PDA

Zobacz pełną wersję : MOLBUD-Goczałkowice k/Pszczyny - Budowanie, aż MIŁO



kasia i grzegorz
26-09-2008, 11:45
Budowanie z tą firmą to cała przyjemność. Doradzą, pomogą w rozwiązaniu różnych problemów budowlanych. Mają prawdziwych FACHOWCÓW. Cenią się, ale i dobrze. Człowiek wie za co płaci. Nic się po nich nie poprawia. Na budowie miło, czysto (sprzatną po sobie po każdej robocie). POLECAM na 100%

franton
23-10-2008, 19:04
Witam Was.
Ja również mogę polecić Molbud. Budują dom mojemu koledze w Mysłowicach, na ulicy Granicznej. Budują od samego początku, obecnie płytki kładą, z tego co widziałem budowa prowadzona jest elegancko, kumpel (inwestor) bardzo zadowolony. NIE znam telefonu, ale mają stronlę www.

franton
11-01-2009, 12:54
Właśnie podpisałem umowę z Molbudem. 15 marca ruszamy z fundamentami.Już się cieszę.

Rafał Tkacz
30-01-2009, 11:43
Cześć. Mieszkam w Oświecimiu i od marca 2008 obserwuję jak firma Molbud z Goczałkowic buduje hotel Galicja. Jestem pod dużym wrażeniem dokładności wykonywanych prac i tempa. Robią to świetnie i szybko, na placu budowy czysciutko, wszyscy pracownicy w fajnych firmowych ubrankach.
Jednak czy może ktoś napisać jak kształtują się ceny w Molbudzie, widze, że kilku forumowiczy miało kontakt bezposredni z tą firmą. Dodzy są? , czy tani?
Próbowalem pytac właściciela budowanego hotelu Galicja, nie miał czasu ze mną porozmawiać.

franton
30-01-2009, 17:12
Tak jak pisałem wcześniej, podpisałem umowę na budowę mojego domu "pod klucz". Wycenę sporządzało dla mnie 5 firm. Molbud miał cenę 3 (czyli w srodku). Jednak te dwie firmy, które miały nieco niższe oferty, to nie ta obsługa, po drugie miały po kilka wykonanych obiektów - Molbud ma prawie 200 obiektów. Ponadto, Molbud jako jedyny wycenił wszystko pod klucz, w cenie ma ogrodzenie budowy, pakamerę, kierownika budowy.
Jak dla mnie bardzo profesjonalnie, tak jak lubię.

Rafał Tkacz
01-02-2009, 16:28
Dziękuję za odpowiedzi o cenach Molbudu przesłane na moje P.W.
Jestem umówiony na spotkanie z inżynierem z Molbudu na wtorek, na spotkanie w sprawie wyceny mojego domu. Dam znać co wynegocjowałem.
Rafał

Rafał Tkacz
04-02-2009, 15:51
Wczoraj byłem w siedzibie firmy Molbud, robi wrażenie. Bardzo starannie wykonany budynek biurowy. Miła Pani zaprosiłe mnie do pomieszczenia inżyniera kosztorysanta, postawiła dobrą kawę. Pan Rafał (kosztorysant) przejżał projekt, zaproponował alternatywne, według niego lepsze rozwiązania materiałowe i technologiczne. Podał cenę wstępną, jednak na dokładne wyliczenie muszę poczekać jeden tydzień. Po pierwszym spotkaniu jestem zadowolony z obsługi w Molbudzie i bardzo rzeczowego podejscia do mojej budowy. Dam znać gdy odbiorę wycenę ostetczną. Rafał

czmirek
04-02-2009, 20:34
a moze jeszcze troche bajek na dobranoc ktos napisze?

Rafał Tkacz
02-03-2009, 14:33
Podpisałem umowę z Molbudem. na początek zdecydowałem się na stan surowy. Za dom o powierzchni: 165 m2 zapłacę u nich ok. 155 tys. zł Czy to dużo?, nie wiem, ale i tal już za późno, umowa podpisana.
Będę na bieżąco przesyłał zdjęcia z budowy.
pozdrawiam.
P.S Dzięki Kasiu i Grzegorzu za informację o firmie.

aga&adam
17-03-2009, 19:35
kasia i grzegorz:

Budowanie z tą firmą to cała przyjemność. Doradzą, pomogą w rozwiązaniu różnych problemów budowlanych. Mają prawdziwych FACHOWCÓW. Cenią się, ale i dobrze. Człowiek wie za co płaci. Nic się po nich nie poprawia. Na budowie miło, czysto (sprzatną po sobie po każdej robocie). POLECAM na 100%
Po przeczytaniu Waszego dziennika myśle że,reklama tej firmy jest mocno przesadzona.Pozdrawiam

Rafał Tkacz
26-03-2009, 16:21
Też dokłądnie przeczytałem dziennik Kasi i Grzegorza i miałem pewne obawy, prowadzę jednak korespondencję z Kasią i Grzegorzem na P.W (też możesz zapytac ich), okazało się, że Molbud wykonał dla nich tylko stan surowy otwarty, resztę Kasia i Grzegorz wykonywali w tak zwanym systemie gospodarczym. Przed podpisaniem mojej umowy pytałem ich, czy są zadowoleni z Molbudu - stwierdzili, że nie mają żadnych uwag co do tej firmy, wybrali tańcze rozwiązanie na wykończenia - firma zawsze kosztuje więcej.
Na mojej budowie prace już rozpoczęte, obecnie wylewane są ławy, jesli kogos to interesuje, mogę przesłać zdjęcia na P.W.
Rafał

mimona
26-03-2009, 16:56
Witaj,
ponieważ ja również z mężem planuję budowę w okolicach Oświęcimia z uwagą śledzę informację na temat firm budowlanych. Przyznam szczerze że mamy zamiar wybrać się do Molbudu :D . Mam do ciebie Rafale pytanie, czy cena jaką podałeś czyli 155 tys jest za stan surowy otwarty? Czy to cena razem z materiałami? I jeszcze jedno pytanko: czy możesz polecić dobrego architekta? pozdrawiam gorąco :wink:

Rafał Tkacz
29-03-2009, 09:50
155 tysięcy złotych to cena netto za stan surowy otwarty, cena zawiera koszt materiałów prócz dachówki (kupiłem już sobie w zeszłym roku)

mimona
29-03-2009, 21:01
hm.... czyli brutto niecałe 190tys. ... nie mało, ale z drugiej strony o nic nie musisz się martwić tzn. jeśli chodzi o szukanie, dowożenie materiałów. A czy możesz powiedzieć jaki projekt wybrałeś? Bardzo by mi to ułatwiło wstępne oszacowanie kosztów w naszym projekcie :lol: my wybieramy się do molbudu, ale jeszcze nie ustaliliśmy terminu spotkania. pozdr :wink:

cienki66
30-03-2009, 08:06
Chyba 166 tyś. brutto - VAT 7%

mimona
30-03-2009, 10:33
ooo, czyli na budowlanke jest 7%? dzieki za informację :D nie wiedzialam właśnie jaki podatek obowiązuje :lol: miło że ktoś z doświadczeniem mnie poinformował :wink:

mario1976
30-03-2009, 10:44
... nie mało, ale z drugiej strony o nic nie musisz się martwić tzn. jeśli chodzi o szukanie, dowożenie materiałów.

Hmmm, ze się wtrącę ale jakim problemem jest "szukanie" materiałów na SSO :o ? Cement, piach, beton, materiał na ściany, belki, gary na strop i drzew na więźbę + dachówka.

Problem to był 2 lata temu. Teraz dajesz zestawienie materiałów do 5 składów i czekasz na wyceny a później transport.

Jeśłi tylko dlatego wybieracie "developera" to nie ma się czego bać w budowie systemem gospodarczym od poczatku.

two_people
30-03-2009, 11:25
155 tysięcy złotych to cena netto za stan surowy otwarty, cena zawiera koszt materiałów prócz dachówki (kupiłem już sobie w zeszłym roku)

Hmm, jest to ani okazja ani drogo, normalna cena jak na firmę kompleksową

mimona
30-03-2009, 11:42
Hmmm, ze się wtrącę ale jakim problemem jest "szukanie" materiałów na SSO :o ? Cement, piach, beton, materiał na ściany, belki, gary na strop i drzew na więźbę + dachówka.

Problem to był 2 lata temu. Teraz dajesz zestawienie materiałów do 5 składów i czekasz na wyceny a później transport.

Jeśłi tylko dlatego wybieracie "developera" to nie ma się czego bać w budowie systemem gospodarczym od poczatku.

Nie, nie tylko dlatego. Budujemy dom 58 km od miejsca gdzie aktualnie mieszkamy. Oboje pracujemy. Nie będziemy w stanie jeżdzić codziennie na budowę. Co prawda na miejscu będą rodzice, ale nie chcemy ich angażować, bo nie są już młodzi. Nie mamy nawet nikogo znajomego kto mógłby nam pomóc na poczatek, dlatego też zdecydujemy się prawdopodobnie na firmę. Ale rzeczywiście mario masz rację, że lepiej zrobić rozeznanie w składach. Firma ma zawsze swoją cenę materiałów. Przecież można tylko zamówić ich do wykonastwa, a materiały w ilościach potrzebnych dostarczać na bieżąco :wink:

Rafał Tkacz
01-04-2009, 08:13
Projekt mam indywidualny. Molbud nie wykonuje budów w systemie gospodarczym, tylko ze swoich materiałów i swoim sprzętem. Taki mają system

kasia i grzegorz
07-04-2009, 15:20
kasia i grzegorz:

Budowanie z tą firmą to cała przyjemność. Doradzą, pomogą w rozwiązaniu różnych problemów budowlanych. Mają prawdziwych FACHOWCÓW. Cenią się, ale i dobrze. Człowiek wie za co płaci. Nic się po nich nie poprawia. Na budowie miło, czysto (sprzatną po sobie po każdej robocie). POLECAM na 100%
Po przeczytaniu Waszego dziennika myśle że,reklama tej firmy jest mocno przesadzona.Pozdrawiam
Błędy i pomyłki zdarzają się każdemu. Ważne jest jak te błędy się naprawia i jakie jest stanowisko odpowiedzialności.

mimona
08-04-2009, 20:37
[quote="aga&adam"]kasia i grzegorz:
[quote]Błędy i pomyłki zdarzają się każdemu. Ważne jest jak te błędy się naprawia i jakie jest stanowisko odpowiedzialności.
No właśnie. Nie ma idealnych ekip, ani fachowców. Kasiu i Grzegorzu mam do was pytanie, czy materiały jakich używał molbud były ok? Nie mieliście zastrzeżeń? Trochę obawiam się faktu że sami dostarczają własny materiał..... :-?

kasia i grzegorz
14-04-2009, 21:11
Nie mieliśmy żadnych problemów z materiałem. Nie znaliśmy tylko cen za materiały. Co do jakości materiałów nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń.Jeżeli chodzi o ilość nie byliśmy w stanie tego sprawdzić za ile materiałów zapłaciliśmy, a ile zostało zużyte na budowie.

mimona
15-04-2009, 06:28
kasiu i grzegorzu cos wasz dziennik zamilkł. Co prawda chwalicie molbud ale czytając dziennik raczej nerwowo tam u was na budowie się działo. A to okna, a to drzwi garażowe, a to zacieki.....a to kierownik budowy nie odbiera telefonów.... Czy naprawdę można polecać ten molbud? :o

Rafał Tkacz
17-04-2009, 19:33
Prowadzę korespondencję z Kasią i Grzegorzem. Są zadowoleni ze współpracy z Molbuem, jednak zdecydowali się tylko na stan surowy u Molbudu, resztę wykonywali we własnym zakresie: okna, drzwi, posadzki tynki itd. Tłumaczą, że kolejne etapy wykonując samemu zapłacili taniej niż wycenił je Molbud.

franton
23-05-2009, 09:45
Na mojej budowie Molbud rozpoczął stawiać więźbę dachową, na razie wygląda to wszystko bardzo fajnie, zadowolony jestem. Co do terminowości, o którą pytaliście na p.w - na dzień dzisiejszy są około 2 tygodnie przed terminem podanym w harmonogramie prac.

k_aziol
08-09-2009, 19:51
Rafał tkacz: 155 tyś za stan surowy?? to chyba jakaś kpina. mnie za podobna powierzchnię wycenili na 245 tyś. niby nie miałem dachówki ale 100 tys za dostawę dachówki to chyba sporo? możesz mi podać jakieś szczegóły wyceny.

franton
13-09-2009, 22:51
Od stycznia koresponduję z Rafałem, chociaz ostatnio coś zamilkł. Co do ceny, wiem, że Rafał zakupił w zeszłym roku dachówkę i więźbę dachową, robociznę skalkulował za dach Molbud, jednak w zeszłym roku Rafał sposobem gospodarczym wykonał już fundamenty, Molbud rozpoczał u Rafała od parteru.

k_aziol
15-09-2009, 13:53
to wiele wyjaśnia. tyle że ktoś kto czyta wypowiedź Rafała o tym nie wie i zostaje wprowadzony w duży błąd. Jeżeli chodzi o jakość prac Molbudu to nie narzekam. Jedyne co mi się bardzo nie podobało to wykonanie połączeń P+W i przy złożeniu ciętych pustaków (pustaki ceramiczne). Tak naprawdę to powinienem się upierać przy rozebraniu pewnej części ścian i ponownym ich wykonaniu bo moim skromnym zdaniem będą tworzyły się mostki termiczne i będzie wychłodzenie w miejscach niestarannego wykonania połączenia. Mam nadzieję że do tego nie dojdzie. Teoretycznie to poprawiali starając się uzupełnić prześwity ale niestety to już nie to samo co dobrze wykonane połączenie. Reszta bez większych zarzutów. Pozdrawiam Molbudowiczów ;)

miron09
17-09-2009, 20:41
Cześć Kaziu.
W przypadku pustaków ceramicznych P/W, producent nie zaleca cięcia. Oczywiście w naszym przypadku (w Polsce) ciąć musimy, gdyż ogromna większość ludzi budujących domy pierw wybiera projekt, potem dopiero technologię ścian. `jeżeli projekt nie jest typowym projektem przystosowanym do murowania w systemie Porotherm, czy też do innego systemu P/W, wtedy musimy ciąć pustaki. Chodzi o to, że projekty typowe pod Porotherm, mają: wszystkie wymiary poziome które są wielokrotnością wymiaru bloczka P/W, są to wymiary ścian, wymiary pomiędzy oknami itd. Wtedy nie musisz ciąć i jest o,k. Jeżeli twój projekt nie jest typowym do systemu Porotherm, to ciąć musisz, a jeżeli przytniesz taki pustak, to niestety ucinasz ząbki i po takim cięciu już nie masz pustaka P/W, wtedy nie zostało Ci nic innego jak uzupełnić to miejsce zaprawą lub czymś innym. Jeżeli masz ścianę gr. 44 lub 48 lub 50 (jednowarstwową) to należy uzupelnić zaprawą ciepłochronną, jeżeli masz ścianę, która będzie ocieplana - to nie masz wogóle czym się przejmować, gdyż styropian lub wełna załatwiają zupełnie te minimalne braki pióra w pustaku. Dla przykladu, wyobraź sobie jakie straty ciepła daje każde nadproże żelbetowe, wieniec, każda belka żelbetowa, to jest tak jak 1000 do 1. Te braki pióra nie mają w takim przypadku żadnego wpływu na ciepłotę budynku.

k_aziol
18-09-2009, 08:11
miron, dziękuję za informację jednak nie do końca zgadzam się z Twoją teorią ;) idąc tym tokiem myślenia mógłbym zrobić przerwy między pustakami np 5 cm no bo przecież będzie jeszcze ocieplenie (ściany będą ocieplane). Po to producent robi pióro i wpust aby te pustaki ze sobą złożyć, a tam gdzie pustaki są cięte powinna byc po prostu zaprawa i tyle. Nie będę się już nad tym rozwodził bo i tak teraz już nic z tym nie zrobię no i mam nadzieję że nie będzie z tym problemów ;) może jestem przewrażliwiony ;) i przesadzam ale to zboczenie zawodowe tylko z trochę innych konstrukcji tzn z konstrukcji stalowych gdzie dokładność wykonania jest dużo większa, temperatury ocieplanych konstrukcji dużo wyższe no i takie odstępstwa nie mogą mieć miejsca.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

czmirek
18-09-2009, 13:19
temperatury ocieplanych konstrukcji dużo wyższe


a co to za zwierze, o ktorym piszesz w ten sposob?

no i to wazeliniarstwo,

franton
19-09-2009, 16:42
Nie bardo rozumiem Cię Czmirek.
Myślę, że powinieneś pisać jednak troszeczkę bardziej jednoznacznie, a obrażanie forumowiczów to chyba nie jest najlepsze wyjście na Twoje problemy czy też frustracje. Pozdrawiam Cię serdecznie.

miron09
19-09-2009, 18:20
Własnie o to mi chodziło Kaziu.
Wystarczy wypełnić te miejsca cięcia zaprawą i po problemie.
Na wpis Czmirka nie będę odpowiadał i innym forumowiczom to samo radzę, nie warto dawać się prowokować.

czmirek
19-09-2009, 19:38
temperatury ocieplanych konstrukcji dużo wyższe


a co to za zwierze, o ktorym piszesz w ten sposob?

no i to wazeliniarstwo,

zadalem chyba proste pytanie o temperatury ocieplanych .... ble ble ble
czy ktos mi odpowie co to jest?

a wazeliniarstwo? takie jest moje odczucie po przeczytaniu Waszych postow
a kazdy moze sobie odpowiedziec dlaczego tak piszecie.
moze tak pare fotek z budowy zeby uwierzytelnic Wasze posty drodzy inwestorzy z goczalkowic :roll:

miron09
19-09-2009, 20:38
Budowę zamierzam rozpocząć wiosną 2010 roku, na razie mam działkę, nie mam więc czego posyłać. Firmy nie wybrałem jeszcze, ale przyznam, że biorę Molbud pod uwagę, chociaż oczywiście jako jedną z kilku firm. A Ty kogo możesz mi polecić Czmirek?

czmirek
19-09-2009, 21:32
Budowę zamierzam rozpocząć wiosną 2010 roku, na razie mam działkę, nie mam więc czego posyłać. Firmy nie wybrałem jeszcze, ale przyznam, że biorę Molbud pod uwagę, chociaż oczywiście jako jedną z kilku firm. A Ty kogo możesz mi polecić Czmirek?

moge polecic Ci kilka firm ale ceny sa od 18 € za godzine pracy + 16% IVA ( czyli VAT)
Jesli jestes zainteresowany to daj znac :lol:

czmirek
19-09-2009, 21:37
Na wpis Czmirka nie będę odpowiadał i innym forumowiczom to samo radzę, nie warto dawać się prowokować.

a jednak odpowiadasz

marmag1
09-07-2010, 10:55
Witam
Ja skończyłem budowę w 2008 roku na jesień. Molbud wykonał mi stan surowy plus instalacje i wylewki. Na początku było OK. Ale potem... Kierownik budowy prawie wcale sie nie pokazywał. Przy murowaniu kominów uszkodzili więźbe i gdyby nie moja reakcje wszystko by tak zostało. Rynny jak założyli to woda lała się pod dach. Założyli pełno potrzaskanych dachówek (oczywiście kierownik budowy nie widział tego). Ściany na poddaszu jak wymurowali i to zobaczyłem to dzwoniłem do p. Wojtka bo mnie cholera wzięła - były tak krzywe. Oczywiście rozebrali je i stawiali na nowo. Ale kupe nerwów kosztowało mnie to. Po wszystkim okazało się, że po zrobieniu obróbki balkonów - spod obróbki lała się woda - nie było mokro tylko lała się woda. Oczywiście to nie wszystko - p. Wojtek powiedział mi że woda to nie ich wina i się wypiął. Oprócz tego jeszcze ciekł mi dach koło kominów. Z wielką łaską naprawili to co zniszczyli. Na początku bym gorąco polecał tą firmę ale po zakończeniu budowy radzę się dobrze zastanowić.

panfotograf
12-07-2010, 07:31
Dlatego trzeba brać swojego kierownika budowy który wynajduje błędy wykonawcy i nas o nich informuje. Inwestor rzadko jest inżynierem budownictwa i po to bierze fachowca którego zadaniem jest dopilnować