PDA

Zobacz pełną wersję : ile za projekt domu?



baba na budowie
30-09-2008, 10:38
Jestem ciekawa ile wydaliście pieniedzy za projekt domu. Budująca sąsiadka zaplacila za projekt domu podpiwniczonego ok 6,5 tys na polskie. Projekt obejmował także koszta przyłączy.
A czy ktoś zamawiał projekt domu pasywnego? Jakie to są koszta?

Ponoć lepiej jest zamowić projekt indywidualny niż robiec zmiany w gotowcu.

Claudii
30-09-2008, 12:46
Ja 1800zł za gotowy projekt+doprojektowanie piwnic i poszerzenie garazuprzez architekta 1700zł

Spartankaa
30-09-2008, 12:49
Mi wczoraj architek powiedzial 12tys za indywidualny bez przylaczy. Wchodzi w to projekt konstrukcyjny i architektoniczny.

g_sid
30-09-2008, 12:55
Projekt indiwidualny 4000zl w tym projekt zjazdu 500zł.

hejjpozn
01-10-2008, 18:31
Za projekt indywidualny zapłacę 3000zł + po 500zł za projekty branżowe, czyli 4500zł

mikiada
20-10-2008, 19:55
3.000zł za projekt indywidualny czy przerysowanie projektu? Jeśli za projekt indywidulany to ja poproszę o namiary na tego architekta.

makow11
22-10-2008, 22:55
Jeśli to nie problem to również poproszę o namiary.

fugazzi
23-10-2008, 16:04
ja placilem za projekt indywidualny 4.000 PLN (bez faktury :) ). W tym projekt architektoniczny i konstrukcyjny, przygotowanie dokumentacji do pozwolenia. Ale bez instalacji.

adameczko
23-10-2008, 20:59
witam wszystkich
ja za projekt i adaptacje projektu zapłaciłem ok 3500
myslę że to nie jest drogo czytajac wasze posty :)

darekzet
24-10-2008, 12:19
4000 zł

okolice Warszawy, projekt indywidualny, bez papieru
projekt nie zawiera instalacji, dodatkowo dostałem projekt szamba i plan zagospodarowania terenu

dom piętrowy 201m2 użytkowych + 45m2 technicznych
projekt można zobaczyć w dzienniku budowy

miciu
24-10-2008, 21:28
Projekt indywidualny 5000. Bylejaki - nie polecam :cry: Ale chyba jaka cena taki projekt, a może projektant do kitu? :roll:

darekzet
28-10-2008, 13:48
Projekt indywidualny 5000. Bylejaki - nie polecam :cry: Ale chyba jaka cena taki projekt, a może projektant do kitu? :roll:

wydaje mi się, że to nie jest kwestia ceny tylko umiejętności, chęci i zaangażowania projektanta
w moim przypadku projektantka była otwarta na wszelkie propozycje ... oczywiście związane z projektem ;) ... dawała dużo propozycji, tłumaczyła dlaczego tak a nie inaczej, doradzała jakie rozwiązanie będzie tańsze itd.
po około 10ciu spotkaniach projekt był zrobiony ... dopieszczony pod każdym względem do moich/naszych upodobań

uważam że jak decydujesz się na projekt indywidualny i dogadujesz się z projektantem to powinniście ustalić wszystkie szczegóły dotyczące współpracy ... projektant powinien dopracowywać projekt zgodnie z Twoimi oczekiwaniami do momentu wypracowania ostatecznej wersji zadowalającej inwestora

emqwadrat
02-11-2008, 19:08
5000 za projekt domu i zagospodarowania działki - ale koncepcja była nasza

Jeżeli ma ona kombinować to bierze ok 7-8 koła

Mamahuhu
06-11-2008, 18:49
ja zapłaciłam 19tyś za projekt indywidualny - dom nowoczesny inspirowany modernizmem 275m2.
w cenę projektu wchodzi: architektura, wykonawczy konstrukcyjny z detalami (to ważne, bo wiele projektów gotowych jest zbyt ogólnikowych i ekipa budująca ma problem), instalacje sanitarne, elektryczna i rekuperacja, plan zagospodarowania terenu, plan przyłączy czyli wszystko co jest potrzebne do pozowlenia na budowę

Wiem, że dużo zapłaciłam, ale na Archipelagu projekt gotowy w mniej więcej tym stylu kosztuje 15tyś i nie zawiera tylu elementów a poza tym mój architekt będzie czuwał nad budową :)

Annar13
12-12-2008, 01:15
Ja również usilnie poszukuje taniego architekta z Poznania lub okolic Wielkopolski.
Bardzo proszę o namiary. :roll:
Ostatnio wyslalam kilkadziesiat wiadomosci i jestem zdziwiona, że tak bardzo rozbiezne są ceny.
W zasadzie projekt mamy już zrobiony, ponieważ walczyliśmy z nim pol roku, wiec architekt zbytnio sie nie przemeczy.
Z góry bardzo dziekuje.

miciu
13-12-2008, 10:54
Tak naprawdę, gdy zamawialiśmy projekt jeszcze nie wiele wiedzieliśmy o tych wszystkich potrzebnych wyliczeniah itp. :cry: Dzisiaj JUŻ bylibyśmy o wiele, wiele... mądrzejsi. :D :D :D

iti1
16-02-2009, 14:42
Sprawdzcie link

http://www.e-projektdomu.com.pl/Projekty--indywidualne.php

damianexus
16-02-2009, 17:34
ja zapłaciłem 4000tys ze wszystkimi przyłączami i instalacjami

kuroslaw
20-02-2009, 09:35
ja zapłaciłem 4000tys ze wszystkimi przyłączami i instalacjami

a jakiej wielkości jest domek?

Mogę prosić na priva namiary na architektów w okolicach W-wy, którzy robili wam projekty kompletne poniżej 10 tys? Mi architekt krzykną 35 tys, wiec sami widzicie ze jestem nadal w szoku.... Powiedział że poniżej 10 tys. to najwyżej koncepcję :)
A koncepcję to ja mam swoją za darmo :)

Pozdrawiam
kuroslaw

copec
27-02-2009, 21:38
Witam
Mnie dziś projektant zaspiewał kilkanascie tysięcy za projektindywidulany domy do 120 m2.
Chciał juz skasować 2000 za koncepcję po ktorej dokładnie wyceni projekt - porównując wasze ceny zastanawiam się czy czasem nie jest tak że w mniejszych miastach (gminach) nie jest czasem tak że projektanci cenią się wyżej.

P.s.
drugiego znalazłem za 4000 ten sam zakres.

Niech zyje konkurencja

aswywiadu
28-02-2009, 06:54
Ja też dostałem pierwszą ofertę od architekta 10 tys. Dom 180 m2 ale prosta bryła, dach prosty dwuspadowy. Koncepcja cała już gotowa na papierze także wydaje mi się to trochę dużo. Liczyłem na 7-8 tys. ale nie wiem czy mi się uda. Jak ktoś ma namiar do dobrych architektów z Trójmiasta to będę wdzięczny.
Pozdr.

marina19
31-01-2010, 07:44
ja zapłaciłem 4000tys ze wszystkimi przyłączami i instalacjami

Czy mogę prosił namiar na tego ludzkiego architekta?

marina19
31-01-2010, 07:48
5000 za projekt domu i zagospodarowania działki - ale koncepcja była nasza

Jeżeli ma ona kombinować to bierze ok 7-8 koła

Czy mogę prosić o namiar na tego architekta

zen112
07-02-2010, 10:57
wwitam w Białej Podlaskiej 2500zł za indywidualny 200mkw z garażem i kotłownią 250mkw i załatwieniem pozwoleń (bez elektryki) .

Szafranek
08-02-2010, 19:09
Panie i panowie, podawajcie ceny dokładnie, co i za ile. Jedni piszą 3000 pln za indywidualny, inni 19000 pln. Wg mnie gotowy projekt indywidualny to taki, który zawiera pracę architekta, konstruktora oraz wszystkie instalacje - sanitarka, elektryka, gaz, wentylacja ( rekuperacja ) oraz zagospodarowanie terenu wokół domu ( nie mówię tu o terenie zielonym - to praca architekta krajobrazu, tylko o bramach, płotach, śmietniku, ogrodzeniu itp ) oraz przynajmniej jakas wizję i podstawowe wizualizacje wnętrza - bo wygląd zewnętrzny i funkcja domu powinny współgrac również z wnętrzem. W takim przypadku kwota 3-4 kpln, które niektórzy z Was podają, wydaje mi sie nierealna. Chyba, że projektowanie wyglada tak, ze architekt Was wysłucha, potem weźmie jeden z tysięcy gotowych projektów będących na rynku, tu doda okno, tam poszerzy garaż i macie projekt pseudoindywidualny. Z jednej strony architekt musi wysłuchać wszystkich waszych potrzeb i dopasować do nich dom, ale z drugiej powinien tez miec własną inwencję - tak jak jest w moim przypadku - wiele rozwiązań, które zaproponował, przyjąłem, gdyż okazały się lepsze i efektowniejsze od mojej wizji. Widziałem już realizację projektów indywidualnych i zastanawiam sie, gdzie ich indywidualizm? Domy z zewnątrz wygladają jak typówka z katalogu, podobnie jest w środku - nic odkrywczego, błędy w rozkładzie pomieszczeń, drzwi otwierane w niewłasciwą stronę i narzekanie właścicieli, że to i tamto by zmienili. Nie mówię to, ze projekt indywidualny musi KRZYCZEC, ale skoro nie rózni sie niczym od przecietnego domu, to po co za niego płacić ??
Dlatego właśnie projekt indywidualny kosztuje takie pieniadze, bo ma być idealnie dopasowany do wymagań inwestora i po jego realizacji inwestor powinien powiedzieć: dom jest idealny pod moje potrzeby. Ponadto nie można porównywać dokumentacji projektu typowego z indywidualnym, jak słusznie zauwazył któryś z przedmówców, typówki to kilka rysunków i garść opisów, projekt indywidulany jest księga, w której rozpisany na szczególy jest każdy detal, element - po to, żeby pan Kazio i janek nie zrobili was na budowie w trabę. Mój projekt robi się już trzeci miesiąc, jestem na łaczu ( Skype, telefon, kontakt osobisty ) z architektem niemalże co trzeci dzień, w projekcie ciagle zachodzą zmiany, ewoluuje, jesteśmy w zasadzie na finiszu, za chwilę za obliczenia wezmą się konstruktorzy i instalatorzy. A dom wprawdzie rozrósł się nieco od pierwotnej koncepcji, ale ma pełen wymagany przeze mnie program i elementy, których w żadnym typowym projekcie nie znajdziecie. Cena w górnych granicach podawanych przez Was kwot, ale wg mnie warto !!!

ciekawski83
08-02-2010, 19:22
35zł netto za m2 p.u.

Szafranek
08-02-2010, 19:35
Jeszcze parę słów - jak zaczynałem myśleć nad budową domu, przegladałem - jak każdy z potencjalnych inwestorów - setki projektów gotowych. Żaden z nich nie podpasował mi na 100%, wszędzie byłyby jakieś zmiany, co wiazałoby się z adaptacją i dodatkowymi kosztami, więc zwykle z projektu typowego za 2000 - 3000 pln robi sie po zmianach i adaptacji 4000-6000 pln, o czym już nikt nie wspomina !!! Dlatego postanowiłem sięgnąć po projekt indywidualny - do znajomego architekta, którego dotychczasowe projekty i rozwiazania są w moim i żony typie, czyli nowoczesne i niekonwencjonalne ( a to ważne, bo jak marzy Wam się modernistyczny dom, a architekt lubuje się w dworkach, to raczej owocnej współpracy nie będzie ). Cena poczatkowo mnie zbiła z tropu, ale summa sumarum - przy wartości domu z działką rzędu 600-700 tys pln nawet 20.000 pln za projekt to nie jest żadna wielka kwota !!!! Ludzie kupują do wymarzonych domów telewizory za 5.000 pln, lodówki i piekarniki za podobne kwoty, wydaja po 10-15 tys na fantastyczne skórzane wielkie sofy, o których zawsze marzyli, albo kupuja designerskie lampy,meble i kominkek, żeby "wygladały" - a potem wstawiają je do domów i narzekają: tu brakuje gniazdka, ten pokój mógłby być większy, denerwują mnie te drzwi i za wąskie schody bez spocznika, szkoda, że nie mam spiżarni itp itd. I wszystko sprowadza sie do tego,że na etapie projektu był błąd!!! Mój tok myślenia jest taki: buduję bardzo ciepły dom z pełnym programem, dopasowany do mnie i moich potrzeb jak garnitur szyty na miarę - i na to ida duże pieniadze. A we wnętrzu nie potrzebuje fajerwerków, dom ma byc wygodny i tani w utrzymaniu, a nie wybajerzony. Nie potrzebuję podłóg z drewna egzotycznego za 300 pln/metr - uważam panel za 10x mniej za równie funkcjonalny, ani inteligentnego piekarnika, mikrofali i telewizora z tysiacem funkcji - bo i tak nie bede miał czasu i checi sie nauczyć ich obsługi. Nie musze miec blatów z kamienia, bo jest diabelnie drogi i zimny, ani włoskich płytek za 200 pln/m2. Na te wszystkie rzeczy zwraca sie uwage tylko na poczatku, potem człowiek ma to gdzieś, a zły rozkład pomieszczeń, układ okien czy inne braki zwiazane z kiepskim projektem bedą dawały o sobie znać codziennie przez cały czas uzytkowania domu !!! Konkluzja tego jest taka - spójrzcie na dom z perspektywy jego całej wartości i okresu uzytkowania, a cena projektu indywidualnego i korzyści z dopasowania domu pod Was nie bedzie juz taka straszna.

teco
09-02-2010, 14:13
Szafranek, czy sugerujesz, ze jesli mam do wyboru architektow za 5 i 15 tys, to mam wybrac tego drozszego, bo 15 tys. to nie jest jakas wielka kwota, przy wartosci domu? A moze mam sie po prostu poklonic przed powaga zawodu architekta?

donkamillos
09-02-2010, 19:02
WItam chcial bym sie podlaczyc do tematu i zapytac sie ile kosztuje projekt przebudowy Domu?
Chodzi o dobudowe nie duzej powieszchni i zmienienie wejscia do piwnicy ?
dziekuje

Szafranek
09-02-2010, 20:25
Teco, nie twierdzę, że im architekt droższy, tym lepszy. Czesto płacisz za nazwisko lub renomę pracowni. Twierdzę tylko, ze:

1. Jak coś zostanie spartolone na etapie projektu, to ciężko to później odkręcić - dlatego ten etap inwestycji jest tak ważny i rzutuje później na komforcie użytkowania domu. A dokonywanie zmian na szybko już w trakcie realizacji zwykle ma fatalne skutki.

2. Przy skali całej inwestycji - załóżmy 600 tys pln, wartość projektu typowego to pestka, tak jak to juz napisałem. Każdy z inwestorów ma odmienne zdanie, jaka kwota będzie dla niego normalna za projekt - czy bedzie to 1, 3 badź 5% wartości inwestycji. Chcę tylko zauwazyć, że ludzie zadziwiająco łatwo wydają pieniadze na drogie i luksusowe wyposażenie domu, lub tzw. gadżety,a oszczedzają czesto na projekcie, materiałach. Wyposażenie zawsze można zmienic, kupic ładniejszą sofę, lepszy telewizor, a po wybudowaniu domu nie ma juz możliwości zmiany, a jezeli nawet są, kosztuja kupe nerwów, czasu i pieniędzy.

U mnie projękt będzie stanowił ok 3% wartości domu i działki i wg mnie to akceptowalna wartość. Jak postawię dom i zostana mi pieniądze, kupie te droga sofę, duzy telewizor, jak skończę z debetem, odłoże te zakupy na kolejne lata, ale bede mieszkał w dobrze zaprojektowanym, wykonanym domu.

Mymyk_KSK
10-02-2010, 09:58
Szafranek, czy sugerujesz, ze jesli mam do wyboru architektow za 5 i 15 tys, to mam wybrac tego drozszego, bo 15 tys. to nie jest jakas wielka kwota, przy wartosci domu? A moze mam sie po prostu poklonic przed powaga zawodu architekta?

masz wybrać tego, który:
- lepiej spełni Twoje oczekiwania,
- którego dotychczasowe projekty uważasz za udane i które Tobie się podobają
- z którym od początku lepiej się dogadujesz, czujesz, że nadajecie na tej samej fali,
- nie odwali roboty tylko zrobi porządnie i tak jak chcesz oraz tak, jak będzie najlepiej ;-) - czy będzie sie przykładać do pracy można wywnioskować już na podstawie jednej, wstępnej rozmowy.

Sama cena nie mówi wiele - to tak jak z kosztem wybudowania domu - można za 2 tys. ale można i za 2 miliony - pytanie, co jest w środku ;-)

toja01
16-12-2010, 21:22
Witam ja w 2007 zapłaciłam za projekt domu z przyłączami 2400 podczas budowy zero zmian a w czasie "użytkowania" domu (już ponad dwa lata) zero problemów i 98% zadowolenia. myślę że to chyba niezły wynik.
pozdrawiam
nowa

pirawawa
17-12-2010, 20:13
Cześć

Miesiąc temu odebrałem projekt indywidualny. Dom 200 m2.
Jest to typowo projekt indywidualny - brak ściągania z innych projektów. Do grubej księgi przelane marzenia moje i żony. A marzenia nie były identyczne.
Koszt 4300 zł - Ostrołęka ( budowa pod Warszawą ). Naprawdę polecam projekty indywidualne nie dużo droższy od typowego a mam co chce, gdzie chce i z czego chce.
Projektant z doświadczeniem i znający wszystkie nowości, bardzo dużo na doradził. Za co dziękujemy. Jak ze wszystkim trzeba poszukać dobrego, solidnego wykonawcy.
Pierwsze wyceny mieliśmy od 10000 zł.