PDA

Zobacz pełną wersję : Podział działki



michaello20
01-10-2008, 17:40
Hej!

Jestem przed kupnem swojej wymarzonej działki i mam kilka pytań dotyczącej nabycia nieruchomości.
Na początku zaznaczę, że chę kupić działkę, która zostanie wydzielona z większej działki. Działkę podzielił już geodeta i naniósł słupki, jednak nie mam jeszcze decyzji gminy, nr ewidencyjengo działki oraz naniesionej działki na mapkę.

Pytanie
1) W najbliższy weekend chcę podpisać z sprzedającymi umowę przedwstępna, jakie dokumnety musiałbym zażądać od sprzedającego do wglądu

2) Czy podpisana umowa przedwstępna nie będzie wadliwa skoro tak naprawdę wydzielona działka jeszcze w ewidencji nie istnieje

3) Co należałoby zawrzeć w umowie przedwstępnej kupna-sprzedaży działki, tak aby w tym przypadku zabezpieczyć się z powyższymi probleamami.....

4) Pani zażądała zapłaty za geodetę, jak zanegowałem jej decyzję powiedziała że podwyższy cenę za metr kwadratowy działkki. Czy widzicie jakieś wyjście??

5) Z jednej strony podpisałbym umowę przedwstępną i zarezerwował sobie działkę, ale czy na podstawie powyższej umowy przedwstępnej bede mógł się ubiegać o kredyt hipoteczny, czy czasasami po nadaniu nr ewidencyjnego działki nie będe musiał jeszcze raz podpisywać umowy przedwstępnej.

Za odpowiedzi i pomoc z góry dziękuję....

pozdr

Michał

ewe
03-11-2008, 16:18
witam
ja troszkę o podziale ...mój trwał 2 lata - trochę pechowo trafiliśmy na geodetę itp..
ale po pierwsze - sprawdź czy jest plan zagospodarowania terenu - jak jest to decyzj podziałowa w miarę szybko ale jak nie ma - tak jak w naszym przypadku to dokumenty muszą rok przeleżec w razie czy sie coś nie zmieni.
Podział - składa się do starostwa do wydziałów geodezyjnych - tu czekamy miesiąc - z tąd do gminy na wydanie decyzji - znowu do miesiaca . Z decyzją do ewidencji gruntów - tu tez do miesiaca - potem uaktualnienie ksiąg wieczystych i mozna zrobic akt notarialny :lol:
Moja rada nie spisz sie i wszystko posprawdzaj.