PDA

Zobacz pełną wersję : Jak obrobić:membrana+komin?



stukpuk
27-09-2008, 15:48
Witam.
Jakie są patenty ,żeby obrobić membranę przy kominie. Kryjemy blachodachówką, ale to pewnie bez znaczenia. Folie mam wywynietą dookoła komina. Jak to uszczelinić? jeden dekarz twierdzi aby zostawić szczeline wentylacyjną, a drugi proponuje przykleić ją do komina jakąś taśmą. Jakie są sposoby żeby uszczelnić połączenie komin +membrana?

madagoral
27-09-2008, 17:14
nie wiem czy Twój dekarz słyszał o takim patencie jak obróbka blacharska wokół komina. Jeżeli nie to go zmień. Jest to proste i trzeba zrobić dokładnie. Ja nie przypilnowałem i woda mi cieknie przy większych uleawch właśnie wzdłuż komina

stukpuk
27-09-2008, 17:28
nie wiem czy Twój dekarz słyszał o takim patencie jak obróbka blacharska wokół komina. Jeżeli nie to go zmień. Jest to proste i trzeba zrobić dokładnie. Ja nie przypilnowałem i woda mi cieknie przy większych uleawch właśnie wzdłuż komina

Ale mi nie chodzi o obróbkę przychodzącą na blachodachówkę (wiadom że ma być) tylko jak połączyć/uszczelnić, membranę dachową z kominem.
Dekarza nie mogę zmienić :roll:

ila66
27-09-2008, 17:41
nie wiem czy Twój dekarz słyszał o takim patencie jak obróbka blacharska wokół komina. Jeżeli nie to go zmień. Jest to proste i trzeba zrobić dokładnie. Ja nie przypilnowałem i woda mi cieknie przy większych uleawch właśnie wzdłuż komina

obróbka blacharska do obrobienia folii ?


stuk , z tylu za kominem w zakladce folii zamontuj rynienke , podobnie jak nad oknami dachowymi

za samym kominem wstawiam dodatkowy pas folii podobnie jak w koszach ,
podobnie jak rynienka , ma za zadanie ukierunkowac ewentualną wode na boki ,
w odpowiednich miejscach robie przerwe na kontrlatach,
dodatkowo ulatwia obrobienie komina folią

w temacie klejenia do komina nie mam wyrobionego zdania ,
chetnie bym uslyszal co o tym sądzi Andrzej ,
szczerze mowiac duzo sie od niego nauczylem

edde
27-09-2008, 23:12
a do klejenia membrany do komina użyj taśmy dekarskiej butylowej, choćby z allegro

a tak całkiem przypadkiem: obrabiając swój komin systemowy klejem i siatką (klej maxit serpo chyba 410) trochę blisko była membrana, i po zaciągnięciu klejem sobie końcówki opadły na klej na kominie, po kilku dniach gdy próbowałem oderwać ją od komina to w b. wielu miejscach membrana się rwała a klej jej nie puścił :)dodam że membrana dosyć mocna bo tyvek pro

stukpuk
29-09-2008, 12:50
Zakupiłąm dziś taśmę butylową i niedługo zabieram się za klejenie.
A czy dawaliście jakieś dodatkowe kawałki membrany? Coś w rodzaju fartucha?