PDA

Zobacz pełną wersję : problem z grzejnikami



Lanoly
25-09-2008, 09:12
Witam
Mam problem z grzejnikami aluminiowymi, dotyczy on różnicy temperatury żeberek. Grzejnik jest podpięty od instalacji z rozdzielacza za pomoca zaworu zanurzeniowego, zasilanie i powrot w grzejniku wchodzi w jednym miejscu grzejnika. Mysle ze przyczyna roznicy temperatur na grzejniku (czym dalej od zaworu tym zeberka znacznie zimniejsze) moze byc to ze ta rurka zanurzeniowa jest zbyt krotka bo ma tylko okolo 25 cm.

czy jedynym rozwiazaniem jest wymiana zaworu i podlaczenie tak aby zasilanie i powrot byly po przeciwnej stronie grzejnika

a moze problem rozwiazaloby dolutowanie dlużeszej rurki zanurzeniowej wewnatrz tak aby nie miala 25 cm a np 120?

Prosze o rady jak poprawić wydajność grzejnika.

pozdrawiam
Lanoly

phum2
25-09-2008, 09:22
a odpowietrzyles juz grzejniki

Lanoly
25-09-2008, 09:25
Tak grzejniki sa odpowietrzone z zaworkow odpowietrzających leci tylko woda.

phum2
25-09-2008, 09:46
a zawory na rozdzielaczu sa poodkrecane? zeby rura doprowadzajaca ciepla wode nie byla gdzies przydkana. albo czy niepodlonczyli ci na odwrot zaworu przy grzejniku, bo to tez sie czesto zdaza, ze doplyw jest na powrocie

Lanoly
25-09-2008, 10:07
zawory sa poodkrecane. We wszystkich grzejnikach 4 pierwsze zeberka sa tak samo goraca dalej w zaleznosci od ilosci zeberek jest coraz gorzej np. grzejnik ktory ma 20 zeberek na koncu jest ledwo cieply gdy woda na zasilaniu ma okolo 55-60 stopni
dodam jeszcze ze nie zauwazylem roznicy przy zmianie ustawien "biegu" pompy

pawelurb
25-09-2008, 10:15
a nie ma w instalacji jakiegoś zaworu mieszającego ? może być za bardzo przymknięty , np. taki który miesza powrót z zasilaniem do kotła, jeśli będzie za bardzo zdławiony to właśnie grzejnik od stronu powrotu będzie zimny.
Tak miałem u siebie, zawór 3 drogowy za bardzo skręcony i grzejniki grzały tylko do połowy. Poodkręcaj na maksa wszystko co sie da i wtedy zobacz.

Lanoly
25-09-2008, 10:21
a czy przy takim podlaczeniu grzejnika jak opisalem (przy zalozeniu ze jest poprawnie podlaczony odpowietrzony itd) temperatura powinna sie po żeberkach rozchodzić w miare rownomiernie czy tez takiego podlaczenia nie powinno sie stosować w grzejnikach aluminiowych?

mikolayi
25-09-2008, 12:45
to, ze leci "sama" woda nie oznacza, ze grzejnik jest na pewno odpowietrzony. Tak twierdzi Brzoza tu http://forum.muratordom.pl/zimne-grzejniki-na-pietrze-zapowietrzenie,t140941.htm o jest w tym jakiś ukryty sens :)

theodolit
25-09-2008, 13:17
Witam
Mam problem z grzejnikami aluminiowymi, dotyczy on różnicy temperatury żeberek. Grzejnik jest podpięty od instalacji z rozdzielacza za pomoca zaworu zanurzeniowego, zasilanie i powrot w grzejniku wchodzi w jednym miejscu grzejnika. Mysle ze przyczyna roznicy temperatur na grzejniku (czym dalej od zaworu tym zeberka znacznie zimniejsze) moze byc to ze ta rurka zanurzeniowa jest zbyt krotka bo ma tylko okolo 25 cm.

czy jedynym rozwiazaniem jest wymiana zaworu i podlaczenie tak aby zasilanie i powrot byly po przeciwnej stronie grzejnika

a moze problem rozwiazaloby dolutowanie dlużeszej rurki zanurzeniowej wewnatrz tak aby nie miala 25 cm a np 120?

Prosze o rady jak poprawić wydajność grzejnika.

pozdrawiam
Lanoly

pytanie nr 1: Czy jest za zimno, czy tylko fakt, ze koniec grzejnika ma temp pokojową jest niepokojący ?

Lanoly
25-09-2008, 13:38
przeczytalem, ale w moim przypadku wszystkie grzejniki grzeja tak samo, kilka zeberek gorących a kazde nastepne coraz zimniejsze, nie ma sytuacji ze jakis grzejnik grzje lepej lub gorzej od innego.

Aha w lazienkach mam miec 2 grzejniki drabinkowe ktore nie sa zamontowane tylko pociagniete rurki i zaslepione (wiec przeplywu obecnie nie ma) tam na pewno jest jeszcze powietrze czy to moze miec jakis wplyw?

Lanoly
25-09-2008, 13:48
Witam
Mam problem z grzejnikami aluminiowymi, dotyczy on różnicy temperatury żeberek. Grzejnik jest podpięty od instalacji z rozdzielacza za pomoca zaworu zanurzeniowego, zasilanie i powrot w grzejniku wchodzi w jednym miejscu grzejnika. Mysle ze przyczyna roznicy temperatur na grzejniku (czym dalej od zaworu tym zeberka znacznie zimniejsze) moze byc to ze ta rurka zanurzeniowa jest zbyt krotka bo ma tylko okolo 25 cm.

czy jedynym rozwiazaniem jest wymiana zaworu i podlaczenie tak aby zasilanie i powrot byly po przeciwnej stronie grzejnika

a moze problem rozwiazaloby dolutowanie dlużeszej rurki zanurzeniowej wewnatrz tak aby nie miala 25 cm a np 120?

Prosze o rady jak poprawić wydajność grzejnika.

pozdrawiam
Lanoly

pytanie nr 1: Czy jest za zimno, czy tylko fakt, ze koniec grzejnika ma temp pokojową jest niepokojący ?


czy jest za zimno to trudno powiedziec wprowadze sie za okolo 2 miesiace nie grzeje na maxa tak do 18 stopni a poza tym cieplo jest na zewnatrz, a niepokojace jest wlasnie to ze koniec grzejnika ma temperature niewiele wyzsza od pokojowej, roznica miedzy pierwszymi 4 zeberkami a 4 ostatnimi jest strasznie duza nie miezylem ile ale dotykajac reka zeberka odlegle od siebie o 16 centymetrow juz zauwazam roznice wiec na dlugosci 20 ehh no nie wiem co robic:(
jeszcze jakos bede staral sie odpowietrzac ale nie wiem czy cos zdzialam bo odpowietrzalem dwa popoludnia i nie widac pozytywnego efektu

theodolit
25-09-2008, 14:21
czy jest za zimno to trudno powiedziec wprowadze sie za okolo 2 miesiace nie grzeje na maxa tak do 18 stopni a poza tym cieplo jest na zewnatrz, a niepokojace jest wlasnie to ze koniec grzejnika ma temperature niewiele wyzsza od pokojowej, roznica miedzy pierwszymi 4 zeberkami a 4 ostatnimi jest strasznie duza nie miezylem ile ale dotykajac reka zeberka odlegle od siebie o 16 centymetrow juz zauwazam roznice wiec na dlugosci 20 ehh no nie wiem co robic:(
jeszcze jakos bede staral sie odpowietrzac ale nie wiem czy cos zdzialam bo odpowietrzalem dwa popoludnia i nie widac pozytywnego efektu

Głowice termostatyczne są ?

To jest podstawowy błąd myślenia ;) grzejniki nie musza byc gorące tylko w pomieszczeniu ma być komfort.

jak głowica termostatycna reguluje ilosc dopływającego czynnika to moze wystepować większe schłodzenie ... o ile jest niezachowany komfort w pomieszczeniu to nalezy wtedy doszukiwac sie problemow ... jak jest ok to nie ma co sie martwic

pozdrawiam
Piotrek

1950
27-10-2008, 18:40
w ciemno twierdzę że mieszkasz w bloku i masz syndrom zimnego grzejnika,
w bloku jak grzejnik jesz zimny, to znaczy że jest w mieszkaniu zimno,

a ja byłbym zdziwiony gdyby było inaczej,
tak jak pisze theodolit,
grzejnik nigdy nie będzie miał jednakowej temperatury,
w końcu oddaje Ci ciepło do pomieszczenia,
a rozklad temperatur będzie dokładnie taki jak masz na grzejnikach,