PDA

Zobacz pełną wersję : Ytong czy Solbet



ekmir
26-09-2008, 19:58
Jaki materiał polecacie na ściany - Ytong, czy Solbet i jak się przedstawia porównanie ich cen ?

Arol_62
27-09-2008, 17:27
Jaki materiał polecacie na ściany - Ytong, czy Solbet i jak się przedstawia porównanie ich cen ?

Solbet jest ok 30 % tanszy ,ale gorszy jakosciowo ,zalezy jaka bedzie scianka .
Jesli budujesz sciany dwuwarstwowe to wez Solbet ale przy jednowarstwowej np.36 cm klasy 400 to mozesz sie zastanowic.
Ja budowalem z Solbetu 400 sciany 36cm i material byl troche zmaltretowany ,Jesli masz mozliwosc sciagnac Ytong z Niemiec to sie nie zastanawiaj.Wyjdzie cie w cenie Solbetu.Xella w Polsce zdziera niemilosiernie,
Robilem porownania i Ytong sprowadzany do Warszawy byl ok.25% tanszy niz Zakupiony u nas.Przy kursie 3.70 za Euro.Sa sklady budowlane przy granicy ktore sie tym zajmuja.

ekmir
27-09-2008, 19:11
Jeśli dysponujesz namiarami na te składy w Niemczech to poproszę o informację.

Arol_62
29-09-2008, 19:07
Jeśli dysponujesz namiarami na te składy w Niemczech to poproszę o informację.

Mialem kontakt ze skladem budowlanym z Lubina ,poszukaj na Allegro,
Ja zdecydowalem sie na Solbet .Kupilem go w Izocentrum z Bydgoszczy ,solidna firma godna polecenia ,handluje materialami izolacyjnymi , Solbet sprowadza z Solca Kujawskiego .Znajdziesz w internecie.Przy wiekszym zamowieniu dobre rabaty .

ekmir
29-09-2008, 19:11
A nie masz namiarów sklepy/hurtownie handlujące Ytongiem w Niemczech ?

TypeR
02-10-2008, 14:35
A nie masz namiarów sklepy/hurtownie handlujące Ytongiem w Niemczech ?
Cześć,
ja jestem już po zakupie. Też zamierzałem sprowadzić z Niemiec, pamiętaj, że tam bloczek ma inną wysokość (25 cm), więc w razie potrzeby dokupienia "naszych" (20 cm) może być trochę problemu.
Ytong z Austrii ma taki sam wymiar.
Ja w końcu kupiłem nasz Ytong, facet z Keilc (jest na Allegro) sprzedał mi w dobrej cenie, nie opłacało się sprowadzać.
Pozdrawiam - Daniel

ekmir
02-10-2008, 16:55
Dzięki za info.
Wiem o tym, że w różnych krajach Xella robi (chyba specjalnie) różne wymiary bloczków.
Mieszkam przy granicy więc z dokupienie nie byłoby problemów.

robus75
07-10-2008, 11:40
a w jakiej cenie kupiliscie solbet? jestem na etapie kupna wiec wszelkie informacje beda dla mnie bardzo cenne

Asik84
05-11-2008, 16:18
Równiez pytam w jakiej cenie solbet???

ersste
07-11-2008, 20:23
jak bedziecie w dreznie to na prawo od autostredy ok 10 km jest przedstawiciel producenta handluja tylko ytongiem, miejscowosc coskwic,solbet w 2004 był tanszy sporo od kazdej ceramiki teraz jest odwrotnie ,wystarczy zajechac do gerlic do koramik 30*38*24 ok 5.10 zł szt ,lub za dreznem fabryka edera,do tego betony (kostki betonowe 3,8 euro za m2,krawezniki 0,7 euro,cement 80 euro tona , i inne materiały sa duzo tansze i lepsze niz w polsce.

ekmir
13-03-2009, 18:19
Już zaczynam budowanie i ciągle się zastanawiam nad materiałem na ściany. Dzisiaj w jednej z hurtowni usłyszałem, że ytong to jak mercedes, a solbet to raczej daewoo - co o tym sądzicie?
A może ceramika ??

bobudi
14-03-2009, 06:20
Jeśli mog coś podpowiedzieć to nie zawracajcie sobie głowy SOLBETEM to straszny kibel .
Pamiętajcie że budujecie dla siebie.
Solbet wogóle nie trzyma wymiarów i dom bedzie wyglądał jak koślawy dom w SOPOCIE na rynku...
Chcenie coś niedrogiego a sprawdzonego t pustaki H+H

lukasz27
14-03-2009, 08:08
Już zaczynam budowanie i ciągle się zastanawiam nad materiałem na ściany. Dzisiaj w jednej z hurtowni usłyszałem, że ytong to jak mercedes, a solbet to raczej daewoo - co o tym sądzicie?
A może ceramika ??

Ja wybieram daewoo nie kosztuje tyle co mercedes a też mnie zawiezie do celu.

ekmir
14-03-2009, 10:05
Jeśli mog coś podpowiedzieć to nie zawracajcie sobie głowy SOLBETEM to straszny kibel .
Pamiętajcie że budujecie dla siebie.
Solbet wogóle nie trzyma wymiarów i dom bedzie wyglądał jak koślawy dom w SOPOCIE na rynku...
Chcenie coś niedrogiego a sprawdzonego t pustaki H+H

Czy H+H są sprawdzone skoro na rynku są od niedawna ...

tacim
14-03-2009, 18:06
Hm może i Daewoo zawiezie ale jak. Rozumiem, że w domu robisz pranie franią bo tez pierze :) Ja kupiłem Ytong bo innego BK nie było może i H+H bym kupił w rozsądnej cenie o Solbecie też wiele dobrego słyszałem.

lukasz27
14-03-2009, 18:44
Chciałem tylko powiedzieć że postawie na solbet po pierwsze bo mam blisko do miejsca gdzie jest produkowany, po drugie jest w przyzwoitej cenie. Moim zdaniem niema co przepłacać za firmę i tak z jednej strony otynkujesz z drugiej dasz styropian więc nawet jesli ich wymiary są tak nieregularne to nie będzie wielki problemem. Dom chyba mi sie nie zawali tylko dlatego że wybrałem solbet a nie droższy ytong :lol:

bobudi
14-03-2009, 21:12
Słuchajcie to z czego faktycznie zbudujecie to wasza decyzja...
Ja tylko wypowiedziałem swoje zdanie na temat SOLBETU.
Dowiadywałem się w bardzo wielu miejscach a że sam jestem w terkcie budowy to po prostu podpowidam...
A to zz z jednej strony otynkujesz a z drugiej dasz styropian to wcale nie oznacza że zapłaciłeś mniej bo jak pustak nie trzyma wymiarów to musisz to nadrobić tynkiem i wtedy tą pozorną oszczędność na pustaku włożysz w tynki i to podejrzewam podwojoną...

ekmir
14-03-2009, 21:37
Słuchajcie to z czego faktycznie zbudujecie to wasza decyzja...
Ja tylko wypowiedziałem swoje zdanie na temat SOLBETU.


Nikt przecież nie neguje Twego zdania. Zbieramy opinię na temat materiałów, które umożliwią/pomogą w podjęciu decyzji.

djanya
14-03-2009, 21:58
Jeśli mog coś podpowiedzieć to nie zawracajcie sobie głowy SOLBETEM to straszny kibel .
Pamiętajcie że budujecie dla siebie.
Solbet wogóle nie trzyma wymiarów i dom bedzie wyglądał jak koślawy dom w SOPOCIE na rynku...
Chcenie coś niedrogiego a sprawdzonego t pustaki H+H
hmmmm a ja własnie dlatego wybrałam solbet ze wymiar trzyma. Mozesz cos wiecej napisac dlaczego solbet to kibiel?- budowales z tego?

lukasz27
15-03-2009, 08:43
...
A to zz z jednej strony otynkujesz a z drugiej dasz styropian to wcale nie oznacza że zapłaciłeś mniej bo jak pustak nie trzyma wymiarów to musisz to nadrobić tynkiem i wtedy tą pozorną oszczędność na pustaku włożysz w tynki i to podejrzewam podwojoną...

Z tym też się nie zgodze tynk i tak jest grubości ok 2cm ( mówimy o maszynowym tynku gipsowym) a jak umawiasz ekipę to płacisz za m2 wraz z materiałem, ekipa ma swoje stawki i nie wydaje mi się aby je podnosili ze względu na rodzaj pustaka.

ekmir
17-03-2009, 22:46
Proszę o więcej informacji i porównań tych materiałów gdyż mam coraz mniej czasu na podjęcie decyzji.

bobudi
18-03-2009, 07:15
...
A to zz z jednej strony otynkujesz a z drugiej dasz styropian to wcale nie oznacza że zapłaciłeś mniej bo jak pustak nie trzyma wymiarów to musisz to nadrobić tynkiem i wtedy tą pozorną oszczędność na pustaku włożysz w tynki i to podejrzewam podwojoną...

Z tym też się nie zgodze tynk i tak jest grubości ok 2cm ( mówimy o maszynowym tynku gipsowym) a jak umawiasz ekipę to płacisz za m2 wraz z materiałem, ekipa ma swoje stawki i nie wydaje mi się aby je podnosili ze względu na rodzaj pustaka.

ak może tynki i kladą 2 centymetrowe ale jak bloczki beda miały kiepskie wymiary i nie bedą trzymały wilekości i kątów to zobaczysz ile kleju czy zaprawy pójdzie zeby świata przez dziury w ścianach nie oglądac...!!!
znajomym poprawiali bo jak poszedł strop i wyszło słońce to w budynku przez dziury w murach to słońce sie dostawało jakby z kazdej strony objawienie mieli :)
Pamiętajcie że zwykłego Polaka nie stac na TANIE!!!!!
oczywiście każdy decyduje za siebie....!!!!
W końcu buduje dla SIEBIE!!!!

arktyk
18-03-2009, 15:08
Solbet bo dobry i tańszy,
A także lepiej ostatnio reklamowany, nawet w TV! :wink: :)

Pozdr,

lukasz27
18-03-2009, 15:26
znajomym poprawiali bo jak poszedł strop i wyszło słońce to w budynku przez dziury w murach to słońce sie dostawało jakby z kazdej strony objawienie mieli :)

A nie pomyślałeś że być może to poprostu murarze się nie spisali. Ja widziałem ściany z solbetu niemal idealne, znajomy nie kład tynków tylko gładziował sam ściany i nieźle to wyglądało.

A jak wyglądają ceny BK w Waszych stronach? Ja najtaniej widziałem Solbet 24 nieco poniżej 8 zł z transportem i rozładunkiem, ale to tylko z ofert w necie, myśle że jakby pojeździć i pogadać osobiście można by i taniej.

ekmir
18-03-2009, 20:51
Wydaje mi się, że w necie raczej są niższe ceny niż można wynegocjować osobiście - na miejscu.
Ja znalazłem (otrzymałem) ofertę na 36x24x24 odmiana 400 za 15 zł/szt.

Zastanawiam się jednak nad problemem poruszanym przez niektórych, a mianowicie chłonięciem przez tego typu materiały wilgoci co podobno obniża opór cieplny.
Proszę o wypowiedzi na ten temat.

tacim
19-03-2009, 08:06
Ytong 8,40-8,30 zalezy od wielkości budowy.
Powiem Wam, że dywagacje który wybrać są bez sensu. Od zawsze ludziska pisały że jak ściana 2W to obojętnie z czego co by było tanio:)
Ja wziąłem Ytonga bo mi sie podobał i tyle.

ekmir
19-03-2009, 08:45
Ytong 8,40-8,30 zalezy od wielkości budowy.

Za jaki bloczek (rozmiar, odmiana)?

lukasz27
19-03-2009, 14:58
Solbet 24 nieco poniżej 8 zł z transportem i rozładunkiem

24x24x59 odmiana 600 (7szt./m2)

ekmir
20-03-2009, 06:28
lukasz27 a po ile u Ciebie jest 36x24x24 odmiana 400 i co sądzisz o tym chłonięciu przez tego typu materiały (BK) wilgoci ?

lukasz27
20-03-2009, 15:07
Niestety nie jestem specjalistą i na temat wilgoci nic nie powiem :(

A co do ceny to po pierwsze solbet nie robi w takim wymiarze u nich standartem jest długość x wysokość 59x24 a zmienną jest grubość najpopularniejsza jest 24 jeśli pytasz o 36 to od ręki na allegro znajdziesz ok 13zł ale w odmianie 600 bo to też najpopularniejsza odmiana. [/i]

Arol_62
20-03-2009, 15:17
lukasz27 a po ile u Ciebie jest 36x24x24 odmiana 400 i co sądzisz o tym chłonięciu przez tego typu materiały (BK) wilgoci ?
Kazdy material chlonie wilgoc (deszcz) ,ale tez ta wilgoc odparowywuje.
Ja murowalem z Solbetu ,wazna jest dobra ekipa a jak dom otynkujesz to i BK przestanie zamakac :D

ekmir
20-03-2009, 19:05
A co do ceny to po pierwsze solbet nie robi w takim wymiarze u nich standartem jest długość x wysokość 59x24 a zmienną jest grubość najpopularniejsza jest 24 jeśli pytasz o 36 to od ręki na allegro znajdziesz ok 13zł ale w odmianie 600 bo to też najpopularniejsza odmiana. [/i]

Błędny wpis chodziło właśnie 0 59x24x36 tylko w odmianie 400.

Arol_62 czy możesz coś z własnego doświadczenia podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę itp.

tacim
20-03-2009, 23:48
Ytong 24 cm na ścianę 2W. Odmiana chyba 600.

ekmir
21-03-2009, 07:54
Kazdy material chlonie wilgoc (deszcz) ,ale tez ta wilgoc odparowywuje.
Ja murowalem z Solbetu ,wazna jest dobra ekipa a jak dom otynkujesz to i BK przestanie zamakac :D

Chodziło mi o wypowiedź osoby, która twierdzi że:
Materiały j/w (czyli BK) niezabezpieczone od środka paro izolacją, zimą chłoną wilgoć z pomieszczenia. Ich wilgotność przekracza 5% co znakomicie obniża opór cieplny. Przy „dociepleniu” z zewnątrz wełną lub styropianem problem się powiększa. Im więcej izolacji tym większy problem z wilgocią.

ekmir
22-03-2009, 13:09
Co sądzicie o tym chłonięciu zimą wilgoci z pomieszczenia przez ściany z BK.

ekmir
23-03-2009, 17:36
Proszę o opinię bo w dalszym ciągu mam wątpliwości jaki materiał wybrać na ściany.
Pierwotnie planowałem YTONG 36,5 lub SOLBET 36 i ewentualne docieplenie w późniejszym terminie.

lukasz27
23-03-2009, 17:47
Bierz co tańsze a z tą wilgocią to daj sobie spokój, będziesz miał wiele innych ważniejszych zmartwień jak już zaczniesz :roll:
Pozdrawiam i powodzenia życzę! :lol:

ekmir
23-03-2009, 18:47
Bierz co tańsze a z tą wilgocią to daj sobie spokój, będziesz miał wiele innych ważniejszych zmartwień jak już zaczniesz :roll:
Pozdrawiam i powodzenia życzę! :lol:

Dzięki.

Sprawdzam ceny i ... w przypadku tych dwóch materiałów kształtują się podobnie (przynajmniej jeśli chodzi o bloczki)

lukasz27
23-03-2009, 19:06
Zwróć uwagę na rozmiar a co za tym idzie zużycie na m2 ściany, sztuka może mieć cenę zbliżoną.

ekmir
23-03-2009, 20:50
ytong 36,5 za 1 m2 - 122 zł brutto + klej (ok. 25 zł 25 kg, a na 1 m2 - 7 zł)
razem: 129 zł
solbet 36 za 1 m2 - 104 zł brutto (w tym klej)