PDA

Zobacz pełną wersję : Domek Młodego



Młody
14-10-2003, 22:06
Uff doczekalem sie w koncu aby zaprezentowac moja przyszla siedzibe :lol: . Do zamieszkania jeszcze troche czasu, ale jestem bardzo dumny z tego co juz posiadam, wiec nie omieszkalem zaprezentowac domek szacownym forumowiczom.
Szukajcie tutaj:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=11707&grupa=0&kat=2&a=Rhein1
Pozdrawiam Młody

ewusia
15-10-2003, 08:17
Witaj Młody, Twój dom Twoim zamkiem?
Ale masz rozmach, podziwiam, choć wg mnie lukarny psują spójność bryły domu. Napisz coś więcej o nim...
PS: masz znaczek pod nickiem jak NOEL :roll:

15-10-2003, 11:17
Fajny dom, ale strasznie duży. Masz kogoś do sprzątania? :wink:

maag
15-10-2003, 12:33
czy jest jakiś projekt tego domu, czy powstaje w trakcie budowy?
jaki był koszt budowy stanu obecnego i na ile oceniasz wykończony dom?
jaka jest jego powierzchnia/kubatura?

nie podoba mi się

Luśka
15-10-2003, 19:06
No, Młody - domek bardzo fajny! Tylko chyba się zrujnujesz na okna. Czy robiłeś rozeznanie cenowe? Co do sprzatania, to tez myslałam, że duży dom to ciągle odkurzacz w ręku. A to wcale nieprawda. Sprzątam raz w tygodniu! A z racji większego uporządkowania (bo nareszcie wszystko ma SWOJE miejsce), nie bałagani się więcej, tylko właśnie mniej!!! I ja tracę o wiele mniej czasu na szukanie różnych rzeczy. Dodatkowo mycie np. okien (mam ich teraz 17) w porównaniu ze starym typem, rozkręcanych, jakie miałam w bloku - to czysta przyjemność. Jak dużą masz działkę, bo nie pamiętam?

Młody
15-10-2003, 19:19
Witam
Na razie pare danych domu. Kosztow dokladnie jeszcze nie liczylem :o
Postaram sie niedlugo cos napisac
Dzialka 1350 metrow
Dom dlugosc 16,7 m szerokosc 12 m
powierzchnia zabudowy 203,7 m2
pow. uzytkowa 247 m2
Projekt indywidualny - kosz 4000 zl.
Sciany zewnetrzne 3 warstwowe pustak Max.
Dodam, ze to dom dwurodzinny. Jak widac na zdjeciu frontowym sa dwa wejscia. Jedna czesc miesci sie na parterze i ma okolo 70m2. Druga czesc to reszta parteru okolo 80 m2 i cala gora. Dom niepodpiwniczony. Garaz osobno.
To na razie tyle.
Pozdrawiam i dziekuje za opinie.

Młody
15-10-2003, 19:27
Na bieżaco dodam. Robilem rozeznanie cenowe okien. Rozrzut b.duzy.
Co prawda bylo to ponad rok temu, ale podam ceny. Za 21 okien plus 7 drzwi balkonowych w zaleznosci od firmy od 30 do 45 tysiecy. Fakt faktem zawiasy antywlamaniowe o 3 stopniu zabezpieczenia i szyby chyba P2 lub P3 - dokladnie nie pamietam.
Niestety okna takie duuuzo kosztuja. Moze nawet na poczatku nie spodziewalem sie, ze tyle. No ale buduje po raz pierwszy :oops:

Luśka
17-10-2003, 19:39
No, zawsze musi być ten pierwszy raz. Nie ma się czego wstydzić :lol: A co do okien, jeśli są porządne, to nie jest to super drogo. W końcu okien nie wstawiasz co roku. Chyba nie warto robić tu tanich oszczędności, ale targować i to porządnie - trzeba. Przy takiej ilości myślę, że nawet sporo można zejść z ceną.

Szadam
17-10-2003, 20:09
Dom imponujący. Inny od typówki. Mój gust woli kanty, a nie łuki, ale to jak wspomniałem mój gust. Czy na dachu jest blacha??

Młody
17-10-2003, 21:41
Hej
Tak masz racje na dachu jest blacha - firmy saab matowa. Wiem, ze dachowka ceramiczna dalaby lepszy efekt, ale .... o tym trzeba bylo pomyslec na etapie projektu. Niestety w projekcie jako pokrycie wymieniona byla blacha. Robione byly nawet porownania kosztow obu pokryc. Cena byla porownywalna (przy blasze wystapilo duzo odpadow).Wiezba pewnie by wytrzymala (tak sadze) krokwie 18x7.5 cm. Jednak wystapila obawa co do wytrzymalosci scian. Nastapila by przeciez bardzo duza zmiana obciazenia.
Pozdrawiam
Ps.
Jesli chodzi o sprzatanie to na razie tym sie nie martwie. Mam zamiar sprawic sobie nowa zabawke - centralne odkurzanie. A wiadomo, ze przynajmniej na poczatku takie zabawki przyciagaja duuzych chlopcow :wink: . A jesli chodzi o okna, to zona nie moze sie doczekac przejscia z drewnianych okien w blokowisku na nowe.
Pozdrawiam

Teska
01-11-2003, 08:23
ładny domek......

tak jak pisała Ivette- sprzatasz...nio i duzo kasy jest potzreba zeby go utzymac i skonczyc...ale powodzenia.. :lol:

Luśka
08-11-2003, 15:46
Młody, zajrzyj do Grupy Łódzkiej. Robimy spotkanko w czwartek i będziesz miał okazję osobiście poopowiadać nam o swoim domku :lol: I nie ma, że nie możesz :evil: Za to grożą ciękie kary :wink: