzwiczkach i jest droższy, ale za to zmywarkę wziąłem Siemensa :)

grave
05-11-2008, 23:27
...no i wybrałem BOSCH WLX20460PL.. duzo ludzi ją wybrało, z czego większość chwali, mam nadzieję do nich dołączyć 8)

nemi
07-11-2010, 14:12
Odświeżam temat - niemal dokładnie po 2 latach. :)

Poszukuję jeszcze "płytszej" pralki (maks do 38 cm głębokości), bo tylko taka zmieści mi się ślicznie we wnęce. Na Allegro znalazłam 2 modele 33 cm głębokości:

Pralka Candy GOY105-07s Slim 33cm
oraz
HOOVER VHD33510

Czy ktoś z Was ma tak małą pralkę?

Gerald
06-09-2012, 11:09
Witam,

mam mały problem ze znalezieniem pralki odpowiedniej wielkości. Miejsce na pralkę mam 52x41 co niestety powoduje, że normalna pralka się tam nie zmieści a jeśli nawet to nie podłącze jej. Czy ktoś się spotkał z pralką ładowaną od góry o mniejszych gabarytach? Możecie coś polecić?

popey111
12-09-2012, 07:45
Niestety z ładowanych od góry nic nie wymyślimy.