PDA

Zobacz pełną wersję : jak zaizolowac fundament pomocyy



reno1980
25-09-2008, 10:38
mam postawiony budynek ale murarze nie polozyli mi izolacij pionowej tylko izolacje miedzy bloczkami funamentowymi .teraz podkopalem sie do ław w niektorych miejscach nawet podchodzila delikatnie woda chce kupic lepik i posamrowac i dodatkowo folie korkowana tylko zebym nie popelnil jakis błedow przy kładzeniu tej folii czy ja musze sie podkopac az pod ławe zeby zaczac podkladanie foli z pod lawy i czy beda mi potrzebne jakeis inny rzeczy do tego .z gory dziekuje za odpowiedzi

Wełna
25-09-2008, 11:27
Ja miałem podobny problem. Podkopałem się pod ławę na jakies 10 cm. Całośc funamentu wymarowałem dysperbitem czy czyms podobnym (do dostania nawet w castoramie) poczekałem az przeschnie kilka dni a nstepnie otuliłem folia kubełkową tak aby zachodziła pod ławę. NIe obcinaj folii równo z gruntem. Zawiń raczej ok 15 cm pod powierzciagruntu i zostaw kołnierz na jakieś 40 cm , który mozesz nastepnie przykryć ziemią. Przed przystapieniem do pracy warto dac fundamentowi troche obeschnąć ale przy obecnej pogodzie może to byc troche kłopotliwe. Tego typu prace warto wykonywac latem i zostawic odkrty fundament na 2 tygodnie do przeschnięcia. NIGDY NI OBKOPUJ IWCEJ NIZ 1 SCIANĘ. W bielsku zawalił się domek kiedy ekipa obkopała dwie rogowe sciany do docieplenia. Powodzenia

pawelurb
25-09-2008, 12:09
piszecie o izolacji i folii kubełkowej, przed foplią kubełkową przydałoby się jeszcze ocieplić ściany fundamentowe , a na koniec folię kubełkową .
Posmaruj całość 2 lub 3 razy dysperbitem, przyklej styropian , zaciągnij klejem na siatce, do poziomu gruntu posmaruj jeszcze raz klej dysperbitem, przykryj wszystko folią kubełkową .

pawelurb
25-09-2008, 12:16
NIGDY NI OBKOPUJ IWCEJ NIZ 1 SCIANĘ. W bielsku zawalił się domek kiedy ekipa obkopała dwie rogowe sciany do docieplenia. Powodzenia

dziwne jakoś, wątpie żeby to było jedyną przyczyną , mój dom stał długo z nie zasypanymi fundamentami , zasypałem dopiero po stanie surowym , całe ściany fundamentowe były na wierzchu , widac było nawet kawałek ław , obsypałem to wszystko piaskiem na luźno , nie sądze żeby ten piasek stanowił jakiś opór dla ścian , podejżewam że jakbym go teraz usunął to dom stałby nadal....Chyba że "fachowcy" z Bielska podkopali również ławy...to co innego.

Aedifico
25-09-2008, 12:43
NIGDY NI OBKOPUJ IWCEJ NIZ 1 SCIANĘ. W bielsku zawalił się domek kiedy ekipa obkopała dwie rogowe sciany do docieplenia. Powodzenia

dziwne jakoś, wątpie żeby to było jedyną przyczyną , mój dom stał długo z nie zasypanymi fundamentami , zasypałem dopiero po stanie surowym , całe ściany fundamentowe były na wierzchu , widac było nawet kawałek ław , obsypałem to wszystko piaskiem na luźno , nie sądze żeby ten piasek stanowił jakiś opór dla ścian , podejżewam że jakbym go teraz usunął to dom stałby nadal....Chyba że "fachowcy" z Bielska podkopali również ławy...to co innego.

Wcale nie jest dziwne. Zjawisko wypierania gruntu spod podstawy fundamentu. Tylko ,że teraz nie ma mody na budowlańców z wykształceniem budowlanym.

jajmar
25-09-2008, 14:48
Podkopałem się pod ławę na jakies 10 cm.

Jak to sie podkopałeś POD ławe ? Po co ? Od spodu też ja smarowałeś ?

25-09-2008, 18:36
dobre :D

Mirek_Lewandowski
25-09-2008, 18:48
Może się nie zawali... :wink:

Wełna
26-09-2008, 12:37
Podkopałem się pod ławę na jakies 10 cm.

Jak to sie podkopałeś POD ławe ? Po co ? Od spodu też ja smarowałeś ?

zawinąłem folie tak aby odizolowac krawędź ławy. Jak juz się tak głeboko wkopałem to 10 cm nie robiło róznicy

jajmar
26-09-2008, 13:25
zawinąłem folie tak aby odizolowac krawędź ławy. Jak juz się tak głeboko wkopałem to 10 cm nie robiło róznicy

Jeszcze raz dopytam, podkopałeś ławe od spodu aby ją owinąc folią ? :o

Jakie masz szerokie ławy ?

Aedifico
29-09-2008, 07:35
Jak ktoś ma nadal wątpliwości co do podkopywania ław...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zawalil-sie-naroznik-zamieszkanej-kamienicy-w-Gliwicach,wid,10405028,wiadomosc.html?ticaid=16b18

http://img515.imageshack.us/img515/5236/p9276696jp0.jpg