PDA

Zobacz pełną wersję : [b]Stalowe drzwi zewn?trzne ORION - POL-SKONE[/b]???



Pearl
14-10-2003, 10:48
A było to tak. Pani mojego serca zobaczyła te drzwi w PSB. Są objęte promocją tzn. kosztują około 1000zł (skrzydło 990x207cm). Musimy właśnie kupić dwie szt. drzwi zewnętrznych i to jak najszybciej. Czy moglibyście nam coś o nich powiedzieć, albo ewentualnie podać jakieś inne tego typu drzwi zewnętrzne, które Wam się "sprawdziły"? Będę wdzięczny

Pozdrawiam

Pearl

tomek_2
05-09-2004, 10:55
Dolacze do tematu - czy uzytkuje ktos z forumowiczow Orion-y ew. podobne do nich drzwi metalowe Porty i moglby wypowiedziec sie na ich temat? Najbardziej boje sie tego, ze drzwi te zima beda zamarzniete z obydwu stron - poniewaz wiatrolap (w ktorym beda montowane) nie jest ogrzewany. Czy ktos z was ma taka sytuacje i czy rzeczywiscie jest to problem? A moze odradzicie mi drzwi metalowe na korzysc drewnianych (ale wtedy musi to byc zblizona polka cenowa). Prosze o wasze glosy w tej kwestii.

art63
05-09-2004, 12:14
Ja też szukam coś taniego a ciepłego,
Po obejrzeniu kilku propozycji w marketach zdecyduję się chyba na
zamówienie ich u stolarza po dobrym targowaniu drewniane z ociepleniem
wew. 2 zamki dość ładne ok 1200 zł

tomek_2
05-09-2004, 16:26
Hmm... Wstepnie zdecydowalem sie na drzwi orion w wersji III (z zamkiem listwowym wielopunktowym) lub IV (z 2 niezaleznymi zamkami) ale - sadzac po dosc niskiej cenie tych drzwi - nie jest to wysoka polka (chociaz wyglad drzwi mi odpowiada). Dlatego chcialbym zasiegnac jezyka w tym temacie :) Czy ktos z userow ma takie drzwi i moglby cos o nich powiedziec? Troche sie obawiam o zamek listwowy wielopunktowy - jesli po uplywie gwarancji 12 m-cy sie zepsuje, to jest to chyba spory wydatek :( Z kolei akurat ten model z zamkiem listwowym moge kupic od reki, natomiast wersje (tansza o ponad 200 zl) z 2 niezaleznymi zamkami jednopunktowymi musze zamawiac i czekac ok. 2 tygodni (a drzwi potrzebuje jak najszybciej). Any ideas?

mariusz07
07-09-2004, 06:42
Dzisiaj będą mi montawać drzwi Orion w wersji III. Będę miał ogrzewany wiatrołap. Po montażu będę mógł powiedzieć coś więcej na ich temet.
Drzwi drewniane były dla mnie trochę za drogie.
Drzwi te są dostępne również w marketach, ale dla mnie cenowo dużo taniej wyszło przy zakupie przez hurtownię - 15% rabatu od cen detalicznych, umowa na montaż i(całość drzwi + montaż z 7%VAT). Montaż wyszedł mi więc za darmo, a i tak było taniej niż bym kupował same drzwi i mam autoryzowany montaż co jest niezwykle ważne przy gwarancji.
Dodatkowo mam nietypowe nadświetle wykonane przez producenta.
Co do drzwi wykonanych przez stolarza, to nie chciałem ryzykować, bo widziałem juz ogrom drzwi, które po roku, dwóch zaczynały się "rozsychać" i wypaczać. Wolałem nie ryzykować.

księgowa
07-09-2004, 07:28
Mam takie drzwi od roku - wersja z dwoma niezależnymi zamkami. Są ok. Dla mnie priorytetem była mała podatność na wypaczenia. Dzwi nie mają nad sobą zadaszenia ani nie są we wnęce tak, że deszcz czy śnieg ma ułatwiony dostęp. Na razie nic się nie dzieje. Zamki miały tą zaletę, że w czasie budowy robotnicy mieli klucze do domku a po zakończeniu wymianiłam samą wkładkę (ok. 11 zł/szt) i po kłopocie. Drzwi były użytkowane przez cały czas budowy. Za taką cenę mam porządne drzwi.

kanadyjczyk
07-09-2004, 09:22
Mam takie drzwi od roku - wersja z dwoma niezależnymi zamkami. Są ok. Dla mnie priorytetem była mała podatność na wypaczenia. Dzwi nie mają nad sobą zadaszenia ani nie są we wnęce tak, że deszcz czy śnieg ma ułatwiony dostęp. Na razie nic się nie dzieje. Zamki miały tą zaletę, że w czasie budowy robotnicy mieli klucze do domku a po zakończeniu wymianiłam samą wkładkę (ok. 11 zł/szt) i po kłopocie. Drzwi były użytkowane przez cały czas budowy. Za taką cenę mam porządne drzwi.

Dzięki że wywołaliście ten temat.

Mam zamontowane drzwiczki ORION pełne, brąz. Drzwi są zamontowane na elewacji zachodniej, domek to DO9 muratora. Pracują u mnie od ubiegłej jesieni, do wiosny wszystko było ok. a później ....

Popołudniami kiedy słoneczko schodzi niżej i oświetla mije "piękne" drzwi wystepuje fascynujące zjawisko wyginania się drzwi. W punkcie gdzie jest zamek odkształcenie ma okoł 1 cm, jak sie domyślacie drzwi za bardzo zamknąć wtedy nie można.

Oczywiście skierowałem sprawę do producenta jako wadę ukrytą, przyjechał oczywiście serwis z Lublina. Kiedy? Oczywiście wtedy gdy słoneczko nie jeszcze nie świeciło na drzwiczki. W protokole panowie napisali że nie mogli stwierdzić wady a przyjechali akurat teraz bo tak im pasowało a ja nie napisałem w jakich godzinach wada się ujawnia (jakby słońce od zachodu świeciło cały dzień :evil: ). Mieli przyjechać w innym terminie, po południu i jeszcze dodali od siebie że nie ze wszystkim drzwiami mają taki problem.
Możecie się domyśleć jakie było moje zdziwieniekiedy dostałem pisemko, że "serwis" żadnej wady nie wykrył a porysowanie drzwi nie jest wadą fabryczną :-? :x . A ja żadnego porysowania nie reklamowałem bo drzwi załatwił mi piesek.
Podsumowując jestem z tą firmą na razie na etapie wymiany korespondencji, wiem już ile kosztuje biegły, który ma napisać ekspertyzę.

Zastanówcie się więc czy musicie kupować te drzwi. Ja osbiście niestety juz po fakcie zakupu znalazłem dwóch stolarzy, którzy piękne drwniane drzwi są wstanie zrobić i to z montażem za tą samą cenę a zrobione są w sposób który do minimum eliminuje problem wypaczania..

Jeśli jesteście zainteresowani rozwojem wypadków mogę coś później napisać ale sądząc po dotychczasowym tempie załatwiania reklamacji szybko to nie będzie. :x :evil:

kanadyjczyk
07-09-2004, 09:26
Hmm... Wstepnie zdecydowalem sie na drzwi orion w wersji III (z zamkiem listwowym wielopunktowym) lub IV (z 2 niezaleznymi zamkami) ale - sadzac po dosc niskiej cenie tych drzwi - nie jest to wysoka polka (chociaz wyglad drzwi mi odpowiada). Dlatego chcialbym zasiegnac jezyka w tym temacie :) Czy ktos z userow ma takie drzwi i moglby cos o nich powiedziec? Troche sie obawiam o zamek listwowy wielopunktowy - jesli po uplywie gwarancji 12 m-cy sie zepsuje, to jest to chyba spory wydatek :( Z kolei akurat ten model z zamkiem listwowym moge kupic od reki, natomiast wersje (tansza o ponad 200 zl) z 2 niezaleznymi zamkami jednopunktowymi musze zamawiac i czekac ok. 2 tygodni (a drzwi potrzebuje jak najszybciej). Any ideas?

Ja też teoretycznie miałem czekać dwa tygodnie a te dwa tygodnie okazały się czterema, sam pan wisz - sezon budowlany :wink: ato był dopiero początek problemów o czym pisałem wcześniej.

księgowa
07-09-2004, 09:36
Ja kupiłam je w promocji od ręki (cena 860 zł). Drzwi białe - zamontowane na stronie północno-zachodniej. Słońce raczej na nie nie pada lub nie w stopniu powodującym odkształcanie, za to deszcz pada zawsze na drzwi.
Co do drewnianych - też rozmawiałam z kilkoma - żaden nie gwarantował w 100% że drewno klejone w drzwiach nie będzie pracować - szczególnie jak jest wystawione cały czas na niekorzystne warunki atmosferyczne.

W mojej dzielnicy co drugi dom ma takie drzwi - proponuję się rozejrzeć czy u Was nie jest tak samo.

kanadyjczyk
07-09-2004, 09:49
Ja kupiłam je w promocji od ręki (cena 860 zł). Drzwi białe - zamontowane na stronie północno-zachodniej. Słońce raczej na nie nie pada lub nie w stopniu powodującym odkształcanie, za to deszcz pada zawsze na drzwi.
Co do drewnianych - też rozmawiałam z kilkoma - żaden nie gwarantował w 100% że drewno klejone w drzwiach nie będzie pracować - szczególnie jak jest wystawione cały czas na niekorzystne warunki atmosferyczne.

W mojej dzielnicy co drugi dom ma takie drzwi - proponuję się rozejrzeć czy u Was nie jest tak samo.

Białe są ok nie nagrzewają się tak bardzo a poza tym jak napisałem "fachowiec" z serwisu powiedział, że nie ze wszystkimi mają taki problem. A co do drewna - to tylko drwewno i zawsze będzie pracować nie zależnie jak zabezpieczone i wykonane, jednak wyglądu nawet nie ma co porównywać. To tak jak z "maluchami" nie wszyscy jeżdżą nimi bo lubią lecz muszą, a też jest ich dużo. :wink:

tomek_2
07-09-2004, 11:53
Przwywiezli mi dzisiaj Orion-y biale, kupilem w Castoramie wariant III (bo potrzebowalem na juz) - niestety, najdrozszy (ok. 1400 zl z transportem) Do tego - mimo, ze w ulotce pisza o 2 wkladkach klasy C, w zestawie sa najzwyklejsze wkladki za 10 zl/szt. Takze przynajmniej 1 wkladka bedzie do wymiany na patentowa, co by chalupe jakos ubezpieczyc. Jutro montaz, zdam relacje jak wygladaja u mnie.
pozdr
tomek_2

Przemcio13
24-09-2004, 12:20
Może jeszcze ktoś się wyrazi na temat Orionów? Od 2 tygodni mam i stwierdzam że się strasznie rysują. Mam ciemne i od strony zachodniej. Słoneczko świeci pięknie i jakoś się nie odkształcają.

guit
24-09-2004, 12:29
hej
mam oriona z przeszkleniem w wersji z zamkiem listwowym (III?)
drzwi są zamontowane od marca i poza błędem ekipy montującej (pianka wybuliła próg) z drzwiami nic się nie dzieje...ktoś wspomniał o rysach - to fakt - zamierzam je niedługo pomalować :)
ale wydaje mi się, że za tą cenę (coś ok. 1500) to dobry wybór

pozdr,

kanadyjczyk
24-09-2004, 14:50
Może jeszcze ktoś się wyrazi na temat Orionów? Od 2 tygodni mam i stwierdzam że się strasznie rysują. Mam ciemne i od strony zachodniej. Słoneczko świeci pięknie i jakoś się nie odkształcają.

Czy masz z szybką, czy pełne. Mnie jak pisałem wcześniej nie tylko jakoś ale odkształcają się porządnie (wiem że nie wszystkie tak mają).

Przemcio13
27-09-2004, 08:32
Mam pełne i jak na razie jest ok.

tomek_2
04-10-2004, 22:27
A jaka klamka pownna byc zamontowana w wersji drzwi Orion z zamkiem listwowym? Klamke najpierw nalezy podnosic do gory a potem dopiero opuszczac do dolu. Powiedziano mi w Castoramie, ze klamka nie moze miec sprezyny wspomagajacej, tylko musi luzno obracac sie wokol osi, a role tej sprezyny ma podobno pelnic sprezyna w zamku. Czy mozna do tego celu uzyc tradycyjna klamke ze sprezyna i sprezyne te zdemontowac a nastepnie podlozyc dystans czy tez ma byc jakas specjalna klamka do tego wlasnie modelu drzwi?