PDA

Zobacz pełną wersję : zawarcie umowy, odebranie pracy, zapłata



ksm
24-09-2008, 12:23
Moje pytanie dotyczy przypadku gdy zlecający ( inwestor) odmawia zapłaty za wykonane prace ze względu na istniejące usterki. Pomijam tu fakt posiadania umowy bądz jej nie posiadanie bo nie o to mi tutaj chodzi.(wg. naszego prawa umowa na pismie obowiązuje w przypadku zawierania umów tylko miedzy przedsiębiorstwami)
Przyjmuje więc ze umowa jest, wykonanie prac jest zakończone a inwestor raz po raz odkrywa nowe usterki. Czytający to wykonawcy wiedzą o co tutaj chodzi.
Dodam , że prace zostały wykonane starannie , terminowo, zgodnie ze sztuka budowlaną przez fachowców z wieloletnia praktyką w swoich zawodach.
Zlecający odmawia przyjęcia faktury a brak faktury powoduje brak rozpoczęcia upływu terminu płatności.
Kto w tym przypadku może odebrac roboty( u prywatnego inwestora) który jako płatnik ma najwięcej do powiedzenia jednak jako specjalista w budownictwie pojecie bardzo małe.
Wiem że jest sąd, ale mnie chodzi o szybszy przebieg sprawy.

mikolayi
24-09-2008, 14:53
zaproponuj wystawienie faktury częściowej i wstrzymanie zapłaty części kwoty w ramach gwarancji usunięcia usterek. Kwota zostanie zwolniona po usunięciu tychże