PDA

Zobacz pełną wersję : Tapetować czy malować?



Munch
02-04-2002, 15:36
Proszę o radę - muszę wyremontować pokój (4,5mx4,5m) w bloku - chcę, żeby było ciepło i przytulnie. Jeśli ktoś miał podobny problem to co wybrał - tapetowanie czy malowanie, a może ozdobny tynk wewnętrzny. Jeśli ktoś coś robił to proszę powiedzieć ile zapłacił. Dzięki.

dziuba
03-04-2002, 09:12
Ciepło i przytulność uzyskałam malując pokój farbą żółtą rozcieńczoną z wodą. (farbę dostałam od kolegi, było jej chyba ok 3L, zamalowałam 8m na 2,80 i jeszcze sporo zostało) Malowałam pędzlem (może być i gąbka) byle jak, a potem rozcierałam suchą szmatką. Wyszło fajnie. Zobacz sobie chyba w jakimś starszym M jak mieszkanie są podane metody malowania i przecierek.
Sprawdź jeszcze ostatni numer moje mieszkanie, czy jakoś tak. Tam są też pokazane różne metody i ceny.
Powodzenia

Alicjanka
03-04-2002, 11:24
Osobiście odradzam tynk ozdobny w mieszkaniu. Kupiłam mieszkanie z czymś takim, i wyglądało nawet fajnie. Ale jak przyszło to odmalować to już było trudno, a zlikwidować tego to już w ogóle nie potrafię, ani nie mam ochoty się z tym bawić. Aby to odmalować to mąż musiał to częściowo ścierać szlifierką (taką na wiertarce), żeby w ogóle farba chciała w te załomki dotrzeć. Przecierki (opisane wyżej) są chyba najtańszą metodą dla Ciebie. Tapety też są fajne ale wychodzą drożej. A jeśli już to bierz takie do ewentualnego pomalowania w przyszłości.
Pozdrawiam,
A.

malgos2
01-09-2009, 03:34
Stary temat, ale podciagne, bo zaintrygowalo "odmalowywanie" tynku ozdobnego... Tynk ozdobny barwi sie w masie, po co to malowac? :o

01-09-2009, 04:55
... po co to malowac? :o

żeby było ciepło i przytulnie ...

malgos2
01-09-2009, 12:48
Prawdziwe tynki dekoracyjne barwi sie w masie, sa wystarczajaco przytulne. :wink:

emilus18
13-09-2009, 09:24
muszę "odświeżyć" trochę mieszkanie. Chcemy to zrobić sami ze względu na koszty i przyszłoroczną budowę - coby się naumieć trochę :) Niestety tapetę kleiliśmy sami parę lat temu i mocno sie trzyma. Jak sie jej skutecznie pozbyć by nie naprawiać ściany? Chcemy malować farbą...

I kuchnia... na początku była malowana zwykła "śnieżką" - chyba. 2 lata temu zachciało mi się zmienić kolor na oliwkowy. Mąż trochę zmył ściany przed malowaniem Duluxem (można ją myć ściereczką) ale o suficie zapomniał :x ja wszystko ładnie pomalowałam... Po jakimś czasie farba z sufitu zaczęła odpryskiwać :cry: wygląda to tragicznie - jak się tego pozbyć? zmyc się nie da, szorowanie też nie... pls help me :oops:

Seba###
01-12-2009, 15:24
A było trzeba pozostać przy śnieżce sprawdzona firma
A poważnie dulux bardzo się pogorszył a Wam pozostaje skrobanie
Nie popełnijcie tego samego błędu drugi raz
powodzenia

malgos2
01-12-2009, 15:28
muszę "odświeżyć" trochę mieszkanie. Chcemy to zrobić sami ze względu na koszty i przyszłoroczną budowę - coby się naumieć trochę :) Niestety tapetę kleiliśmy sami parę lat temu i mocno sie trzyma. Jak sie jej skutecznie pozbyć by nie naprawiać ściany? Chcemy malować farbą...

I kuchnia... na początku była malowana zwykła "śnieżką" - chyba. 2 lata temu zachciało mi się zmienić kolor na oliwkowy. Mąż trochę zmył ściany przed malowaniem Duluxem (można ją myć ściereczką) ale o suficie zapomniał :x ja wszystko ładnie pomalowałam... Po jakimś czasie farba z sufitu zaczęła odpryskiwać :cry: wygląda to tragicznie - jak się tego pozbyć? zmyc się nie da, szorowanie też nie... pls help me :oops:

Przeleccie ten sufit papierem sciernym, pomalujcie farba podkladowa (primerem) i dopiero wtedy farba.

emilus18
01-12-2009, 18:40
już po bólu...

pomogło mydło malarskie i szpachelka :) Cały dzień mąż mył a ja skrobałam... Zaszlifowaliśmy papierem ściernym, zagruntowaliśmy, pomalowaliśmy i git :lol: