PDA

Zobacz pełną wersję : dystrybucja powietrza z kominka - rozwarstwienie



Maxximilian
28-09-2008, 14:40
Witam,
Mój kolejny problem "ciepłowniczy" jest następujący.
mam kominek sparke therm varm 15kW - znajduje się na parterze - DGP jest poprowadzo na na piętro poddaszem - w następujacej kolejności sypialnia (3,05m, pokój dziecięcy -wykusz w szczycie sufitu 3,70, łazienka, pokoik "gościnny" (oba po 3,05). Silnij 650 m3/h - problemem jest to, że na parterze robi się patelnia (40st. 2,5m od szyby kominka), a na pietrze powietrze wydobywajace się z anemostatów stoi pod suftem - różnica temp. pomiędzy wysokością 3m a 1.8m siega 6stC, a w pokoju dziecięcym to się generlanie gubi cała moc na tym sklepieniu.
Pytanie: Co można zrobić, żeby zapewnić bardziej równomierną dystrybucję powietrza w pokojach u góry? Czy mozna np. zamknąć kratkę wywiewną na obudowie kominka - chodzi mi o to, czy wtedy nie dostanie się cieplejsze powietrze na pietro, bo szyba kominka wydaje się wystarczyć do grzania na parterze - tylko czy się to wtedy za bardzo nie zagrzeje? Czy można zamienić anemostaty na jakieś inne zakończenia rozprowadzenia powietrza np. kirujące strumień w określonym kierunku?