PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie rury do kanalizy ?



szczukot
24-09-2008, 10:40
Witam
Ktore rury do kanalizy polecacie ? Bo przewalam sie po sieci i widze z PCV i PP. Do tego bywaja w roznych kolorach (biale, szare brazowe itp) co napewno tez od czegos zalezy (jakies inne skladniki/wlasciwosci). Ktore z tych sa najlepsze na poziomy ? Dowolne PCV ?

Fantom

franzkru
24-09-2008, 12:26
Witam
Ktore rury do kanalizy polecacie ? Bo przewalam sie po sieci i widze z PCV i PP. Do tego bywaja w roznych kolorach (biale, szare brazowe itp) co napewno tez od czegos zalezy (jakies inne skladniki/wlasciwosci). Ktore z tych sa najlepsze na poziomy ? Dowolne PCV ?

Fantom

Ja mam wszedzie Wavina. Rury o średnicy do 110mm są szare a te powyżej pomarańczowe. Na składzie mi je polecali jako bardziej wytrzymałe. A cena była większa o 20% więc niewiele (wszystkie rury wyszły mi jakieś 800zł).

pierwek
24-09-2008, 12:35
są też pomarańczowe 100 - upraszczając: pomarańczowe są do ziemi

dziubek25077
24-09-2008, 12:58
Napisz czy chodzi ci o zewnętrzną kanalizacje czy wewntrzną.
Tak czy inaczej, ja kupiłem również WAVIN-a. (wczoraj)
Rury klasy SN4, kupiłem narazie do zewnętrznej kanalizacji, w składzie również polecali jako lepsze, lepszy podobno materiał i jakość wykoania.
Jak napisał przedmówca, wszystko kosztem ceny, w porównaniu do tańszych któe mieli wyszło ok 30 % drożej.
Ale polecam, rury solidne i i asortyment w pełni komletny, kolanka pod różnymi kątami. Mają bogatą ofertę i dobrą strone www.wavin.pl
Można o wszystkim poczytać.
Pozdro !!!

zyga350
24-09-2008, 16:52
Wszystkie rury kanalizacyjne fi 110 dałem pomarańczowe.Są podobno mocniejsze.Pozdrawiam

Lookita
24-09-2008, 17:04
Mocniejsze w czym?Albo przed czym wytrzymalsze?W sensie zgniatania,czy przelotu substancji plynno-stalych w ich wnetrzu,badz wywierania nacisku przez ww. materie na sciany od srodka?Na mroz?

listek
24-09-2008, 17:59
Wewnątrz domu Wavin szary (innych nie było), na zewnątrz pomarańczowy.

VIP Jacek
24-09-2008, 20:01
bierz wavina, rury dobre i sprawdzone.