PDA

Zobacz pełną wersję : cena dachówek



pati28
29-09-2008, 21:21
żonka ;) wymyśliła dachówki - Rupp ceramika rubin tekowy. W jedynej hurtowni z której dotarła wycena - 3,70zł brutto za szt podstawowej. Niestety nie mam porównania - czy to dobra cena - muszę dość szybko podjąć decyzję.

krzys_i_aga
30-09-2008, 12:07
Dachówka ceramiczna Robena ( z malutkich rabatem) 2,63 zł. Rup jest drogi. Ale ma brązowy kolor taki jak podoba się mojej żonie. Jednak nam się musi podobać kasztan Robena Rup cena wyższa na całości 8700 zł.

__Marek
01-10-2008, 12:19
żonka ;) wymyśliła dachówki - Rupp ceramika rubin tekowy. W jedynej hurtowni z której dotarła wycena - 3,70zł brutto za szt podstawowej. Niestety nie mam porównania - czy to dobra cena - muszę dość szybko podjąć decyzję.
Alternatywą do Ruppa koloru tekowego jest Bogener INNOVO 12 brylant granat. W zależności jak pada słońce zmienia kolor od brązowej czekolady po ciemno bordowy. Różnica cen około 10-15%. Ja kupowałem Bogena dachówkę podstawową za 2,82 netto, gąsior podstawowy 22,22zł netto.
Znalazłem wycenę Rubin 13 tek:
ceny netto
dachówka:
podstawowa 3,40zł
szczytowa 23,95 zł
wentylacyjna 26,81 zł
kominek wentylacyjny 320,50 zł
gąsior podstawowy 21,75 zł
gąsior początkowy 54,65 zł

Ale nie ma co patrzeć na ceny jednostkowo, tylko na to co wyjdzie globalnie. Dostaniesz upust na dachówkę podstawową, a przytną na innych dodatkach, które byłyby tańsze, gdyby dachówkę podstawową sprzedali klientowi drożej Hurtownik nie da się skrzywdzić, a swoje na dachu musi zarobić. Przypadkowo widziałem program do wyceny u jednego sprzedawcy, który zaznaczał na czerwono ceny produktów, w których zszedł poniżej swego założonego zarobku, ale też pokazywał ile jest do przodu na całym zestawieniu fakturowania.
Będziesz się upierać o jeszcze jakiś rabacik na dachówkę podstawową - jeśli dadzą, to sprawdź czy nie podwyższyli innych materiałów. Mnie zrobił gościu zmniejszając nieznacznie cenę dachówki podstawowj, ale też i zmniejszył liczbę sztuk gąsiorów i dachówek wentylacyjnych - więc globalnie wycena wyszła o blisko 1.000zł taniej niż u innego hurtownika. A gąsiory i tak musiał później dokupić.