PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysły na obiad



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Ew-ka
30-09-2008, 19:45
no właśnie .....nie gotowanie jest problemem ,ale wymyślenie menu
Czasem to jest impuls albo podpowiedź koleżanki .....i już wiemy co ugotować rodzince :D
Może bedziemy sobie wzajemnie podpowiadać co ugotowaliśmy dzisiaj a co podamy jutro :D
Nie mam pomysłu na jutrzejszy obiad stąd ten wątek :-? zapytałam męża na co ma ochotę i oprócz standartowej odpowiedzi :wink: usłyszałam ....wszystko jedno :-?

Dzisiaj ugotowałam krupnik na skrzydełkach i zrobiłam knedle ze śliwkami polane bułką tartą na masełku :D

Smacznegooo :lol:

daggulka
30-09-2008, 19:59
ja dziś jarzynówka z "wkładką" w postaci swojskiej kiełbaski ....brak czasu :oops: , a na jutro kupiłam 1,5 kilo żołądków i upichcę z nich gulasz z ziemniaczkami + pyszne domowej roboty czerwone buraczki :D
z braku czasu nie robię obiadów dwudaniowych :oops: :roll:

ania
30-09-2008, 20:24
U mnie inspiracją jest zawsze jakaś rzecz do pilnego zużycia. :wink:

Ew-ka
30-09-2008, 20:30
U mnie inspiracją jest zawsze jakaś rzecz do pilnego zużycia. :wink:
knedle dzisiejsze to tez inspiracja ...zostały śliwki z sobotniego ciasta :lol:

już wiem .....jutro barszcz czerwony -zabielany i ziemniaki pure

ale nie wiem jeszcze co na drugie.... bo ja zupe serwuje ok 13,oo ( mąż ma przerwę trzygodzinną w pracy ) a po 17,00 -drugie danie
No chyba ,że ide na cały dzien do pracy -wtedy jest jedno danie po 17,oo

DPS
30-09-2008, 21:42
Kotleciki jakieś może...? :D

Tedii
30-09-2008, 23:03
Ten sam problem ma moja żona.Codziennie pyta co zrobić na obiad.
A mi naprawdę wszystko jedno.Jestem wszystkożerny oprócz móżdżku i rzeczy trujących.
Poradziłem jej,aby zrobiła listę dań przy których stawiałaby ptaszki.Miałaby pełny przegląd co i ile razy ugotowała i co można ugotować.
Wczoraj mieliśmy przypadkiem smażone kanie.
Przypadkiem,bo te kanie uzbierał w lesie nasz synuś.
:wink:

Nefer
30-09-2008, 23:31
Przepraszam - ja gotuję tylko w weekend :oops:

Paty
01-10-2008, 07:04
U mnie dzisiaj rosołek na udkach ( duka do zjedzenia ) z makaronikiem, na drugie naleśniczki

wczoraj i w poniedziałek były filety z piersi kurczaka w sosie curry w jeden dzień z ziemniaczkami w drugi z ciemnym ryżem, do tego fasolka szparagowa i brokuły

jutro pierogi ruskie ( które zrobi teściowa :P ) , w piątek pewnie pizza domowej roboty ( co najmniej musi być raz w tygodniu) w sobotę pewnie kopytka ( z ziemniaków i sera) polane bułką tartą, w niedziele filet kurczaka grillowany w ziołach z kalafiorem , brokułami itd...........starczy do poniedziałku, dalej pierś z indyka w sosie z cukinii, pomidorów i papryki .........generalnie uwielbiam dania jedno garowe dwudniowe , moja rodzina chętnie je dania mączne ale n ie mam kiedy ich przygotowywać...........no i wchodzi u nas w grę tylko mięso z kurczaka lub indyka oraz ryba od paru lat czerwonego mięsa nie jadamy ......


Ew-ka podaj mi przepis na te knedelki może w sobotę zrobię...............

i dlatego chce być kurą domowa.......miałabym czas na gotowanie, bo takie na szybko nie sprawie mi przyjemności tylko przykry obowiązek....

mayland
01-10-2008, 07:14
Paty ja siedzę teraz w domu i.... nie mam czasu na gotowanie :lol: Mam tyle rzeczy do zrobienia, że obiad musi być gotowany szybko :lol:

Makarony - to jest to co lubimy najbardziej. Z różnymi sosami.
Teraz warto robić leczo bo to sezon na paprykę.
Polecam też placki z jabłkami (gęste ciasto naleśnikowe z dodatkiem drożdży i w to wkrojone cząstki jabłek).

U nas głównie są obiady jednodaniowe. Dwudaniowych nie zjadamy. Wystarczy nam 1 danie. Zazwyczaj jak ugotuje zupę i drugie to zawsze coś zostaje, niszczy się. Więc przyjęliśmy zasadę 1 dania. Czasem do tego ciepła kolacja.

W najbliższych dniach zaplanowałam:
- gołąbki
- łazanki
- leczo

Jak widać dania jednogarnkowe, tak by można było podac o różnej porze. Troche zabiegane mamy najbliższe dni :lol:

Ew-ka
01-10-2008, 08:23
Ew-ka podaj mi przepis na te knedelki może w sobotę zrobię...............


ja robie knedle na bazie klusek śląskich ....czyli ugotowane i prZEcisniete przez praskę ziemniaki ....podzielone na 4 ....1/4 odejmuję i w to miejsce wsypuję mąke ziemniaczaną ...jedno jajko -wyrabiam na gladko ....(można dodać miekkiego masla lub troszke oliwy gdy za suche ) -robie placuszki w środek wkladam wypestkowaną śliwkę lub połowkę ( mozna do srodka dac łyżeczkę cukru)
...sklejam i robie okrągłą piłeczkę ( nie rob za duze.. bo bedziesz dluzej gotowac ) ...wrzucam na gotującą wode z odrobiną oliwy ...polewam bułką tarta na masełku ...cukier do smaku :D

tapken1
01-10-2008, 09:08
:D A ja na dzis zaplanowałam placki ziemniaczane.Na każdy położę łyżeczkę twarożku wiejskiego\/ ten w grudkach i śmietanie/i posypię to małą ilością cynamonu.Pyszne, inne bo po litewsku, zasmakowałam tego właśnie tam w ub.roku.A do tego jakiś kwaskowaty kompocik. A jutro zrobie gulasz z drobiu /kurczak albi indyk/ na kwaśno.Czyli dodaję do ugotowego gulaszu 1 pokrojony pomidor / dusze jeszcze z 1o mni/ i sos słodko kwaśny gotowy.Gulasz podaję z ziemniakami lub lanymi kluchami i sałatą + kompocik lub lekka zupka na z groszku zielonego z grzaneczkami.Pychotka.Smacznego.PS. Nie lubie gotować, ale niestety muszę.

tapken1
01-10-2008, 09:08
:D A ja na dzis zaplanowałam placki ziemniaczane.Na każdy położę łyżeczkę twarożku wiejskiego\/ ten w grudkach i śmietanie/i posypię to małą ilością cynamonu.Pyszne, inne bo po litewsku, zasmakowałam tego właśnie tam w ub.roku.A do tego jakiś kwaskowaty kompocik. A jutro zrobie gulasz z drobiu /kurczak albi indyk/ na kwaśno.Czyli dodaję do ugotowego gulaszu 1 pokrojony pomidor / dusze jeszcze z 1o mni/ i sos słodko kwaśny gotowy.Gulasz podaję z ziemniakami lub lanymi kluchami i sałatą + kompocik lub lekka zupka na z groszku zielonego z grzaneczkami.Pychotka.Smacznego.PS. Nie lubie gotować, ale niestety muszę.

tapken1
01-10-2008, 09:11
Sos slodko-kwaśny KNORRA oczywiście - 1/2 lub cały sloiczek, zależy od ilości mięsa. :lol:

Piątka
01-10-2008, 09:16
a ja makaron rurki ze szpinakiem( xortex liście)+feta+czosnek+ciut śmietany mniammniam :)
a na jutro ogórkowa

Ew-ka
01-10-2008, 09:45
a ja makaron rurki ze szpinakiem( xortex liście)+feta+czosnek+ciut śmietany mniammniam :)
a na jutro ogórkowa

przepis .. :lol:

Piątka
01-10-2008, 09:50
:D czy mam rozumieć, że też tak lubisz :wink: ?

Ew-ka
01-10-2008, 09:55
:D czy mam rozumieć, że też tak lubisz :wink: ?
lubie wszystkie te skladniki ale ich jeszcze nie lączylam ...wiec prosze o wskazowki jak to zrobić :D podejrzewam ,że wszystko razem na patelni :wink:

rrmi
01-10-2008, 09:59
:D czy mam rozumieć, że też tak lubisz :wink: ?Ja czuje , ze polubie .
Ew-ka
U mnie dzisiaj grzyby duszone jako extra /jednak nie zupa , ale dzieki za wskazowki :wink: /
Tak podstawowo duszona wolowinka i ziemniaki.
Buraczki jako surowka.

Piątka
01-10-2008, 10:03
tak, szpinak dusisz na masełku i w małej ilości wody z rozkruszoną kostką knora( dla zaostrzenia smaku) potem dodajesz rozdrobniony ser, czosnek- ja 2 ząbki na jedno op.mrożonki, 2-3 łyżki śmietany , ja jogurtowej i doprawiasz solą itp.
smacznego,
będziemy się dziś we dwa oblizywać :D :D ?

dragasia
01-10-2008, 10:04
Jejku ten watek to miod na moje serce. Nie tylko ja mam problem co ugotowac i meza,ktory mowi ze wszystko jedno :x Ja dzis mam krupnik ryzowy ( dietka ja i synes :( ) a na drugie cos zrobie z piersi kurczaka

Ew-ka
01-10-2008, 11:05
tak, szpinak dusisz na masełku i w małej ilości wody z rozkruszoną kostką knora( dla zaostrzenia smaku) potem dodajesz rozdrobniony ser, czosnek- ja 2 ząbki na jedno op.mrożonki, 2-3 łyżki śmietany , ja jogurtowej i doprawiasz solą itp.
smacznego,
będziemy się dziś we dwa oblizywać :D :D ?

wszystkie składniki mam w domu ...wiec zrobie dzisiaj Twoje danie :D

Piątka
01-10-2008, 11:54
no normalnie jakbym uslyszala, że dzisiaj padl mój los :D :D

arcobaleno
01-10-2008, 13:12
O to widzę, ze nie tylko ja ma ten problem :wink:
U mnie codziennie musi byc mięso - w jakij postaci w zasadzie dowolnie, choc maż jest raczej tradycjonalistą :wink:
Wczoraj były sznycelki z piersi w mące i jajku z duszoną cebulką i ziemniaki z koperkiem.
Dzisiaj serwuję krokiety z mięsem i barszczykiem (do picia z torebki :wink: )

Staram się chociaż raz w tygodniu przygotować filety z rybki najczęściej wtdey z frytkami.

A ja najbardziej lubię swoją własną "chińszczyznę" czyli kawałki piersi marynowane w sosie sojowym+olej+ przyprawy (curry, papryka, imbir, kurkuma, jakaś mieszanka do drobiu) podsmażane i duszone wraz z marchewką (w cieniutkie paski), cebulą, papryką i na koniec kukurydza i ananas - mniam ! :D Oczywiscie z ryzem i surówką z kapusty :)

rrmi
01-10-2008, 14:28
barszczykiem (do picia z torebki :wink: )

Daj chlopu ze szklanki popic , bedzie bardziej zadowolony :D

mayland
01-10-2008, 15:06
:lol: :lol:

mayland
01-10-2008, 15:23
:roll:

Sylwia1667
01-10-2008, 16:47
- żurek z jajkiem, pstrąg smażony z masełkiem czosnkowym ziemniakami z wody i surówką z koperkiem

Piątka
01-10-2008, 16:59
jejku, ale mi się zachciało pstrąga z masełkiem.. :(

mayland
01-10-2008, 17:02
...

JANINKI-AMORKI82
01-10-2008, 18:32
Narobiliście mi smaku ;-) - chyba zrobię w tym tygodniu gołąbki w sosie pomidorowym.

Paulka
01-10-2008, 19:29
Gdzies tu na forum był wątek o szybkich daniach.
Zerżnełam z niego danie, które stało się jednym z moich ulubionych.

Kurczach w porach

Na patelni dusi sie pokrojone w kosteczkę piersi z kurczaka (ja najpierw chwilkę podsmażam, żeby nabrały koloru), dodaje sie pokrojonego pora, doprawic odrobine. dusi sie razem - ok 15 minut. na koniec zalewa sie śmietaną (zwykłą, nie kwaśną), podaje sie z ryżem

20 minut i gotowe

Paulka
01-10-2008, 19:34
drugi przepis. tez z tych szybkich
cukinia z makaronem

2-3 małe cukinie
oliwa
2-3 ząbki czosnku
makaron (w miarę gruby i aldente)
sól, pieprz, tymianek, bazyilia, natka pietruszki (wszystko razem lub do wyboru)
Ewentualnie można dodac piers z kurczaka - smakuje jeszcze lepiej i jest wtedy konretniejsze (obiadowe) danie

Cukinia w paseczki, podsmażamy na oliwie czosnek, dorzucamy cukinię. Mieszamy i czekamy aż cukinia nieco zmięknie. nie liczyłam nigdy - na oko z 10 -15 minut
posypujemy czym chcemy :wink: , doprawiamy, dorzucamu makaron, mientolimy. Gotowe!

ila66
01-10-2008, 20:26
barszczykiem (do picia z torebki :wink: )

Daj chlopu ze szklanki popic , bedzie bardziej zadowolony :D

no ja bym tego nie wypil nawet z krysztalu ,
no ale moze ja jakis dziwny jestem :)

moja propozycja ..... niesolone ziemniaki w mundurkach i sledz w smietanie :D

magpie101
02-10-2008, 00:12
U mnie wczoraj byl szczupak smazony z zielona pietruszka i duza iloscia cebuli, do tego ziemniaczki podgotowane, przesmazone i zalane smietana z koperkiem (wyszly w sosie smietanowym) i tem obiadek gotowal maz, bo on lubi takie skomplikowane dania robic.
Dzisiaj byla pomidorowa z makaronem, nalesniki z konfitura i serkiem waniliowym danio do wyboru.
Jutro bedzie grzybowa ze smietana z makaronem i spagetti z sosem z wolowiny mielonej duszonej z czosnkiem, cebulka i pomidorami. I ten obied zrobie w tajiej ilosci zeby zostal na piatek.

Ja mam nieciekawa sytuacje, bo u mnie z zup lubia tylko: rosol, grzybowa, flaczki, grochowa, fasolowa (tylko maz lubi i ja), pomidorowa (maz nie lubi). I z zup to wszystko :roll: .

jea
02-10-2008, 00:34
barszczykiem (do picia z torebki :wink: )

Daj chlopu ze szklanki popic , bedzie bardziej zadowolony :D

no ja bym tego nie wypil nawet z krysztalu ,
no ale moze ja jakis dziwny jestem :)

moja propozycja ..... niesolone ziemniaki w mundurkach i sledz w smietanie :D

ja popieram, funfel wiesz co lubię 8) :lol:

mayland
02-10-2008, 06:57
:lol:

frosch
02-10-2008, 07:20
ja mam dzisiaj bigos :roll:

Ew-ka
02-10-2008, 08:50
Jutro bedzie grzybowa ze smietana z makaronem i spagetti z sosem .
nie żebym krytykowała ...broń Boże :lol: ale jeśli w zupie jest makaron to w drugim daniu nie powinno być makaronu ....kiedyś zwróciła mi na to uwagę pewna wykształcona gastronomicznie kobieta ...i jakoś tak teraz pilnuję aby sie makarony nie dublowały :wink: ale przecież to żaden grzech ...ot, takie podzielenie sie wiedzą :D

Piątka
02-10-2008, 09:47
proponuję fasolkę :
po puszce czerwonej i białej fasoli, szkl. wody,10 dkg boczku wędzonego, 2 pory (białe części) lub cebulka, trochę poszatkowanej papryki, kostka rosołowa, przecier pomidorowy chili, ciut cukru, pieprzu ziołowego i cayenne i trochę natki pietruszki..
smacznego :)

madd
02-10-2008, 15:04
Gdzies tu na forum był wątek o szybkich daniach.
Zerżnełam z niego danie, które stało się jednym z moich ulubionych.

Kurczach w porach

Na patelni dusi sie pokrojone w kosteczkę piersi z kurczaka (ja najpierw chwilkę podsmażam, żeby nabrały koloru), dodaje sie pokrojonego pora, doprawic odrobine. dusi sie razem - ok 15 minut. na koniec zalewa sie śmietaną (zwykłą, nie kwaśną), podaje sie z ryżem

20 minut i gotowe

Mozna dac rozne jarzyny - marchewke, pietruche itp. i tez jest pycha.


Ja często robie lazanki na szybko.
Jak zostaje mi mieso z rosolu, przepuszczam przez maszynke, w miedzyczasie gotuje makaron i kapuche kiszona (osobno :D ). Na tluszczyku szkle cebule, jak ta kapucha sie juz ugotuje to chwile podsmazam, wwalam wszystko do gara, doprawiam i gotowe.
Jak mam kapuche w glowkach to tez daje, bo wtedy lepsze.
PS. Kapuche kiszona przynajmniej 2 razy przelac woda

rrmi
02-10-2008, 18:56
Robilam dzisiaj tego kurczaka w porach .
Dodalam kukurydze jeszcze do duszenia i posypalam curry .
Moim bardzo smakowalo.

Super watek :D

Ew-ka
02-10-2008, 20:06
Super watek :D
i ja tak uważam .....super wątek :D
skarbnica pomysłów obiadowych :D

Paty
02-10-2008, 20:57
A może by się pokusił i pogadał z szanowną REDAKCJĄ co by założyła nowy Dział np. Łyżką po garach..... Coś na ząb............
W zasadzie prawie budowlany , bo naszym budowniczym potrzebna dobra strawa.............co Wy na to ?

Można by różne przepisy dawać podzielić na tematy, zupy, drugie dania, jednogarnkowe, wykwintne, owoce morza itp
no i oczywiście ciasta..........

magpie101
02-10-2008, 23:37
Jutro bedzie grzybowa ze smietana z makaronem i spagetti z sosem .
nie żebym krytykowała ...broń Boże :lol: ale jeśli w zupie jest makaron to w drugim daniu nie powinno być makaronu ....kiedyś zwróciła mi na to uwagę pewna wykształcona gastronomicznie kobieta ...i jakoś tak teraz pilnuję aby sie makarony nie dublowały :wink: ale przecież to żaden grzech ...ot, takie podzielenie sie wiedzą :D

Ew-ka wiem, wiem ale ja dzisiaj ugotowalam dwa dania z rozpedu o 7 rano zeby na jutro miec juz spokoj, bo w piatek po pracy mam sprzatanko calego domku, a wracam przed 19. U mnie 2 dan nie zjedza, wiec wiedzialam, ze jak maz zje dzisiaj zupe to jutro makaron z sosem albo odwrotnie.
Dzisiaj wszyscy rzucilismy sie na zupke :P , a sos z makaronem powedrowal do lodowki.

gabula
03-10-2008, 11:33
Dzisiaj placki ziemniaczane, jutro lasagne ze szpinakiem i sosem bolońskim

madd
03-10-2008, 12:33
A ja na jutro ziemniaczki pyszniutkie z sosem pieczarkowym (koniecznie z koperkie), do tego mizeria z ogorkow.
W niedziele rosolek pol na pol (kura i wolowe), a na drugie strasznie kaloryczne zeberka i pyszniutka kapustka zasmazana.
A co.
A potem do watku o odchudzaniu :lol:

mayland
03-10-2008, 14:40
Kurcze no.... Rano zrobiłam milone ale że dzisiaj piątek więc wyjęłam z zamrażalki rybę. Potem zadzwoniła córka, że wróci po kinie na kolację a mąż bedzie po 20 :roll: Sama tego nie zjem :evil: :lol: i tak można sobie obiad planować :wink:

madd
03-10-2008, 14:56
Dasz rade! A ryba zdrowa jest.

U mnie zmiana planu. Jako ze bedzie rosol to na drugie sztukamies w sosie chrzanowym.
A zeby zachecic chlopa to powiem, ze to specjalnie przygotowane mieso wolowe z sosem typowo polskim :lol:

dragasia
03-10-2008, 15:01
U mnie dzis byl zurek z jajkiem i kielbaska a na drugie klusi z sere. U nas tydzien bez klusek to tydzien stracony :lol: Corunia kocha kluski a i synio do niej powoli dolacza

Jutro mam w planach robic salatke gyros a w niedziele piec chleb. Jeszcze nigdy nie pieklam, ciekawe czy cos z tego wyjdzie :roll:

mayland
03-10-2008, 15:08
Wyjdzie wyjdzie :lol: Ja dostalam na parapetówkę wypiekacz do chleba. Rewelacja!!! Proste, ogólnodostępne składniki. Ksiażeczka z przepisami. Wsypuje sie wszystko do pojemnika wg przepisu na dany chleb, zamyka i czeka. Nie trzeba nic wyrabić i pilnować. Wsypujesz, włączasz przycisk i wychodzisz z domu. Po 3 godzinach zazwyczaj jest pyszny, chrupiący chlebek. Bez zakwasu, na drożdżach. Pachnie niesamowicie i smakuje wybornie.
Polecam, wypiekacz http://www.nokaut.pl/wypiekacze/wypiekacz-moulinex-ow2000-home-bread.html . :wink:

cieszynianka
03-10-2008, 19:49
U mnie był dzisiaj krupnik (wczorajszy, bo zupę gotuję na 2 dni :oops: ) a na drugie ziemniaczki z piekarnika z kefirem. Mniam :P
Polecam ziemniaczki:
Nie obierać, wyszorować, nieduże przekroić na połowę, duże pokroić w bardzo grube plastry, maczać w oleju i układać na blachę wyłożoną papierem. Włozyć do gorącego piekarnika (200 stopni lub trochę więcej), w połowie pieczenia przewrócić na drugą stronę. Pomaczanie w oleju powoduje, że się apetycznie rumienią :oops:

Mufka
03-10-2008, 20:07
:o :o :o
Jakie z was dzielne kobiety


:oops: U mnie gotuje mąż :lol: :lol: :lol: :lol:

dragasia
03-10-2008, 20:31
cieszynianka ja tez zupe gotuje na dwa dni a drugie codziennie :) A te polowki ziemniaczkow tez lubie, kupuje je w Lidlu :wink:

mayland jak tylko sie wybuduje i przeprowadze na wies to sobie sprawie taki wypiekacz. Dostalam taki przepis na chleb, ktory sie piecze w zwyklym piekarniku

cieszynianka
03-10-2008, 21:20
Podziel się proszę tym przepisem, bo zwykły piekarnik mam i chętnie przepis wypróbuję.
A mam pytanie do ziemniaczków z Lidla, czy to są jakieś półprodukty?
Ja kupuję na targu zwykłe, "żywe", szoruję, kroję i maczam w oleju tymi ręcami :lol:

galka
04-10-2008, 18:08
A .ja dziś miałam mielone z filetów rybnych,których daaaawno nie robiłam.

podzielę się jeszcze swoim patentem -kiedy gotuję bigos,robię go więcej,zamrażam i jak przyjdzie chęć na szybkie łazanki ,gotuję makaron rozmrażam woreczek i gotowe :D

rrmi
04-10-2008, 18:39
tak, szpinak dusisz na masełku i w małej ilości wody z rozkruszoną kostką knora( dla zaostrzenia smaku) potem dodajesz rozdrobniony ser, czosnek- ja 2 ząbki na jedno op.mrożonki, 2-3 łyżki śmietany , ja jogurtowej i doprawiasz solą itp.
smacznego,
będziemy się dziś we dwa oblizywać :D :D ?
Bardzo dobre , dzisiaj robilam.
:D

anna99
05-10-2008, 06:57
Ja dzisiaj robię kotlecik z pieczarkami. Mam ten ból, że muszę gotować takie dania, które następnego dnia mąż może zabrać do pracy i odgrzać w mikrofalówce. W domu obiad jem z synem.

1 podwójną pierś z kurczaka drobno pokroić (bez przesady!0. Do tego dodać: 40 dkg pieczarek startych na tarce jarzynówce, 2 jajka, 3 łyżki mąki ziemniaczanej, do smaku wegety i co kto lubi.
Nakładać łyżką i smażyć kotlety.

I coś na niedzielę:
Karczek lekko stłuc i na trochę zamarynować (w czym kto chce, z braku laku nawet w płynnej przyprawie do zup). Wyłożyć na blachę posmarowaną olejem. Posypać zupą cebulową w proszku Knora. Zalać dwoma kubeczkami śmietany 30%(wersja light - 18 % ale się zważy). Piec 45 minut w temp. 220 stopni. Rewelacja! Tak samo można robić schab, piersi kurczaka, itp.

Ew-ka
06-10-2008, 12:25
.... stało się jednym z moich ulubionych.

Kurczach w porach

Na patelni dusi sie pokrojone w kosteczkę piersi z kurczaka (ja najpierw chwilkę podsmażam, żeby nabrały koloru), dodaje sie pokrojonego pora, doprawic odrobine. dusi sie razem - ok 15 minut. na koniec zalewa sie śmietaną (zwykłą, nie kwaśną), podaje sie z ryżem

20 minut i gotowe

...pycha :lol: i szybkie w robocie :D miałam jeszcze troszkę boczku wiec podsmażyłam razem z cyckami kury- dodałam przyprawe GYROS ......zamiast ryżu podałam z pszenicą ( u nas nie ma ale brat przywozi mi z D. gotuje sie tylko 10 minut )

daggulka
06-10-2008, 12:27
tak, szpinak dusisz na masełku i w małej ilości wody z rozkruszoną kostką knora( dla zaostrzenia smaku) potem dodajesz rozdrobniony ser, czosnek- ja 2 ząbki na jedno op.mrożonki, 2-3 łyżki śmietany , ja jogurtowej i doprawiasz solą itp.
smacznego,
będziemy się dziś we dwa oblizywać :D :D ?
Bardzo dobre , dzisiaj robilam.
:D

nie jadamy w zasadzie szpinaku, ale.... zrobiłam w piątek ...jak to mój małż określił "takie inne niż wszystko" :lol: ..naprawdę szybkie i dobre :D

elutek
06-10-2008, 12:37
u mnie dzisiaj ogórkowa i placki ziemniaczane - jakoś tak od lat się utarło,
że do ogórkowej to tylko placki ziemniaczane pasują... 8)

bratki
06-10-2008, 12:45
Psiapsiuła mi wczoraja upichciła - zjadłam więcej niż sama ważę. Ale pycha!

Młoda cukinia w plastrach podsmażona na masełku i posypana grubo pokruszonym ostrym serem pleśniowym i podduszana aż ser zmieni stan skupienia na podobny do śmietany.

Grzech obżarstwa trudno popełnić piękniej. :wink:

tola
06-10-2008, 14:49
Mój ostatni eksperyment:
Ugotowany makaron wstążki.
Pierś kurczaka pokrojona w drobne paski, doprawiona solą, pieprzem, bazylią, czerwoną papryką, curry.
Smażymy na dużej patelni, dodajemy plastry pora, smażymy, wlewamy sos Knorra ze słoika śmietanowo-grzybowy, pokruszone włoskie orzechy, dusimy, i pod koniec cukinia pokrojona w kostkę, dusimy, ale tylko tyle by odrobinę zmiękła.
Doprawiamy do smaku jak kto woli.
Wykładamy makaron na talerz, na to sos, posypujemy posiekaną natką pietruszki.
Pyszne :D

galka
06-10-2008, 20:24
Elutek- u mnie to także zestaw obowiązkowy :lol:

rrmi
06-10-2008, 20:28
Elutek- u mnie to także zestaw obowiązkowy :lol:Kazdy ma swoje.
U mnie jak grochowa to i nalesniki.
Dzisiaj pieklam zeberka .

Jutro zrobie to co Tola :D

magpie101
06-10-2008, 20:37
U mnie dzisiaj byl obiad od wczoraj czyli karkowka pieczona z sosikiem, kapusta kiszona zasmazana i kluski slaskie (zawsze w niedziele robie wiecej, a w poniedzialek tylko na swiezo gotuje.
Jutro beda grzybki smazone z cebulka na maselku, a w srode lazanki z kapusta (zostala mi dzisiaj) i kielbaska z boczkiem.
Czwartek i piatek planuje grochowa na zeberkach wedzonych.

Ew-ka
07-10-2008, 07:52
zdradze Wam moj pomysl na leniwy obiad ,ktory sam sie robi a my w tym czasie jedziemy na wycieczke rowerową lub motorową :lol:

Do naczynia żaroodpornego wkladamy cząstkowane udka kurczaka (lub piersi) ziemniaki ,marchewki , papryke i cebule -posypujemy przyprawami i delikatnie polewamy olejem -zamykamy ....wkladamy na 1 1/2 godz do piekarnika temp.ok 190st...... nastawiamy na czas -piekarnik sam sie wyłącza po tym czasie ...wracamy z wycieczki -otwieramy czerwone wino ....i wcinamy leniwy obiad :D

elutek
07-10-2008, 08:21
Elutek- u mnie to także zestaw obowiązkowy :lol:Kazdy ma swoje.
U mnie jak grochowa to i nalesniki.
Dzisiaj pieklam zeberka .

Jutro zrobie to co Tola :D

jest jeszcze u mnie zestaw - barszcz czerwony na wołowince i w zależności
ile mam czasu, to z tego mięsa: naleśniki, krokiety lub pierogi
/mięso oczywiście wyjmuję z zupy przed dodaniem buraków/

generalnie to robię na obiad jedno konkretne danie, albo "drugie", albo zupę z wkładką,
albo zupa /bez wkładki/ + placki, pierogi, naleśniki itp.

premiumpremium
07-10-2008, 10:04
Ja zazwyczaj robie jedno danie, np:

barszcz ukrainski
makaron z indykiem w sosie z mascarpone
barszcz czerwony + tosty z pieczarkami
niesmiertelne schabowe :)
zalewajka
ryba po grecku
kiełbaski w warzywach
ryba w sosie koperkowym z kasza gryczana
wszelkie zapiekanki - z ziemniakow, makaronu, kaszy.

Czesto korzystam z "Pomyslow na..." Knorra :D

mayland
07-10-2008, 10:26
U mnie dzisiaj papryka faszerowana ryzem z mięsem mielonym w sosie pomidorowym.

premiumpremium
07-10-2008, 13:43
A u nas frytki, żurawina i klopsiki - takie jak w Ikei :D

frosch
07-10-2008, 14:13
A u nas frytki, żurawina i klopsiki - takie jak w Ikei :D
no wiesz , pepicia :evil:
powinnaś mężowi żuru nagotować , karminadli wyrychtować , jakiś szałot do tego :roll: .....
nie tak cie uczyłam , kochana.....nie tak.... :roll: :evil: :wink: :wink:

premiumpremium
07-10-2008, 17:04
A u nas frytki, żurawina i klopsiki - takie jak w Ikei :D
no wiesz , pepicia :evil:
powinnaś mężowi żuru nagotować , karminadli wyrychtować , jakiś szałot do tego :roll: .....
nie tak cie uczyłam , kochana.....nie tak.... :roll: :evil: :wink: :wink:

Kochaniutka, karminadle i żur też ugotuję ;)

galka
07-10-2008, 20:11
Premiumpremium-opowiedż coś o tych kiełbaskach w warzywach :D

premiumpremium
07-10-2008, 20:22
Premiumpremium-opowiedż coś o tych kiełbaskach w warzywach :D

Na tarce trę wg uznania - 2-3 marchewki, 2 pietruszki, pól selera, cieniutko siekam kawałeczek pora i 5-6 pieczarek. Najpierw podsmażam pora, dodaję pieczarki, po chwili wrzucam do garnka resztę warzyw, podlewam wodą i duszę. Dodaję ziele angielskie, lisc laurowy, majeranek. Gdy zmiękną, dodaję 2-3 łyżki groszku, kukurydzy, 2 łyżki przecieru pomidorowego i doprawiam vegetą. Wkładam pokrojone w "różyczki" parówki lub kiełbaski, zostawiam na 10-15 minut na małym ogniu, zeby się "przegryzło" :)
Jemy do tego chleb z masłem.

agnieszkakusi
08-10-2008, 06:51
no wątek rewelka :D
ja ostatnio robiłam danie podpatrzone (i wypróbowane) u mojej kuzynki. Do naczynia żaroodpornego wrzuca się mrożone warzywa - taki zestaw z kalafiorem, brokułami, marchewką i co tam jeszcze jest w paczce. Do tego uszka z mięsem, podsmażony fileta z kurczaka, trochę makaronu. Ilość składników wg. własnych potrzeb. Całość mieszamy i polewamy sosem do brokułów. Kuzynka miała sos firmy TIP kupiony w Realu w Niemczech. Nie wiem czy u nas jest , bo jeszcze nie byłam w Realu, żeby sprawdzić. Ja kupiłam u zaprzyjaźnionego człowieczka, który ściąga towary z Niemiec. Całość polewamy tym sosem i wstawiamy na 20 minut do piekarnika nagrzanego do 200 stopni. Potem posypujemy wszystko startym żółtym serem. Pycha :D

magi
08-10-2008, 18:56
A ja wczoraj zrobiłam kiełbaskę z cebulką podsmażaną na patelni i do tego miały być ziemniaki podsmażane ale nie wyszło :oops: więc były takie ubite i buraczki i na to zasmażka :lol: :wink:
młócili aż im się uszy częsły :D

Ew-ka
08-10-2008, 19:09
....jak mam za dużo kiełbasy i brak pomysłu na obiad robie takie danie :
kiełbasę pokroić w kostkę i podsmażyć z cebulką na tłuszczu na ładny,brązowy kolorek -podsmażone - posypać mąką pszenną ( z wczuciem -nie za dużo aby sie breja nie zrobiła )szybciutko wymieszać i zalać zimną wodą - mieszać aż zrobi sie jednolity sos -dosmaczyć solą - dodać śmietany .Podawać z ziemniakami i buraczkami na słodko .... myślę ,że Wam też zasmakuje :D

Ew-ka
09-10-2008, 17:18
tak, szpinak dusisz na masełku i w małej ilości wody z rozkruszoną kostką knora( dla zaostrzenia smaku) potem dodajesz rozdrobniony ser, czosnek- ja 2 ząbki na jedno op.mrożonki, 2-3 łyżki śmietany , ja jogurtowej i doprawiasz solą itp.
smacznego,
będziemy się dziś we dwa oblizywać :D :D ?

wszystkie składniki mam w domu ...wiec zrobie dzisiaj Twoje danie :D

dzisiaj dopiero zrobiłam ....PYCHA ,że palce lizać :D mąż 3 x robił dokładkę :D

frosch
09-10-2008, 19:58
tak, szpinak dusisz na masełku i w małej ilości wody z rozkruszoną kostką knora( dla zaostrzenia smaku) potem dodajesz rozdrobniony ser, czosnek- ja 2 ząbki na jedno op.mrożonki, 2-3 łyżki śmietany , ja jogurtowej i doprawiasz solą itp.
smacznego,
będziemy się dziś we dwa oblizywać :D :D ?

wszystkie składniki mam w domu ...wiec zrobie dzisiaj Twoje danie :D

dzisiaj dopiero zrobiłam ....PYCHA ,że palce lizać :D mąż 3 x robił dokładkę :D
robie podobnie
dodaje ser kremowy topiony
najczesciej z makaronem spaghetti
:D

dzisiaj podalam lasagne 8)

nastka79
10-10-2008, 10:20
Ja często robię (bo szybkie): przesmażam boczek w kosteczce z cebulką i czosnkiem. Do przysmażonego wlewam 2 puszki pomidorów doprawiam to bazylią, pieprzem i oregano (soli z reguły nie trzeba, bo boczek słony). Przykrywam, pyrkoce aż pomidory się rozgotują (ewentualnie podlewam trochę wodą). W tym czasie gotuję makaron - najbardziej komponuje mi się penne. Jak makaron się ugotuje to obiadek gotowy :D .

ullerowa
11-10-2008, 16:18
Dzisiejsze menu:
zupa porowa z grzankami (do wywaru z warzywami dodaje podduszona na masle a potem zmiksowana por)
piers z kurczaka w sosie paprykowym (z czerwonej papryki)
ziemniaki i marchewka z wody

szybko i smacznie :lol:

A na podwieczorek gofry z dżemem truskawkowym :lol: :lol: :lol:

magpie101
12-10-2008, 14:56
Wczoraj byla watrobka wieprzowa z cebulka, a dzisiaj szczupak smazony w panierce z zieleniny i duzo cebul, potem wszystko zapieczone w piekarnikui, do tego ziemniaki w sosie smietanowym z peczkiem kopru. Dzisiaj obiadek robil maz.

Paty
12-10-2008, 19:20
a u mnie :

sobota

krupniczek z wkładką ( pierś z kurczaka) do tego grzanki, na drugie własnoręcznie robiona pizza ( jak ktoś chce przepis -------wołać , wychodzi rewelacyjna)

niedziela
zupka z soboty na drugie leczo ( mnóstwo czosnku, papryki i pomidorków , boczek podsmażany w kosteczkę)

jutro
zupa jarzynowa ( na udku ---fasolka szparagowa, brukselka, brokuły, kalafior , marchewka, pietruszka, cebulka, seler)
na drugie naleśniki ( ale to robi już mój mąż)

ja mam z obiadami przekichane bo u mnie tylko mięso drobiowe......i ew. ...ryby , może ma ktoś jakieś przepisy rybne na ciekawe potrawy ?????

nastka79
13-10-2008, 06:58
Ja często robię (bo szybkie): przesmażam boczek w kosteczce z cebulką i czosnkiem. Do przysmażonego wlewam 2 puszki pomidorów doprawiam to bazylią, pieprzem i oregano (soli z reguły nie trzeba, bo boczek słony). Przykrywam, pyrkoce aż pomidory się rozgotują (ewentualnie podlewam trochę wodą). W tym czasie gotuję makaron - najbardziej komponuje mi się penne. Jak makaron się ugotuje to obiadek gotowy :D .

nicola77
13-10-2008, 10:03
mój dzisiejszy obiad to zupa pieczarkowa i duszone skrzydełka z miodem i maggi

madd
13-10-2008, 15:54
A ja dzis wieczorem bede kanie smazyc.
Wiec jakby co to milo bylo was poznac

Ew-ka
13-10-2008, 16:39
A ja dzis wieczorem bede kanie smazyc.
Wiec jakby co to milo bylo was poznac

hmmm... :roll: nam też było miło :lol:

smacznego :D

elutek
13-10-2008, 17:00
A ja dzis wieczorem bede kanie smazyc.
Wiec jakby co to milo bylo was poznac

madd - Ty się nie wygłupiaj, zdjęcie wklej tych kani! - ocenimy :roll:

Piątka
13-10-2008, 19:51
Ewa :D cieszę się, że smakowało, dziękuję, na zdrowie.. :D

Polecam wypróbować cukiniowe lub kabaczkowe talarki..
2 cienkie i długie cukinie+ olej lub oliwa z oliwek+ ser gorgonzola lub inny podobny pleśniowy . Cukinie umyć, osuszyć i pokroić w palstry grubości 0,5-0,7 cm. Blachę z piekarnika posmarować oliwą i ułożyć na niej plasterki cukinii, każdy obrócić, by się natłuścił. Piekarnik rozgrzać do 180-200C i włożyć do niego blachę z cukinią.
Po ok. 15-20 minutach plasterki zarumienią się z góry i z dołu. nadmiar oliwy i sosu można zlać.. a na usmażone plasterki cukinii położyć kawałeczki sera i całość włożyć jeszcze na chwilę do piekarnika i zapiec. Pyszne z bagietką..Smacznego!

Ew-ka
13-10-2008, 20:26
Ewa :D cieszę się, że smakowało, dziękuję, na zdrowie.. :D

Polecam wypróbować cukiniowe lub kabaczkowe talarki..
2 cienkie i długie cukinie+ olej lub oliwa z oliwek+ ser gorgonzola lub inny podobny pleśniowy . Cukinie umyć, osuszyć i pokroić w palstry grubości 0,5-0,7 cm. Blachę z piekarnika posmarować oliwą i ułożyć na niej plasterki cukinii, każdy obrócić, by się natłuścił. Piekarnik rozgrzać do 180-200C i włożyć do niego blachę z cukinią.
Po ok. 15-20 minutach plasterki zarumienią się z góry i z dołu. nadmiar oliwy i sosu można zlać.. a na usmażone plasterki cukinii położyć kawałeczki sera i całość włożyć jeszcze na chwilę do piekarnika i zapiec. Pyszne z bagietką..Smacznego!
ha ! :D mam zamrożone bagietki z ziołami i nie miałam pomysłu co z nimi zrobić .....w piątek mam babskie spotkanie - dzieki za przepis -przetestuje na moich koleżankach :wink:

Paty
13-10-2008, 21:22
Ewa :D cieszę się, że smakowało, dziękuję, na zdrowie.. :D

Polecam wypróbować cukiniowe lub kabaczkowe talarki..
2 cienkie i długie cukinie+ olej lub oliwa z oliwek+ ser gorgonzola lub inny podobny pleśniowy . Cukinie umyć, osuszyć i pokroić w palstry grubości 0,5-0,7 cm. Blachę z piekarnika posmarować oliwą i ułożyć na niej plasterki cukinii, każdy obrócić, by się natłuścił. Piekarnik rozgrzać do 180-200C i włożyć do niego blachę z cukinią.
Po ok. 15-20 minutach plasterki zarumienią się z góry i z dołu. nadmiar oliwy i sosu można zlać.. a na usmażone plasterki cukinii położyć kawałeczki sera i całość włożyć jeszcze na chwilę do piekarnika i zapiec. Pyszne z bagietką..Smacznego!



Czy trzeba te cukinie czymś doprawić??????

Piątka
13-10-2008, 21:39
oj, tak.. zapomniałam.. ciut soli/pieprzu , można rozgnieciony czosnek po szczypcie, zioła prowansalskie.. :)

elutek
14-10-2008, 06:29
u mnie dziś pieczarkowa i kluski śląskie /z dziurką :oops: :wink: /
kluski będą albo z cebulką, albo z sosem gulaszowym...


madd - żyjesz???

madd
14-10-2008, 08:52
Witam wszystkich.
Stracha mialam, z chłopem się przed zjedzeniem pożegnalam :lol:
Pychotki były.
Jeszcze mam 10 pięknych grzybków.
Ale tak sobie myślałam, że sąsiad całe życie na wsi mieszka i całe życie te kanie jada, więc się pewnie zna.
A otruć mnie chyba nie chciał, bo w zgodzie żyjemy

jolariska
14-10-2008, 10:42
Witam,
u mnie dziś na obiad pomidorowa i bitki wołowe w sosie własnym z surówką z pekinki i kukurydzy w majonezie.

madd
14-10-2008, 10:52
U mnie zupa gulaszowa wlasnego pomysłu
Mięcho wołowe przysmażamy jak na gulasz, potem dusimy z cebulą, liściem laurowym i zielem angielskim. Jak jest już miękkie, dodajemy paprykę, trochę pieczarek, na koniec ogóreczka kiszonego pokrojonego w kostęczkę. Zagęszczamy trochę mąką, doprawiamy do smaku (ja dodaje troche papryki w proszku i chili). I gotowe. Gęste to i pożywne.
Podaje chłopu z chlebusiem i je aż mu się uszy trzęsą

elutek
14-10-2008, 13:42
madd - fajnie, że żyjesz :D - lubię Twoje poczucie humoru :P

chłopu podasz dziś gulaszową, a mężowi /świeżo poślubionemu!/ co? :roll: :wink:

madd
14-10-2008, 14:01
:lol:
Elutek
A znasz taki kawał
Student pyta się studentki
- Kiedy będzie obiad?
A studentka opierając się tyłkiem o kaloryfer:
- Grzeje się.

elutek
14-10-2008, 14:39
:lol:
Elutek
A znasz taki kawał
Student pyta się studentki
- Kiedy będzie obiad?
A studentka opierając się tyłkiem o kaloryfer:
- Grzeje się.

ja to już tylko o "balkonik" się oprzeć mogę... :wink:

a wracając do tematu - karpik u mnie jutro :)

madd
14-10-2008, 14:42
Znaczy się wigilia

JANINKI-AMORKI82
15-10-2008, 11:50
:lol:
Elutek
A znasz taki kawał
Student pyta się studentki
- Kiedy będzie obiad?
A studentka opierając się tyłkiem o kaloryfer:
- Grzeje się.

ja to już tylko o "balkonik" się oprzeć mogę... :wink:

a wracając do tematu - karpik u mnie jutro :)

elutek to mamy dzień rybny - u mnie dziś pstrąg :-D.

Ew-ka
15-10-2008, 15:19
....i u mnie był dzisiaj pstrąg z surówka z kapusty kiszonej i ziemniaczkami ubitymi z masełkiem :D

mayland
15-10-2008, 15:27
U mnie spaghetti bolognese dla wszystkich. Moja wersja z pokryszoną gorgonzolą :wink:

madd
15-10-2008, 15:32
U mnie dzisiaj udka z kurczaka w musztardzie co zrobilam własnoręcznie i warzywka na patelnie co je zrobił Hortex

elutek
15-10-2008, 15:40
karp zjedzony :(
jutro szaszłyki + dziki ryż :D

Piątka
15-10-2008, 16:13
:D Bratki sorry, dopiero teraz odkryłam na samej górze taki sam przepis..niepotrzebnie pisałam :oops:

madd
15-10-2008, 16:15
Natchnienie mam.
W weekend będzie cielęcinka :D

bratki
15-10-2008, 19:48
piątka, nie taki sam! :D Twoja wersja jest wytworna, moja szybsza zapewne i dla leniwych co blachy zmywać nie znoszą.

joan
15-10-2008, 21:47
mój obiadek dla leniwych

piersi z kurczęcia posypać ziołami prowansalskimi oraz chili , solą i pieprzem...odłożyć na krótko..
w tym czasie...

dwa ząbki czosnku pociąć w paseczki - nie w kostkę i podsmażyć krótko na maśle (ważne!- bo pachnie cudnie i wygładza sosik)
na to piersi delikatnie oprószone mąką
jak sie zarumienią podlewamy szklanką soku jabłkowego i przykrywamy na kilka minut...
do tego pure z ziemniaczkow..

nie znam szybszego obiadku... 8)

poza sosami do makaronu... :wink:

nastka79
16-10-2008, 09:11
U mnie dziś zupka chińska, ale nie ta z paczki :P oczywiście. Robię ją tak: w garnku zagotowuję wodę, wrzucam pokrojony w kawałeczki schab albo szynkę. Zbieram męty i wrzucam warzywa mrożone - mieszankę chińską i kostki rosołowe wołowe. Doprawiam sosem sojowym i octem winnym. Na koniec dorzucam makaron ryżowy.

madd
16-10-2008, 09:13
Się tak zastanawiam, bo mi tych kani nieszczęsnych trochę zostało. Z tego się da sos zrobić? Znaczy normalny jak z pieczarek? Próbował ktoś?

kofi
16-10-2008, 12:00
Psiapsiuła mi wczoraja upichciła - zjadłam więcej niż sama ważę. Ale pycha!

Młoda cukinia w plastrach podsmażona na masełku i posypana grubo pokruszonym ostrym serem pleśniowym i podduszana aż ser zmieni stan skupienia na podobny do śmietany.

Grzech obżarstwa trudno popełnić piękniej. :wink:
Nieprzyzwoicie pyszne, zgadzam się.
Zrobiłam, wkrótce powtórzę.

bratki
16-10-2008, 16:18
Psiapsiuła mi wczoraja upichciła - zjadłam więcej niż sama ważę. Ale pycha!

Młoda cukinia w plastrach podsmażona na masełku i posypana grubo pokruszonym ostrym serem pleśniowym i podduszana aż ser zmieni stan skupienia na podobny do śmietany.

Grzech obżarstwa trudno popełnić piękniej. :wink:
Nieprzyzwoicie pyszne, zgadzam się.
Zrobiłam, wkrótce powtórzę.

:P :D

dragasia
16-10-2008, 16:21
Się tak zastanawiam, bo mi tych kani nieszczęsnych trochę zostało. Z tego się da sos zrobić? Znaczy normalny jak z pieczarek? Próbował ktoś?

Moim zdaniem sie da:)

JANINKI-AMORKI82
18-10-2008, 14:09
u mnie dziś zalewajka z grzybkami, a jutro...GROCHÓWA z chlebkiem domowej roboty :lol: mniam, mniam...

elutek
18-10-2008, 15:14
dzisiaj: zupa z pulpecikami z mielonego mięsa + makaron Muszelki :)

jutro: rosół /dużo, na pomidorową też będzie 8) / i "dewolaje" -
do tego marchewka w plasterkach na ciepło :)

ullerowa
18-10-2008, 16:00
U mnie dzisiaj kapusniaczek z włoskiej kapusty, a na drugie udka w miodzie na ostro i pieczine ziemniaczki:)

Ew-ka
18-10-2008, 16:01
a ja dzisiaj serwowałam korminadle i ciap-kapustę czyli kotlety mielone i panćkrau ( ugotowana kapusta kiszona wymieszana z ugotowanymi ziemniakami i okraszona usmażonym boczkiem ) .... i do tego zimne piwo :lol:

kofi
18-10-2008, 17:03
A u mnie ryż brązowy, boczniaki smażone w panierce, szpinak z cieciorką oraz surówka z pora, kapusty pekińskiej i jabłek z jajkiem. :D

cieszynianka
18-10-2008, 22:28
U mnie dzisiaj była zupa jarzynowa z brokułem, a na drugie pierś z kurczaka smażona z chińskimi jarzynami i do tego brązowy ryż :P

daggulka
19-10-2008, 09:30
mój obiadek dla leniwych

piersi z kurczęcia posypać ziołami prowansalskimi oraz chili , solą i pieprzem...odłożyć na krótko..
w tym czasie...

dwa ząbki czosnku pociąć w paseczki - nie w kostkę i podsmażyć krótko na maśle (ważne!- bo pachnie cudnie i wygładza sosik)
na to piersi delikatnie oprószone mąką
jak sie zarumienią podlewamy szklanką soku jabłkowego i przykrywamy na kilka minut...
do tego pure z ziemniaczkow..

nie znam szybszego obiadku... 8)

poza sosami do makaronu... :wink:

zrobiłam wczoraj ....barrrdzo pycha :D

Przydatny wątek :wink: :D ...pisać, pisać kobiałki ...najlepiej na coś szybkiego i dobrego i z przepisami :wink: :lol: .

Paulka
19-10-2008, 19:00
(...). ...ryby , może ma ktoś jakieś przepisy rybne na ciekawe potrawy ?????

1. ryba zapiekana
- Kg ryby, 4 ł. cytryny, sól, biały pieprz, 250 dkg pieczarej, 150 gr śmietany (twardej), 5 ł mleka, 3 ł musztardy, groszek - mrożonka (nie musi byc)
- Suchą rybę pokroic, pokropic sytryną, posolic.
- śmietnę z mlekiem, musztardą i przyprawami wymieszac, wrzucic do naczynia żaroodpornego, dodac rybę, pieczarki, groch, posypac pieprzem.
piec we piekarniku 180-200 stopni. podawac z ryżem lub makaronem

2. Ryba z warzywami
- filety, 150 gr brokułów (marchew, fasolka itp - ja kupuję gotowa mrozonkę), masło, olej, sól , pieprz, kostka rosołowa
- ryby doprawic, podsmażyc na oleju i maśle, dorzucic warzywa, podlac bulionem z kostki, dusic do miękkości...(na oko ok 0.5 godziny)
mozna dodac na końcu śmietanę i/lub ser żółty. wtedy jest bardziej gęste

3. Ryba z torebki
- bierzemy "pomysł na rybę w sosie koperkowo - jakimśtam" i robimy wg przepisu na torebce :wink:

Wszystkie te przepisy są dla mnie dobrym sposobem na "ukrycie" ryby przed dziecmi, które nie przepadają za nią w klasycznej formie (ja zresztą też)

Smacznego :wink:

Paulka
19-10-2008, 19:01
mój obiadek dla leniwych

piersi z kurczęcia posypać ziołami prowansalskimi oraz chili , solą i pieprzem...odłożyć na krótko..
w tym czasie...

dwa ząbki czosnku pociąć w paseczki - nie w kostkę i podsmażyć krótko na maśle (ważne!- bo pachnie cudnie i wygładza sosik)
na to piersi delikatnie oprószone mąką
jak sie zarumienią podlewamy szklanką soku jabłkowego i przykrywamy na kilka minut...
do tego pure z ziemniaczkow..

nie znam szybszego obiadku... 8)

poza sosami do makaronu... :wink:

zrobiłam wczoraj ....barrrdzo pycha :D

Przydatny wątek :wink: :D ...pisać, pisać kobiałki ...najlepiej na coś szybkiego i dobrego i z przepisami :wink: :lol: .

Sok jabłkowy? Poważnie?
...

a jakiej firmy? :wink:

nastka79
20-10-2008, 07:31
A u mnie dziś będzie ratatuj - z ryżem oczywiście, ale to nie jest szybki obiadek - ugotowaliśmy wczoraj duży gar i z 3 porcje jeszcze zamrożę na zaś.

Paty
21-10-2008, 09:26
mój obiadek dla leniwych

piersi z kurczęcia posypać ziołami prowansalskimi oraz chili , solą i pieprzem...odłożyć na krótko..
w tym czasie...

dwa ząbki czosnku pociąć w paseczki - nie w kostkę i podsmażyć krótko na maśle (ważne!- bo pachnie cudnie i wygładza sosik)
na to piersi delikatnie oprószone mąką
jak sie zarumienią podlewamy szklanką soku jabłkowego i przykrywamy na kilka minut...
do tego pure z ziemniaczkow..

nie znam szybszego obiadku... 8)

poza sosami do makaronu... :wink:

zrobiłam wczoraj ....barrrdzo pycha :D

Przydatny wątek :wink: :D ...pisać, pisać kobiałki ...najlepiej na coś szybkiego i dobrego i z przepisami :wink: :lol: .


czy z tego płynu robimy sos???????????

daggulka
21-10-2008, 10:31
tak ...jesli masz za rzadkie to możesz zagęścić

jolariska
23-10-2008, 11:18
Nic nie gotujemy na obiady ostanio ? :D
Wczoraj zrobiłam polędwiczki z pieczarkami i cebulą w śmietanie+ziemniaczki, a na dzisiaj przygotowałam leczo z ryżem. Na jutro planuję cannelloni.

JANINKI-AMORKI82
23-10-2008, 12:05
u mnie dziś ruskie pierogi z boczkiem i cebulką :wink:
oczywiście będą jak uda mi się wreszcie zrobić dobre ciasto hihi... :lol:

mayland
23-10-2008, 12:05
Piątka wczoraj robiłam makaron ze szpinakiem wg. Twojego przepisu. Bardzo smaczny. Rodzinie powiedziałam, że to specjalny sos brokułowy bo paraliżuje ich słowo szpinak :wink: Zjedli wszystko bez szemrania :lol:

daggulka
23-10-2008, 12:16
u mnie dziś sos z piersiami (kurczaka oczywiście :wink: ) obsmażonymi w mące z przyprawami , pieczarkami i cebulą ...podany z ryżem :D
zjadłabym cos lekkiego ... hm ... innego niż zawsze ...trza mi jakiegoś fajnego przepisu na coś niecodziennego co zaskoczy smakiem :D

nastka79
23-10-2008, 12:38
Daggulka, polecam więc ratatuja: http://www.palcelizac.pl/przepis/16/ratatouille/.
My dodatkowo dajemy mięso wołowe i mamy pyszny gulasz - lekki, warzywny... Podawany z ryżem.

mayland
23-10-2008, 12:40
Naleśniki inaczej.
Smażę grubsze, duże naleśniki.Ciasto solone z dodatkiem ziół do sałatek (gotowa mieszanka). Kawałeczki piersi obsmażam w panierce na złoto na patelni. Na talerzu układam naleśnik na środek którego układam poszatkowaną kapustę pekińską lub sałatę, te kawałeczki piersi, cząstki pomidora, papryki, ogórka, cebuli, kukurydza z puszki. Składam nalesnik na ćwiartkę. Polewam sosem.
Sos: woda odlana z kukurydzy z puszki, majonez, ketchup, sok brzoskwiniowy z puszki (z owoców można zrobić deser), pieprz i sól ew. sos tabasco. Sos ma ciekawy smak, lekko słodki ale pikantny i różowawy kolor. Wszystko mieszam. Proporcje tak, by sos był sosem a nie wodą :lol:

joan
23-10-2008, 16:44
mój obiadek dla leniwych

piersi z kurczęcia posypać ziołami prowansalskimi oraz chili , solą i pieprzem...odłożyć na krótko..
w tym czasie...

dwa ząbki czosnku pociąć w paseczki - nie w kostkę i podsmażyć krótko na maśle (ważne!- bo pachnie cudnie i wygładza sosik)
na to piersi delikatnie oprószone mąką
jak sie zarumienią podlewamy szklanką soku jabłkowego i przykrywamy na kilka minut...
do tego pure z ziemniaczkow..

nie znam szybszego obiadku... 8)

poza sosami do makaronu... :wink:

zrobiłam wczoraj ....barrrdzo pycha :D

Przydatny wątek :wink: :D ...pisać, pisać kobiałki ...najlepiej na coś szybkiego i dobrego i z przepisami :wink: :lol: .


czy z tego płynu robimy sos???????????

tak tak - sos się sam robi... :D - sok odparowuje sobie bulgocąc - no wlaśnie - raczej jednak nie przykrywamy :oops: - a odrobina mąki którą obsypalismy piersi aby mięso sie zrumieniło zagęści sos do wlasciwej konsystencji - masło sos tylko wygładza...
robiłam wczoraj - to zawsze wychodzi...ale zauważylam że czosnek lepiej dodać jak juz obsmazymy piersi - nie ma ryzyka że się przypali i zgorzknieje...
aha - sok po prostu jabłkowy...pewnie lepiej taki - za którym stoją tylko owoce - czyli bez cukru :wink:

JANINKI-AMORKI82
24-10-2008, 07:34
a mnie został farsz z ruskich pierogów więc dziś na szybko będą kotleciki z tego farszu z listkami mięty.

daggulka
24-10-2008, 10:27
Daggulka, polecam więc ratatuja: http://www.palcelizac.pl/przepis/16/ratatouille/.
My dodatkowo dajemy mięso wołowe i mamy pyszny gulasz - lekki, warzywny... Podawany z ryżem.

z bajką mi sie kojarzy :wink: :lol: .... w Paryżu podawali i szczurek gotował :D

bratki
24-10-2008, 12:15
To ja w drugą stronę. Został mi farsz z gołąbków. A że to to okropne czerwone mięso, co prawda z ryżem, ale zawsze, to ile można tego "świństwa a krówstwa" jeść? ;) Dodałam więc dla rozluźnienia pulpę z dyni, ajwar, trochę czosnku (niestety za dużo, następnym razem będzie mniej) i wpakowałam do wydrążonych papryk, a papryki do piekarnika. Nie było złe. :P

elutek
29-10-2008, 07:20
głodujemy? :o :wink: :lol:

Piątka
29-10-2008, 08:03
Gyros

Składniki oczywiście w ilości potrzebnej dla głodnych( ja dla 5):

ok 3/4 kg karkówki - sporo (2 -3 łyżki przyprawy GYROS lub kebab-gyros +trochę przyprawy grill meksykański +3 rozgniecione ząbki czosnku.
Ja mięso pokrojone w paseczki i wymieszane z olejem=ciut i przyprawami "marynuję" w lodówce kilka godz.

sos czosnkowy- 1 duży jogurt naturalny - pyszny jest ten bałkański+ 2 rozgniecione ząbki czosnku +1 łyżka majonezu + można trochę przyprawy tzaziki + zetrzeć ogórka, ale wcześniej go posolić i osączyć + można też zetrzeć na grubo /tarce trochę czerw papryki..

Mięso smażymy na teflonowej patelni około 15 min.
Jest wyborne z pieczywem, frytkami + duuzo surówki. Smacznego :D

daggulka
29-10-2008, 09:13
ja dziś na łatwiznę z braku czasu :wink:
makaron grube rurki + sos pomidorowy z kukurydzą z puszki, koperkiem świeżym i pokrojonymi w plasterki parówkami :D ...soso pomidorowy zagęściłam dziś mąką ziemniaczaną , ale można też smietaną z mąką pszenną :wink:

mbz
29-10-2008, 09:59
Ostatnio ulubiony szybki obiad:

Gyros z kurczaka:

piersi z kurczaka obsmazyc z przyprawa do gyrosa.

I teraz maly problem, bo powinno to to isc na dol salatki, ale my jemy to z frytkami i salatka oddzielnie.

A salatka to:
pokrojona w kostke cebula
puszka kukurydzy
pokrojona w kostke papryka czerwona
pokrojone w kostke ogorki konserwowe ( ja daje zazwyczaj ogorki na slodko od mojej tesciowej - pycha i idelanie tu pasuja :) )
pokrojona drobno kapusta pekinska ( na nasza trojke daje polowke)
do tego wymieszac majonez z keczupem jako sosik - pycha!

JANINKI-AMORKI82
29-10-2008, 10:00
a u mnie dziś chińszczyzna, udało mi się nabyć sosy Łowicz "po taniości" to teraz często będzie chińszczyzna hihi.
piersi z kurczaka kroje w paseczki, przyprawiam mieszanką chińską (a jak nie mam to pieprz, papryka, i uwaga - przyprawa do piernika ;-) ), sos sojowy i słodko-ostry, marynuję chwilkę, smażę, dodaje warzywa - mieszankę chińską (najlepsza jest mieszanka z lidla - pozostałe się nie umywają), jak mam to dorzucam ananasa i kukurydzę, gotuję ryż brązowy i gotowe.

jolariska
29-10-2008, 10:04
Ja chyba dzisiaj zrobię pizzę na obiado-kolację. Tak mnie naszła ochota... :lol:

przemoch
29-10-2008, 22:52
ooo piękny temat :D
ostatnio to robiłem szybką fasolkę po bretońsku, (wszystko z puszek i parówki)
a na weekend planuję (bo niestety tylko wtedy mam czas pichcić) :

cienkie białe kiełbaski (takie surowe) obsmażamy na tłuszczu, do naczynia żaroodpornego na spód daję plastry jabłka (takie winne - nie kwaśne) i cebulę w plasterkach, zasypuję to dużą ilością majeranku, potem układam obsmażone kiełbaski, na wierzch znowu jabłko i cebula, i za każdym razem dużo majeranku, potem piekarnik na 40 min 180o, z cebuli, jabłka i majeranku pycha sosik się robi,

do tego może być np. zupa cebulowa - uwielbiam, używam dużo gałki muszkatołowej i białego wina, no i grzanka posmarowana czosnkiem z serem.

czasami jak mnie partnerka przyciśnie to robię takie grzanki a la dawne zapiekanki, pieczarki pokrojone drobno (ja używam tarki), przesmażam z cebulą, i trochę wegety i papryki (tak żeby wodę odparować), na blasze układam posmarowane masłem/margaryną pieczywo tostowe, na każdą kromkę można dać plaster baleronu, a na wierzch pieczarki z cebulą, potem posypuje startym żółtym serem i do piekanika - jak ser się roztopi, a nawet lekko zrumieni - jeść

kiedyś podsmażone z cebulą pieczarki położyłem na francuskim cieście, posypałem kminkiem i : piekarnik 180o, 15 min, pyszne

ja uwielbiam kminek, a moją ulubiona zupą jest kminkowa - nawet dzieci moje ją uwielbiają

niedługo przymierzam się do przygotowania tradycyjnego w domu moich rodziców barszczu czerwonego opartego o zakwas buraczany (w Krakowie to się nazywa barszcz kiszony) - pychota

agnieszkakusi
30-10-2008, 06:14
kupiłam dziś polędwiczki wieprzowe. Ma ktoś jakiś fajny pomysł co z nimi zrobić?

mayland
30-10-2008, 06:45
Własnei ustaliliśmy z rodziną świąteczne menu :lol: W końcu dwa dni "rozjechanych" świąt. Odwiedzamy groby w kilku miejscowościach więc do domu będziemy wpadać by się tylko ogrzać.
U babci będą- flaczki, bigos
U teściowej - flaczki, gołąbki i pierogi.
Będziemy tak kursować miedzy jednymi a drugimi. Gdzie sie zatrzymamy tam jemy :lol:
W domu mam juz gar bigosu ugotowanego przez mamę. Zrobie salatkę jarzynową. I chyba więcej nie ma sensu gotować :roll: Myślałam o jakims borgaczu, tak by podgrzać w kazdej chwili :roll:

daggulka
31-10-2008, 12:18
a ja znalazłam taki przepis, i jutro zamierzam go wypróbować :D

Kurczak w sosie lekko pikantnym, z nutą słodyczy
Skład:
4 filety z kurczaka
4 ząbki czosnku
1 płaska łyżeczka pieprzu
1 płaska łyżeczka mielonej ostrej papryki
0,5 łyżeczki soli
mąka do panierowania
oliwa lub olej do smażenia
1 szklanka mleka
4 łyżki miodu płynnego
Wykonanie:
Umyte, osuszone porcje mięsa nacieramy przyprawami, odstawiamy na 10 min w chłodne miejsce. Na głębokiej patelni rozgrzewamy olej wraz z ząbkami czosnku, gdy się zarumienią odrzucamy je, a na tłuszcz kładziemy oprószone mąką filety, smażymy rumieniąc z obu stron. Zmniejszamy ogień, zalewamy kurczaka mlekiem wymieszanym z miodem, szczelnie przykrywamy naczynie i dusimy przez 20-25 minut (czas zależy od wielkości porcji). Sos powinien być lekko pikantny, z lekką nutą słodyczy. Podajemy z dodatkiem ugotowanego na sypko ryżu i sezonowej surówki.

Zobaczymy co z tego wyjdzie :wink: :lol: .
Macie jakieś przepisy na biust z kurczaka ? :D

magi
01-11-2008, 16:30
Piątka wczoraj robiłam makaron ze szpinakiem wg. Twojego przepisu. Bardzo smaczny. Rodzinie powiedziałam, że to specjalny sos brokułowy bo paraliżuje ich słowo szpinak :wink: Zjedli wszystko bez szemrania :lol:
Maylandziu czemu ja na to nie wpadłam :-?
Piątka masz piątkę a nawet szóstkę :D
mnie bardzo smakował i zamierzam powtórzyć :)
a oni niech żałują 8)

daggulka
03-11-2008, 15:29
u mnie dziś fasolka po bretońsku na udźcu z indyczka i z wkrojoną wędlinką :D

yuka
05-11-2008, 14:03
Fantastyczny wątek!! :D :D :D
To i ja podam przepis na szybki obiadek:
podsmażam cebulę na odrobinie oleju,
dodaję do tego 2 puszki tuńczyka w sosie własnym,
puszkę kukurydzy i puszkę czerwonej fasolki,
doprawiam wegetą i zalewam śmietanką 18% (kartonik 0,5l taka do zup i sosów).
Wszystko chwilę podgotowuję, żeby śmietana trochę odparowała.
Podaję to z makaronem spaghetti.
A w piątek chyba zrobię ten szpinak Piątki :))

amalfi
07-11-2008, 13:50
Znalazłam na interii taki temat:

http://kobieta.interia.pl/wiadomosc-dnia/news/obiad-w-godzine-10-propozycji,1206485

A dziś zrobie te piersi w soku jabłkowym, skoro polecacie :)

Pozdrawiam, też nie mam czasu na gotowanie, więc przewertowałam Wasze pomysły. Następnym razem podrzucę swoje.

JANINKI-AMORKI82
08-11-2008, 07:56
u mnie dziś na obiad kurczak pieczony, bo mało z nim roboty ;-) tylko natrzeć przyprawami i do piekarnika :-D.

Mareczek7
08-11-2008, 14:39
A ja dzisiaj na obiadku u teściowej byłem, mam nadzieje że nic mi nie dorzuciła bo jakoś dziwnie się czuję :roll: ale w sumie to przepyszne były: takie ziemniaczki w plaserkach zapiekane w śmietance z przyprawami, a na wierzchu ser żółty mniam. Do tego schaboszczak i słatki :D

mayland
08-11-2008, 14:42
u mnie dziś na obiad kurczak pieczony, bo mało z nim roboty ;-) tylko natrzeć przyprawami i do piekarnika :-D.
U mnie to samo :lol: Do tego ryż ugotowany w bulionie z listkiem i zielen angielskim :lol:

JANINKI-AMORKI82
08-11-2008, 15:23
u mnie dziś na obiad kurczak pieczony, bo mało z nim roboty ;-) tylko natrzeć przyprawami i do piekarnika :-D.
U mnie to samo :lol: Do tego ryż ugotowany w bulionie z listkiem i zielen angielskim :lol:

u mnie też z ryżem :-D

mbz
12-11-2008, 10:01
Wrzucam przepips na szybko sie robiaca zapiekanke bardzo pyszna :) Zapozyczona z innego forum, ale juz przeze mnie wyprobowana :D

Do naczynia zaroodpornego wkladamy rozbite lekko i przyprawione piersi z kurczaka, na nie kladziemy pokrojonego pora wymieszanego z odparowanymi pieczarkami i majonezem, na wierzch ser zolty. Piec ok. 30-40 minut w 200 stopniach.
Smacznego!

amalfi
12-11-2008, 10:35
Ja z braku czasu tak sie wycwaniłam, że gotuję czasem na 3 dni :oops:

Do blachy wsadzam pare "pałek" z udek kurczaka, pare skrzydełek, kilka plasterków karczku, kilka kawałków żeberek (lub inny zestaw wg uznania). U mnie musi być codziennie 2 dania i mięso :evil:
Wsadzam do piekarnika. Każdy rodzaj mięsa doprawiam trochę inaczej, żeby nie smakowało tak samo. W połowie pieczenia wrzycam na wierzch ziemniaczki - gotowce z Lidla. Pieką się razem z mięsem, więc w pierwszy dzień mam ziemniaczki opiekane do obiadu. Ja je jem z maślanką, są pyszne. Na drugi dzień do mięsa gotuję ryż, a na trzeci :lol: ziemniaki "normalne". Tłustsze mięso takie jak karczek czy żeberka dotrwają 3 dni, ale dla pewności można je zamrozić, a potem wyjąć i na chwilę do garnka.
Zupy gotuję na dwa dni. Trzeba sobie jakoś radzić. jak mam czas to jakiś sosik typu pieczarkowy do mięsa.

bratki
12-11-2008, 17:28
Nie mam czasu, więc dziś było prosto i szybko do bólu. Ale "za to zdrowo!" :)

Do garnka tak wsypałam mrożonkę (zupa prezydencka) tak ok 1,5-2 cm. Dodałam świeżego imbiru, przykryłam zagotowałam na średnim ogniu (wystarczyło wody z lodu), po kiku minutach posoliłam posoloną zamarzniętą tilapię (filet) posypaną przyprawą do ryb i odrobiną czosnku, dodałam 2-3 łyżki wody i pół łyżeczki masła. Przykryłam, zapomniałam :oops: , uratowałam w ostatniej chwili. :D To było już po następnych kilku minutach.

Jakby ktoś miał czas to ryż by do tego pasował... Ale i bez ryżu było fajne :)

gabula
12-11-2008, 18:28
Wczoraj i dzisiaj zupa gulaszowa z pieczywem, jutro wątróbka z kurczaka z dużą ilością cebulki,jabłkiem i majerankiem, do tego ziemniaczki puree.

Paty
17-11-2008, 08:09
Dzisiejszy ranny obiad express......

3 filety z kurczaka w drobna kosteczkę na rozgrzana oliwę z oliwek, pierz , sól i KURKUMA , dusimy wszystko na złoto , 2 marchewki, 1 pietruszka , 1/3 selera, jarzyny ścieramy na tarce o grubych oczkach, dodajemy do podsmażonych filetów , podlewamy wszystko woda i gotujemy aż jarzynki zmiękną max. 15 min następnie robimy mieszankę na sosik ( maka +woda) i zgęszczamy całosc ..........podajemy z makaronem lub ziemniaczkami

można zmieniać rodzaje przypraw i za każdym razem sos jest w innym smaku, ja dodaje jeszcze curry, czasami przecier pomidorowy i suszone pomidory, w sezonie sos wzbogacam cukinia i papryką, pieczarki.............itd wg uznania

Żmija
17-11-2008, 11:52
dzis u mnie Głabki (szybke gołabki)
Mieso mielone doprawiam i wyrabiam jak na tradycyjne mielone ,do tego wyrobionego miesa dodaje drobno pokrojona swieza kapuste. Ktora parze przez ok 10 minut we wrzatku (juz pokrojona) . Formuje pulpeciki i wrzucam je do gotujacej sie wody (woda + liść laurowy+ zilele angiel.+ przyprawy + koncetrat pomidorowy mozna w do tej wody wrzucic kilka lisci kapusty dla wiekszego smaku) Gotuje to wszystko kilka minut. zageszczam sosik w ktorym gotuja sie głabki
pycha z ziemnaczakami :)

Ew-ka
17-11-2008, 13:17
ja mam dzisiaj pieczonego dzika :lol: nie całego oczywiście ,musze tylko zrobic jakis sosik i ugotowac kaszę :D

(dzik pozostał po sobotniej zabawie :wink: )

daggulka
18-11-2008, 07:36
u mnie dziś łazanki ( kapusta kiszona + grzyby suszone+wędlina w kostkę+makaron) :D
piszcie ludziska .... bo pomysłów brak :lol:

magpie101
18-11-2008, 10:04
Wczoraj byly kluski z ziemniakow zasmazane z boczkiem. Ziemniaki zetrzec na tarce, dodac maki, nie solic, masa musi byc podobna do plackow ziemniaczanych. Na goraca osolona wode z miski wrzucac ciasto . Po wyplynieciu chwile gotowac, odcedzic i na patelnie z przesmazonym boczkiem i cebulka, mozno doprawic (pieprz, sol). Podawac z kapusta kiszona gotowana.

Dzisiaj beda golabki we wloskiej kapuscie i sos pomidorowy.

cieszynianka
18-11-2008, 17:38
Dzisiaj była wątróbka wieprzowa smażona z cebulką :D
Pychotka
:wink:

kaśka maciej
18-11-2008, 18:50
Nie wiem czy już byl ten przepis, pewnie tak :roll:
Ale podam jeszcze raz :wink:
Ulubioną swoją rybę bierzemy w ilości dopasowanej do rodziny.
U mnie tak 4 dość duże płaty pangi. Przyprawiamy przyprawą do ryb i czym tam jeszcze się podoba. Ryby układamy na środku naczynia żaroodpornego, kroimy na to płatki masła oraz czosnek.
Dookoła ryb układamy mrożone warzywa: brokuły, kalafior, marchew. Ja daję jeszcze świeżą cebulkę. Wkładamy do piekarnika na jakieś 50minut. Jak już warzywa zmiękną solimy je odrobinę. Gotujemy ryż.
I już, gotowe. Aha, ryż polewam powstałym sosem.
PYCHOTA!!! :)

cieszynianka
18-11-2008, 20:06
Przykrywamy, czy nie?
:roll:

kaśka maciej
18-11-2008, 22:21
Przykrywamy, czy nie?
:roll:ja nie przykrywam :)

cieszynianka
18-11-2008, 22:33
Dzięki za informację. Od czasu do czasu rybę zjeść należy (choć nie przepadam), więc wypróbuję :wink:

Ew-ka
19-11-2008, 08:57
U mnie tak 4 dość duże płaty pangi.

odkąd przeczytałam kiedyś rewelacje na temat Pangi ...jakoś omijam ją w zakupach -wolę dorsza

http://www.radio.lublin.pl/artykuly.php?id=11807

magpie101
19-11-2008, 10:21
U mnie tak 4 dość duże płaty pangi.

odkąd przeczytałam kiedyś rewelacje na temat Pangi ...jakoś omijam ją w zakupach -wolę dorsza

http://www.radio.lublin.pl/artykuly.php?id=11807

Ja rowniez po przeczytaniu artykulu do ktorego link umiescila w jakims temacie Zielonooka od tamtego czasu juz nie kupuje pangi, teraz jest dorsz, a od niedawna szczupak (ma osci ale jak sie kupi duzego to osci jaest bardzo malo i tylko duze - dlugie).

agnieszkakusi
19-11-2008, 10:26
ja też po tym artykule przestałam kupować pangę :roll:
wczoraj trafiłam na promocję łososia (dzwonki) w Realu. 15 zł/kg :D

krzycha16a
19-11-2008, 10:43
U mnie tak 4 dość duże płaty pangi.

odkąd przeczytałam kiedyś rewelacje na temat Pangi ...jakoś omijam ją w zakupach -wolę dorsza

http://www.radio.lublin.pl/artykuly.php?id=11807
Ostatnią Pangę kupiłam trzy lata temu. "Za dużo" przeczytałam na temat tej rybki i niestety strasznie się zraziłam, więcej nie kupię. Kiedyś Pangę często kupowałam ze względu na małe dzieci (ryba bez ości) :roll:
A propo obiadku...
U nas dziś kopytka z podsmażoną cebulką i boczkiem.

Szukam sprawdzonego przepisu na domową pizze, może ktoś podpowie jak można "takową" zrobić?
Z góry dziękuję :D

agnieszkakusi
19-11-2008, 10:56
z tego co pamiętam chodziło o dodawanie hormonu wzrostu, ale nie jestem pewna :-?

magpie101
19-11-2008, 11:03
Ja od wieki wiekow robie ciasto na pizze drozdzowe na duzej blaszce. Do miski wrzucam:
-1 jajko
-1/2 lyzeczki cukru
-102 lyzeczki soli
-2 dkg drozdzy swiezych pokruszyc
-2 lyzki masla
-150 ml mleka cieplego
-i maki tyle aby wyrobic recznie cisto, ktore sie nie klei do rak
Ciasto po wymieszaniu w misce wyrabiam kilka minut na duzej drewnianej desce, potem cale smaruje olejem i do miski, nakrywam i czekam az wyrosnie. Blaszke smaruje olejem cienko, na tym rozkladam ciasto (jest elastyczne ale nie klucha) i srey orzas rozne dodatki i przyprawy (zawsze musza byc przesmazone pieczarki u mnie). Ciasto robi sie szybko, bo wszystko wrzuca sie do miski razem.

krzycha16a
19-11-2008, 11:11
z tego co pamiętam chodziło o dodawanie hormonu wzrostu, ale nie jestem pewna :-?
Tak, ryba "naszprycowana" jest hormonami i dodatkowo to niehumanitarne traktowanie całkowicie mnie powstrzymały przed zakupem, ale widzę i czytam, że nie tylko mnie.

nastka79
19-11-2008, 11:16
Nam ostatnio zasmakowała tilapia...

kasia27
19-11-2008, 12:13
Ale super wątek :) ja też nie mam często pomysłu na obiad i meża, któremu wszystko jedno :lol:

Wczoraj znalazłam w Internecie przepis na cos pysznego...brokuły z makaronem, polecam http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis35458.html

magpie101
19-11-2008, 12:43
Ale super wątek :) ja też nie mam często pomysłu na obiad i meża, któremu wszystko jedno :lol:

Wczoraj znalazłam w Internecie przepis na cos pysznego...brokuły z makaronem, polecam http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis35458.html

Mojemu nie jest wszystko jedno niestety, musi miec miecho, a z zup lubi tylko grochowa, rosol i grzybowa :roll: , wiec musze sie nakombinowac.

kasia27
19-11-2008, 13:05
Ale super wątek :) ja też nie mam często pomysłu na obiad i meża, któremu wszystko jedno :lol:

Wczoraj znalazłam w Internecie przepis na cos pysznego...brokuły z makaronem, polecam http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis35458.html

Mojemu nie jest wszystko jedno niestety, musi miec miecho, a z zup lubi tylko grochowa, rosol i grzybowa :roll: , wiec musze sie nakombinowac.

To powiem może inaczej, mojemu jest wszystko jedno ale jeśli nie nakarmie go dostatecznie to potem zagląda do lodówki. Obiad jadamy bardzo późno wiec czasami staram sie zamiast mięsa robić coś lżejszego, moze bardziej z myślą o sobie, bo to ja tyję a mój małżonek jest nadal szczuplutki :)

andzik.78
19-11-2008, 17:30
A ja ostatnio gotuję obiady na 15 osób :evil: Mam nadzieję,że juz niedługo.. Wczoraj barszcz czerwony zabielany z makaronem, dzis żeberka w sosie z ziemniakami i marchwka duszona. A jutro ogórkowa z ziemniakami. W piatek zrobię jedną z moich ulubionych zup, zreszta nie tylko ja ją lubię ,dzieci też. Podam przepis bo warto.: Ziemniaki po skrojeniu w kostkę, zalewamy wodą i gotujemy.Aha wody trochę więcej wlewamy.. Solimy. Można wrzucić liść i ziele angielskie. Jak ziemniaki będą na pół miękkie dajemy ok pół słoiczka chrzanu i jeszcze chwilę gotujemy. Na rozgrzaną patelnię wrzucamy pokrojony w kostkę boczek i cebulę jak się ładnie zarumieni to dodajemy do ugotowanych ziemniaków. Na koniec zaklepujemy śmietaną i mąką. Można posypać koperkiem Te ilości podałam ''na oko'' oczywiście chrzan też trzeba dać z umiarem. Ja daje dużo. Trzeba po prostu próbować. Zupe robi sie bardzo szybko. Ja gotuję tej zupy dużo bo najlepsza jest na drugi dzień. Przepis na tę zupę był w programie Makłowicza.
Inne szybkie danie to krokiety z farszem z ruskich pierogów. Bardzo syta potrawa.
Często robię parówki w sosie pomidorowym z pieczarkami.
A w sobotę obowiązkowo musi być pizza. Mam bardzo fajny przepis na spód od pizzy , podzielę sie nim z Wami tylko później. Ciasto jest tak dobre ,że sam sos pomidorowy i ser wystarczy.

cieszynianka
19-11-2008, 18:15
Z tych samych powodów omijam pangę :evil:

Ale wyobraźcie sobie moje zdziwienie, kiedy niedawno w Tesco kupiłam mintaja, smakował wybornie, a po zjedzeniu wyjęłam z kosza opakowanie, zeby sprawdzić skąd pochodzi i ....................................... było napisane "kraj pochodzenia Chiny" :o :o :o

Bramer
19-11-2008, 23:15
Dzień dobry (wieczór).

Przeczytałem sobie Wasze pomysły i podzielę się moimi:

Najpierw polędwiczki (pytała chyba agnieszka).

Ja robię tak:

- całą polędwiczkę marynuję w takiej oto miksturze: musztarda sok z cytryny oliwa rozgnieciony czosnek trochę ziół pieprzu i soli i najważniejsze miód. (część zostawiam jako sos do polania gotowej polędwiczki).
Dokładnie wszystko mieszam i nacieram tym polędwiczkę. Do lodówki na noc.


Przesmażam króciutko na oliwie, zdejmuję zawijam w folię i do piekarnika na 20-25 min.
Na patelni zostaje sama dobroć, więc rozgrzewam, wrzucam posiekaną w talarki marchewkę i odrobina białego wina, 10-12 minut i gotowe.

Szkoda, że nie robię fotek, wygląda ślicznie.

Polędwiczki nr 2

wg. węgierskiego przepisu (najlepsza kuchnia dla mnie)

- siekamy mięsko w drobne długie paski i marynujemy w musztardzie i oliwie (długo, nawet dwa dni), przygotowujemy sobie pora (biała część), wątróbkę ind. (zeskrobaną, wiecie), paprykę, pieczarki i pomidora. Wszystko posiekane.

Na patelni smażymy najpierw mięsko, króciutko i po kolei dodajemy resztę. Przed wrzuceniem pomidora wlewamy odrobinę mocnego bulionu i ciut czerw. wina. Zeskrobana watróbka zagęści nam sos. Na koniec pomi.

I to danie dopiero ładnie wygląda!


A na rybę robię tak: ten przepis jest naprawdę wyjatkowo szybki (pod warunkiem, że nie zapomnimy wyjąć ryby z zamrażalnika, chyba, że świeże)

- musi być filet, aby był komforcik jedzenia.
fileciki sól, pieprz, delikatnie prószymy mąką i na oliwę na dwie min. teraz wrzucamy pokrojony w paski por, parę minut dusimy i zalewamy słodką śmietanką (taką... wiecie ... 30%...). Po paru minutach sosik robi się gęsty, sól, pieprz + co kto woli i gotowe. Mniam.


Smacznego.

P.S.

przepisy sprawdzone!

agnieszkakusi
20-11-2008, 06:11
no i znowu chyba kupię polędwiczki :D
Andzik, współczucia :roll:

arcobaleno
20-11-2008, 08:35
Wczoraj robiłam pyszną karkówkę :D
Karkówkę kroję na plastry i zalewam marynatą (jak kto lubi - ja dodaję tymianek, paprykę słodką, czosnek, pieprz, przprawy gotowe z Kamisa: kebab-gyros, do wieprowiny - wszystko to w oleju) dzień wczesniej.
Na drugi dzień obtaczam plastry w mące i obsmażam na złoto.
Do naczynia żaroodpornego wlewam na spód trochę oleju (może być ta marynata z karkówki jeśli została) i na to wsypuję pokrojone w ćwiartki ziemniaki, solę je i przyprawiam przyprawą do ziemniaków Kamis :D (dla mnie to najlepsze przyprawy bo najpiękniej pachną).
Na ziemniaki układam obsmażone plastry karkówki a na nie krążki cebuli - rozkruszam na cebulę jedną kosteczkę cebulki smażonej Knora i do nagrzanego piekarnika.
Po ok 40 min rozpuszczam w rondelku łyżkę masła (lub dwie) i przesmażam go chwilę z wyciśniętym czosnkiem - tym sosikiem polewam mięso i na kolejne 40 min do piekarnika :D
Jest pychota :D
Przepis znalazłam gdzieś w necie , wypróbowałam i korzystam :D

andzik.78
20-11-2008, 08:38
A u mnie w zamrażarce jest chyba z dziesięć polędwiczek..Nigdy nie wiedziałam co z nimi robić i je po prostu zamrażałam :oops: :oops:

nastka79
20-11-2008, 08:45
A u mnie w zamrażarce jest chyba z dziesięć polędwiczek..Nigdy nie wiedziałam co z nimi robić i je po prostu zamrażałam :oops: :oops:
To jak znalazł na te 15 osób :wink:

krzycha16a
20-11-2008, 11:31
Ja od wieki wiekow robie ciasto na pizze drozdzowe na duzej blaszce. Do miski wrzucam:
-1 jajko
-1/2 lyzeczki cukru
-102 lyzeczki soli
-2 dkg drozdzy swiezych pokruszyc
-2 lyzki masla
-150 ml mleka cieplego
-i maki tyle aby wyrobic recznie cisto, ktore sie nie klei do rak
Ciasto po wymieszaniu w misce wyrabiam kilka minut na duzej drewnianej desce, potem cale smaruje olejem i do miski, nakrywam i czekam az wyrosnie. Blaszke smaruje olejem cienko, na tym rozkladam ciasto (jest elastyczne ale nie klucha) i srey orzas rozne dodatki i przyprawy (zawsze musza byc przesmazone pieczarki u mnie). Ciasto robi sie szybko, bo wszystko wrzuca sie do miski razem.
Dzięki za przepis. Proszę jeszcze o informację ile soli trzeba dodać, bo 102 łyżeczki to chyba trochę za dużo. Domyślam się, że chodziło o 1/2 łyżeczki, a może o 1-2 łyżeczki?
A jeszcze jedno...ile tak mniej-więcej tej mąki?

krzycha16a
20-11-2008, 11:38
Mam bardzo fajny przepis na spód od pizzy , podzielę sie nim z Wami tylko później.
Czekamy...czekamy...

nastka79
20-11-2008, 12:24
Ja mam bardzo prosty przepis na ciasto pizzowe: 3 szklanki mąki, 3 łyżki oleju, 2,5 dkg drożdży rozpuszczam w 2/3 szklanki ciepłej wody, wlewam do mąki z olejem, dosypuję szczyptę soli i wyrabiam. Ewentualnie podsypuję trochę mąką lub dolewam ciut wody (zależnie od konsystencji). Rozkładam na blasze i zostawiam do podrośnięcia (w tym czasie robię sos pomidorowy i kroję to co ma być na pizzy). Jak już jest obłożona to na 15-20 min do gorącego piekarnika i już...

elutek
20-11-2008, 14:19
u mnie dziś pierogi ruskie :D

cieszynianka
20-11-2008, 17:50
A u mnie z kapustą i grzybami, a na nich zesmażony boczuś z cebulką :D
Mniam :oops:

elutek
20-11-2008, 17:58
oj, z kapustą i z grzybami to niedługo będę robić, setkę na pewno zrobię :-?

Ew-ka
20-11-2008, 18:26
u mnie był dzisiaj kapuśniak :D
a na drugie piersi z kurczaka i szynkówka w porach ...kasza i rydze na masełku :D
po obiedzie herbatka z rumem i pierniczki domowej roboty ...hej...zapachniało świętami :lol:

mbz
20-11-2008, 18:45
Często robię parówki w sosie pomidorowym z pieczarkami.


Andzik - a jak robisz ten sos pomidorowy z pieczarkami?

andzik.78
21-11-2008, 10:26
Mam bardzo fajny przepis na spód od pizzy , podzielę sie nim z Wami tylko później.
Czekamy...czekamy...

spód do pizzy
drożdże 5 dkg, mąka 2 szkl albo więcej (zależy od konsystencji ciasta), pół szkl wody letniej, 1 jajo, 1 łyżka oleju, 1łyzka cukru, większa szczypta soli
wszystkie skł razem wyrobić w misce, odstawić na pół godz do wyrośnięcia, ( w tym czasie zrobić farsz do pizzy), z ta ilość skł starcza na ''standardową'' blachę. Aha drożdże kruszymy, nie robimy rozczynu.

andzik.78
21-11-2008, 10:34
Często robię parówki w sosie pomidorowym z pieczarkami.


Andzik - a jak robisz ten sos pomidorowy z pieczarkami?


parówki z pieczarkami

nie podaje ilości skł ponieważ zależy to od ilości domowników
parówki grube,pieczarki ,cebula, koncentrat pomidorowy, bulion albo kostki rosołowe, kwaśna śmietana , olej do smażenia

parówki obrać z osłonek pokroić w pół księżyce, pieczarki umyć pokroić w wąskie paseczki. Cebulę obrać i w drobną kostkę pokroić. Na rozgrzanym oleju zarumienić cebulę, na to wrzucić pieczarki, smażyć do miękkości, doprawić sola i pieprzem, mozna tez słodkiej papryki dodac.Na koniec dodać parówki.Zalać woda albo bulionem dodać koncentrat dusić ok 15 min. Na koniec zaklepać śmietaną.
Ja wszystko robię w jednym garnku, ale można też wszystkie produkty oddzielnie przygotować i na koniec połączyć. Tylko po co tyle garów myc:)

andzik.78
21-11-2008, 10:36
Wieczorem podam przepis na szybki i pyszny murzynek z jabłkami.

andzik.78
21-11-2008, 10:53
A co tam do wieczora będę czekać...

Murzynek z jabłkami
5 jajek
1 szkl cukru
1 op cukru waniliowego
2 szkl mąki
2 łyzki kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyzeczka sody ( nie musi)
1 szkl oleju
1/2 łyżeczki cynamonu
ok 1 kg jabłek

jaja utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym.Dodac mąkę ,proszek, kakao, sodę, cynamon.Wymieszać, dodac jabłka pokrojone w kostkę(bez skórki). Wszystko razem wymieszać.Wlać do wysmarowanej tortownicy, piec ok 45 min, zależy od piekarnika. Po upieczeniu i wystudzeniu polać polewą czekoladową.
Ciasto na prawdę pyszne.

Bramer
21-11-2008, 12:13
a miały być pomysły na obiad... :roll:

magpie101
21-11-2008, 12:17
a miały być pomysły na obiad... :roll:

Murzynek moze byc dodatkiem do obiadu jako deserek.

Bramer
21-11-2008, 12:28
...

Bramer
21-11-2008, 12:29
...

Bramer
21-11-2008, 12:30
...

Bramer
21-11-2008, 12:31
no to ciach (o) !

http://img300.imageshack.us/img300/2016/obraz031largepu7.th.jpg (http://img300.imageshack.us/my.php?image=obraz031largepu7.jpg)

kasia27
21-11-2008, 12:36
Wczoraj kupiłam mrożone filety i paczkę warzyw na patelnie....szybkie i smaczne.

Bramer
21-11-2008, 12:43
noooo... + jakiś szybki sosik na rybkę i pycha.

RYBA WPŁYWA NA WSZYSTKO!

magpie101
21-11-2008, 12:45
Ja od wieki wiekow robie ciasto na pizze drozdzowe na duzej blaszce. Do miski wrzucam:
-1 jajko
-1/2 lyzeczki cukru
-102 lyzeczki soli
-2 dkg drozdzy swiezych pokruszyc
-2 lyzki masla
-150 ml mleka cieplego
-i maki tyle aby wyrobic recznie cisto, ktore sie nie klei do rak
Ciasto po wymieszaniu w misce wyrabiam kilka minut na duzej drewnianej desce, potem cale smaruje olejem i do miski, nakrywam i czekam az wyrosnie. Blaszke smaruje olejem cienko, na tym rozkladam ciasto (jest elastyczne ale nie klucha) i srey orzas rozne dodatki i przyprawy (zawsze musza byc przesmazone pieczarki u mnie). Ciasto robi sie szybko, bo wszystko wrzuca sie do miski razem.
Dzięki za przepis. Proszę jeszcze o informację ile soli trzeba dodać, bo 102 łyżeczki to chyba trochę za dużo. Domyślam się, że chodziło o 1/2 łyżeczki, a może o 1-2 łyżeczki?
A jeszcze jedno...ile tak mniej-więcej tej mąki?

Soli 1/2 lyzeczki, a maki dodaje tak aby ciasto latwo sie wyrabialo ale nie bylo twarde i sie nie kleilo.

krzycha16a
21-11-2008, 12:51
Wszystkim dziękuję za pizzowe przepisy :D

Ew-ka
21-11-2008, 15:43
dzisiaj żurek i placki ziemniaczane
http://img527.imageshack.us/img527/5214/plackiziemniaczanemw8.jpg

rrmi
21-11-2008, 15:46
Jejuniu, Ew-kaale bym zjadla takie placki .Sama nie robie , bo moi miesozerni ,a tylko dla mnie mi sie nie chce . U mnie dzisiaj golabki , tez nie lubia ,ale beda musieli :D Szybko sie przygotowuje , wiec zrobilam .

Czy ja moge zapytac jak szybko zagniatacie te ciasta do pizzy ?
Kiedys z jakiegos przepisu w necie chcialam zrobic to rece mi prawie zemdlaly .Syn dokonczyl zagniatanie.Czy te przepisy sa moze latwiejsze ?
Mam na mysli szybsze ?

elutek
21-11-2008, 16:02
Jejuniu, Ew-kaale bym zjadla takie placki .Sama nie robie , bo moi miesozerni ,a tylko dla mnie mi sie nie chce . U mnie dzisiaj golabki , tez nie lubia ,ale beda musieli :D Szybko sie przygotowuje , wiec zrobilam .

Czy ja moge zapytac jak szybko zagniatacie te ciasta do pizzy ?
Kiedys z jakiegos przepisu w necie chcialam zrobic to rece mi prawie zemdlaly .Syn dokonczyl zagniatanie.Czy te przepisy sa moze latwiejsze ?
Mam na mysli szybsze ?

placki świetne, takie walentynkowe :)

rrmi - jakie to gołąbki, że szybko się robi :roll: mi co najmniej 3 godziny to zajmuje

a ciasto na pizzę /robię często/ mikserem ugniatam :)

frosch
21-11-2008, 16:05
rrmi moi chlopcy same placki moga jesc ale ....na deser :roll:
podaje im z gulaszem
u nas nazywa sie to Placek po Bytomsku
u was moze byc po Warszawsku :lol:

jak robienie golabkow jest szybkie to ja nie wiem :o
no chyba , ze ktos robi niewielkie ilosci , bo u mnie to z min.dwoch glowek kapusty :roll: za dobre mi wychodza , dlatego tak duzo ich jedza :lol:

co do pizzy ......jak mam pod reka Froscha , to go wykorzystuje do wygniatania ciasta .samej faktycznie jest ciezko :-?

u mnie dzisiaj grochowka 8)

jea
21-11-2008, 16:17
...za dobre mi wychodza, dlatego tak duzo ich jedza :lol:


u mnie dzisiaj grochowka 8)

frosia super gołębie robi, jadłem, to wiem :P

a kiedy robisz żurek? :roll: :wink:

frosch
21-11-2008, 16:19
...za dobre mi wychodza, dlatego tak duzo ich jedza :lol:


u mnie dzisiaj grochowka 8)

frosia super gołębie robi, jadłem, to wiem :P

a kiedy robisz żurek? :roll: :wink:
robie tylko i wylacznie żur
jak bedziesz grzeczny to nawet i jutro :lol:
mam swiezo ukiszony 8)

jea
21-11-2008, 16:27
...za dobre mi wychodza, dlatego tak duzo ich jedza :lol:


u mnie dzisiaj grochowka 8)

frosia super gołębie robi, jadłem, to wiem :P

a kiedy robisz żurek? :roll: :wink:
robie tylko i wylacznie żur
jak bedziesz grzeczny to nawet i jutro :lol:
mam swiezo ukiszony 8)

wiem :lol:
plecy wymasuję...Froscha nie ma? :roll: :wink:

rrmi
21-11-2008, 16:38
Golabki szybko sie robi , tylko dlugo sie gotuja :roll:
Tez duzo robie , no ale nie tyle co Frosia , bo u mnie i tak beda krecic nosami, zwlaszcza Mlody :roll:

Widze , ze nie ma ciasta na pizze lekkiego do zrobienia :-?


Te placki z gulaszem to niezly pomysl, nigdy tak nie jadalam ,dzieki Frosiu.

elutek
21-11-2008, 17:03
Widze , ze nie ma ciasta na pizze lekkiego do zrobienia :-?
jak nie ma, jak jest :wink: :D

300 g mąki tortowej, ok. 2/3 szklanki mleka, 20 g drożdży, 2 łyżki oliwy do ciasta,
olej do blachy, sól do smaku, pół łyżki cukru


drożdże rozetrzeć z cukrem i ciepłym mlekiem i pozostawić do wyrośnięcia,
następnie wlać do przesianej mąki, posolić, wyrobić, dodać oliwę, wyrobić
i odstawić do wyrośnięcia
a dalej to już wiadomo...

a wyrabia się bardzo łatwo mikserem, tymi końcówkami co leżą:

http://images30.fotosik.pl/297/c3182fcea8843d04.jpg (www.fotosik.pl)

andzik.78
21-11-2008, 17:16
Ja swoje ciasto na pizze wyrabiam do momentu połączenia składników. Dla mnie jest to bardzo łatwe ciasto .
A na obiad miałam dziś polewkę z ziemniakami.

elutek
21-11-2008, 17:22
a wracając do gołąbków -
może ja robię coś nie tak, że tyle czasu mi to zajmuje :roll:

ale tak to mniej więcej u mnie wygląda:
1. wstawiam kapustę do gara, żeby się sparzyła
/oczywiście wcześniej wycinam głąba :wink: /
zanim woda się zagotuje, liście sparzą i pościągam wszystkie, mija godzina

w czasie tej godziny:
2. wstawiam wodę na ryż, jak się zagotuje, wrzucam ryż i gotuję /ok. 30 min./
3. mielę mięso
4. obieram, kroję i podsmażam cebulę
5. dodaję do mięsa ryż, cebulę, jajo, przyprawy

kolejną godzinę zajmuje mi ścinanie nerwów z liści, przycinanie ich odpowiednio,
wypełnianie farszem, układanie w garze
gotowanie 1,5 - 2 godz. /w zależności od ilości/

no i co Wy na to? można gdzieś przyśpieszyć? :roll: :)

frosch
21-11-2008, 17:36
a wracając do gołąbków -
może ja robię coś nie tak, że tyle czasu mi to zajmuje :roll:

ale tak to mniej więcej u mnie wygląda:
1. wstawiam kapustę do gara, żeby się sparzyła
/oczywiście wcześniej wycinam głąba :wink: /
zanim woda się zagotuje, liście sparzą i pościągam wszystkie, mija godzina

w czasie tej godziny:
2. wstawiam wodę na ryż, jak się zagotuje, wrzucam ryż i gotuję /ok. 30 min./
3. mielę mięso
4. obieram, kroję i podsmażam cebulę
5. dodaję do mięsa ryż, cebulę, jajo, przyprawy

kolejną godzinę zajmuje mi ścinanie nerwów z liści, przycinanie ich odpowiednio,
wypełnianie farszem, układanie w garze
gotowanie 1,5 - 2 godz. /w zależności od ilości/

no i co Wy na to? można gdzieś przyśpieszyć? :roll: :)

ja daje mieso mielone kupione w sklepie, wiec mozna oszczedzic troche czasu
ale dodaje jeszcze pokrojony w kostke i podsmazony boczek wedzony :wink:
czasowo wychodze mniej wiecej tak jak ty
no i jeszcze sos....
dodatkowa godzina to sprzatanie kuchni :-?
jestem mistrzem robienia balaganu podczas gotowania :oops:

rrmi
21-11-2008, 17:39
Elutku
Robie dokladnie to samo co Ty ,nie daje cebuli , ale do gara wrzucam por i papryke , pokrojona byle jak , jak szybciej.
Jak wstawiam kapuste i wode na ryz , mieso kupuje mielone gotowe ,bo mam tu w miasteczku dobry sklep gdzie miela co sie chce .
W miedzyczasie jak gotuje sie co masie gotowac robie sobie inne rzeczy , np. bawie sie z psami lub zagrabiam w domu .
Pozniej przez nie dluzej niz 30 minut wstawiam juz gotowe golabki na gaz .Robie ich tak z 15-20 sztuk .
Moze robisz po prostu tego wiecej.
W kazdym razie ja nie oddaje sie tym golabkom cala soba :D tylko tak na raty .W kazdym razie dla mnie to jeden wygodniejszych obiadow .

Sprobuje z ta pizza ,dziekuje

frosch
21-11-2008, 17:49
rrmisia zostawiasz te gotujaca sie kapuste i nie pilnujesz zeby sie nie rozgotowala? :o
fakt, robie ich wiecej :roll:
i jeszcze .....pieke golabki w piekarniku !!!!

kiedys kupilam kapuste , ktora nie nadawala sie na golabki , poniewaz miala uszkodzona wiekszosc lisci :-?
jako , ze farsz byl juz przygotowany, poszatkowalam bidule i zrobilam zapiekanke (do zaroodpornego naczynia nakladalam naprzemian kapuste i farsz , zalalam rosolem wymieszanym z koncentratem pomidorowym ) .wyszlo pycha. :D
i bardzo szybko :wink:

rrmi
21-11-2008, 19:50
rrmisia zostawiasz te gotujaca sie kapuste i nie pilnujesz zeby sie nie rozgotowala? :o


:roll: :roll: :roll:

Zawsze mozna wyrzucic i zrobic mielone .
No ale mi sie ze 2 razy w zyciu tak zdarzylo , na oko trzyam ta kapuste w garze :roll:

andzik.78
21-11-2008, 20:21
a wracając do gołąbków -
może ja robię coś nie tak, że tyle czasu mi to zajmuje :roll:

ale tak to mniej więcej u mnie wygląda:
1. wstawiam kapustę do gara, żeby się sparzyła
/oczywiście wcześniej wycinam głąba :wink: /
zanim woda się zagotuje, liście sparzą i pościągam wszystkie, mija godzina

w czasie tej godziny:
2. wstawiam wodę na ryż, jak się zagotuje, wrzucam ryż i gotuję /ok. 30 min./
3. mielę mięso
4. obieram, kroję i podsmażam cebulę
5. dodaję do mięsa ryż, cebulę, jajo, przyprawy

kolejną godzinę zajmuje mi ścinanie nerwów z liści, przycinanie ich odpowiednio,
wypełnianie farszem, układanie w garze
gotowanie 1,5 - 2 godz. /w zależności od ilości/

no i co Wy na to? można gdzieś przyśpieszyć? :roll: :)
robię tak samo ja Ty. Z tym ,że ja hurtowo.. 50-60 sztuk na raz. Niestety nie zawsze udaje mi się zamrozić bo domownicy tez hurtowo jedzą :-?

Paty
21-11-2008, 20:27
U mnie tak 4 dość duże płaty pangi.

odkąd przeczytałam kiedyś rewelacje na temat Pangi ...jakoś omijam ją w zakupach -wolę dorsza

http://www.radio.lublin.pl/artykuly.php?id=11807
Ostatnią Pangę kupiłam trzy lata temu. "Za dużo" przeczytałam na temat tej rybki i niestety strasznie się zraziłam, więcej nie kupię. Kiedyś Pangę często kupowałam ze względu na małe dzieci (ryba bez ości) :roll:
A propo obiadku...
U nas dziś kopytka z podsmażoną cebulką i boczkiem.

Szukam sprawdzonego przepisu na domową pizze, może ktoś podpowie jak można "takową" zrobić?
Z góry dziękuję :D








podaje przepis na moją pizzę, wychodzi taka na grubym cieście
proporcje trzeba dopasować do siebie, to są wielkości na szklaną blaszkę na szerokość i głębokość piekarnika

1/2 kg mąki poznańskiej
2-3 dkg drożdży rozrabiamy w szklance ciepłej wody
łyżeczka soli , 2 łyżki oliwy z oliwek , wszytko razem do miksera i wyrabiamy , ja nie czekam aż ciasto urośnie tylko od razu na blaszkę wysmarowaną oliwa, rozciągamy ciasto smarujemy sosem ( dł. keczupu+przyprawa do pizzy )
na wierzch, składniki wg uznania, wstawiamy wszytko do ROZGRZANEGO piekarnika do 225 stopni i pieczemy max 17 min.

magpie101
21-11-2008, 20:52
Ja w okresie zimowym i wiosennym golabki robie z wloskiej kapusty, kapuste gotuje doslownie 15 minut, w tym czasie gotuje ryz z kostkami rosolowymi rowniez 15 minut zeby nie byl rozgotowany, bo jeszcze sie dogotuje razem z farszem. Mieso miele lub miela przy mnie w sklepie, mieszam z ryzem i przesmazona cebulka, do tego przyprawy i przecisniety czosnek 2-3 zabki oraz jajako. Zawijanie idzie szybko (zawijam w rulon, a boki troche przycinam i wciskam do srodka). Dusze z wywarem i koncentratem gora 40 minut ale tego czasu juz nie licze, bo podczas gotowania juz moge zrobic cos innego. U mnie jest to tez szybkie danie, a robie zawsze 12-14 sztuk.

Bramer
21-11-2008, 20:57
Witam!

Tyle o gołąbkach, a ja tydzień temu właśnie robiłem (szkoda, że nie mam fotki) takie inne, nie wiem jak one sie nazywają, ale robi się je niezwykle szybko, gdyż posiekaną kapustę dodaje się do zmielonego farszu. Takie gołąbki wewnętrzne...

Właśnie dobry pomysł z fotkami, daje wyobrażenie, bo przecież najpierw je się oczami :roll:

no to wstawię ze środy...

pieczone udka

http://img230.imageshack.us/img230/7060/obraz025largeyt8.jpg (http://imageshack.us)


i glazurowane warzywa

http://img515.imageshack.us/img515/4831/obraz030largeor7.jpg (http://imageshack.us)


smacznego!

magpie101
21-11-2008, 20:57
Dzisiaj u mnie byla ogorkowa i placki ziemniaczane, wczoraj gulasz z lopatki i kasza plus ogorek w occie.
Teraz mezus smazy karpika z cebulka tylko jest maly problem, bo rybke wyjmowal jak bylam w pracy i wyjal 3 paczki po 14 dzwonkow pojedynczych coprawda ale to razem daje 42 kawalki :roll: . Kazalam mu 2 paczki ale stwierdzil, ze paczki wydaly mu sie male i dolozyl trzecia no i teraz bedziemy chyba przez tydzien jesc karpia.
Na jutro planuje kurczaka z piekarnika ale cos mi sie zdaje, ze przeloze to na niedziele, a jutro karpik.

elutek
22-11-2008, 06:40
dlaczego to jedzonko /na zdjęciach/ zawsze u innych wygląda lepiej i smakowiciej
niż we własnym domu? :roll:

a u mnie dziś... nie zgadniecie... gołąbki! :lol: :wink:

Paty
22-11-2008, 07:58
u mnie prawie gołąbkowo---------krokiety

główka białej kapusty, do tego ok. 1 kg uduszonych pieczarek, usmażone naleśniki, , farsz zawinięty w nie tak jak w gołąbkach, krokiecik obtoczony w jajku i bułce i podsmażony na rozgrzanej oliwie , jak skórka zrobi się chrupka to można wcinać.........można zrobić wersję z mięsem mielonym

Paty
22-11-2008, 08:00
i oczywiście obowiązkowo sobotnia pizza....... :lol:

JANINKI-AMORKI82
22-11-2008, 08:26
a my dziś jedziemy na obiad do znajomych :-P :-D

daggulka
22-11-2008, 08:36
no, kurcze...ście mi ochoty mi na pizzę narobiły :roll: ... też dzis zrobię, ja robie tak (na dużą blachę):
ciacho: 2 szkl. mąki, 2-3dkg drozdży, 3/4 szkl. wody, 1 jajko , sól , pieprz ....zarobić, poczekac aż urośnie :wink:
jak urośnie to rozwlekam to ciacho na wysmarowanej olejem dużej blasze, zmaruję koncentratem pomidorowym i układam na wierzch:
pokrojoną w cienkie plastry cebulę (3 duże sztuki wchodzą na blache), pieczarki (60dkg) pokrojone w kostkę i wcześniej podsmażone,
kiełbasa w kostkę (czasem zostaje więc zawsze kroje i zamrażam i do pizzy jak znalazł),
papryke konserwową pokrojona w kostkę (1 słoiczek wystarczy),
groszek konserwowy (1 puszka)
posypuje papryką , pieprzem
starty ser żółty

do piekarnika 180st na 40 minut ...pyyyycha :D
miałam się cholerka odchudzać, se nawet rowerek kupiłam stacjonarny .....ale na razie zbieram siły psychicznie :wink: :lol: ...w każdym razie dzisiejszej pizzy nie odpuszcze :D

marzycielka74
22-11-2008, 08:51
....hej kochani ja wiem ze tu tematy obiadkowe raczej ...ale dzisiaj przy sobocie trza by było coś upiec jakieś fajne ciasto ...takie poprostu na niedziele...macie jakies pomysły...
...przeps na murzynka z jabłkami oczywiscie czytałam...moze go upieke ...

magpie101
22-11-2008, 14:58
U mnie wlasnie jest w piecu szarlotka z budyniem, pieke pierwszy raz, wiec nie wiem co wyjdzie. Oto przepis
http://mojewypieki.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?495434

marzycielka74
22-11-2008, 15:07
......kurcze mam tylko jeden budyń :-? ....

magpie101
22-11-2008, 15:11
Ja robilam z 2 i ledwie starczylo na rozsmarowanie, bo daje sie mniej mleka. Blaszke mam kwadratowa mniejsza.

Ew-ka
24-11-2008, 10:28
....hej kochani ja wiem ze tu tematy obiadkowe raczej ...ale dzisiaj przy sobocie trza by było coś upiec jakieś fajne ciasto ...takie poprostu na niedziele...macie jakies pomysły...
...przeps na murzynka z jabłkami oczywiscie czytałam...moze go upieke ...
tu jest stronka ze słodkosciami ,ktore założyła illa :D
http://forum.muratordom.pl/przepisy-na-cos-slodkiego-pysznego-i-latwego-do-zrobienia,t110423.htm

kasia27
24-11-2008, 13:13
Witam!

Tyle o gołąbkach, a ja tydzień temu właśnie robiłem (szkoda, że nie mam fotki) takie inne, nie wiem jak one sie nazywają, ale robi się je niezwykle szybko, gdyż posiekaną kapustę dodaje się do zmielonego farszu. Takie gołąbki wewnętrzne...

Właśnie dobry pomysł z fotkami, daje wyobrażenie, bo przecież najpierw je się oczami :roll:

no to wstawię ze środy...

pieczone udka

http://img230.imageshack.us/img230/7060/obraz025largeyt8.jpg (http://imageshack.us)


i glazurowane warzywa

http://img515.imageshack.us/img515/4831/obraz030largeor7.jpg (http://imageshack.us)


smacznego!

O rany jak to smacznie wygląda mmm musi być pychaaa!! :)

daggulka
25-11-2008, 07:48
narobiliście mi smaka :D .... ja dziś ( w zasdzie wczoraj zrobiłam, dziś do odgrzania) udka pieczone na brytfance obsypane warzywami (ziemnaki, marchew, seler, pietruszka, brukselka)...pyyyycha :D

Bramer
25-11-2008, 08:52
Witam mniam mniam!

Oto kieszonki:

Przygotowanie:

http://img221.imageshack.us/img221/3562/134bl6.jpg (http://imageshack.us)

Pieczenie:

http://img291.imageshack.us/img291/2750/146fj1.jpg (http://imageshack.us)

Finał:

http://img355.imageshack.us/img355/9816/139ft6.jpg (http://imageshack.us)

Smacznego na dziś!

Bramer
25-11-2008, 08:54
nie mogę się doczekać, kiedy uduszę te "ziobra"


http://img114.imageshack.us/img114/4839/143vn8.jpg (http://imageshack.us)

elutek
25-11-2008, 09:13
po tym co wyżej, to chyba głupio napisać - żurek z białą kiełbaską? :roll: :wink:

kasia27
25-11-2008, 10:33
narobiliście mi smaka :D .... ja dziś ( w zasdzie wczoraj zrobiłam, dziś do odgrzania) udka pieczone na brytfance obsypane warzywami (ziemnaki, marchew, seler, pietruszka, brukselka)...pyyyycha :D

O! wyjmę udka z zamrażalnika i zrobie dzisiaj to samo na obiad :) uwielbiam warzywa....mmm pychaa

daggulka a używasz jakis specjalnych ulubionych przypraw? bo mój tata robi sam swoje kompozycje i zauważyłam, że jego miesko o wiele lepiej przez to smakuje.

magpie101
25-11-2008, 10:58
U mnie dzisiaj makaron spagetti z bialym sosem, filetem drobiowym i zoltym serem.
Wykonanie sosiku: 1 duza cebule pokroic w kostke, przesmazyc na masle, odlozyc na talerzyk. Na tej samej patelni 50 dkg fileta pokroic w kostke, przyprawic (sol, wegeta, pieprz) i przesmazyc na masle, do tego dodac wczesniej przesmazona cebulke, podlac minimalnie woda i dusic. W osobnym garnyszku rozrobic sos knora "4 sery z brokulami" wedlug przepisu i dodac do mieska, do tego zetrzec ser zolty (garsc) i wkroic duzo zielonej pietruszki, chwile jeszcze dusic. Sos wszystko zageszcza. Uwaga! Nie solic mocno miesa, bo sos jest slony. My makaronu nie polewamy tylko mieszamy na patelni razem z sosem (ale nie wszystko co jest ugotowane tylko tyle ile zjemy, ta podana porcja starcza dla naszej trojki na 2 dni), bo wtedy sie fajnie obklei i lepiej smakuje. Danie jest szybkie i smaczne, jak juz raz sprubowalismy to teraz czesto robimy

daggulka
25-11-2008, 11:36
narobiliście mi smaka :D .... ja dziś ( w zasdzie wczoraj zrobiłam, dziś do odgrzania) udka pieczone na brytfance obsypane warzywami (ziemnaki, marchew, seler, pietruszka, brukselka)...pyyyycha :D

O! wyjmę udka z zamrażalnika i zrobie dzisiaj to samo na obiad :) uwielbiam warzywa....mmm pychaa

daggulka a używasz jakis specjalnych ulubionych przypraw? bo mój tata robi sam swoje kompozycje i zauważyłam, że jego miesko o wiele lepiej przez to smakuje.

w kuraka wcieram po kolei: sól, czosnek granulowany, przyprawę do kuraka z papryką lub jeśli nie mam to warzywko i paprykę w proszku... a warzywka podlewam bulionem, posypuję warzywkiem :wink: , skrapiam oliwą z oliwek :D ... w piekarniku przez pierwsza godzinke pod folią , przez następne pół godzinki bez folii to sie świetnmie zrumieni :D

Ew-ka
25-11-2008, 13:47
elutek !!!! faceci sie zaśliną na amen .....niekoniecznie z patrzenia na pieczone udka :lol:

elutek
25-11-2008, 18:26
elutek !!!! faceci sie zaśliną na amen .....niekoniecznie z patrzenia na pieczone udka :lol:

dziękuję :oops: to z ostatniej wycieczki i kąpieli w Blue Lagoon 8) :wink:


pomysł na jutrzejszy obiad - Lasagne :wink: czyli lazania :D
/z brokułami i sosem beszamelowym, mniam :) /

Bramer
25-11-2008, 21:39
Witam!

Mam nadzieję, że Autorka wątku wybaczy mi takie nachalne wklejanie, ale wybaczcie... nie mogę się powstrzymać... te grzyby tak pachniały... no i oczywiście znowu zrobiłem za mało...

:cry:


to te żebra, co u góry

krótka fotorelacja

http://img142.imageshack.us/img142/4962/obraz001largeuw1.jpg (http://imageshack.us)

http://img139.imageshack.us/img139/605/obraz010largejr8.jpg (http://imageshack.us)

http://img395.imageshack.us/img395/6963/obraz012largeza3.jpg (http://imageshack.us)

http://img395.imageshack.us/img395/5090/obraz014largehh2.jpg (http://imageshack.us)

Życzę smacznego na jutro!

Ew-ka
26-11-2008, 09:04
dzisiaj nie gotuję .....ide na bankiet :wink: