PDA

Zobacz pełną wersję : [ANKIETA] - jaki upust dostaliście przy zakupie okien PVC?



frupper
26-09-2008, 22:34
Zakładam tę ankietę w celu określenia jakimi prawami rządzi się rynek w tym zakresie. Nadmieniam ,że maksymalny (procentowo) upust z jakim się spotkałem w życiu i na forum otrzymał "ja14" kupując okna Okfens w KCMB w Kielcach :
- 48 % upustu licząc od ofertowej ceny sprzedawcy,
- 55 % upustu licząc od katalogowej ceny producenta

PS.Nie tylko Ty Wowka jesteś pod wrażeniem... :wink:

frupper
26-09-2008, 22:52
Może niegrzecznie ,że rozpocznę jako pierwszy , na moje okna PVC kupowane 5 lat temu w Oknoplast otrzymałem 15 % upustu czyli bardzo słabo ... (wtedy wydawało mi się, że mieszczę się w średniej)

qbel
27-09-2008, 23:02
UPUSTY(RABATY) ZALEŻĄ OD NARZUTU (MARŻY) JEDEN DA 30% DRUGI 80%

Nefer
27-09-2008, 23:11
Podasz model, producenta, rozmiar, kolor, rodzaj szyby, okucia, profilu i już możemy porównywać :):):)
Szkoda, że nie wezmę udziału, bo u mnie wszystkie nietypowe, więc nie da się pogadać ...
A jak u tego samego człowieka weźmiesz oprócz okien drzwi i bramę do garażu to już w ogóle przepukane...

frupper
28-09-2008, 07:41
UPUSTY(RABATY) ZALEŻĄ OD NARZUTU (MARŻY) JEDEN DA 30% DRUGI 80%

... i taki cel ma ta ankieta - pokazanie skali upustów bez względu na inne parametry - może tylko uściślę - chodzi o upust od cennika producenta lub autoryzowanego przedstawiciela a nie cennika hurtowni ...

frupper
28-09-2008, 07:49
Podasz model, producenta, rozmiar, kolor, rodzaj szyby, okucia, profilu i już możemy porównywać :):):)
Szkoda, że nie wezmę udziału, bo u mnie wszystkie nietypowe, więc nie da się pogadać ...
A jak u tego samego człowieka weźmiesz oprócz okien drzwi i bramę do garażu to już w ogóle przepukane...

... i dostaniesz ponad 50% upustu od ceny producenta ? To napisz proszę - wszystkie przypadki mile widziane :)

pierwek
29-09-2008, 06:22
ta ankieta naprawdę nie ma sensu